Trčící SPZ-tka

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Trčící SPZ-tka

Příspěvek od Korálek »

Jak by jste řešily tento problém.Mě se u mého Accentíka nelíbí jak hnusně trčí s podložkou na předním nárazníku :(
Nejraději bych jí tam neměl vůbec,ale problém bude asi Policie.
Reklama
 

Zdenalek
*
Příspěvky: 37
Registrován: 06 bře 2006, 11:57
Bydliště: Vyškov na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenalek »

Jo to máš pravdu, to fakt není vůbec hezký. Já jsem ji aspoň i s rámečkem posunul co možná nejníž, takže teď tolik netrčí. Už to není tak hrozný, ale pořád nic moc...
Ale záleží asi i na nárazníku. Já mám 5 dv., 99 r.
Hyundai Accent 1,5 (12 valve)
r. v. 99, nájezd 100 000
xmrak
**
Příspěvky: 363
Registrován: 24 bře 2006, 12:38
Bydliště: Hořovicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xmrak »

Jsou dvě možnosti:

A) Přišroubovat bez "podčíselníku"
B) Překousnout to

... pokud jste pro variantu B tak si alespoň pořiďte stylovej PODČÍSELNÍK
Hyundai Getz 1,3/63kw cvvt Elegance 5HB Tundra Green
Mercedes Benz class G 2.9tdi rv.89 + facelift 2005
Daewo Nexia 1.5i 8V rv.92
R.I.P - Honda Civic původně 1,5/66kw
R.I.P - Fiat 126p (polski)
Uživatelský avatar
yenda
**
Příspěvky: 145
Registrován: 29 srp 2005, 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenda »

Přemýšlel jsem že bych tu přední poznávačku sundal a na přední nárazník nalepil samolepku s číslem. Docela mě štve, že mám podložku pod spz úplně zničenou - ty lidi neuměj parkovat či co ...
Nemáte s tím někdo zkušenosti? hlavně mi jde o to, co na to říká policie ... :) díky
Toyota Avensis sedan Sol 2.0 16V (94 kW)
dříve: Accent 1.5 12V GLS, r.v. 1997
Zdenalek
*
Příspěvky: 37
Registrován: 06 bře 2006, 11:57
Bydliště: Vyškov na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenalek »

To určitě nedělej!!!
Jel jsem s takovým autem přes hranice (aniž bych o tom věděl - značka byla na úplně stejným kusu plechu akorát bez prolisů a čísla vyřezaný na plotru, nebylo to vůbec poznat) a měl jsem velikánský problémy. Přes hodinu mě prověřovali, pak jsem dostal flastra a do Německa mě nepustili. Ještě se mi smáli, že mám být rád, že to zatím není za body do řidičáku...
Hyundai Accent 1,5 (12 valve)
r. v. 99, nájezd 100 000
Uživatelský avatar
yenda
**
Příspěvky: 145
Registrován: 29 srp 2005, 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenda »

Aha to je hezký :)
ale slyšel jsem že je tu nějaká možnost - že ti na DI (teď vlastně na obecním úřadě, že?!) vydají samolepku, ale asi jen v případě, že spz na auto není možné připevnit standardním způsobem, tzn. např. Porsche a pod.
Asi by to bylo lepší než si to nechávat tisknout sám, otázkou ovšem je, jaké jsou podmínky k tomu, získat to oficiálně ...
Toyota Avensis sedan Sol 2.0 16V (94 kW)
dříve: Accent 1.5 12V GLS, r.v. 1997
Uživatelský avatar
meexiko
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 říj 2005, 17:50
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od meexiko »

Já pod spz nemam tu plastovou podložku, takže sem tu plechovou značku naohejbal podle nárazníku a je to OK.
Nad tou samolepkou sem taky uvažoval, ale na tom úřadě ti jí povolí jenom v nutných případech, a to tvuj případ asi nebude...
Hnuydai Accent 1.3 62kW r.95
Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cypisek »

@LL : oficiálně nalepovací spz neseženeš, a i když si ji vyrobíš sám a nalepíš můžeš platit pokutu (pokuď neukecáš policistu), protože takto provedené označení vozu není homologováno pro provoz na komunikacích ČR.
Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
ladis
*
Příspěvky: 70
Registrován: 21 bře 2006, 15:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od ladis »

Mě se také nelíbí registrační značka s podložkou na předním nárazníku ale při rozhovoru se známým Poldou mě odkázal na zákon 243/2001Sb. a konkrétně na tento odstavec,který jsem zkopíroval.

1) Tabulku registrační značky vozidel tvoří obdélník se zaoblenými rohy s poloměrem zaoblení 10 mm o rozměru

a) 520 x 110 mm pro osobní a nákladní vozidlo, autobus, speciální vozidlo a přípojné vozidlo.

Takže žádné vlastní úpravy Policie nechce tolerovat a tím riskuju,že dostanu pěkný flastr.
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

yenda píše:Aha to je hezký :)
ale slyšel jsem že je tu nějaká možnost - že ti na DI (teď vlastně na obecním úřadě, že?!) vydají samolepku, ale asi jen v případě, že spz na auto není možné připevnit standardním způsobem, tzn. např. Porsche a pod.
Asi by to bylo lepší než si to nechávat tisknout sám, otázkou ovšem je, jaké jsou podmínky k tomu, získat to oficiálně ...
Samolepku těžko, ale co vím, dají na vyjímku jiný (legislativně schválený) formát značky a to na auto, kde není možné standartní upevnění značky - např. alfa má masku protáhlou, tak mají značku mimo osu (myslím na levé straně), ameriky mají prolis na prde.i na jiný rozměr značky a tak jim dávaj značku "víc do čtverce" atp.
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Na Coupátku vypadala přední značka s držákem jako radlice. :evil: Držák jsem vyhodil,značku ohnul podle nárazníku a přišrouboval-zatím žádný problém(vlastně mě v tomhle autě zatím nikdo nezastavil) :lol: .
Vpředu je na nárazníku výstupek na malou SPZ(myslím,že takové malé přední značky mají třeba Italové)-láká na nalepení samolepky,ale mám se hádat s nějakým detailistou :?: 8)
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Forza!
*
Příspěvky: 33
Registrován: 27 bře 2006, 16:34
Bydliště: Pha,Kld

Příspěvek od Forza! »

ladis píše:Mě se také nelíbí registrační značka s podložkou na předním nárazníku ale při rozhovoru se známým Poldou mě odkázal na zákon 243/2001Sb. a konkrétně na tento odstavec,který jsem zkopíroval.

1) Tabulku registrační značky vozidel tvoří obdélník se zaoblenými rohy s poloměrem zaoblení 10 mm o rozměru

a) 520 x 110 mm pro osobní a nákladní vozidlo, autobus, speciální vozidlo a přípojné vozidlo.

Takže žádné vlastní úpravy Policie nechce tolerovat a tím riskuju,že dostanu pěkný flastr.


No ale ta podložka tam nemusí být ne? Dle znění téhle citace ne. Jen značka se zaoblenými rohy:-) To jsou hifikundace :roll:
2002, 1.5 crdi, 40 000 km
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

U přední cedule to nejni hifikundace, ale poctivá vyfikundace! Pravá policai buzerace... :cry:
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Já měl u Lantry problém s SPZ v myčce. Několikrát se mi stalo, tim jak SPZ trči ven, že mi ji kartáče servali dolů. Takže do myčky raději opatrně.
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Já mám doma malou myčku-celé auto tam ne a ne nacpat. :cry:Také manželka nadává,že jezdím po kobercích. :oops: Tak jsem Tiburona rozebral a myju ho po částech. :wink: Teď jsem u volantu a předního světla-víc se mezi talíře nevejde. :lol:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“