Maximálka u CRDi

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od David C3 »

Vildo já ti věřím.. jen asi nebyl podíl dalnice tak velky při té 160.. jinak téma docela ožilo :-) tak už se držmě tématu.. jinak někdy jak bude nálada vildo vynuluj PC při 160 a drž rychlost např 10-20km (nepočítam občasné zpomalení)... počítam kolem 8L
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Reklama
 

Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od rokolo »

A už je to zase tady =D>

Jinak já mám podobný názor jako Mikro tj. užívám si pohodu s jízdy tj. jedu dle nálady a možností. Samozřejmě že se také jednou za čas podívám ze zvědavosti na palubní počítač. Během roku užívání jsem ho vynuloval pouze 3x a v současnosti ukazuje průměr 4.9.......jo a mám najeto pouze necelých 11000km 8)
Jo a také nemám důvod Vildovi nevěřit.......prostě se povedlo, záleží na počasí, větru, kvalitě benzínu, nahuštěných pneu, zatížení atd. atd. atd.
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od Mexican »

Mikro 1,5l rozdiel na spotrebe je pri 50 000km a cene napr 25kc za liter je rozdiel 18 750 kc... co je 2 roky havarijneho poistenia a 2 roky povinneho rucenia.. takze mne sa na tu spotrebu oplati pozerat...

k Vildovi - neboj, nemyslel som to zle. vazne... a uz xy krat hovorim.. nikoho dogmaticky nepresvedcujem aby si viedol spotrebu. Ale neodcitavajte data z PP, je to zavadzajuce tak ako papierova spotreba od vyrobcu. Takze klud zbraniam aby sme sa tu zas nehadali na 50 stranach
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Mikro
***
Příspěvky: 532
Registrován: 26 lis 2006, 10:23
Bydliště: Bratislava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od Mikro »

Mexican píše:Mikro 1,5l rozdiel na spotrebe je pri 50 000km a cene napr 25kc za liter je rozdiel 18 750 kc... co je 2 roky havarijneho poistenia a 2 roky povinneho rucenia.. takze mne sa na tu spotrebu oplati pozerat...

k Vildovi - neboj, nemyslel som to zle. vazne... a uz xy krat hovorim.. nikoho dogmaticky nepresvedcujem aby si viedol spotrebu. Ale neodcitavajte data z PP, je to zavadzajuce tak ako papierova spotreba od vyrobcu. Takze klud zbraniam aby sme sa tu zas nehadali na 50 stranach

to je pravda.... ale zober si ako sa na to pozeram ja...

» ked idem pomaly a dbam na spotrebu som nervozny
» ked som nervozny neviem sa koncentrovat
» ked sa neviem koncentrovat nepodavam potrebny vykon pri praci
» ked nepodavam potrebny vykon pri praci nedosahujem take vysledky ake by som mal
» ked nemam take vysledky ako by som mal nedosahujem ocakavany prijem

takze v konecnom dosledku som zistil po viacerych rokoch praxe ze zarobim niekolkonasobne viac ked nepozeram na spotrebu kedze som vo vacsej pohode :idea:
Hyundai i30cw 1.6 CRDi Automat 2014 Style, Creamy White

Predchádzajúce:
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2007 Elegance, Ebony Black + black plastic foils
Hyundai SantaFe CRDi 2.0 VGT 4x4 2005, Black
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od Mexican »

Mikro vidis, ja napriklad na spotrebu vobec nepozeram.. pretoze ju zistim az doma ked zapisujem udaje. vela krat diskutovana vec - plynulost neznamena pomalost. Pozri sa na jazdcov napr Skoda Cup - ti musia absolvovat myslim 300km nejakou predpisanou priemernou rychlostou (vacsinou okolo 55 az 60km/h ... v SR/CR zalezi dost kde sa pohybujes, ale ak vyskrtneme dialnice a ratame normalne prejazdy mestami a mimomesto, priemerka je tych 60 az 75km/h (vyssia sa da dosiahnut soboty rano, pripadne pocas noci)... k tomu skoda Cup - dosahuju tam spotreby o akych sa tu nam ani nesniva

Plynulost je zaklad - a aj drobnosti ako dojazdy do obci bez plynu (namiesto brzdenia) setria nielen palivo ale aj brzdy. Co poznam ludi osobne co hovoria ze nehladia na spotrebu, pretoze sa chcu "zviest" tak bohuzial musim potvrdit, ze tito ludia len ospravedlnuju svoj skutocne kostrbaty styl jazdy - ak bude niekde nejaky zraz s tym ze bude treba dojst, mozme si toto vyskusat v praxi - teda prejst xyz km jeden na spotrebu, druhy na cas.. ver mi ze casovy rozdiel bude minimalny, prozdiel priemeriek tiez... a rozdiel v spotrebe bude znacny.. samozrejme kedze teraz benzin/nafta nestoji 35 kc je to uz relativnejsie, ale tym ze clovek jazdi za menej, jazdi ekologickejsie a v podstate dojde dalej a tak nemusi tak casto tankovat :-D
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od Vilda »

Já se opravdu PP neřídím, protože většinou ukazuje nesmysly .... když chci zjistit opravdovou spotřebu, tak dotankování od plné do plné a pak kalkulačka ... to je přesná spotřeba. A jinak jsem zjistil, že se mi do nádrže nevejde víc, než 40 litrů paliva :?
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od Mexican »

Vilda hmm.. tak to si tam nejaky turek zabudol asi svacu... podla :hyu: to ma mat 45litrov... tych 45 som tam dostal par krat, myslim ze raz dokonca 47... ale to uz palubak blikal (dojazd ---- ) a rucicka uz bezvladne lezala par km na nule. Navyse sa mi zda, ze Accent ma nejak divoko urobenu nadrz - resp odvzdusnovaie.. sem tam sa mi stava, ze pistol (nezavisle na pumpe ale najcastejsie Esso, Agip) vypina po 0,5 az litri (co je potom fakt sranda tankovat plnu) ... tatko vzdy ked tankoval do skody a pistol vypla, tak skodarnu trochu postrkal zo strany na stranu a slo tam este par litrov :-D mozno to bude aj u accenta
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od rokolo »

Mikro ty jsi normálně složil báseň :shock: :D
Mikro píše: » ked idem pomaly a dbam na spotrebu som nervozny
» ked som nervozny neviem sa koncentrovat
» ked sa neviem koncentrovat nepodavam potrebny vykon pri praci
» ked nepodavam potrebny vykon pri praci nedosahujem take vysledky ake by som mal
» ked nemam take vysledky ako by som mal nedosahujem ocakavany prijem
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od Gandalf »

Já o "čmudilech" neměl psát, sice mi to přišlo jen jako legrační popíchnutí, ale teď vidím, že se diskuse zcela vzdálila od tématu tohoto vlákna. Tak se všem znovu omlouvám a s Borkem souhlasím, co se týká velmi jemných sazí moderních dieselových motorů a jejich škodlivosti na lidský organismus. Ale ono je všechno relativní, určitě jste četli tento týden na netu článek o pár největších nákladních lodích, které mají emise srovnatelné se všemi automobily na celém světě dohromady...
Tak si užijte prodloužený víkend a protáhněte své moto-miláčky bez ohledu na typ motoru :D
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od Mexican »

ako hovori klasik - mikro sadze? in yer face

prilozeny prt screen z navi - medzi Leipzigom a Dresden, dna 7.5... po rovine, bezvetrie, ja + 25kg batoziny (nejake to nemecke pivo a par handier) =P~
Přílohy
Screen03.jpg
Screen03.jpg (40.93 KiB) Zobrazeno 2455 x
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od Hardcam »

Borekl. za svou Elantrou jezdim pomerne casto, jezdime k pritelcinym roiducm obcas dvema auty a rad si getze pujcuju...ani pri seslapnuti na plny plyn nejde zadny kour z vyfuku - zadny!! Ani cerny, ani modry, ani bily...na dalnici pod plnym plynem jakbysmet, proste nejde. Kourivost kontroluju casto - jestli se neco nezmenilo vuci najetym kilometrum. Ano, neco jineho jsou auta nemecke vyroby..znamy ma dva roky starou A4 TDI a huli jak o zivot a chipovna neni. Moje Ela taky ne. Nicmene by mi nevadilo, kdyby obcas trosku zahulila, kdyz je toho malo a symbolicky, njsem proti. Je to jedinej duvod, proc jsem zatim nechipoval - nevim, co nastane.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od Andy4 »

OFFTOPIC : Moje Clio 1,2 44kW (8 ventil snáď storokov starej konštrukcie)

Jazdím teraz často do Budapešti. Ráno do pešti a v noci s5. Kedže accent (žiaľ) nieje v mojich očiach spoľahlivé vozidlo tak do tej pešti chodím cliom. Na diaľničnom výjazde z Budapešti stále tankujem auto doplna (pumpa OMV - palivo Carerra 100), a celú diaľničnú trasu absolvujem nadoraz, to znamená s plynom na podlahe štýlom čo to dá. V reále to znamená na rovinkách tacho 180km/h, v kopcoch to klesá na tých 165 km/h. Tento 190 km úsek diaľnice absolvujem v noci za približne 1h a 20min. Z diaľnice zchádzam za Miskolcom a tam tankujem na pumpe Shell zase do plna a pokračujem do Košíc už po klasickej ceste prvej triedy predpisovo.

Tankujem stále až úplne po vrch hrdla nádrže podľa premávky a počasia v rozmedzí 14,7 - 15,5 l paliva.
A to mi pri priemernej rýchlosti 146 km/h vychádza spotreba 8,1l/100 km.

Je to veľa alebo málo ??
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od Mexican »

Andy4 myslim ze spotreba super.. ale hnat sa 44kW drakom 180? to bude tacho ako vo felicii, kde to tiez brutalne premeriavalo.. ale na jazdu v podstate stale na maxime je 8 litrov suprovka.. aj ked by to bolo napr 150km-h v reale... skus navi, kolko to napise
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od Hardcam »

Taky bych bral jako bernou minci GPS. U malych obsahu je tacho rychlost dost zavadejici, kazdopadne spotreba Ti vychazi docela pekna.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
PabloPicaso
**
Příspěvky: 167
Registrován: 07 bře 2009, 11:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od PabloPicaso »

Tak, nevím jestli tu probíráme maximální rychlost u CRDi nebo něco jiného, ale já každopádně po výměně pneu 185/65/14 na 205/45/16 nevytáhnu mého accentíka na víc jak 200km/h....a to na těch předchozích gumách šlo i 210km/h. Budu muset ještě změřit s navigací, ale tu zapojím, až pojedu v sobotu na sraz do Telče, tak uvidíme.... :shock: :roll: :D/
New Accent 1,5 CRDi 81kw/110k, r.v.2008, zlato_bronz_šedá, komplet fólie 3M, 16" Dezent V Dark 7J x 38 ET, pneu Nokian Z 205/45/16.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“