Lantra chcípá...

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
ZaRDa
*
Příspěvky: 25
Registrován: 25 črc 2008, 19:26
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Lantra chcípá...

Příspěvek od ZaRDa »

Zdravim, předem se omlouvám ale podobných témat je tu spousty bohužel nic konkrétního u mýho problému.
Tak jdem na to. Problém který mám trvá už něco přes půl roku, přesto to sem píší až teď (vada se projevovala max. 1 měsíčně, teď je to bohužel i 3x denně). Jedná se o to, že když jezdim např. po městě kde se musí udržovat stejná rychlost auto zničeho nic začne jemně škubat - po přidání plynu se ale škubání přestane projevovat (po 5min. se ale třeba opět dostaví). Horší to je když člověk přijíždí ke křižovatce, po sešlápnutí brzdového pedálu auto někdy najednou chcípne, někdy ale jen škube - otáčky se pohybují kolem 400-1200 (dřív pomáhalo když jsem držel spojku nebo jsem měl vyřazenou rychlost - to už teď ale je úplně jedno). Snad jsem to ve zkratce dokázal alespoň trošku vysvětlit.
Za každou radu budu rád [-o<
Mercury Cougar 2.5, 125kw (2002) (11/2009 - ???)
Ford Probe 2.0, 89kw (1996) (06/2009 - ???)
Hyundai Lantra 1.6, 84kw (1997) (05/2008 - 03/2010)
http://www.zarda.lantraweb.net
Reklama
 

Uživatelský avatar
mayq
***
Příspěvky: 923
Registrován: 12 čer 2008, 19:30
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Lantra chcípá...

Příspěvek od mayq »

ZaRDa píše:Zdravim, předem se omlouvám ale podobných témat je tu spousty bohužel nic konkrétního u mýho problému.
Tak jdem na to. Problém který mám trvá už něco přes půl roku, přesto to sem píší až teď (vada se projevovala max. 1 měsíčně, teď je to bohužel i 3x denně). Jedná se o to, že když jezdim např. po městě kde se musí udržovat stejná rychlost auto zničeho nic začne jemně škubat - po přidání plynu se ale škubání přestane projevovat (po 5min. se ale třeba opět dostaví). Horší to je když člověk přijíždí ke křižovatce, po sešlápnutí brzdového pedálu auto někdy najednou chcípne, někdy ale jen škube - otáčky se pohybují kolem 400-1200 (dřív pomáhalo když jsem držel spojku nebo jsem měl vyřazenou rychlost - to už teď ale je úplně jedno). Snad jsem to ve zkratce dokázal alespoň trošku vysvětlit.
Za každou radu budu rád [-o<
Tu to vidim na ten snimac otacok...

Pozri sem: https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=40&t=13237
Hyundai Accent `96, 1.5i 12V, 5dv. hatchback Marlborough Red

Obrázek
Uživatelský avatar
ZaRDa
*
Příspěvky: 25
Registrován: 25 črc 2008, 19:26
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lantra chcípá...

Příspěvek od ZaRDa »

Díky, napadlo mě spousta věcí od krokového motůrku po palivový čerpadlo ale tohle ne, no uvidíme... Problém je, že jsem to měl už 2x na diagnostice a ti nenašli nic. I když mám to auto rád a investoval jsem do něj už dost peněz, vážně začínám přemýšlet o jeho prodeji - jestli to teda ještě někdo koupí :D
Mercury Cougar 2.5, 125kw (2002) (11/2009 - ???)
Ford Probe 2.0, 89kw (1996) (06/2009 - ???)
Hyundai Lantra 1.6, 84kw (1997) (05/2008 - 03/2010)
http://www.zarda.lantraweb.net
Uživatelský avatar
mayq
***
Příspěvky: 923
Registrován: 12 čer 2008, 19:30
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Lantra chcípá...

Příspěvek od mayq »

ZaRDa píše:Díky, napadlo mě spousta věcí od krokového motůrku po palivový čerpadlo ale tohle ne, no uvidíme... Problém je, že jsem to měl už 2x na diagnostice a ti nenašli nic. I když mám to auto rád a investoval jsem do něj už dost peněz, vážně začínám přemýšlet o jeho prodeji - jestli to teda ještě někdo koupí :D
Toto diagnostika neodhali... tiez som kopu investoval, aj ked pri takej cene sa to dalo cakat ale nepredam cez vsetky strasti ktore sa vyskytnu.. :D
Hyundai Accent `96, 1.5i 12V, 5dv. hatchback Marlborough Red

Obrázek
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Lantra chcípá...

Příspěvek od zahyx »

dej vedet jak se zadari
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
m1rek
*
Příspěvky: 23
Registrován: 14 lis 2008, 15:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Lantra chcípá...

Příspěvek od m1rek »

krokovy motorcek. presne tieto problemy som mal asi pred mesiacom.
To blbe na tom je, ze na 1,8 sa neda nikde zohnat a z 1.6ky tam nepasuje.

Bol som aj ja stym na diagnostike a vadny motorcek neodhalili.


Drzim palce.

M.
Uživatelský avatar
ZaRDa
*
Příspěvky: 25
Registrován: 25 črc 2008, 19:26
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lantra chcípá...

Příspěvek od ZaRDa »

Tak jsem dnes přivezl Lantru ze servisu. Samozřejmě, že nic nenašli :D (teda ne, že by nic neudělali - vyčistili mi klapku a údajně jsem měl vodu někde u vstřikování, netuším ale kde :-k ). Zatím jsem najel pouhých 30km ale cukání se zatím neprojevuje, takže to možná bylo i tim. Pokud se ale opět objeví, další na řadě už nebude autorizovaný servis ale koupě krokového motorku (popř. dalších věcí, co jste mi tu radili). On ten experiment výjde asi tak na stejno. :lol:
Mercury Cougar 2.5, 125kw (2002) (11/2009 - ???)
Ford Probe 2.0, 89kw (1996) (06/2009 - ???)
Hyundai Lantra 1.6, 84kw (1997) (05/2008 - 03/2010)
http://www.zarda.lantraweb.net
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“