Urvaný šroub u Coupe 97

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Garen
*
Příspěvky: 75
Registrován: 29 črc 2008, 22:05
Bydliště: Zábřeh

Urvaný šroub u Coupe 97

Příspěvek od Garen »

Ahoj,
tak se mi přihodila taková nemilá věc...si tak dotahuju matice u levýho předního kola, podotýkám zlehka protože se mi tohle už jednou stalo, a najednou se mi podařilo urvat šroub :(
Jak jsem psal, už se mi tohle jednou stalo takže si na dotahování matek u kol dávám fakt velkej pozor. Bohužel, šrouby jsou dost rezavý.
Problém je v tom, že se mi to nechce měnit protože, jak většina z Vás jistě dobře ví, musí se vylisovat ložisko a to stojí cca 2000 Kč.
OTÁZKA: Dá se jezdit na 3 šroubech? Případně jak bych to mohl jinak udělat, aniž bych musel vylisovat ložisko?
Se třema šroubama by to neměl být problém ne? Kolo by snad nemělo upadnout ne? :?

Dík.
Hyundai Coupe 2.0 102kw r.v. 1997 žlutá
Reklama
 

Uživatelský avatar
Russell
**
Příspěvky: 364
Registrován: 10 srp 2008, 12:11
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Re: Urvaný šroub u Coupe 97

Příspěvek od Russell »

presne toto sa mi stalo na prednom pravom kolese, kamos mi daval dole stary disk, neviem preco ale mne sa moc nechcelo a urval mi srob tak jazdim stale na 4roch v servise povedali ze v pohode to moze jazdit na styroch. Problem je ze na prednom kolese treba kupit novy naboj a kebyze to je na zadnom kolese tak len steft. Naboj stoji cca 4500skk a k tomu este lozisku + mrte dlhu dobu kym to dojde hovorili a steft stoji 45skk tak to je rozdiel. Tak stale zhanam daky servis kde mi vedia na ten srob navarit kusok kalenej ocele. Lebo ja mam z toho srobu len ulomeny kusok.
Santa Fe 2007 2.2 crdi 114kw
Lancia Lybra SW
Uživatelský avatar
Dr Meduza
****
Příspěvky: 1105
Registrován: 14 kvě 2008, 08:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Urvaný šroub u Coupe 97

Příspěvek od Dr Meduza »

podle me by to drzelo i na 2 protilehlejch sroubech v pohode
mimochodem napada me jedna moznost opravy bez vyndavani z loziska (ikdyz nevim jestli by to bylo realny, presne si nepamatuju jak to tam vypada a kolik je tam mista), kdyz by se ten sroub jakoby odrvrtal aby vypadla jeho hlava (nevim jestli ma z boku misto nebo ne, v tom je ten problem), tak by tam sla dat tenka matice a zasroubovat misto sroubu zavitovou tyc a utaknout proti kotouci
netvrdim ze to je genialni napad, ale jako provizorni reseni urcite moznost
Coupe 2.0 LPG rv 96 barva Fialova -> rosekano -> uz je zase skoro opraveno
Opel Omega B 2.0 Combi LPG - luxusni kara, ma sedacky Recaro :D
Uživatelský avatar
R.e.d.m.a.n.
**
Příspěvky: 480
Registrován: 20 úno 2009, 16:07
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Urvaný šroub u Coupe 97

Příspěvek od R.e.d.m.a.n. »

no nvm kamosovo mama to urvala na felici a kdyz sem s nim jel to dat opravit ke garaznikovi tak mu to opravil za 500 tak nvm
/-/Yundai Accent 1997 , třídvéřko , 1.3i 12 ventil , tmavě červený , uz to valim přes 205 000
Uživatelský avatar
Dr Meduza
****
Příspěvky: 1105
Registrován: 14 kvě 2008, 08:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Urvaný šroub u Coupe 97

Příspěvek od Dr Meduza »

R.e.d.m.a.n. píše:no nvm kamosovo mama to urvala na felici a kdyz sem s nim jel to dat opravit ke garaznikovi tak mu to opravil za 500 tak nvm
kdyz se zlomi sroub na felicii tak se vytahne vytahovakem a maximalne se pak protahne zavit, aby byla jistota a daj se novy srouby
to je trochu jinej pripad :roll:
Coupe 2.0 LPG rv 96 barva Fialova -> rosekano -> uz je zase skoro opraveno
Opel Omega B 2.0 Combi LPG - luxusni kara, ma sedacky Recaro :D
Uživatelský avatar
R.e.d.m.a.n.
**
Příspěvky: 480
Registrován: 20 úno 2009, 16:07
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Urvaný šroub u Coupe 97

Příspěvek od R.e.d.m.a.n. »

Dr Meduza píše:
R.e.d.m.a.n. píše:no nvm kamosovo mama to urvala na felici a kdyz sem s nim jel to dat opravit ke garaznikovi tak mu to opravil za 500 tak nvm
kdyz se zlomi sroub na felicii tak se vytahne vytahovakem a maximalne se pak protahne zavit, aby byla jistota a daj se novy srouby
to je trochu jinej pripad :roll:
ja to zazil enom u feldy :D :D
/-/Yundai Accent 1997 , třídvéřko , 1.3i 12 ventil , tmavě červený , uz to valim přes 205 000
Uživatelský avatar
Garen
*
Příspěvky: 75
Registrován: 29 črc 2008, 22:05
Bydliště: Zábřeh

Re: Urvaný šroub u Coupe 97

Příspěvek od Garen »

Dr Meduza píše:podle me by to drzelo i na 2 protilehlejch sroubech v pohode
mimochodem napada me jedna moznost opravy bez vyndavani z loziska (ikdyz nevim jestli by to bylo realny, presne si nepamatuju jak to tam vypada a kolik je tam mista), kdyz by se ten sroub jakoby odrvrtal aby vypadla jeho hlava (nevim jestli ma z boku misto nebo ne, v tom je ten problem), tak by tam sla dat tenka matice a zasroubovat misto sroubu zavitovou tyc a utaknout proti kotouci
netvrdim ze to je genialni napad, ale jako provizorni reseni urcite moznost
No...v tom je právě ten problém. Pokud si dobře vzpomínám, tak místo tam není žádný. Taky jsem to chtěl nějak obejít podobným způsobem, tenkrát když jsem to dělal ale asi je to tak naschvál, abys musel vylisovat ložisko :-(
Kašlu na to. Budu ti teda věřit, že to na třech vydrží [-o<
Hyundai Coupe 2.0 102kw r.v. 1997 žlutá
Uživatelský avatar
Dr Meduza
****
Příspěvky: 1105
Registrován: 14 kvě 2008, 08:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Urvaný šroub u Coupe 97

Příspěvek od Dr Meduza »

nebo se to da zprasit a da se tam sroub navarit, ale to ma taky dost nevyhod
Coupe 2.0 LPG rv 96 barva Fialova -> rosekano -> uz je zase skoro opraveno
Opel Omega B 2.0 Combi LPG - luxusni kara, ma sedacky Recaro :D
Uživatelský avatar
Garen
*
Příspěvky: 75
Registrován: 29 črc 2008, 22:05
Bydliště: Zábřeh

Re: Urvaný šroub u Coupe 97

Příspěvek od Garen »

O tom jsem taky přemýšlel, že bych to tam navařil...určitě by to nebylo jako kdybych ten šroub vyměnil ale měl bych pak větší jistotu než teď na třech....no uvidím.
Hyundai Coupe 2.0 102kw r.v. 1997 žlutá
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“