Teploměr na zakázku (Thread pro SAMANa)

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Teploměr na zakázku (Thread pro SAMANa)

Příspěvek od pepan »

jasná věc :)
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Reklama
 

Uživatelský avatar
PhanTom
**
Příspěvky: 296
Registrován: 17 pro 2007, 09:50
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Teploměr na zakázku (Thread pro SAMANa)

Příspěvek od PhanTom »

Po dlouhé odmlce info ke stavu. Přišly LCD, 2x20 znaků v provedení modrý s bílým podsvitem s výškou znaků 3,7 mm- ten bude do toho celého panelu pro Šamana. Ten panel je sviňa sice velký na délku, ale poměrně úzký a tak je celkem problém najít něco, co by se tam vešlo a zároveň aby to nebylo malé něco uprostřed. Škoda, protože s grafickým by se dalo dělat více věcí.
Další LCD je textový 3x16 znaků , výška znaků 3,7 mm, 2x16 znaků s výškou 5,7 mm (oba rozměry 55x18mm) s modrou fólii a bílým LED podsvitem, Tedy přesněji jeden s bílým a druhý s RGB (barva lze měnit)
Pro současné zobrazení obou teplot je potřeba nejméně 2x16 znaků.
Rozměrově stejný a zaměnitelný LCD který mám k dispozici je 132x22 bodů - tedy grafický. S tím budu laborovat na těch malých verzích teploměrů. Výhoda je, že lze zobrazit i lepší znaky (tedy ty nepočítačové).
Jen pro doplnění jsem si vzal ještě 128x64 znaků sv rozměru 55x43mm - tam už toho lze zobrazit celkem dost, ale do SF kastlíku bohužel nevejde :(, na rozdíl od všech prozatím zmiňovaných.

Poslední dva jsou 4x20 znaků a grafický 122x32 bodů v rozměru 68x27, opět modré s bílým podsvitem. I tyto dva lze po malé úpravě narvat do kastlíku - informací a ně vleze celkem dost.

TAk tolik k displejům, celkem jsem do nich vrazil slušnou sumu, ale mám si s čím hrát, program píšu tak, aby nebyl problém připojit kterýkoliv z nich. Prozatím měřím jen tu teplotu, v základu dva snímače, ale je možné u vnitřního zapojit 6 čidel na jednu linku a teplotu buď průměrovat, nebo zobrazit každou zvlášť (já třeba měřím teplotu v kufru, kabinu dole a nahoře a teplotu v lednici, co se veze v kufru) Dá se nastavit minimální teplota, kdy se zobrazí varování o nízké teplotě ( toto se dá udělat přes tři tlačítka do 5 sec po zapnutém napájení, případně hoďte hranici a nastavím ji natvrdo pro verze bez tlačítek)

Krabičky hodlám řešit individuálně podle typu zástavby, v případě zadavatele uvažuji o variantě hliníkového předního panelu se zapuštěným LCD, překryté fólií. Tlačítka tam bud budou, nebo ne, podle toho, jak se dohodneme jeslti bude chtít panel využít i na něco co plánuji já, tedy něco jako servisní knížka (někde jsem to už psal).

Postupně u verze s tlačítky z toho bude i ten palubní počítač, alespoň na ty standartní věci, ale ještě nedorazil chip na kterém to mohu testovat, tak k tomu mám jen programovou kostru,

SRY za odmlku, ale už jsem psal v jiném vláknu že řeším rekonstrukci střechy a chalupě, kterou bratr mé drahé polovičky zdárně vede k záhubě a tak toho času moc není. A to toho musím hold i jako živnostník zabrat v práci, abych taky něco vydělal. Hold toto je práce spíše na zimu, a já na to snažím věnovat čas po nocích. Tak "vydržať" dělá se na tom jak to jen jde.
Getz 1.3i Dynamic r.v.2004, 04/09 výměna za
SantaFe 2.0 CRDi, r.v.2004 - silver - omlazení za
NEWSantaFe 2.2 CRDi, r.v.2015 - gray shadow
Znám dvě nekonečna - lidskou hloupost a Vesmír. Ale u toho Vesmíru si nejsem jist - A.Einstein
Uživatelský avatar
PhanTom
**
Příspěvky: 296
Registrován: 17 pro 2007, 09:50
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Teploměr na zakázku (Thread pro SAMANa)

Příspěvek od PhanTom »

Grafický návrh - drobné korekce v návrhu pro SF - To SAMAN: co myslíš, mohlo by to tak být ??
Přílohy
Panel pro SF
Panel pro SF
panel.png (11.11 KiB) Zobrazeno 735 x
Getz 1.3i Dynamic r.v.2004, 04/09 výměna za
SantaFe 2.0 CRDi, r.v.2004 - silver - omlazení za
NEWSantaFe 2.2 CRDi, r.v.2015 - gray shadow
Znám dvě nekonečna - lidskou hloupost a Vesmír. Ale u toho Vesmíru si nejsem jist - A.Einstein
Uživatelský avatar
saman
**
Příspěvky: 349
Registrován: 11 lis 2008, 18:18
Bydliště: Kaliště

Re: Teploměr na zakázku (Thread pro SAMANa)

Příspěvek od saman »

Jo to ok. Už Ti dorazil displej? :hyu:, jo blbá otázka už jsem hodil oko na popis
Sonata 2,4 2009
Uživatelský avatar
PhanTom
**
Příspěvky: 296
Registrován: 17 pro 2007, 09:50
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Teploměr na zakázku (Thread pro SAMANa)

Příspěvek od PhanTom »

JJ je to tady, ten 2x16 v tom velkém podání nic moc. Jestli budu stíhat, tak to připojím k té základní desce a pokud vyjde ta středa ve Zboží, tak ti ukážu jak maluje. Případně pokud v sobotu dorazíš na ten srazík do HK, tak tam
Getz 1.3i Dynamic r.v.2004, 04/09 výměna za
SantaFe 2.0 CRDi, r.v.2004 - silver - omlazení za
NEWSantaFe 2.2 CRDi, r.v.2015 - gray shadow
Znám dvě nekonečna - lidskou hloupost a Vesmír. Ale u toho Vesmíru si nejsem jist - A.Einstein
Uživatelský avatar
saman
**
Příspěvky: 349
Registrován: 11 lis 2008, 18:18
Bydliště: Kaliště

Re: Teploměr na zakázku (Thread pro SAMANa)

Příspěvek od saman »

Ve středu domluvíme ještě nevím jak s tím Hradcem uvidím jak bude po pracovní stránce.
Sonata 2,4 2009
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“