VIN kód

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11581
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: VIN kód

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Dovolím si odpovědět na Tvou původní otázku. Jestliže jsi v roce 2009 koupil auto, které je dle VIN model 2010 (což je Tvůj případ), pak je Tvoje auto vyrobené v roce 2009. A když se stavíš v servisu a požádáš přijímacího technika, aby Ti dle VIN sdělil přesné datum výroby, tak si myslím, že Ti rád vyhoví, je to práce na cca 60 vteřin :lol: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Reklama
 

Uživatelský avatar
patamat
*
Příspěvky: 12
Registrován: 21 črc 2009, 19:01
Bydliště: Bruntál

Re: VIN kód

Příspěvek od patamat »

:hyu: Jj, díky, protože ve velkém techničáku (osv. o registr....) není ani zmínka o datu výroby (m,r). Zůstává jen VIN. A navíc mě zarazily ty boční lišty, hrklo ve mně, jestli to není nějakej ležák.:P . V autosalonu mě to ani nenapadlo se zeptat. #-o
Accent 1,4i 16V Elegance, Red Wine, 8-2009
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11581
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: VIN kód

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Kolonka roku výroby zmizela z techničáků už celkem dávno. Z pohledu "stáří" vozidla je podstatné datum první registrace. Takže moje Sonáta je sice vyrobená 24. 3. 2007, ale poprvé uvedená do provozu je 19. 3. 2009 (opravdu stála 2 roky v českém centrálním skladu) a tudíž je z pohledu legislativy i při dalším prodeji autem z roku 2009 :).
Dovolil jsem si zjistit přesné datum výroby Tvého auta :wink: . Když já jsem přihlašoval zmíněnou Sonátu, tak Tvůj Accent právě sjížděl z linky :lol: :lol: :lol: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: VIN kód

Příspěvek od Hardcam »

Ty chromovy listy jsou dle me krokem vpred, jen listy a maska k sobe nadherne ladi...horsi by to bylo, kdyby jeste pribily kryty klik, zrcatek, ruzny listy na kufr, antena a tak, to uz by byla skutecne krize a vrchol nevkusu....ona ta lista v barve auta vypada takhle vysoko polozena trosku zvlastne (u jineho auta jsem to nevidel), ta chromova lista tomu doda aspon smrnc....za me dobry :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Re: VIN kód

Příspěvek od Andy4 »

...n.j. všimol som si ešte jednu prospešnú zmenu. Kryty kolies sú jednodielne, na starších kusoch je taká vyberateľná poklička nad šrubami. Veľmi "chujovo" sa dávala dole, možno dobré pre zlodejov, ale po prvom defekte som sa kvalitne napiichoval...


Obrázek
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: VIN kód

Příspěvek od Rudolf »

Andy4 píše:...n.j. všimol som si ešte jednu prospešnú zmenu. Kryty kolies sú jednodielne, na starších kusoch je taká vyberateľná poklička nad šrubami. Veľmi "chujovo" sa dávala dole, možno dobré pre zlodejov, ale po prvom defekte som sa kvalitne napiichoval...
A to ta "poklička" nad šrouby stojí 616,-Kč!!!!!! :cry: :cry: :cry:
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: VIN kód

Příspěvek od Martun »

Gratulace k novému autíčku a vítej mezi New Accenty :-) Mě se ty lišty liběj, k masce se fakt hoděj. Až to bude někdo mít v černý barvě , tak kontrast, lišty - maska - světla , bude super! :-) Ještě jednou gratulace a hodně bezproblémových kilometrů!
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: VIN kód

Příspěvek od Vilda »

Taky se mi to docela líbí s těma lištama .... spousta kluků tady platí za chrom dekory a patamat to má grátis :D Ode mě taky gratulka k novýmu autíčku a ať slouží bez poruch 8) Acentík je moc pěknej a tahle barva mu sluší ... a ty poklice mám taky ( bezpokličkový ). Navíc maji výhodu, že jsou přichycený matkama kola a nedají se ztratit ....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
jaara
**
Příspěvky: 107
Registrován: 25 črc 2007, 15:03

Re: VIN kód

Příspěvek od jaara »

Ta "poklička" nad šroubama perfektně chrání proti bordelu, i po dvou zimách jsou šrouby a matky jako nový. Bez ní to bude po první zimě asi rezavý jak liška... Všechny tyhle změny mají jedinej cíl, snížit výrobní náklady jak jen to jde, jeden kus plastu je levnější než dva, "chrom" bude levnější než barva.
Uživatelský avatar
xwing
**
Příspěvky: 163
Registrován: 06 dub 2009, 20:21

Re: VIN kód

Příspěvek od xwing »

Andy4 píše:...n.j. všimol som si ešte jednu prospešnú zmenu. Kryty kolies sú jednodielne, na starších kusoch je taká vyberateľná poklička nad šrubami. Veľmi "chujovo" sa dávala dole, možno dobré pre zlodejov, ale po prvom defekte som sa kvalitne napiichoval...


Obrázek
Ja to mám tak isto. V podstate jediný rozdiel sú tie chrómové lišty, mám také blbé tušenie že Turci tam dávajú čo im príde pod ruku #-o
Hyundai Accent 1.4i Dynamic - Wine Red (05/2009)
Obrázek
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Re: VIN kód

Příspěvek od Korálek »

A kde je auto vyrobený?
Podle VIN bych to tipnul v Nizozemí(Holandsku) ale nevím jestli tam je fabrika.
Zkouším to tipovat protože auta co mají ve VIN KMHC jsou přímo z Koreje.
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11581
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: VIN kód

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Korálek píše:A kde je auto vyrobený?
Podle VIN bych to tipnul v Nizozemí(Holandsku) ale nevím jestli tam je fabrika.
Zkouším to tipovat protože auta co mají ve VIN KMHC jsou přímo z Koreje.
Auta začínající "KMH" jsou z Koreje, Accenty jsou z Turecka "NLH".
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
patamat
*
Příspěvky: 12
Registrován: 21 črc 2009, 19:01
Bydliště: Bruntál

Re: VIN kód

Příspěvek od patamat »

Přesně tak. Výrobce vozidla : HYUNDAI ASSAN O.S., ISTANBUL, TURECKO
Accent 1,4i 16V Elegance, Red Wine, 8-2009
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11581
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: VIN kód

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

xwing píše:Ja to mám tak isto. V podstate jediný rozdiel sú tie chrómové lišty, mám také blbé tušenie že Turci tam dávajú čo im príde pod ruku #-o
Já si nemyslím, že tam dávají co jim přijde pod ruku. Jestli jsem dobře viděl na Tvém avataru, tak nemáš přední mlhovky a máš tudíž výbavu Dynamic. Patamat mlhovky má a tudíž usuzuji na výbavu Elegance. Z toho mi vychází, že Dynamic má i nadále lišty v barvě zatímco Elegance v chromu. Stejně jako např. vnější kliky na Sonátách. Ale můžu se mýlit, případně mě opravte :wink:.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: VIN kód

Příspěvek od Hardcam »

Mr. Hyundai: ty vnejsi kliky v chormu na Sonate jsoue pekne na prd, zlaty kliky z Dynamicu, ty aspon nejsou zrzavy :D
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „Pokec“