snizeni maximalni rychlost.. bylo to svickama BOSCH super 4!

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: snizeni maximalni rychlost.. nedostahne to co driv?

Příspěvek od Hardcam »

Obcas je dobre videt to i z te druhe strany...:D
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: snizeni maximalni rychlost.. nedostahne to co driv?

Příspěvek od black_sheep »

tak mam takovy pocit ze se coupeso nak uchlastava.. zaclo to i skubat obcas (opet po nakym tom mesici co to dalo uplne klid) takze diagnostika a uvidime - nejspis naky cidlo. jinak jsem to zkousel zase a je to divny. do kopce 180 drzi, pak prejedu kopec, rovinka a uz to nezrychluje nak vyrazne... vsadil bych se ze to souvisi s tim uchlastavanim. trosku to taky smrdi benzinem, coz jeste pred nedavnem nedelalo a emise byli super dobry.. benzin v oleji, ani jine michani kapalin, jejich ubytek a nebo nejake divne zvuky, horsi startovatelnost a jine efekty se nedostavuji.. tlaky jsem nechal premerit a furt krasny, takze bych to fakt videl na nakou zradu v elektrice. :-k
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: snizeni maximalni rychlost.. nedostahne to co driv?

Příspěvek od Rybář »

Si to vyblikej :mrgreen:
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: snizeni maximalni rychlost.. nedostahne to co driv?

Příspěvek od black_sheep »

no proto jsem se toho tak chytil muhehe :lol: zejtra to jeste coupe prezije (dela to teprva tri dny) a v sobotu bude blikanicko.. teda doufam ze to neco zakrici, jinak budu muset asi na osciloskop jeste..
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: snizeni maximalni rychlost.. nedostahne to co driv?

Příspěvek od Rybář »

Já akorát nevím, jestli je ta lambda opravdu špatná a nebo by stačilo tu chybu vymazat. Je možný, že jak jsem se v tom hrabal, tak jsem něco nezacvaknul dobře a teď to zlobí. Lambda byla měněná asi před třema rokama. Co si o tom myslíte? Mám zkusit tu chybu nechat vymazat?
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: snizeni maximalni rychlost.. nedostahne to co driv?

Příspěvek od black_sheep »

to ti povim po vikendu. me chybky vymazali a dalo to pokoj ale ted se to zase vratilo, tak pokud tam chyby zase najdu tak by to bylo lepsi asi vymenit.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: snizeni maximalni rychlost.. nedostahne to co driv?

Příspěvek od Rybář »

black_sheep píše:to ti povim po vikendu. me chybky vymazali a dalo to pokoj ale ted se to zase vratilo, tak pokud tam chyby zase najdu tak by to bylo lepsi asi vymenit.
Když já právě nevím :mrgreen: , dneska jsem se v tom dost drsně hrabal (ale s odpojenou baterkou) a všechno jsem dělal dost pečlivě, fakt nevím. Reset ECU bohužel nepomohl...... za 30km to svítilo zase
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: snizeni maximalni rychlost.. nedostahne to co driv?

Příspěvek od Yurii »

Ma OBD-II takze zadny vyblikavani nebude ;) Musi nach service #-o [-X
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: snizeni maximalni rychlost.. nedostahne to co driv?

Příspěvek od Rybář »

Yurii píše:Ma OBD-II takze zadny vyblikavani nebude ;) Musi nach service #-o [-X
Počkej, jak to myslíš, že žádný vyblikávání nebude :?: Lantra má taky OBD II, ne?
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Uživatelský avatar
hyndui
**
Příspěvky: 129
Registrován: 17 črc 2007, 00:45
Bydliště: TRENČÍN

Re: snizeni maximalni rychlost.. nedostahne to co driv?

Příspěvek od hyndui »

black_sheep píše:hoj lidickove,

tak nak coupe slouzi dobre a spolehlive, jezdi furt krasne a hezky sviznym tempem davam dalky za 7,5-8,0l coz je pekny. slo by to i za min, ale to bych musel tu rychlost snizit jeste trosku no (dalnice) :)

co jsem ale zase zkusil, je maximalka a bohuzel, opet problem ktery mam uz asi rok. (nevim nejezdim tak rychle casto takze tezko rict jak dlouho). ale momentalne se ma stav tak, ze coupe pekne taha do 160ti, do 180 se to jeste da nazvat zrychleni a pak uz je to bida a dostanu se tak akorat na tachometrovych 200, coz je realnych jeste min. :( pamnatuju si ze to litalo pres dveste hodne (tachometrovych 225-230, skutecna bude lehce pres 200 jen). tachometr se rozhodne nezpresnil muheh, takze cim to muze byt? tak nejak me to nevadi, akorat me sere predstava ze je na aute neco spatne a nebo ze by melo jezdit jeste lip nez jezdi a pritom nejezdi :lol: jinak spotreba oleje, zvuk vsecko, vykon do tech 160 je primo paradni. akorat za studena mlati uz hydrostely, to takhle moc nemlatili pred tema 50.000km kdyz jsem to koupil,.. po ohrati je to okay. mozna prejdu z 5w40 na 10W40 pri pristi vymene. ma nekdo zkusenosti jestli to pomuze a stichnou? nemuze to bejt pricina? ze by byli "spatne nastaveny"? nezda se mi to..

navic diagnostika nic nehlasi, to uz jsem kdysi zkousel resit v hyundaii ale nic nenasli. bloknuty kolo taky neni, spojka neklouze..
hoj blacku no. Na tvojom mieste by som ad 1. vymenil olej za hustejší 10w dobra volba aj 15w aj ked je to mineral nieje zlý nebude ti tak mlátit ako multikára
2. ak si nemenil vzduchový filter tak šup šup
3. menil som na coupe váhu vzduchu a neskutočný rozdiel čo sa týka výkonu
4. a na tvojom mieste by som pridal nejaké aditivum do mot.oleja nejaký ten doktormotor
5. a samozrejme sviečky a káble
6. vymen olej v prevodovke
mám 2.0l skrátka 102kw a to čo si písal ma prekvapilo, mám najazdených 230 000km motor krásne pradie dávam 15w40 nech si myslí kto chce čo chce mal som predtým najnajdrahší 5w40 a poviem ti chod motoru na 15tke je lepší ako na závodnom oleji čo som tam 10rokov dával ja blbec tých penez tá lambda čo to tu bolo písané nič proti tomu užívatelovi ale lambda a výkon ee. Aj keby si ju mal odpojenú tak to musí ísť výkonnostne rovnako
a ešte niečo aké máš pneumatiky ja mám 195x50R15 pirelli P5000 drago a 220km/h nieje problem
2002-2003 renault 21. nevada 2.0 20V
2003-2005 renault 9. 1.5 8V 2xkarbur
2005-2010 hyundai accent 1.5 12V
2007- hyundai coupe 2.0 16V
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: snizeni maximalni rychlost.. nedostahne to co driv?

Příspěvek od black_sheep »

no vono to nemlati jak multikara zase, nevim jak to z meho psani tady vypada ale takova sila to neni jak rikas :lol: akorat za studena to zacvaka, ale kdyz se hnedle rozjedu a jedu dal tak to je OK a utichne to.

1. nicmene pristi vymena bude uz moza 10w40, treba to pomuze, kdovi. z 5w40 na 15w40 je podle me nak moc skok :lol: ze je drahej je mi fuk na aute nak nesetrim.
2. menil jsem vse. vzduchac jsem tuhle vyfoukal navic
3. nemenil jsem vahu. co stoji? tak nak, myslis ze starim klesa jeji presnost? je to mozny.. a taky je mozny ze do posledni chvile meri dobre a pak udela nahly papa
4. urcite zadne aditiva. to je mi proti srsti, ty spravne aditiva jsou v kazdem oleji (navic davam castrol) a to staci.
5. jsou novy, teda, skoro novy. je to rok co jsem menil
6. vymeneny - nevim jak s tim souvisi?? :mrgreen:

pneu mam predpisove 205/50 R15 a Dunlopky SP SPORT 9000, coz je hodne dobra guma.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: snizeni maximalni rychlost.. nedostahne to co driv?

Příspěvek od black_sheep »

Rybář píše:
Yurii píše:Ma OBD-II takze zadny vyblikavani nebude ;) Musi nach service #-o [-X
Počkej, jak to myslíš, že žádný vyblikávání nebude :?: Lantra má taky OBD II, ne?

takze vcera jsem natahl "check engine". byl to boj na coupe RD, to vam reknu!

problemu je hned nekolik:

1. v palubce jsou dva druhy patici, na velkou a malou zarovku. vsechny ty standartne neosazeny funkce (neni ve vybave tempomat, overdrive od automata) maj osazenou tu vetsi patici, nicmene na Check Engine je mensi zarovka. takze shanet tu patici - mazec! nastesti jeden sikovny autoelektrikar kterej mi nedavno opravil ETACS tak mel tyhle patice valet v regale tak mi je dal. zarovky pak maj v autokelly. no osadim zarovku a hura druhy potiz

2. u coupe RD - pokud tam neni takovy ten "stin" v budikach, tak neni vyrezany napis check engine ani zadny jiny symbol. takze zarovka si sviti vesele ale zakryta. musel jsem teda vyrezat diru do toho, a od toho samyho elektrikare jsem si odvezl jeden kryt budiku z peugeota co uz nepotrebovali :lol: vystrih jsem z toho symbol potkavacek (jedinej byl obrysovej aby se to "hodilo" ke grafice coupe), dal jsem ho tam nastorc,prilepil chemoprenem a vypada to jako zeleny drahy

:arrow: mam check engine :lol: dneska jdu sesrouboval zbytek palubky, pac jsem jeste vymenoval osvetleni pro sichr kdyz uz to bylo rozebrany a vyzkousim ten L-Wire.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: snizeni maximalni rychlost.. nedostahne to co driv?

Příspěvek od black_sheep »

tak nahovno. spojil jsem L-wire a baterku a nak to nefachcilo - nic to nedelalo :(

zkusim teda spojit jeste 15. pin s pinem 4 :mrgreen:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: snizeni maximalni rychlost.. nedostahne to co driv?

Příspěvek od black_sheep »

nejede to ani mezi 4-15 pinem. to jen pro doplneni tohodle tematu. probira se to jinak i v tematu lantra - skubani pri rozjezdu - https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=7&t=14840
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Jam
**
Příspěvky: 253
Registrován: 21 bře 2008, 11:26
Bydliště: Olomouc

Re: snizeni maximalni rychlost.. nedostahne to co driv?

Příspěvek od Jam »

A jaks to dělal? Zapalování zaplý? Zdechlej motor? Spojený aspoň 3s?
Lantra J2 fl 2,0 r.v.1999 LPG
Lantra J2 1,8 16V, po poctivých 350 000 km odchod na odpočinek (zdroj ND)
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“