Lantra combi J2 - Problém s ABS - jsem v koncích

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

wastlik
Příspěvky: 8
Registrován: 21 dub 2009, 10:46
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Lantra combi J2 - Problém s ABS - jsem v koncích

Příspěvek od wastlik »

Zdravím všechny,
mám problém s ABS normálně fungovalo a kdyz jsem si vymenil brzdové destičky (třeba to s tím, ale nesouvisí a je to jen náhoda, že to začlo dělat po výměně), tak mi občas pulzuje pedál a nechce se tomu moc brzdit ani na suchu a kdyz se rozjedu rychleji, tak se rozsvítí kontrolka a ABS se vypne uplne. Nevíte někdo čím by to mohlo být a nebo něměli jste někdo podobnej problém. Zkoušel jsem vyčistit čidla i kolečka u nich a nic. Nechal jsem si to prohlídnout v servise (ne přímo v hyundai ale normální servis) a tam na to taky nepřišli, že prej jednotka je v pořádku a nic víc se z ní ani na diagnostice zjistit nedá, že prý je moc stará. Jsem v koncích ](*,) ještě zkusím jako poslední řešení tohle fórum [-o< Mám jet na technickou a s tímhle asi neprojdu ani když vyndám pojistku, protože pak bude svítit ABS pořád, když je vypnutý (bez pojistky), tak to brzdí normálně, ale ABS by se mi mohlo v zimě hodit. Díky za tipy =D>
Reklama
 

wastlik
Příspěvky: 8
Registrován: 21 dub 2009, 10:46
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lantra combi J2 - Problém s ABS - jsem v koncích

Příspěvek od wastlik »

Takže co jsem si projel forům, tak bych potřeboval tip na někoho kdo by měl mobilní tester, aby se to ABS dalo proměřit za jízdy, nejlépe vysočina a okolí? Nevíte o někdo o někom, zítra zkusím obvolat servisy, třeba na někoho padnu. Kdyžtak díky za tip
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Lantra combi J2 - Problém s ABS - jsem v koncích

Příspěvek od Rybář »

No, tak v nejhorším vyndej na STK žárovku ABS z tachometru.
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
wastlik
Příspěvky: 8
Registrován: 21 dub 2009, 10:46
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lantra combi J2 - Problém s ABS - jsem v koncích

Příspěvek od wastlik »

No a jde to? Není to náhodou napájený na pevno? Asi to tak udělám, když to nevyřeším. Myslíte, že si na STK nevšimnou, že je ABS vypnutý?
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Lantra combi J2 - Problém s ABS - jsem v koncích

Příspěvek od Rybář »

wastlik píše:No a jde to? Není to náhodou napájený na pevno? Asi to tak udělám, když to nevyřeším. Myslíte, že si na STK nevšimnou, že je ABS vypnutý?
Ne, je tam normálně žárovka. POZOR, pokud máš airbag, tak před vyndáním budíků odpoj baterii!!! a zapoj ji zpátky teprve až je zase připojíš... Myslím, že jim to bude dost jedno na STK
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Lantra combi J2 - Problém s ABS - jsem v koncích

Příspěvek od mirpie »

hele, já dělal na Vysočině STK a zrovna mi blblo ABS. Kontrolka svítila, do toho jsem měl vyrabovanej tapec na předních dveří, protožej jsem zrovna opravoval mechanismus stahování okna a technik mi na to nic neřekl, resp. do toho nasedl a když chtěl za sebou zavřít dveře, tak nebylo za co, tak se jen zeptal, co to je, mu povidám, stahování okna ve fázi opravy a pokrčil rameny :-). Zajímaly ho hlavně nápravy - čepy, tlumiče, brzdy a typ motoru a předtím samozřejmě emise.....
Jinak s ABS jsem si užil své, ale poslední dobou zdá se, že je to ok...Měnil jsem prasklý ABS kroužek na poloose, výroba i oprava svépomocí a zatím to jede a hlavně, nestálo mě to ani korunu, jen čas a špinavé ruce.
Můj problém i řešení zde https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=17&t=14844
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Tomáš Malinovský
*
Příspěvky: 16
Registrován: 23 dub 2009, 15:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Lantra combi J2 - Problém s ABS - jsem v koncích

Příspěvek od Tomáš Malinovský »

Něco podobného mi to dělá taky, když jedu nad 100km/h, začne svítit kontrolka ABS :|
Hyundai Lantra GLS 1.6 r.v. 1997
wastlik
Příspěvky: 8
Registrován: 21 dub 2009, 10:46
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lantra combi J2 - Problém s ABS - jsem v koncích

Příspěvek od wastlik »

jj, ze začátku jen když jsem jel rychleji a ted i kdyz jedu kolem 50 a nebo projedu nejaky vymol atd...
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Lantra combi J2 - Problém s ABS - jsem v koncích

Příspěvek od mirpie »

může to být i jen nalomený kabel od některého čidla otáček kol, což se hledá dost blbě. Základ je proměřit si všechny čidla, zda maj odpory, co maj mít. Pokud se tohle tváří dobře, omrknul bych ty kroužky, detailně, jeden po druhém a případně očistil od rzi a nečistot. Je blbý, že k nim není moc přístup - vepředu nejlíp sundat těhlici i s ložiskem a kotoučem (stačí vyhodit tlumič a ramenní čep a jde to obtočit kolem rejdového čepu a vypodložit, ať to nevisí na tyči řízení) a vzadu nejlpí taky sundat těhlici i s kotoučem.
Při tom měření čidel - na konektoru, je dobrý ty konektory pak i prostřísknout kontaktolem, jeslti to nemá zoxidovaný piny.

Ale pokud se ABS kontrolka rozsvítí až při nějaké rychlosti, vidim to na kroužek. Pokud při najetí do výmolu, pak vadný kabel, nebo opět kroužek. Ale tady nicvykouzlýme, dokud pod to auto někdo nevleze a neomkrne to a neoměří..
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
bohrosik
**
Příspěvky: 198
Registrován: 01 lis 2007, 11:01
Bydliště: Brno, (občas Havl.Brod)
Kontaktovat uživatele:

Re: Lantra combi J2 - Problém s ABS - jsem v koncích

Příspěvek od bohrosik »

Zdar,
začal jse mít hodně podobný problém jako wastlik. Sešlápnu brzdu, začne mi to mlatit do pedálu a prd to brzdí, ale kontrolky na palubce jsem si nevšiml , že by svítila (ale funguje, svítí při pootočení klíčku před startem).
Auto pujde do servisu příští týden, tak jim to řeknu ať na to juknou, snad to nebude žádná krizovka.

Cus
Vašek
Aktuálně Hyundai Elantra 1.6i GL 77kW, Hatchback, 12/2005
Hyundai Lantra 1.6i GLS 85kW, KOMBI, 1999 - prodáno 18.12.2011
Hyundai Accent GS 1,3, 62kW, 3-dv, 1996 - prodáno 01/2009
Uživatelský avatar
bohrosik
**
Příspěvky: 198
Registrován: 01 lis 2007, 11:01
Bydliště: Brno, (občas Havl.Brod)
Kontaktovat uživatele:

Re: Lantra combi J2 - Problém s ABS - jsem v koncích

Příspěvek od bohrosik »

bohrosik píše:Zdar,
začal jse mít hodně podobný problém jako wastlik. Sešlápnu brzdu, začne mi to mlatit do pedálu a prd to brzdí, ale kontrolky na palubce jsem si nevšiml , že by svítila (ale funguje, svítí při pootočení klíčku před startem).
Auto pujde do servisu příští týden, tak jim to řeknu ať na to juknou, snad to nebude žádná krizovka.

Cus
Vašek


Tak kluci u hyundaie nepřekvapili ... asi měli něco lepšího na práci, tak ABS prozkoumali jen přes PC a diagnostiku, kde se jim to samozřejmě v tom momentě vubec neprojevilo, tak to nechali bejt.
O víkendu jsem měnil gumy , tak jsem tam na to hleděl, ale nevim přesně co je ABS čidlo :-( , že bych ho zkusil třeba očistit. Nemůže mi to třeba někdo blejsknout kde bych ho přesně našel.
Dík
Aktuálně Hyundai Elantra 1.6i GL 77kW, Hatchback, 12/2005
Hyundai Lantra 1.6i GLS 85kW, KOMBI, 1999 - prodáno 18.12.2011
Hyundai Accent GS 1,3, 62kW, 3-dv, 1996 - prodáno 01/2009
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Lantra combi J2 - Problém s ABS - jsem v koncích

Příspěvek od mirpie »

čidlo je v těhlici, vede od něj kabel a je jedinej, co do těhlice vede...takže to najdeš určitě. Ale tam nicmoc nevykoumáš. To čidlo můžeš proměřit multimetrem (na konektoru nad podběhem) a odpor naměříš v toleranci co má mít (tuším nějakých 1000-1200ohm,) protože ABS ti funguje. Kroužky budou taky ok, předpokládám, kdyby nebyly, vyhodí ti to chybu (kontrolka) a ABS by přestalo jet (s tímhle jsem bojoval dobrej rok, než jsem přišel na to, proč mi ABS občas funguje, občas ne - po výrobě a výměně kroužku už ok). To kopání do pedálu při zhasnuté kontrolce dělá elektronika, kdy jednotka ABS dostane od jednoho čidla (stačí od jednoho čidla) údaj - impuls, že jedno kolo je ve smyku a přitom reálně není a začne to kopat do pedálu. Okamžitá pomoc je, že pustíš pedál a znovu sešlápneš...Co to způsobuje nevim, takže budu taky rád, až to někdo vysvětlí.
Jinak ted jsem jel na letních po sněhu na vysočině (než jsme dojel pro zimní sadu) a testoval jsem to několikrát za sebou, různě dvě kola na mokru, dvě na ledu, nebo právě jedno kolo na ledu, zbytek na mokru a ABS fungovalo jak mělo. Prostě jak šlo jedno kolo do smyku, začalo to kopat....
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Lantra combi J2 - Problém s ABS - jsem v koncích

Příspěvek od ivan »

Pokud kontrolka Abs zhasne a brzdový pedál kope je ABS plně funkční normální jev :!: ,brzdový pedál nedokáže předtlačit absko,to kopání dělá elektromotor v Abs,kdy zvyšuje tlak v brzdách plus práci přesouvání samotných pístků ve vnitřním okruhu v abs! Přetlačuje a povoluje kam má jít brzdová kapalina a kam ne, nejčastější závady samotná čidla ať už jakkéhokoliv poškození ,elektrického obvodu nebo defekt ,plus další samotný kroužek :!: ,pokud abs kontrolka rozvěcuje během jízdy,mám na mysli při pohybu vozidla už je jedno při jakékoliv rychlosti a
mění se délka rozvicování kontrolky ,určitě kroužek :!: Jde o to,že snímač funguje podle přesných,zubů,jakmile se to nějakým způsobem poškodí se to může projevit tak to. Samotný kroužek je kovový a stačí zub času a rez udělá své,buď praskne nebo se začnedrolit a je hotovo :!: Potom samozřejmě přijde na to nutná oprava. Co se týče samotné poruchy Abs-ky při nefunkčnosti,brzdový pedál nekope,nevrací se protitlakem zpět,pak je plně nefunkční :!: Takže nemějte strach,že to máte rozbitý :D Při krizové situaci se nebojte na brzdový pedál pořádně šlápnout,čím víc tím líp,tak brzdám zdar zvlášť ABS :!: :D/
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
bohrosik
**
Příspěvky: 198
Registrován: 01 lis 2007, 11:01
Bydliště: Brno, (občas Havl.Brod)
Kontaktovat uživatele:

Re: Lantra combi J2 - Problém s ABS - jsem v koncích

Příspěvek od bohrosik »

Sice pěkné vysvětlení od ivana, ale ono to je poněkud nepříjemné se na suché silnici při 50km/h a lehkém sešlápnutí pedálu přetlačovat s ABSkem. Chcu lehce přibrzdit a pedál mi začne rumplovat jak o život.
Obávám se že todle asi nebude normální chování ABSka ...
No příští týden mám volno, tak na to zkusim juknout ... uvidíme
Aktuálně Hyundai Elantra 1.6i GL 77kW, Hatchback, 12/2005
Hyundai Lantra 1.6i GLS 85kW, KOMBI, 1999 - prodáno 18.12.2011
Hyundai Accent GS 1,3, 62kW, 3-dv, 1996 - prodáno 01/2009
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Lantra combi J2 - Problém s ABS - jsem v koncích

Příspěvek od ivan »

bohrosik píše:Sice pěkné vysvětlení od ivana, ale ono to je poněkud nepříjemné se na suché silnici při 50km/h a lehkém sešlápnutí pedálu přetlačovat s ABSkem. Chcu lehce přibrzdit a pedál mi začne rumplovat jak o život.
Obávám se že todle asi nebude normální chování ABSka ...
No příští týden mám volno, tak na to zkusim juknout ... uvidíme
Tvých indícíích jsem si zcela nevšiml :oops: Tady vidím problém u samotné abs,tady to vypadá,že elektronika je normálně funkční,podle mě Ti nejde samotný elektromotor v Abs :!: Proto auto nebrzdí,malý tlak na brzdy!! Můžeš zkusit odojit konektor od samotné ABs-ky a potom zkusit zabrzdit jak se to bude chovat mělo by to brzdit klaickým způsobem :!: :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Technická sekce“