Úpravy i30 - tuning

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
triktrak
**
Příspěvky: 183
Registrován: 12 črc 2009, 20:17

Re: Úpravy i30 - tuning

Příspěvek od triktrak »

Santa Fe IV 2.2 CRDi 147kW A/T Premium (2019)
i30 III 1.6 CRDi 100kW A/T (7-DCT) NOW! (2017)
EX i40 CW 1.7 CRDi 104kW A/T (7-DCT) Business (2016)
EX i30 1.6 CRDi 85kW A/T (4st. hydrodyn.) Comfort (2009)
Reklama
 

Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Úpravy i30 - tuning

Příspěvek od 89majlo96 »

No to je pekna sprostost aj cela vyhlaska. Ak som spravne porozumel tak vsetci vlastnici vozidiel s dennym svietenim ci uz homologovanym, alebo nehomologovanym by si mali vo vlastnom zaujme odstranit denne svietenie z auta.Pretoze niesu predpisane pre dany typ auta. V tom pripade ak by niekto mohol mat denne svietenie tak preco by som si nemol cele auto dookola vysvietit ako vianocny stromcek ? To bude nieco pre Pepana :twisted: Dalej si davajte vsetci pozor na stare dialnicne nalepky, ktore sa vecsinou lepia do praveho horneho rohu a vodicovi vo vyhade absolutne neprekazaju. Nasi pani politici asi nevedia ako by dostali par penazi do statnej pokladnice a dali zarobit policajtom. To si radsej ani ziadane dialnicne nalepky kupovat nebudem, lebo ked ju tam nahodou zabudnem nehat tak za nu zaplatim suma sumarum s cenou nalepky a pokutou skoro este viac ako za pokutu na dialnici bez nalepky ](*,) Poistky ani ziarovky nemusime mat viete z akeho dovodu ? No predsa preto ked nam prestane svietit ziarovka alebo nieco ine a najdu sa taky ktory to budu povazovat za zbytocnost ked to neni vo vyhlaske a z auta si to daju von. A potom ked ich stretnu pani zeleny so svietiacim iba jednym svetlom tak co sa stane :?: No predsa pokuta moji drahy priatelia a o to vsetkym ide aby z nas dostali co najviac penazi :idea:
Za chvilu nam bude vyhlaska urcovat to koho by sme mali vozit v aute... A od kolkej sa na cestach mozeme pohybovat a podobne kraviny. A to vsetko len s toho dovodu pretoze asi sa vyzbieralo male mnozstvo s predpokladaneho prijmu ziskaneho vyberom pokut na novych sankciach ktore boli vydane nedavno. Ale asi to vecsina ludi vsetko dodrzuje tak nemame koho pokutovat. Toto vsetko su len zamienky pre zisk penazi a nie preto aby sa skvalitnila premavka na Slovenskych komunikaciach. Ked by mi islo o skvalitnenie slovenskych ciest tak by som zacal s trosku ineho konca :!:
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Úpravy i30 - tuning

Příspěvek od 89majlo96 »

a este som zabudol, koho ma co zaujmat co mam v interieri? nijak tym neohrozujem premavku. Kupim rotvajlera, posadim ho na sedadlo spolujazdca a nech sa niekto skusi pozriet dovnutra :twisted:
A kde budem mat navigaciu ? Na sedacke spolujazdca ? cize to budem musiet odvratit hlavu a tym padom pozornost vacsou mierou a na dlhsi cas ako keby bola na okne, ale hlavne ze nam ide o bezpecnost. Tie vyhlasky asi robi urcite niekto kto v zivote nesoferoval auto ](*,) ](*,) ](*,)
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
triktrak
**
Příspěvky: 183
Registrován: 12 črc 2009, 20:17

Re: Úpravy i30 - tuning

Příspěvek od triktrak »

Tie stare znamky ma az tak neseru. Skor stoji za zmienku to, ze "veskery" nepovoleny tuning (modre svetielka, dodatocne montovane xenony a pod.) je podla toho protizakonny :(
Santa Fe IV 2.2 CRDi 147kW A/T Premium (2019)
i30 III 1.6 CRDi 100kW A/T (7-DCT) NOW! (2017)
EX i40 CW 1.7 CRDi 104kW A/T (7-DCT) Business (2016)
EX i30 1.6 CRDi 85kW A/T (4st. hydrodyn.) Comfort (2009)
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Úpravy i30 - tuning

Příspěvek od 89majlo96 »

vecsina bude teda protizakonnymi upravcami... Len tie xenony boli nelegalne aj doteraz takze to az taka zmena nebude a ostatne osvetlenia - pokial ta nenacape s tym ako to mas zapnute tak ti nic nemoze [-X
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
triktrak
**
Příspěvky: 183
Registrován: 12 črc 2009, 20:17

Re: Úpravy i30 - tuning

Příspěvek od triktrak »

§ 4
Výhľad z miesta vodiča a spätné zrkadlá
3) fólie reklamné a proti slnečnému žiareniu a tónovanie skiel na vozidlách ... musia umožniť najmenej 50% priepustnosti svetla a viditeľnosť aj do vozidla,
6) V zornom poli vodiča nesmú byť umiestnené žiadne predmety, ktoré obmedzujú výhľad vodiča všetkými smermi... Navigačné systémy a im podobné zariadenia pripevnené prísavkou alebo iným podobným zariadením na čelnom skle sa nesmú umiestňovať do zorného poľa vodiča.
§ 5
Kolesá, pneumatiky a protisklzové reťaze
3) Pneumatiky musia byť vždy riadne nahustené na tlak predpísaný výrobcom vozidla, avšak nesmie byť prekročené hustenie predpísané výrobcom pneumatík.
4) .... Nálepka musí byť umiestnená v zornom poli vodiča....
§ 7
Svetelné zariadenia vozidiel
11) Osvetlenie vozidla musí byť počas prevádzky v cestnej premávke za všetkých prevádzkových podmienok a poveternostných podmienok dobre viditeľné a nesmie byť znečistené.
INAK SMRŤ!
Santa Fe IV 2.2 CRDi 147kW A/T Premium (2019)
i30 III 1.6 CRDi 100kW A/T (7-DCT) NOW! (2017)
EX i40 CW 1.7 CRDi 104kW A/T (7-DCT) Business (2016)
EX i30 1.6 CRDi 85kW A/T (4st. hydrodyn.) Comfort (2009)
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Úpravy i30 - tuning

Příspěvek od alarm »

§ 7, vyhláška č.

(2) Iné svetelné zariadenia, ako sú predpísané a povolené pre daný druh a kategóriu vozidla,...
DRL sú povolené

11) Osvetlenie vozidla musí byť počas prevádzky v cestnej premávke za všetkých prevádzkových podmienok a poveternostných podmienok dobre viditeľné a nesmie byť znečistené.

Ďaľší debilizmus :D diaĺnica- vonku prší, sneží, skrátka jazda v trvaní 5 minút a svetlá sú zamazané-
Sú odstavné parkoviská s takýmto rozstupom, aby som to mohol čistiť?
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Úpravy i30 - tuning

Příspěvek od 89majlo96 »

to ako policajti budu codit s manometrom a merat tlakv pneumatik ? A co povedia na zmeny tepot vplyvom zahriatia gum alebo vplyvom nizkych teplot ? A kam si mame dat navigacne zariadenie ?
To si mam teraz dat odstranit folie ? Ani nahodou, to radsej napisem list ministrovy ze co za debilov mu davaju navrhy tych napadov. Ved to nijak neohrozuje premavku...
A som zvedavy ako budu pani policajti chapat znecistenie osvetlenia, to by ma velmi ae velmi zajmalo, budeme musiet nosit v aute kyblik s vodou a spongiu, lebo ked bude spinava cesta a prejdeme po nej autom tak automatycky za zaspinia aj svetla, tak kazdych 20 km budeme umyvat svetla, to da rozum nie ? A nechapem tej casti ze nálepka musí byť umiestnená v zornom poli vodiča ](*,) vysveti mi to niekto ? Sak pred chvilou sa vo vyssie uvedenom paragrafe tvrdi ze predsa v zornom poli vodica sa nesme nic nachadzat. A ako budu policajti chapat zorne pole ?
Cisto na hlavu postavene ](*,) ](*,) ](*,)
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Úpravy i30 - tuning

Příspěvek od alarm »

majlo:
to s tými pneumatikami je technicky možné.
Znenie použilo dva termíny-ten druhý je tlak predpísaný výrobcom pneumatík.Nie výrobcom automobilu.
To znamená, že ak máš napísané na aute 2,2 kPa, pneumatika znesie podla výrobcu možno 2,8kPA
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Úpravy i30 - tuning

Příspěvek od 89majlo96 »

alarm píše:majlo:
to s tými pneumatikami je technicky možné.
Znenie použilo dva termíny-ten druhý je tlak predpísaný výrobcom pneumatík.Nie výrobcom automobilu.
To znamená, že ak máš napísané na aute 2,2 kPa, pneumatika znesie podla výrobcu možno 2,8kPA
no hej, ale tak chces mi povedat ze to budu merat ? Mu poviem tomu panovi policajtovy ked sa mu nebude nieco pacit, tak ze mam v pneumatikach plyn a nie vzduch a ked ma kazdu chvilu niekto zastavi a bude mi kontrolovat tlak tak mi ich aj vypustia a letne mam podfuknute, lebo tam mam nizky profil tak aby to nebolo take tvrde, tak budem potom od statu pozadovat peniaze za skorsie znicenie tlmicov a lozisk a podobnych veci
A to s tymi foliami, to plati asi len pre predne okna, zadne by s tym nemali mat nic spolocne, lebo som zvedavy ze co vladne limuziny na to :idea:
alebo firmi co maju na dodavkach nepriesvitne folie aby im nesvietilo slnko napriklad na zeleninu ked ju prevazaju
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Úpravy i30 - tuning

Příspěvek od alarm »

Fólie v zadu byť môžu, ale zatial som to čítal len z rýchlika, na prežutie a pochopenie treba čas :-k
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Úpravy i30 - tuning

Příspěvek od 89majlo96 »

kde si to nasiel ? cital si kompletne znenie, alebo len ten odkaz co dal triktrak ?
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Úpravy i30 - tuning

Příspěvek od alarm »

§ 4

Výhľad z miesta vodiča a spätné zrkadlá



(2) Na zasklené plochy vozidla, možno pripevňovať fólie, ktoré sú schválené a označené schvaľovacou značkou.

(3) Doplnkové príslušenstvo a výbava na zasklené plochy vozidiel napríklad fólie, nálepky alebo tónovanie skiel, musia spĺňať tieto technické požiadavky:

b) fólie reklamné a proti slnečnému žiareniu a tónovanie skiel na vozidlách kategórie M1 a N1 môžu byť použité na zadné bočné sklá a na zadné sklo s podmienkou, že vozidlo je vybavené pravým vonkajším spätným zrkadlom,
c) fólie reklamné a proti slnečnému žiareniu a tónovanie skiel na vozidlách kategórie M2 a M3 môžu byť použité na bočné sklá, ktoré sú určené na výhľad z miest pre cestujúcich, okrem skiel dverí, ktoré sú určené na výhľad z miesta vodiča, a na zadné sklo; musia umožniť najmenej 50% priepustnosti svetla a viditeľnosť aj do vozidla,
d) fólie reklamné a proti slnečnému žiareniu a tónovanie skiel na iných vozidlách, ako sú uvedené v písmenách b) a c), môžu byť použité na bočné sklá, ktoré sú určené na výhľad z miest pre cestujúcich okrem skiel dverí, ktoré sú určené na výhľad z miesta vodiča, a na zadné sklo,
e) bezpečnostné fólie na ochranu proti prerazeniu skla v ložnom priestore vozidla môžu byť použité len na vozidlách kategórie N.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
mayq
***
Příspěvky: 923
Registrován: 12 čer 2008, 19:30
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Úpravy i30 - tuning

Příspěvek od mayq »

Sorry za OT ale je to totalny primitivizmus, toto mohol vymysliet len nejaky vodic kolieskoveho kresla na kancelarskom okruhu a nie clovek co denne jazdi. Naco mame 3/4 roka novu vyhlasku a zakon ked sa novelizuje (nic nezvycajne) totalnymi dementnymi navrhmi. Neviem co uz tu moze pomoct asi len hromadne predavanie svojich tatosov... :hyu:
Hyundai Accent `96, 1.5i 12V, 5dv. hatchback Marlborough Red

Obrázek
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Úpravy i30 - tuning

Příspěvek od alarm »

Takuto blbosť nemôže človek vymyslieť sám, niekto mu musel pomáhať.... :mrgreen:
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Odpovědět

Zpět na „i30 Úpravy (tuning)“