Vyjmutí předního panelu.. Coupe 1G

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Odpovědět
NihilusCZ
Příspěvky: 8
Registrován: 16 čer 2009, 21:44

Vyjmutí předního panelu.. Coupe 1G

Příspěvek od NihilusCZ »

Zdravím, prosím o pomoc,měnil jsem rádio a bylo při tom potřeba vyjmout ten přední plastový panel, jehož součástí je otvor pro rádio...to se mi nezdařilo, vyhodil jsem ho z direk jen nahoře a dole už za boha nešlo ani větší silou, tak jsem si musel poradit jinak...jen mi tam někam zapadl šroubek a po úspěšném zprovoznění rádia jsem zjistil, že mi nesvítí podsvícení ovladače větráků a polohy klapek větráků... potřeboval bych nutně vědět postup, jak tento panel vyjmout, abych tam trošku viděl, případně zahýbal kontakty...taky mi přijde, že už jsem to tam nezaklapnul po montáži dobře, když do toho panelu teď trochu zabuším, tak mi i uplně zhasne podsvícení všech ovladačů nad rádiem, tzn. i ovladač teploty... Tak díky za všechny typy a rady.
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Vyjmutí předního panelu.. Coupe 1G

Příspěvek od mirpie »

- vytáhneš ten rámeček kolem řadící páky - jen vycvakneš a necháš zavěšený na manžetě
- pak vytáhneš ten panel rádia (dole ti nešel kvůli tomu rámečku u páky, kterej si tam asi nechal)
- odšrouvuješ spodní dekl pod volantem - tady bacha, musíš i vytáhnout potenciometr na regulaci jasu přístrojovky, to kolečko vlevo od volantu, je pod ním schovanej šroubek, tnekým plochým šroubováčkem opatrně zapáčíš a vytáhneš, odpojíš od konektoru)
- sundáš ten spodní dekl a necháš viset na kabelech, položíš na zem
- odšroubuješ šroubky od horního panelu, co chceš vyndat, dva jsou svisle nad rádiem, jeden je tam vodorovně, pak je další svisle někde u volantu, to najdeš
- odšroubuješ dva šroubky v kapličce budíků, nahoře zevnitř
- tahem k sobě vytáhneš všechny tři ovládací kolečka ventilace
- jak máš všechny šroubky dole, povytáhneš celej ten horní plast, ve kterým máš tu ventilaci a prakticky všechny vypínače, lehce tahem k sobě, je to tam nacvaklý, nejvíc tě budou držet kabely od mlhovek napravo, odpojíš konektory a je dobrý si poznačit, kterej je od čeho, ne všechny nejsou jiné, že by nešly zaměnit, stačí fixou popsat.
Dá se to celý vyndat ven, jen musíš odpojit všechny konektory od vypínačů a odpojit spojku na hadičky od ventilace, od prostředního kolečka
Dělal jsem to ted několikrát, když jsme si měnil barvu podsvícení budíků, jinak než takhle se k tomu nedostaneš
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Vyjmutí předního panelu.. Coupe 1G

Příspěvek od black_sheep »

no nevim jak ty mirpie ale ja mel ty konektory, at uz stejny - tak ruznobarevny a na protikusu v palubce pak byla samolepka (kolecko) v barve toho konektoru - takze fakt pohoda. navic ty kabely jsou za ty leta tak vytvarovany, ze jsem prilozil plast a hnedle bylo jasny co kam patri :-)

jinak pekny navod. :mrgreen:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
NihilusCZ
Příspěvky: 8
Registrován: 16 čer 2009, 21:44

Re: Vyjmutí předního panelu.. Coupe 1G

Příspěvek od NihilusCZ »

Tak díky moc za radu, ale já měl na mysli, pouze ten jeden plastovej díl jak je v něm otvor na rádio,držák pití, a zapalovač.. abych ho dostal ven, nic víc momentálně rozebírat nepotřebuju, ale supr návod, bude se hodit, díky...Teď jde ještě o to, jestli mi pomůže vyndat ten rámeček od řadící páky, já totiž žádnou nemam, resp. je úplně jiná, prtože mam automat...
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Vyjmutí předního panelu.. Coupe 1G

Příspěvek od mirpie »

ano, konektory jsou barvené a protikus má skutečně nálepky ve stejné barvě, ale po těch letech by se nedivil, kdyby se nějaká odlepila...
A ten panel radia, stačí jen zatáhnout opatrně k sobě. Samozřejmě si předtím vytáhni rádio a ten rámeček kolem páky, at je tam automat či manual. Ten rámeček kolem páky totiž přitlačuje ten panel radia.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
NihilusCZ
Příspěvky: 8
Registrován: 16 čer 2009, 21:44

Re: Vyjmutí předního panelu.. Coupe 1G

Příspěvek od NihilusCZ »

Ještě jednou díky, hned, jak budu mít čas to udělám... Koukám, že jsi znalec... Jak jsem psal, nejspíš jsem někde přiskříp, popřípadě přerval kablík od jednoho ze světel podsvícení těch otočných koleček na větráky. To se stalo během výměny rádia....doufám, že to bude jen skřípnutý někde, protože vážně nevim, jak bych ty žárovičky měnil, celý se mi to sundavat nechce a bojim se toho, abych to ještě kdy dal do kupy.... Jinak se ještě chci zeptat, kdo máte tu vyjížděcí anténu vzadu, původní, asi je tak z výroby, jestli vám to taky tak blbne v těchto mrazivých dnech? Já to měl v létě supr a teď strašně zlobí a nechce se jí někdy vyjíždět, jindy zas zajíždět...hodily by se nějaký tipy, díky. :hyu:
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“