Zasouvací anténa a problémy v zimě

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

NihilusCZ
Příspěvky: 8
Registrován: 16 čer 2009, 21:44

Zasouvací anténa a problémy v zimě

Příspěvek od NihilusCZ »

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli jsem jediný kdo má problém s tím, že se anténa prostě v těchto zimách nevysune...nemusí být ani přimrzlá... nevím co s tím, docela rád bych poslouchal rádio, ale pokud nevyjede sama, nejde vysunout ani rukou, asi by se tam zničil ten motorek...pokud je o něco tepleji, tak nemám problém, ale teď jak je chladno se vážně nevysouvá, vždy vyjede asi o 3 cm a konec takže jsem odkázán jen na CD nebo USB :( Myslím, že asi jediný nebudu, protože dnes už se tyhle antény na nových vozech ani nedělají, bude to docela problémový..No každopádně pokud někdo víte nějakej tip, jak tu mrchu donutit vyjíždět i v zimě, budu rád, Díky.
Reklama
 

Uživatelský avatar
hyndui
**
Příspěvky: 129
Registrován: 17 črc 2007, 00:45
Bydliště: TRENČÍN

Re: Zasouvací anténa a problémy v zimě

Příspěvek od hyndui »

takýchto tém je tu už neurekom stačí sa len popozerať
2002-2003 renault 21. nevada 2.0 20V
2003-2005 renault 9. 1.5 8V 2xkarbur
2005-2010 hyundai accent 1.5 12V
2007- hyundai coupe 2.0 16V
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Zasouvací anténa a problémy v zimě

Příspěvek od black_sheep »

prostrikej ji WDckem, bylo to tady uz popisovany. ja jsem vubec sberatel dilu na anteny, mam doma rozebrany tri a ani jedna nejede :-) zejtra mi prijde nova - viz odkazy na foru. v lantre uz na to asi prdim :-)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
hyndui
**
Příspěvky: 129
Registrován: 17 črc 2007, 00:45
Bydliště: TRENČÍN

Re: Zasouvací anténa a problémy v zimě

Příspěvek od hyndui »

black_sheep píše:prostrikej ji WDckem, bylo to tady uz popisovany. ja jsem vubec sberatel dilu na anteny, mam doma rozebrany tri a ani jedna nejede :-) zejtra mi prijde nova - viz odkazy na foru. v lantre uz na to asi prdim :-)
ak kupuješ tu čo som aj ja tak ti začne hrdzaviet ale funguje stále dobre
2002-2003 renault 21. nevada 2.0 20V
2003-2005 renault 9. 1.5 8V 2xkarbur
2005-2010 hyundai accent 1.5 12V
2007- hyundai coupe 2.0 16V
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: Zasouvací anténa a problémy v zimě

Příspěvek od laxo18 »

mame ten isty problem na sonate len mne sa vysunie tak do polky signal na to chytim skor ma sere to ze to tak neprijemne cvaka ked sa vysuva alebo zasuva ako kebz preskakovalo ozubenie alebo daco take ale tiez je to iba cez zimu v lete to je v pohode
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Zasouvací anténa a problémy v zimě

Příspěvek od Hardcam »

laxo: tenhle zvuk si mooooc dobre pamatuju z Lantry. Jednoho krasneho letniho dne se mi podarilo antenu zlomit pri couvani pod strom, od te doby uz necvakala a ja mel klid...:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
marenkka
**
Příspěvky: 367
Registrován: 20 črc 2009, 17:01

Re: Zasouvací anténa a problémy v zimě

Příspěvek od marenkka »

nj to mame asi vsichni stejny problem, ja ji po kazde delsi jizde ocistim hadrem a prostriknu nejakym mazatkem a mam klid :)))
driv: accent '95 1,3 GLS
ted: coupe '98 1,6 G4GR
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: Zasouvací anténa a problémy v zimě

Příspěvek od laxo18 »

ja som ju jediny raz nastriekal WD ale asi to skusim aj teraz snat to pomoze
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
mizerove

Re: Zasouvací anténa a problémy v zimě

Příspěvek od mizerove »

jak říkáte chlapi nějakej olejíček by to měl zmáknout.
naštěstí tohle teď nemusím řešit
Uživatelský avatar
valach
**
Příspěvky: 297
Registrován: 14 pro 2009, 16:42
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasouvací anténa a problémy v zimě

Příspěvek od valach »

Taky jsem mel takovy problem, navic bila zlomena. Koupil jsem novou tady pres odkaz z klubu, v nedeli jsem ji odjednal, vcera prisla a dnes jsem ji namontoval a spokojenost za par korun. Je to univerzal a opravdu ok. Stala i s postovnym 548kc a slape. A zapojeni jak je popsana cerny cerny, zeleny modry a cerveny zluty. Aspon tak to mam na sonate. Zatim
Sonáta 2.0 16v r.v.96 102kW
Fiat punto sporting 1.2 16v r.v.2000 6rychlostní 59kW
Škoda Fabia 1.4 Mpi r.v.2000 50kw
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Zasouvací anténa a problémy v zimě

Příspěvek od black_sheep »

valach píše:Taky jsem mel takovy problem, navic bila zlomena. Koupil jsem novou tady pres odkaz z klubu, v nedeli jsem ji odjednal, vcera prisla a dnes jsem ji namontoval a spokojenost za par korun. Je to univerzal a opravdu ok. Stala i s postovnym 548kc a slape. A zapojeni jak je popsana cerny cerny, zeleny modry a cerveny zluty. Aspon tak to mam na sonate. Zatim
Presne tak, mame stejnou zkusenost..

v nedeli jsem objednal, vcera prisla, ale ja ji hned nainstaloval. Je to opet ta stejna polska, je trocha hlucnejsi a pomalejsi nez ta predchozi, ale vona se musi nejak zajet. ta stara taky behala dobre az tak za pul roku.. v sobotu jsem ji ale po roce urval v mycce, debil jsem poslouchal radio a myckoval, takze je prut nahadry. do 3. ledna je na ni sleva a nezapocitaj si postovne. premejslim, ze vezmu jeste jednu na lantroje.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Re: Zasouvací anténa a problémy v zimě

Příspěvek od shwaara »

..jestli ona nakonec nebude lepší ta manuální ;-) el. je machrovinka, ale zákonitě má víc problémů. Já měl na Sonatě manuál, což mě štvalo, ale na druhou stranu jsem ji ani nezatahoval (měl jsem ji vytaženou na 3 díly, ten 4. nejtenčí byl ohlý, tak jsem ho nevytahoval) a nikdo o ni v Praze během 8 měsíců neprojevil zájem :) Jen jednou jsem ji zapomněl zatáhnout po cestě do myčky. Stihl jsem ale couvnout.
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Uživatelský avatar
valach
**
Příspěvky: 297
Registrován: 14 pro 2009, 16:42
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasouvací anténa a problémy v zimě

Příspěvek od valach »

Jak jsem tu antenu namontoval tak jsem si jeste pridal maly vypinac z radia a muzu ji vypnout. Takze radio hraje ale antena zustane zasunuta, to kvuli mycce. Svagrove se stalo totiz to co vam, taky mycka a antena zlomena. Ted mam klid
Sonáta 2.0 16v r.v.96 102kW
Fiat punto sporting 1.2 16v r.v.2000 6rychlostní 59kW
Škoda Fabia 1.4 Mpi r.v.2000 50kw
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Zasouvací anténa a problémy v zimě

Příspěvek od mirpie »

ten univerzál, kterej jsem objevil a jako první testnul tady na clubu, tam mám už celkem dlouho a za celou dobu jsem ji ani jednou nenamazal. V zimě na to jde sůl, voda prach a stojím na mrazech venku a překvapivě vždy vyjela a vždy zajela, takže za ty peníze pro mě dobrá volba.
A ten vypínač už jsem si udělal taky. Opět jsem měl problém s barvou kabelu. U radia modrý, ok, ale napíchnul jsem se až za konektorem (aby když vytáhnu radio, abych netahal i kabel na té spojce ISO konektoru), kde pro mě z nepochopitelných důvodů se modrý vodič změnil na zelený....Podobně jsem to měl s napájením té anteny v kufru - obrácená polarita, totéž u xenonů. Takže pokud hraju jen na cd, antenu ani nevysouvám.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Dr Meduza
****
Příspěvky: 1105
Registrován: 14 kvě 2008, 08:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasouvací anténa a problémy v zimě

Příspěvek od Dr Meduza »

mirpie píše:...Takže pokud hraju jen na cd, antenu ani nevysouvám.
tohle me dela radoi samo, antenu vysune jenom kdyz ja jako radio, pri cd se antena zatahne
Coupe 2.0 LPG rv 96 barva Fialova -> rosekano -> uz je zase skoro opraveno
Opel Omega B 2.0 Combi LPG - luxusni kara, ma sedacky Recaro :D
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“