topeni x automatická klimatizace

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Uživatelský avatar
plikous
**
Příspěvky: 127
Registrován: 17 zář 2009, 12:15
Bydliště: Prágl

topeni x automatická klimatizace

Příspěvek od plikous »

Zdar,

mám dotaz ohledně automatický klimatizace. Má cenu ji teď v zimě zapínat - dokáže topit? Myslim tim, než se třeba zahřeje motor po nastartování. Nebo to prostě jenom chladí a akorát to zvyšuje otáčky motoru a potažmo spotřebu? Dík.
Hyundai Sonata Elegance 2007 2.0 LPG
Obrázek
Reklama
 

hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Re: topeni x automatická klimatizace

Příspěvek od hlobilp »

ahoj, normalne to nech nastavene na auto.... ono pri techto teplotach se klima stejne nespusti, jen Ti to bude samo regulovat smer a rychlost proudeni vzduchu
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: topeni x automatická klimatizace

Příspěvek od cypisek »

Klimatizace Ti pouze chladí, jo a jinak klidně tu klimu na chvilku zapni zaměrně :

" Pokud chlazení nebylo delší dobu zapnuté, mohou se v důsledku usazenin na kompresoru tvořit zápachy.
Abyste tyto zápachy odstranili, zapínejte chlazení - i v chladném ročním období - alespoň jednou za měsíc
na nejvyšší stupeň ventilace, zároveň krátce otevřete okno"

tolik citatu :lol:
Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: topeni x automatická klimatizace

Příspěvek od Hardcam »

Pri prepnuti na auto se klimatize v techto mrazech nespusti, pod 4 stupne urcite ne.

Zjistil jsem az po dvou a pul roce, ze kdyz mam nastaveno na "Auto", rano nezacne topeni zbesile foukat, ale zhruba az po 5ti minutach jizdy zacne vetrak pridavat, z toho jsem nadsenej. Uz jezdim jenom na Auto, zvykl jsem si uz v lete. Od toho to je automaticke:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
plikous
**
Příspěvky: 127
Registrován: 17 zář 2009, 12:15
Bydliště: Prágl

Re: topeni x automatická klimatizace

Příspěvek od plikous »

Okej, dík, vyzkoušim, to "auto" se doufám pouští tím levým kolečkem... Tohle je moje první auto s klimatizací, tak sem z toho trochu zmatenej...
Hyundai Sonata Elegance 2007 2.0 LPG
Obrázek
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: topeni x automatická klimatizace

Příspěvek od Hardcam »

Zmacknout levy kolecko. Pokud mas autoklimu jako ja.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
hyundai_driver
*
Příspěvky: 34
Registrován: 14 lis 2009, 14:38
Bydliště: Střední čechy

Re: topeni x automatická klimatizace

Příspěvek od hyundai_driver »

plikous píše:Zdar,

mám dotaz ohledně automatický klimatizace. Má cenu ji teď v zimě zapínat - dokáže topit? Myslim tim, než se třeba zahřeje motor po nastartování. Nebo to prostě jenom chladí a akorát to zvyšuje otáčky motoru a potažmo spotřebu? Dík.

Drahý kolego řidiči automobilu značky :hyu: Sonata!

Automatická klimatizace je automatická, protože se o všechny svoje funkce stará automaticky. Nastavíš teplotu a stiskneš na levém kolečku AUTO a již se o nic nemusíš starat. Doporučuji si přečíst návod. Protože návody čte jen zoufalec, tak se s Tebou podělím nejenom o to co je v návodu, ale i o zkušenosti které jsem získal během posledních 170 000 km za volantem mé minulé a současné Sonaty.

1. Pokud stiskneš AUTO, vše se probíhá automaticky podle nastavené teploty včetně použitých průduchů a intenzity foukání.
2. Vyjímkou 1 je automatická vnitřní a venkovní cirkulace. Tu musíš aktivovat stiskem tlačítka A v kroužku.
3. Vyjímkou 2 je odmlžování předního okna. Jelikož klimatizace nevidí zamlžené okno, je potřeba stisknout levé tlačítko vedle displeje klimatizace pro odmlžení. Pokud máš odmlženo, do režimu auto opět přepneš stiskem tlačítka AUTO.
4. Konečnou teplotu vzduchu z klimatizace míchá automatická klimatizace z teplého vzduchu ohřívaného chladící kapalinou motoru (je-li potřeba topit) a studeného vzduchu z chladicí jednotky (je-li potřeba chladit).
5. Pokud po stisku AUTO stiskneš MODE, přidáš otáčky ventilátoru, pak se automatická klimatizace stará pouze o zbývající parametry, které si manuálně neupravil.
6. O teplotu se stará vždy. Pouze můžeš vyřadit chladicí jednotku stiskem A/C pokud je právě v provozu (svítí).

Zkušenosti:

1. Je-li venku tak 16 stupňů, pak se automatická klimatizace Sonaty nemůže rozhodnout jestli topit nebo chladit. Na nohy lehce topí (to je dobré), středními průduchy chladí. Jelikož z ochlazeného vzduchu se vyloučí skoro všechna vlhkost, osobně mi to není příjemné. Pak doporučuji vypnout chladicí jednotku (stiskem A/C) a pokud to automatická klimatizace dožene rozumným zvýšením otáček ventilátoru tak nechávám chladicí jednotku vypnutou. Noční cesta v létě do Chorvatska je pak příjemnější.
2. Přední okno se po vypnutí hned zase zamlží. Zkus přepnout na foukání na přední sklo a nohy (teplota motoru už musí být nad 25%), vypni chladicí jednotku a přidej otáčky ventilátoru. Pro mě osobně zase příjemnější, než vysušený vzduch z chladicí jednotky.
3. Automatická vnitřní/vnější cirkulace. Zapínám jí až ve městě. Mimo město vyjímečně. Pokud máš totiž delší dobu vnitřní cirkulaci a vzduch se současně nechladí, pak roste jeho vlhkost – vydechuješ i vodní páru. Mimo město se pak čelní sklo téměř nezamlží a ve městě se automaticky pouští i venkovní cirkulace na což jsem ve staré Sonatě zapomínal a často jsem si vzpomněl až když se začalo mlžit přední sklo.

Pokud si dočetl až sem, po věz, že čtením manuálu nic nemůžeš zkazit.

S pozdravem,
řidič jiného a to hodně zábavného vozu :hyu: Sonata
i40 2014 1.7 CRDI
Hyundai Matrix 1.6i 2008 - manželka

dříve:
Hyundai Sonata NF 2005 3.3i V6
Hyundai Sonata EF 2003 2.0i GLS
Daewoo Lanos 1998 1.6
Toyota Corola 1998
Toyota Carina 1996 1.6
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: topeni x automatická klimatizace

Příspěvek od Hardcam »

hyundai_driver: mas v manualu Sonaty zminku o fotosenzoru? Mel by byt na palubce pod oknem. Protoze ten by mel prave videt zamlzene celni sklo.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
hyundai_driver
*
Příspěvky: 34
Registrován: 14 lis 2009, 14:38
Bydliště: Střední čechy

Re: topeni x automatická klimatizace

Příspěvek od hyundai_driver »

Hardcam píše:hyundai_driver: mas v manualu Sonaty zminku o fotosenzoru? Mel by byt na palubce pod oknem. Protoze ten by mel prave videt zamlzene celni sklo.

Zmínku v manuálu mám, ale činnost tohoto fotosenzoru jsem ještě nezaznamenal. V minulém modelu Sonaty spouštěl chladicí jednotku při přímém a intenzivním dopadu slunečních paprsků, což bylo příjemné. Otestuji někdy příště a doufám, že fotosenzor aktivuje odmlžování dříve, než pojedu úplně poslepu.

Očekávám chybu mezi volantem a sedačkou. Moc funím.
i40 2014 1.7 CRDI
Hyundai Matrix 1.6i 2008 - manželka

dříve:
Hyundai Sonata NF 2005 3.3i V6
Hyundai Sonata EF 2003 2.0i GLS
Daewoo Lanos 1998 1.6
Toyota Corola 1998
Toyota Carina 1996 1.6
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: topeni x automatická klimatizace

Příspěvek od Hardcam »

Mozna je to opravdu jen na slunicku, nevim. nemci mi toho moc nerekli - v pripade Elantry. V pripade Sonaty musim zjistit.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
plikous
**
Příspěvky: 127
Registrován: 17 zář 2009, 12:15
Bydliště: Prágl

Re: topeni x automatická klimatizace

Příspěvek od plikous »

Manuál je pro blbce, to je jasná všc :) ale v případě té klimatizace jsem ho dokonce i četl, nicméně mi to z toho stejně nebylo moc jasný. Teď už to je trochu lepší, díky "hyundai_drivere" i všichni ostatní, tyhle fóra jsou k nezaplacení.

Jinak koukám hyundai_drivere jsem měl taky Daewoo Lanose 98, akorát 1.5i, dodnes funguje perfektně, akorát už je trochu starší a tak jsem ho dal rodičům. Na tu dobu to bylo fakt povedený auto.
Hyundai Sonata Elegance 2007 2.0 LPG
Obrázek
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: topeni x automatická klimatizace

Příspěvek od Hardcam »

Dnes jsem jel Sonatou do Prahy a cidla na snimani celniho skla ma dve. Otec tvrdi, ze odmlzovani mu funguje automaticky.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4503
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: topeni x automatická klimatizace

Příspěvek od Borek »

Hardcam píše: Otec tvrdi, ze odmlzovani mu funguje automaticky.
Přesně tak.Automatické odmlžování nemá se sluníčkem nic společného.To funguje i v noci(bez legrace).Sama klima pozná(i malé zamlžení),sama přepne proud vzduchu na čelní sklo,sama zapne klim.jednotku a po odmlžení se vrátí do původ.nastavení(třeba topení).
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: topeni x automatická klimatizace

Příspěvek od Hardcam »

Vzpomnel jsem si, ze cestou do Chorvatska se mi v desti furt spinala klima - prakticky celou cestu pak byla zapla. Jel jsem pres noc. Takze i u Ely to funguje, jen zapominam a za posledni dobu se mi nesepla, mozna diky teplote.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: topeni x automatická klimatizace

Příspěvek od laxo18 »

odmlzenie predneho funguje dobre ale je to horsie ked sa hmlia uz bocne tam to uz nepomze a je nutne to prepnut do modu na samotne skla
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Odpovědět

Zpět na „SONATA“