podsviceni tlacitek na středovém panelu

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
lafej
*
Příspěvky: 94
Registrován: 13 čer 2009, 18:00
Bydliště: Rymařov

podsviceni tlacitek na středovém panelu

Příspěvek od lafej »

Asi vlivem prepolovaní prve baterie mi ted nesviti tlacitka na panelu u řadičky jako vyhřívaní sedadel,zrcatek aj, kontrolka pri zapnuti oranž sviti ale,, myslim tim pri zapnuti osvetleni přístrojovky to same i ve vrchni časti jak je display a tam zatim nevim jak se dostat ani :-) jsou tam použité nějaké žarovečky ? nebo co sem zkusilčistit benzinem jestli nejsou jen špinavé he a nejsou:-)
Reklama
 

Uživatelský avatar
lafej
*
Příspěvky: 94
Registrován: 13 čer 2009, 18:00
Bydliště: Rymařov

Re: podsviceni tlacitek na středovém panelu

Příspěvek od lafej »

opravdu me sere ze to večer nesviti ty tlačitka:-) u radicky sem to zhled zespodu oddelal draty ale odddelavat dal ty šroubky od vlastnich tlacitek zespodu krytu sem nechtel co když se mi ty tlacidla rozeskoci a budu vp.....)))))
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: podsviceni tlacitek na středovém panelu

Příspěvek od David PLEVA »

Já jsem měl kdysi Sonatu 97 a měl jsem tam takové malé žárovky bez patice. A jak píšeš, tlačítka jsem musel rozdělávat (u stahování oken určitě, na středovém panelu si myslím, že asi taky, ale je to už dlouho), ale zpátky to šlo úplně v pohodě, stačilo to při rozebírání jemně podebrat malým plochým šroubováčkem. Myslím si, že povolit středový panel by mělo jít někde v oblasti řadící páky jako u té mojí starší generace. Ale nevím to jistě, když tak zkus Hujera.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Jumbo
Příspěvky: 9
Registrován: 11 pro 2007, 06:12
Bydliště: Plzeň

Re: podsviceni tlacitek na středovém panelu

Příspěvek od Jumbo »

Mam ten samej problem, mel sem to i v servisu, jediny co dokazali bylo mi odrit paluboku :-) a bylo mi receno vymenit cely hlavni panel ovladani pro klimatizaci, ale podle me je to blbost, nejak to jit musi.Uvital bych taky nejaky rady :-)
diky
Jumbo
Uživatelský avatar
valach
**
Příspěvky: 297
Registrován: 14 pro 2009, 16:42
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: podsviceni tlacitek na středovém panelu

Příspěvek od valach »

Je to jak píše David, u stahování oken to podebereš malým šroubováčkem a ono to vyjede. Jsou tam malé žárovky bez patice které namotáš na takovou gumu a nasadíš. A ten středový panel taky odšroubuješ, začneš od řadicí páky a jak to celé vytáhneš tak jsou tam taky ty samé žárovky, jen je problém je sehnat. A na osvětlení odstřikovačů světel, mlhovky a nastavení světel taky jenom vyloupneš, vytáhneš ho ven a musíš dávat pozor jak budeš rozdělávat tlačítka ať je nezlomíš. Jde to dost blbě a hlavně to nedělej v zimě, ten plast je křehký a rádo to praská. A tam jsou ty žárovky trošku větší, ale i malé tam dostaneš. Jsou namotané, tak se podívej jak a tak je tam zase dáš. Žárovky to jsou 12v bez patice. Na některých je nasazená taková olačka(barevná) a tu tam nasadíš spět. Dá se to zvládnout. Ať se daří a potom dej vědět jak jsi dopadl.
Sonáta 2.0 16v r.v.96 102kW
Fiat punto sporting 1.2 16v r.v.2000 6rychlostní 59kW
Škoda Fabia 1.4 Mpi r.v.2000 50kw
Uživatelský avatar
rbrodsky
**
Příspěvky: 197
Registrován: 14 úno 2007, 10:09
Bydliště: Olomouc

Re: podsviceni tlacitek na středovém panelu

Příspěvek od rbrodsky »

Já který auto koupil, tak tam vždycky něco nesvítilo. Já nevím proč si to ti lidi hned nespráví. Ja vždycky za chvíli neměl co dělat.
Hyundai Sonata 2.0 16V 92kW, r.v. 98
Hyundai Accent 1.3 63kW, r.v. 2004
Honda CBR 600F4 82kW, r.v. 2000
Uživatelský avatar
lafej
*
Příspěvky: 94
Registrován: 13 čer 2009, 18:00
Bydliště: Rymařov

Re: podsviceni tlacitek na středovém panelu

Příspěvek od lafej »

valach píše:Je to jak píše David, u stahování oken to podebereš malým šroubováčkem a ono to vyjede. Jsou tam malé žárovky bez patice které namotáš na takovou gumu a nasadíš. A ten středový panel taky odšroubuješ, začneš od řadicí páky a jak to celé vytáhneš tak jsou tam taky ty samé žárovky, jen je problém je sehnat. A na osvětlení odstřikovačů světel, mlhovky a nastavení světel taky jenom vyloupneš, vytáhneš ho ven a musíš dávat pozor jak budeš rozdělávat tlačítka ať je nezlomíš. Jde to dost blbě a hlavně to nedělej v zimě, ten plast je křehký a rádo to praská. A tam jsou ty žárovky trošku větší, ale i malé tam dostaneš. Jsou namotané, tak se podívej jak a tak je tam zase dáš. Žárovky to jsou 12v bez patice. Na některých je nasazená taková olačka(barevná) a tu tam nasadíš spět. Dá se to zvládnout. Ať se daří a potom dej vědět jak jsi dopadl.
Tak sem to delal asi pred 14 dny a jsou tam žarovečky s patici ktere zadelas do zařezu a potočiš a je na nich olačka zelená))))) hledám na netu potrebuji ještě 6 ks:-) a nebo budu muset do Hyundaie primo u nas žadny prodejce nema takové himl
Uživatelský avatar
lafej
*
Příspěvky: 94
Registrován: 13 čer 2009, 18:00
Bydliště: Rymařov

Re: podsviceni tlacitek na středovém panelu

Příspěvek od lafej »

lafej píše:
valach píše:Je to jak píše David, u stahování oken to podebereš malým šroubováčkem a ono to vyjede. Jsou tam malé žárovky bez patice které namotáš na takovou gumu a nasadíš. A ten středový panel taky odšroubuješ, začneš od řadicí páky a jak to celé vytáhneš tak jsou tam taky ty samé žárovky, jen je problém je sehnat. A na osvětlení odstřikovačů světel, mlhovky a nastavení světel taky jenom vyloupneš, vytáhneš ho ven a musíš dávat pozor jak budeš rozdělávat tlačítka ať je nezlomíš. Jde to dost blbě a hlavně to nedělej v zimě, ten plast je křehký a rádo to praská. A tam jsou ty žárovky trošku větší, ale i malé tam dostaneš. Jsou namotané, tak se podívej jak a tak je tam zase dáš. Žárovky to jsou 12v bez patice. Na některých je nasazená taková olačka(barevná) a tu tam nasadíš spět. Dá se to zvládnout. Ať se daří a potom dej vědět jak jsi dopadl.
Tak sem to delal asi pred 14 dny a jsou tam žarovečky s patici ktere zadelas do zařezu a potočiš a je na nich olačka zelená))))) hledám na netu potrebuji ještě 6 ks:-) a nebo budu muset do Hyundaie primo u nas žadny prodejce nema takové himl
A oddelal jsem i ten pabel s budikem na klimu a tam jsou 4 ks ten sem dal dokupy a vytah zarovecky z tlacitek at uz jej nemusim rozebirat znovu az sezenu zarovečky do tlacidel u řadičky , bože že každy auto jiny typ žarovek himl))))))))
Jumbo
Příspěvky: 9
Registrován: 11 pro 2007, 06:12
Bydliště: Plzeň

Re: podsviceni tlacitek na středovém panelu

Příspěvek od Jumbo »

Čau
vůbec nechápu jak si to udělal, já taky vymáčknul ty tlačítka ale pod nima je ještě spínač průhlednej ten nejde vypáčit ani za boha a až za nima jsou žárovky. Nemůžeš mi pls poradit, jsem z toho v prdeli. Nebo nevíte jestli pasuje celý středovy dřevěný panel a konektor u ovladání klimošky z novější 4 sonaty? Celý vnitřek je stejný jenom ve středovym panelu je jinak radio a ovladani klima.
Dík za odpovědi
Tomáš
P.S dal bych sem fotky, ale nevim jak se to děla :-).
Uživatelský avatar
lafej
*
Příspěvky: 94
Registrován: 13 čer 2009, 18:00
Bydliště: Rymařov

Re: podsviceni tlacitek na středovém panelu

Příspěvek od lafej »

Jumbo píše:Čau
vůbec nechápu jak si to udělal, já taky vymáčknul ty tlačítka ale pod nima je ještě spínač průhlednej ten nejde vypáčit ani za boha a až za nima jsou žárovky. Nemůžeš mi pls poradit, jsem z toho v prdeli. Nebo nevíte jestli pasuje celý středovy dřevěný panel a konektor u ovladání klimošky z novější 4 sonaty? Celý vnitřek je stejný jenom ve středovym panelu je jinak radio a ovladani klima.
Dík za odpovědi
Tomáš
P.S dal bych sem fotky, ale nevim jak se to děla :-).
JESTLY TO BYLO NA ME TAK TED NECHAPU ZAS JA VO CO GO ) ZNOVU SIM
Uživatelský avatar
valach
**
Příspěvky: 297
Registrován: 14 pro 2009, 16:42
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: podsviceni tlacitek na středovém panelu

Příspěvek od valach »

Poslouchej, jak jsi měnil ty žárovky, tak jak jsi odpojil ovládání přívodu teplého a studeného vzduchu? Nesvítí mi taky klima ale nemůžu se k tomu dostat. Všechny jsem vyměnil ale nevím jak odpojit to lanko. Je tam blbý přístup. Díky
Sonáta 2.0 16v r.v.96 102kW
Fiat punto sporting 1.2 16v r.v.2000 6rychlostní 59kW
Škoda Fabia 1.4 Mpi r.v.2000 50kw
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: podsviceni tlacitek na středovém panelu

Příspěvek od David PLEVA »

valach píše:Poslouchej, jak jsi měnil ty žárovky, tak jak jsi odpojil ovládání přívodu teplého a studeného vzduchu? Nesvítí mi taky klima ale nemůžu se k tomu dostat. Všechny jsem vyměnil ale nevím jak odpojit to lanko. Je tam blbý přístup. Díky
Já jsem to měnil bez odpojeného lanka, sice jsem se nam..dal, ale šlo to.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
lafej
*
Příspěvky: 94
Registrován: 13 čer 2009, 18:00
Bydliště: Rymařov

Re: podsviceni tlacitek na středovém panelu

Příspěvek od lafej »

David PLEVA píše:
valach píše:Poslouchej, jak jsi měnil ty žárovky, tak jak jsi odpojil ovládání přívodu teplého a studeného vzduchu? Nesvítí mi taky klima ale nemůžu se k tomu dostat. Všechny jsem vyměnil ale nevím jak odpojit to lanko. Je tam blbý přístup. Díky
Já jsem to měnil bez odpojeného lanka, sice jsem se nam..dal, ale šlo to.
Do pytle zrpovna sem chtel napsat sem nebo jinam že mi auto jednou topi a podruhy netopí asi sem na to lanko nAak zapomel nerbo tam nekde je a kde nefite?.-)))))ženska včera rika topilo na 30 st a pak zas zima tak nevim dela si to co chce . Apropo ete sem ty žarovky nesehnal spis nemel čas se tomu věnovat .-) ale digi klima sviti ale neovlada klapku kuva asi musim zas tam kouknout kde je to lanko asejc fakt nefim nepamatuji musim oddelat a jestly tam nekde neco nevisi zapojil sem hadici na privod vzduchu do krytu černeho od te digi klimy a konektory a ted to topi či netopi, jediny co sem se divil je tam nejaky drat černy tlustší s koncovkou vypada jak prodlužka anteny
Uživatelský avatar
lafej
*
Příspěvky: 94
Registrován: 13 čer 2009, 18:00
Bydliště: Rymařov

Re: podsviceni tlacitek na středovém panelu

Příspěvek od lafej »

Jumbo píše:Čau
vůbec nechápu jak si to udělal, já taky vymáčknul ty tlačítka ale pod nima je ještě spínač průhlednej ten nejde vypáčit ani za boha a až za nima jsou žárovky. Nemůžeš mi pls poradit, jsem z toho v prdeli. Nebo nevíte jestli pasuje celý středovy dřevěný panel a konektor u ovladání klimošky z novější 4 sonaty? Celý vnitřek je stejný jenom ve středovym panelu je jinak radio a ovladani klima.
Dík za odpovědi
Tomáš
P.S dal bych sem fotky, ale nevim jak se to děla :-).
Ty tlčitka jsem vydelal tak že jsem odpojil konektory a mel sem volne kryt s tlacitky v rukou odšrouboval krytku spolčnou zespodu a byl u tlacitek kde je na užší straně vycnelek z obou stran ten zatlacis sroubovakem a tlacitko ze zadu smerem dopredu vysuneš a z boku vidiš kolečko plastove což je součast žarovičky to same i tlacitek vlevo dole na palubce ktere jdou vytahnout po vylounuti krytu a odpojeni konektoru taky tak
Uživatelský avatar
lafej
*
Příspěvky: 94
Registrován: 13 čer 2009, 18:00
Bydliště: Rymařov

Re: podsviceni tlacitek na středovém panelu

Příspěvek od lafej »

lafej píše:
David PLEVA píše:
valach píše:Poslouchej, jak jsi měnil ty žárovky, tak jak jsi odpojil ovládání přívodu teplého a studeného vzduchu? Nesvítí mi taky klima ale nemůžu se k tomu dostat. Všechny jsem vyměnil ale nevím jak odpojit to lanko. Je tam blbý přístup. Díky
Já jsem to měnil bez odpojeného lanka, sice jsem se nam..dal, ale šlo to.
Do pytle zrpovna sem chtel napsat sem nebo jinam že mi auto jednou topi a podruhy netopí asi sem na to lanko nAak zapomel nerbo tam nekde je a kde nefite?.-)))))ženska včera rika topilo na 30 st a pak zas zima tak nevim dela si to co chce . Apropo ete sem ty žarovky nesehnal spis nemel čas se tomu věnovat .-) ale digi klima sviti ale neovlada klapku kuva asi musim zas tam kouknout kde je to lanko asejc fakt nefim nepamatuji musim oddelat a jestly tam nekde neco nevisi zapojil sem hadici na privod vzduchu do krytu černeho od te digi klimy a konektory a ted to topi či netopi, jediny co sem se divil je tam nejaky drat černy tlustší s koncovkou vypada jak prodlužka anteny
ještě je další možnost že jsem to ovladani urval při demontáži ) a ted nefim kde se válí a kde bylo vlastne upevnené poradte sim Tak ted jsem na to koukal hledal táhla a nejsou asi je to tim že mam automatickou klimu si myslim a ted to funguje jak má zřejmě nekde byl blbej dotek v kontaktech
Odpovědět

Zpět na „SONATA“