Jaké příslušenství při koupi nového Santy?

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Uživatelský avatar
gallows
Příspěvky: 6
Registrován: 20 úno 2010, 15:23
Bydliště: Praha

Jaké příslušenství při koupi nového Santy?

Příspěvek od gallows »

Zdravím, celý minulý týden jsem strávil pročítáním tohoto diskuzního fóra, protože již brzo přibudu do Vaší rodiny. Je tady skutečně hodně užitečných informací a díky za ně! Využil jsem slev na doprodávané skladové vozy a objednal Santu, automat, v plné výbavě, budu ho mít začátkem března. Chtěl jsem se zeptat na příslušenství, co je dobré si přiobjednat rovnou při koupi? Dal jsem si defendlock, nějaké koberečky, prodejce mi doporučil bezpečnostní matky na kola. Ještě zvažuju doobjednat nějaké ty boční ochranné lišty, to se mi hodně osvědčilo i na současném autě. Nenapadá někoho z Vás, co je nepostradatelné a bylo by ještě dobré si přiobjednat nebo domluvit rovnou při koupi? Předem děkuji za radu.
HYUNDAI SANTA FE 2,2 CRDi 4WD ELEGANCE AT
ŠKODA OCTAVIA SLX 2.0 - na prodej
Reklama
 

Uživatelský avatar
labtor
**
Příspěvky: 115
Registrován: 02 zář 2009, 10:37
Bydliště: Praha,Brno

Re: Jaké příslušenství při koupi nového Santy?

Příspěvek od labtor »

Ťažné zariadenie
Vyhrievanie zadných sedadiel
Modul autom.zatvárania okien
systém pre monitorovanie tlaku v pneumatikách
Lemy blatníkov plastové
Vaňa batožinového priestoru
Ochranná lišta zad.nárazníka, hliník
...
hlavne si pozri katalog prislusenstva :wink:
SANTA FE 2,2 CRDI 4WD ELEGANCE AT 7 miestne
----------------------------------------------
ACCENT 1,5 12V MT
----------------------------------------------
Coupé 2.0 CVVT
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Jaké příslušenství při koupi nového Santy?

Příspěvek od matysekul »

gallows: Z toho co píšeš,bych si objednal pouze ten zámek zpátečky. Zbytek pořídíš jinde a levněji. Jinak co píše labtor,kromě vany,ta by se taky měla dát pořídit levněji a ve stejné kvalitě. Teda pokud Ti prachy nejsou šumák :mrgreen:
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

Re: Jaké příslušenství při koupi nového Santy?

Příspěvek od tomki »

vsetko co si vymenoval su podla mna zbytocnosti.

Defendlock??? Na co? Santa sa nekradne.
Dajne tomu ked si chces oskaredit auto tak si daj tie bocne listy ale podla mna su nanic. Nikdy som ich nepotreboval, santous je vysoky a tak ked stojim vedla auta a otvorim dvere maximalne skrtnem tou spodnou hranou kde je ajtak nejaka guma z vyroby.

SUhlasim s tymto:

Modul zatvarania okien pretoze okno musis stale drzat aby sa zavrelo. Nie len potiahnut gombik a dobehne same, na to zabudni.
Funguje to len smerom dole a len pre sofera. Strasna blbost!!!
Tie plastove lemy blatnikov by som si dal aj ja po skusenostiach v garazach. Pozor ochranna lista zadneho naraznika pri otvarani zadnej kapoty, teda nakladacia hrana je sice pekna akoze chromova ale je to uplny shit z bakelitu s malou vrstvou striebornej farby ktora sa lahko osucha. Ale je pravda ze santous bez nej vyzera vzadu ovela horsie ako ked je tam ten strieborny pas.
Ja by som si ku novemu santa fe kupil este 4 sady prednych stabilizatorov :mrgreen: a nieco proti vrzganiu palubovky a tabletky na infarkt ked ti to zacne klepotat ako mne, ale nechcem kazdopadne kazit radost, ale santa klepe a klepe dost. Sedacky, plasty, podvozok, to si uvedomis s par najazdenymi km a casom ked si auto sadne. No a mozno nie, drzim palce aby si to mal na 100%.
Ak budes jazdit dlhsie trasy kde je menej vymolov ako v mestach tak mozno nic podobne ani nespoznas.
Ja by som si dal na tvojom mieste este nejaky lepsi alarm. Len kvoli tomu ze ten original reaguje len na otvorenie dveri. Inak mozes vykopnut okno tak ako to spravili mne a kludne vliest dovnutra a auto ani nemukne. Takze nieco s otrasovym cidlom a ultrazvukovymi snimacmi ktore reaguju na kazdy pohyb. To rozhodne doporucujem, jo a hlavne si tam nedaj ten otrasny Pioneer s navigaciou ktory sa hrozne kradne a inak je mizerne vyuzitelny.
Pretoze tie sa sypu ako napockanie. Inak asi nic, mozno, nie mozno ale urcite si tam daj bluetooth je to fakt bezpecne tak jazdit.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Jaké příslušenství při koupi nového Santy?

Příspěvek od Hardcam »

tomki píše:vsetko co si vymenoval su podla mna zbytocnosti.
Defendlock??? Na co? Santa sa nekradne.
Chtel bych mit Tvuj optimismus. S rustem poctu aut daneho modelu roste i zajem zlodeju. Nam ukradli starsi model Sonaty, myslis, ze Sonatu nikdo neukradne?
Kradou se uz i Getze a dalsi.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
tomas600rr
*
Příspěvky: 37
Registrován: 31 srp 2009, 23:53
Bydliště: Praha

Re: Jaké příslušenství při koupi nového Santy?

Příspěvek od tomas600rr »

tomki píše:vsetko co si vymenoval su podla mna zbytocnosti.

Defendlock??? Na co? Santa sa nekradne.
Dajne tomu ked si chces oskaredit auto tak si daj tie bocne listy ale podla mna su nanic. Nikdy som ich nepotreboval, santous je vysoky a tak ked stojim vedla auta a otvorim dvere maximalne skrtnem tou spodnou hranou kde je ajtak nejaka guma z vyroby.

SUhlasim s tymto:

Modul zatvarania okien pretoze okno musis stale drzat aby sa zavrelo. Nie len potiahnut gombik a dobehne same, na to zabudni.
Funguje to len smerom dole a len pre sofera. Strasna blbost!!!
Tie plastove lemy blatnikov by som si dal aj ja po skusenostiach v garazach. Pozor ochranna lista zadneho naraznika pri otvarani zadnej kapoty, teda nakladacia hrana je sice pekna akoze chromova ale je to uplny shit z bakelitu s malou vrstvou striebornej farby ktora sa lahko osucha. Ale je pravda ze santous bez nej vyzera vzadu ovela horsie ako ked je tam ten strieborny pas.
Ja by som si ku novemu santa fe kupil este 4 sady prednych stabilizatorov :mrgreen: a nieco proti vrzganiu palubovky a tabletky na infarkt ked ti to zacne klepotat ako mne, ale nechcem kazdopadne kazit radost, ale santa klepe a klepe dost. Sedacky, plasty, podvozok, to si uvedomis s par najazdenymi km a casom ked si auto sadne. No a mozno nie, drzim palce aby si to mal na 100%.
Ak budes jazdit dlhsie trasy kde je menej vymolov ako v mestach tak mozno nic podobne ani nespoznas.
Ja by som si dal na tvojom mieste este nejaky lepsi alarm. Len kvoli tomu ze ten original reaguje len na otvorenie dveri. Inak mozes vykopnut okno tak ako to spravili mne a kludne vliest dovnutra a auto ani nemukne. Takze nieco s otrasovym cidlom a ultrazvukovymi snimacmi ktore reaguju na kazdy pohyb. To rozhodne doporucujem, jo a hlavne si tam nedaj ten otrasny Pioneer s navigaciou ktory sa hrozne kradne a inak je mizerne vyuzitelny.
Pretoze tie sa sypu ako napockanie. Inak asi nic, mozno, nie mozno ale urcite si tam daj bluetooth je to fakt bezpecne tak jazdit.
Tak ten Pionýr se tam už nedává, je tam navigace Hjundaj-není vůbec špatná. Ty plastové lemy mám a ještě plastové chrániče rohů nárazníků, pozor při poškození se neprodává jako kus-jen sada. Ještě origo koberce dopředu, jsou na háček a nekloužou.
P.S. Je lepší kupovat co jde neorigo, je to zbytečně drahé!
Jo a v plné výbavě je skoro všechno, tak šetři na provoz!
HYUNDAI SANTA FE 2.2 CRDI DYNAMIK 4WD MANUAL
HONDA CBR 600rr-JE PRODANÁ, SANTA JEDE LÍP
OPEL CORSA 1.0-DO MĚSTA VÝBORNÁ
Uživatelský avatar
PetrB
**
Příspěvky: 205
Registrován: 15 čer 2009, 10:35
Bydliště: okr. Kolín

Re: Jaké příslušenství při koupi nového Santy?

Příspěvek od PetrB »

Souhlas, navigace Autonet není špatná. Jenom mi tam absentuje pořádné handsfree. Dostal jsem Metablue novější verze je tady:http://www.casystem.cz/produkty/hands-free.html, ale moc z toho odvázaný nejsem. Samostatné ovládání za ruční brzdou, bez displaye který by ukazoval příchozí hovory a umožnil volit čísla, prostě nic. Očekával jsem něco lepšího provázaného s navigací co by odpovídalo současné technické úrovni... Teď se snažím najít nějaké dobré místo, kam bych umístil Parrota (http://www.parrot.com/usa/products/blue ... ot-mki9200)nebo něco podobného.

Koberečky mám origo, včetně dírky která pasuje na čudlíka, ale stejně vyskakují a občas se mi motají pod nohami.

Vanu zavazadlového prostoru jsem dostal od dealera neorigo za cca poloviční cenu než je Hyu a myslím že není špatná.

A ty "chrániče" jsem si měl taky pořídit, už se mi podařilo odřít si čumák :cry: .
Teď: Stříbrný a Elegantní Santa Fe 2008 2,2 CRDi řízený manuálně pořízený před prázdninami 2009
Pastelově červený I30 Gamma Comfort 1.4 benzínek s manuálem narozený v roce 2010
Předtím: Peugeot 307SW
Předtím: Š120 S jako spolujezdec navigátor
Uživatelský avatar
Rendys
*
Příspěvky: 44
Registrován: 17 čer 2008, 17:31
Bydliště: Střední Čechy

Re: Jaké příslušenství při koupi nového Santy?

Příspěvek od Rendys »

Ahoj,mě se celkem osvědčili couvací čidla.A jinak moře št'astných kilometrů!!! =D>
Santa Fe 2,2 CRDi nanuál 114kw r.v.2008 stříbrná 4x4
Volvo XC60 2,4 AWD manuál (2016)
Santa Fe 2,2 CRDi 147kw AT Style+Succes šedá 4X4 (2/2017)
Uživatelský avatar
labtor
**
Příspěvky: 115
Registrován: 02 zář 2009, 10:37
Bydliště: Praha,Brno

Re: Jaké příslušenství při koupi nového Santy?

Příspěvek od labtor »

samozrejme ze vsetko sa da aj pozdejsie alebo lacnejsie ale co by som si dal tak urcite

Vyhrievanie zadných sedadiel
Modul autom.zatvárania okien
+ tie čidlá k alarmu, parkovacie cidla alebo kameru...

to o tej Ochrannej lište zad.nárazníka, hliník som nevedel. ja to nemam ale pacilo sa mi to celkom v katalogu.
SANTA FE 2,2 CRDI 4WD ELEGANCE AT 7 miestne
----------------------------------------------
ACCENT 1,5 12V MT
----------------------------------------------
Coupé 2.0 CVVT
Uživatelský avatar
Jarda776
*
Příspěvky: 95
Registrován: 09 čer 2008, 17:27
Bydliště: Hodonin

Re: Jaké příslušenství při koupi nového Santy?

Příspěvek od Jarda776 »

A od kdy sa do santy montuje vyhrivani zadnich sedadel? :shock: Mam plnu palbu a vyhrivani nemam a docela me to chybi v zime. Da se to tam dodelat? Na kolik by to tak vyslo?
Hyundai New Santa Fe 2.2 CRDi ELEGANCE / manual
Uživatelský avatar
labtor
**
Příspěvky: 115
Registrován: 02 zář 2009, 10:37
Bydliště: Praha,Brno

Re: Jaké příslušenství při koupi nového Santy?

Příspěvek od labtor »

006ND23700 Vyhrievanie zadných sedadiel 250,95 €
SANTA FE 2,2 CRDI 4WD ELEGANCE AT 7 miestne
----------------------------------------------
ACCENT 1,5 12V MT
----------------------------------------------
Coupé 2.0 CVVT
Uživatelský avatar
Jarda776
*
Příspěvky: 95
Registrován: 09 čer 2008, 17:27
Bydliště: Hodonin

Re: Jaké příslušenství při koupi nového Santy?

Příspěvek od Jarda776 »

A mate nekdo to vyhrivani? Domontuju to v servise? Nemohl by ste me napsat kde to ma umistene tlacitka na zapinani(nejlepe foto :D ) Dik
Hyundai New Santa Fe 2.2 CRDi ELEGANCE / manual
tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

Re: Jaké příslušenství při koupi nového Santy?

Příspěvek od tomki »

uprimne to vyhrievanie v sante za vela nestoji. Ked to porovnam s X5 tak sante to trva neskutocne ale neskutocne dlho. Osobne ho ani nepouzivam
Uživatelský avatar
PetrB
**
Příspěvky: 205
Registrován: 15 čer 2009, 10:35
Bydliště: okr. Kolín

Re: Jaké příslušenství při koupi nového Santy?

Příspěvek od PetrB »

Já mám vyhřívané jenom přední sedačky (protože vzadu stejně seděj děti v autosedačkách, tak je to jedno) a jsem s tím spokojený. Hřeje to poměrně rychle a silně. No a víc od toho nechci.
Teď: Stříbrný a Elegantní Santa Fe 2008 2,2 CRDi řízený manuálně pořízený před prázdninami 2009
Pastelově červený I30 Gamma Comfort 1.4 benzínek s manuálem narozený v roce 2010
Předtím: Peugeot 307SW
Předtím: Š120 S jako spolujezdec navigátor
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Jaké příslušenství při koupi nového Santy?

Příspěvek od zdenek76 »

jako PetrB, mám sice starýho Santíka, ale vyhřívání taky vepředu bez problémů, o zadním jsem taky uvažoval, ale vzhledem k autosedačkám to nemá cenu
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“