kontrolka Check engine!

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Roadtohill30
**
Příspěvky: 101
Registrován: 18 lis 2009, 00:45

Re: kontrolka Check engine!

Příspěvek od Roadtohill30 »

zahyx píše:
Hardcam píše:Tak jsme meli dneska malou akci, pred druhou hodinou mi volal Bofors, ze je v Praze, potrebuje do Ostravy a ze mu problikava check a dusi se to. Volam Zahyxovi, abych konzultoval problem - zda to neni treba lambda, kterou bychom mohli hned vymenit nebo katalyzator popr. vaha vzduchu. Bohuzel jsme nemeli moc info a tak volam Boforsovi nazpet, aby popsal vse co auto dela. Pry ze se dost klepe a padaji otacky. Volam Matesovi (zahyx) nazpet a napadl ho svickovy kabel nebo svicka samotna. Uz jsem s dieselem na tohlr docela zapomnel, ale ty same priznaky jsem mel na Lantre, jen nesvitil check, coz mi na tom moc nesedelo. Inu, vydal jsem se s diagnostikou a origo lambda sondou za Boforsem do centra deni. Pekne jsem si zaklickoval po Praze, timto se omlouvam ridici tmaveho Volva V70, ze jsem mu tam "poprazacku" vjel a on me "poitalsku" vytroubil, bylo to fakt o fous, chyblo tak 5cm:)
Auto se opravdu dusilo, benzin citit na hony daleko, kontrolka blikala. Napichli jsme diagnostiku a hned bylo jasno - P0304 4 Cylinder Missfire, vzhledem k tomu, ze jsem nemel potrebny nacini, sundal jsem akorat dekl motoru a zkoumal svickovy kabel, ten se zdal byt vzhledove OK a svicku bez vyndani stejne nevyresim. Nicmene kde zavada je, jsme vedeli. Nasli jsme nejblizsi servis, Boforsovi implantovali nejaky kabel z jineho auta a uz vesel frci domu.... =D>
timto dekuji zahyxovi za ochotu se zapojit =D>
zamálo :-)
Bofors píše:ahoj všici, tak musím potvrdit dnešní poněkud divokou anabázi :shock: ze začátu to nevypadalo moc dobře ale po zásahu Hardcama, kterému musím moc poděkovat za odbornou pomoc a určení závady, se to začalo v dobré obracet. je úžasný, že když zůstanete někde viset, najdou se i takoví lidé kteří vám neváhají okamžitě pomoct ikdyž jsou 30km daleko. docela bych pochopil kdyby mi přestal brát telefon :mrgreen: ale vážně, musím ještě vymyslet jak to aspoň částečně vrátit. mít z ely 1,2 HTP není žádný med :twisted: aby toho nebylo náhodou málo tak mi ještě prdla žárovka, poté co jsme tu 2. s Hardcamem měnili minulý týden #-o doufám, že už šoky nebudou [-o< jo a samozřejmě děkuju i Zahyxovi za snahu pomoci.
v pohode musime si pomahat :-)
Rave píše:
zahyx píše:lambda tak to nema vliv na chod motoru ta jenom hlida emise
Ale ma.Pokud je vadna lambda tak zkresli udaje pro ecu a ta se snazi dodavkou benzinu dostat do ok rezimu.
je poznat kdyz mas vadnou a dobrou lambdu
ja myslim tu za katem ta hlide jen emise ne tu pred katalozatorem ta kdyby odesla tak by to zralo jako svina
prva sonda ma nastarosti spalovanie, druha len kontroluje...a robi starosti kedze musime skoro vsetci vyberat ziarovky check engine z pristrojovky aby to furt nesvietilo...
Reklama
 

Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka Check engine!

Příspěvek od zahyx »

me se ta posledni zanesla a kontrolka zhasla :-)
takze nic neresim :-) jo a je tam leddioda ne zarovka
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
easy
**
Příspěvky: 105
Registrován: 26 čer 2008, 20:51

Re: kontrolka Check engine!

Příspěvek od easy »

No, tak ta anabáze, co tu popisujete se mi stala taky :-/ Po týdnu na lyžích jsem nastartoval a ejhle, zuřivě blikala kontrolka Check a auto vůbec netáhlo, benzín byl cítit všude. Nakonec jsem dojel i v tomhle stavu a když na to pak v servisu koukali, tak zjistili, že kabely ke svíčkám zachutnaly nějakému zvířátku :-/ Takže tam byly normálně vidět zoubky :-) koupil jsem nové kabely a bylo po problému :-)
Uživatelský avatar
Bofors
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 led 2010, 17:05
Bydliště: Ostravwa

Re: kontrolka Check engine!

Příspěvek od Bofors »

tak se dneska zase Hardcam vytáhl. Přijel, vyměnil sadu zap. kabelů a auto je jako vyměněné :shock: starý byly boudecourty a nový sou starliny a auto sklidnilo volnoběh a za plynem jde jak prdlý, dík Hardcame =D>
Naposledy upravil(a) Bofors dne 04 bře 2010, 23:32, celkem upraveno 1 x.
VW Golf VII 1,4 TSI
motozačátky: Hyu Elantra 1,6
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: kontrolka Check engine!

Příspěvek od Hardcam »

Ty uz jsi to byl i projet? :)
ja dekuju, ty nemas za co...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Bofors
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 led 2010, 17:05
Bydliště: Ostravwa

Re: kontrolka Check engine!

Příspěvek od Bofors »

kdyby nebylo za co tak nic nepíšu. jj hned jak si odjel tak sem skočil do auta a dal asi 20 km testovačku :mrgreen: na 2jku mi to rvalo volant z ruky :D/
VW Golf VII 1,4 TSI
motozačátky: Hyu Elantra 1,6
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: kontrolka Check engine!

Příspěvek od Hardcam »

No tak to je nadhera =D> tos me potesil.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“