Upevneni RZ

Laku, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Upevneni RZ

Příspěvek od Hardcam »

Jakym zpusobem mate upevnenou znacku? i30ka ma na rozdil od jinych Hacek velkou desku i na prednim narazniku a tak se nabizi RZ vrtat popr. lepit a tim se elegantne zbavit osklive podlozky. Treba na Octaviich 2 je krasne videt, ze bez podlozky auto vypada mnohem lip.

Uvazuju tedy o dvou variantach - tou prvni je lepeni. Na Elantre jsem mel zadni SPZ prilepenou obycejnou oboustrankou a soucasny majitel mel dost velky problem sundat ji dolu. Vyhoda je ta, ze do RZ se nevrta, ale pripadne sundani RZ muze jit dolu i s lakem.

Druha varianta je vrtat do RZ a pouzit diry, ktere momentalne drzi podlozku. Musely by se koupit jen bile cepicky na prekryti sroubu a bylo by hotovo.

Co navrhujete?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Upevneni RZ

Příspěvek od 89majlo96 »

moze sa vrtat cez SPZ (RZ) ? A tam by si to lepil na plast, takze bat sa strhnuteho laku sa nemusis , problem by bol jedine vzadu
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Upevneni RZ

Příspěvek od black_sheep »

Hardcam píše:Jakym zpusobem mate upevnenou znacku? i30ka ma na rozdil od jinych Hacek velkou desku i na prednim narazniku a tak se nabizi RZ vrtat popr. lepit a tim se elegantne zbavit osklive podlozky. Treba na Octaviich 2 je krasne videt, ze bez podlozky auto vypada mnohem lip.

Uvazuju tedy o dvou variantach - tou prvni je lepeni. Na Elantre jsem mel zadni SPZ prilepenou obycejnou oboustrankou a soucasny majitel mel dost velky problem sundat ji dolu. Vyhoda je ta, ze do RZ se nevrta, ale pripadne sundani RZ muze jit dolu i s lakem.

Druha varianta je vrtat do RZ a pouzit diry, ktere momentalne drzi podlozku. Musely by se koupit jen bile cepicky na prekryti sroubu a bylo by hotovo.

Co navrhujete?
no ty diry by ti ale museli vyjit mimo pismena, cislice.. #-o
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Upevneni RZ

Příspěvek od Hardcam »

Samozrejme chci stejnou upravu udelat i na zadni RZ, to je jasna vec.
Myslim, ze se vrtat muze jen v bilych polich, coz je problem, protoze na leve strane je modry pruh. Ale na Elantre jsem mel vrtanou predni a na TK ani u policie problem nebyl. A to jsem mel provrtany jak pismenko, tak cislici a dokonce o dve diry navic, pac to tchan zvrtal a vrtal zrcadlove :mrgreen:
A jelikoz se v mototechne ty bile cepicky normalne prodavaji, asi je to bezny jev.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Upevneni RZ

Příspěvek od Borek »

Já jsem značky navrtal a pořádně přišrouboval :!: Za prvé se mě nelíbila vpředu podložka-na kulatém nárazníku vypadala jako radlice :( a za druhé-díky kamarádům,kteří o značky přišli(krádež),jsem se nechtěl dočkat doby,že bych musel někde vysvětlovat,že jsem to nebyl já,co odjel bez zaplacení od benzinky,že to byly jen moje ukradené značky. :DTak mám přišroubovanou i zadní značku i když je v plast.držáku.
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Upevneni RZ

Příspěvek od Hardcam »

No ja o ni prave taky nechci prijit...ale prvotni duvod je esteticky, to ne ze ne.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Upevneni RZ

Příspěvek od Borek »

Tak estetický :-k -tak to ji tam nedávej vůbec :mrgreen: .Já bych to nejraději také tak udělal.Na předním nárazníku mám výstupek na malou značku(třeba jako v Itálii-přední malá,zadní normální)-tak ta by mě tam také nevadila,ale ten velký kus plechu. #-o Však ty něco vymyslíš-já bych určitě vrtal. :D
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Upevneni RZ

Příspěvek od alarm »

1)U nás sa nesmie vrtať do ŠPZ.
2)Robím s obojstrannými páskami, a všetky reagujú na teplo, prilepená vec "stečie", takže im neverím, a to sme lepili s profi páskami.

vravel som..(vlastne písal)...never lepiacim páskam [-X
Ak niečo chceš prilepiť, určite to odpadne, ale ak sa ti náhodou pri manipulácii s páskou podarí ju niekde oprieť-hotová pohroma. Dolu len kombinačkami :mrgreen:
Naposledy upravil(a) alarm dne 01 dub 2010, 15:20, celkem upraveno 1 x.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
venousek
**
Příspěvky: 190
Registrován: 26 dub 2005, 10:32
Bydliště: Praha

Re: Upevneni RZ

Příspěvek od venousek »

Stejně mě ty omezení, co se týká RZ točej. Tuhle jsem v Praze jel za jedním Portugalcem, a ten měl v bílém poli jeden šroub modrej a jeden žlutej. Jenom my prostě musíme mít bílý. Jak se říká, pokud si v Bruselu prdnou, v Česku se po*erem... :D
Jinak Harde, až to budeš mít na tom předku namontovaný, pošleš fotku? Taky uvažuju, že ten rámeček na RZ sundám...
Hyundai Getz MAX 1.3 12V od 29.12.2004 do 6.3.2010
Hyundai i30cw Comfort 1.6 CVVT z Ulsanu od 13.3.2010
http://moje.auto.cz/nextright/hyundai-i30.html
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Upevneni RZ

Příspěvek od Hardcam »

Jisteze poslu...:) vcera jsem odevzdal TP na urad, tak zitra snad budou znacky.
Borku, to me prave stvalo na predchozich autech, ze jsem tam mel drzak na svycarsky znacky :mrgreen: ...konecne se taky nekdo z Koree vypravil do Cesky republiky, aby se podival, jak to tady mame.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
venousek
**
Příspěvky: 190
Registrován: 26 dub 2005, 10:32
Bydliště: Praha

Re: Upevneni RZ

Příspěvek od venousek »

Já bych snad měl být techničák ve čtvrtek, na úřadě mají naštěstí do osmi, takže tam půjdu hned, jak to budu mít... Jde na tu RZ použít ty šrouby, co drží podložku?
Hyundai Getz MAX 1.3 12V od 29.12.2004 do 6.3.2010
Hyundai i30cw Comfort 1.6 CVVT z Ulsanu od 13.3.2010
http://moje.auto.cz/nextright/hyundai-i30.html
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Upevneni RZ

Příspěvek od Mexican »

kolega z prace (ma Nissan GTR) si daval dopredu robit EC (SPZ) ako nalepku - robili to priamo cez predajcu Nissan, je schvalena magistratom (ma zaznam v TP), cela ta sranda ho vysla na 4000 kc. Vzadu ma standart

mam pocit, ze aj u rancekov sa vyrabaju kovove, ktore mozno prisposobit tvaru narazniku. Ale asi nebudu za 150kc / kus :o
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Upevneni RZ

Příspěvek od Hardcam »

4000Kc? To snad budu radsi jezdit s podlozkama :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Upevneni RZ

Příspěvek od Mexican »

Hardcam píše:4000Kc? To snad budu radsi jezdit s podlozkama :mrgreen:
presne to som ocakaval a osobne si myslim, ze bazirovat u auta za bratru 400 000 nad nejakymi extremnostami je zbytocnost. u toho GTR to plne chapem. ako tu spominal Alarm v SR sa znacka vrtat nesmie, o CR neviem
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: Upevneni RZ

Příspěvek od Josef »

Odpovědět

Zpět na „i30 Karosérie“