Spotreba Sonaty 2006

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Uživatelský avatar
plikous
**
Příspěvky: 127
Registrován: 17 zář 2009, 12:15
Bydliště: Prágl

Re: Spotreba Sonaty 2006

Příspěvek od plikous »

Když tam vidim ty cifry v EUR, lepší to raději ani nezadávat :)
Hyundai Sonata Elegance 2007 2.0 LPG
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Spotreba Sonaty 2006

Příspěvek od Hardcam »

plikousi, rekni mi, jak jsi spokojeny s dvoulitrem...mas manual, vid? Spotrebu vidim, ze mas docela peknou.
Dostal jsem hodne hodne dobrou nabidku na 2.0 automat Elegance, ale nevim, nevim, jestli to neni slaby motor na takovy auto. Jezdim ve 2.4 automat i manual 119kW, coz na zavodeni po okreskach neni, ale na dalncii supr. Jel jsem jednou v CRDi (dantasik), ale to uz bylo po chipu a 3.3 V6, coz je jina liga. Bohuzel s dvoulitrem zkusenost zadna...predpokladam, ze s automatem pujde spotreba o 1 - 1,5 litru vys, aspon soude podle 2.4ek, ktere mame v rodine.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
dantasik
**
Příspěvky: 468
Registrován: 07 říj 2007, 16:44
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba Sonaty 2006

Příspěvek od dantasik »

Ten 2.0i ti bude pripadat hodne linej. Kdyz vezmu ze s coupatkem to moc neudelalo tak co teprv s takovymdle parnikem...Budes to muset holt tocit a tocit pac kroutak tam mas celkem malej...Vezmi radsi naftu nebo tu 2.4. Pleva mi ji pujcil na letisti a jezdilo pekne - navic ji mate v rodine tak vis jak to jezdi .)Ale s tvym najezdem km bych vzal asi naftu - tot muj nazor.
Mitsubishi Evolution X 2009/02
Hyundai Sonata 2.0CRDi 16V 2006/10
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Spotreba Sonaty 2006

Příspěvek od Hardcam »

dantasik: mame v rodine auomat i manual a znam oboje...2.4 supr, ale to jsem zatim odstrcil na druhou kolej, chci totiz automat a vim, co si ta nase mrcha dokaze vzit. Naklady ve vsech rezimech jizdy dvojnasobny. Najezd uz ted nebude tak znacnej, takze naftu uz nepotrebuju, navic s tou 103kW tu nikdo nema moc zkusenosti, snad jen ty a mozna nekdo s Tucsonem. A ten zvuk naftaku uz se mi nelibi tak jako driv. Proto bych se rad drzel u zlaty stredni cesty a to dvoulitru. Mel jsem 102kW v Lantre, ta ma sice o 400kg a 4kW min, ale verim, ze tak zasadni rozdil to nebude. Vubec mi nejde o akceleraci, jediny, co potrebuju je, aby trojka a ctyrka pri predjizdeni neco delala a aby se s tim dalo jet kolem dvouset. Co se tyce vykonu, jsem spokojenm i stim, co mam, dokonce jsem se posledni dva dny i docela na silnici bavil :D
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
plikous
**
Příspěvky: 127
Registrován: 17 zář 2009, 12:15
Bydliště: Prágl

Re: Spotreba Sonaty 2006

Příspěvek od plikous »

No těžko hodnotit, protože jsem v např. v 2.4 nikdy neseděl, před tím jsem měl Daewoo Lanos 1.5i a v práci jezdím Fabii 1.2HTP:), Proti tomu je to samozřejmě nebe a dudy. Na takový to pohodový jezdění to určitě stačí, na předjíždění taky - na trojku nabo čtyřku to akceleruje celkem slušně, člověk samozřejmě nesmí čekat nějaké zázraky - je to těžký auto, čili na žádný závodění to neni. Tou dvoustovkou už to moc nejezdí, ideální je tak 170, tam to ještě něco dělá, ale přes se tomu už moc nechce. Já jezdim většinou pomalu, takže pro mě to je naprosto vyhovující. Pokud bys chtěl a byl bys ochotnej zajet do Prahy, tak se v tom můžeme klidně spolu projet, nicméně bylo by to až kolem 20. března, protože dnes odjíždim na Nový Zéland, takže tu nějakou dobu nebudu.
Hyundai Sonata Elegance 2007 2.0 LPG
Obrázek
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Spotreba Sonaty 2006

Příspěvek od Hardcam »

Novej Zeland, mmmm...to je dobry:)
no pokud do 20.3. nic nesezenu, tak bych teto nabdky i vyuzil. V Praze jsem nekolikrat tydne, takze neni problem. Diky.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
RobSon
*
Příspěvky: 59
Registrován: 28 úno 2010, 08:45
Bydliště: Strakonice

Re: Spotreba Sonaty 2006

Příspěvek od RobSon »

Ahoj, jsem tady novej, Sonatu mám cca 1,5 měsíce, ale spotřebu už jsem vysledoval : mimo město jízda dle předpisů 7,5 - 8,5 litru, dálnice 130 tempomat 9-10 litrů, město v mrazech zatím 12,5 litru. Spotřebu mám spočítanou od tankování do tankování (nemám palubní PC), takže je to přesně. Vzhledem k tomu, že jsem do této domy jezdil s autem, které bralo ještě o cca 2 litry více, tak jsem spokojen.
Hyundai Sonata 2.4 Dynamic, 2008, manuál, fialová perleť
Uživatelský avatar
RobSon
*
Příspěvky: 59
Registrován: 28 úno 2010, 08:45
Bydliště: Strakonice

Re: Spotreba Sonaty 2006

Příspěvek od RobSon »

Tak jsem se včera pohyboval u našich západních sousedů a trochu jsem Snátku protáhl. Rychlostní průměr jse měl přes 100 km/h, ujel jsem 1005 km a natankoval jsem 99 litrů. Takže to vychází na 9,85 litru na 100 km. Spotřeba je spočítaná (ne podle palubního PC - nemám), takže reálná. Po Německých dálnicích jsem jel většinou 150 - 180 km/h, většinou na tempomat. Není problém jet 190 km/h - dle GPS (tachometrových 205) i delší dobu. Takže vzhledem k rychlostnímu průměru, zimním pneu atd. velice dobré. Počítal jsem, že budu mít spotřebu tak 11-12 litrů, těch 10 mě fakt potěšilo.

PS - kolega říkal, že v Sonatě bylo při vysokých rychlostech větší ticho, než v Superbu (1.8T) který si koupil. A to je co říci, protože kolega je zarytý Škodovkář.
Hyundai Sonata 2.4 Dynamic, 2008, manuál, fialová perleť
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Spotreba Sonaty 2006

Příspěvek od Hardcam »

v Sonate je neskutecny tiucho pri vsech rychlostech, absolutne to nechapu...takhle byl muj tata nastvanej z novyho Volva S80, to bylo hlucny jak traktor a strasne rad presedlal zase zpet do svy Sonaty.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
rbrodsky
**
Příspěvky: 197
Registrován: 14 úno 2007, 10:09
Bydliště: Olomouc

Re: Spotreba Sonaty 2006

Příspěvek od rbrodsky »

Jo kdo ochutná Sonatu už nechce nic jiného :lol: . Sice mám starou, ale taky si nemůžu stěžovat. Vezl jsem kolegu co má nového passata a nemohl tomu uvěřit jak je to auto na dálnici tichý i při vysokých rychlostech.
Hyundai Sonata 2.0 16V 92kW, r.v. 98
Hyundai Accent 1.3 63kW, r.v. 2004
Honda CBR 600F4 82kW, r.v. 2000
Odpovědět

Zpět na „SONATA“