Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Tlumiče, odpružení, brzdy, ložiska...

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od adam221 »

Na vrzganie, tukanie a klepanie som alergicky.... Ten kto ma pozna, vie o com hovorim... Nastastie tlmice su uz tisko :D/ a v interiery nic nevrzga ani netuka... Ovsem ak nepocitam obcas polozeny telefon v madle za ktore sa zatvaraju dvere... Tam zvykne rezonovat, ale potom ho davam do stojanu, pripadne za popolnik :) Palubovka zatial ticho, aj vsetky ostatne casti auta..
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Reklama
 

Uživatelský avatar
ricci
*
Příspěvky: 73
Registrován: 01 bře 2010, 00:44
Bydliště: Sobrance (SK)

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od ricci »

on to uz niekto pisal: jeden den nieco tuka alebo rezonuje (ostrim usi a som nervozny) a na dalsi den je to prec :-k ...
cez mrazy (-10 a viac) my zas nieco tukalo niekde v zadu v kufri hladal som jak komisar Rex !?! (bolo to asi tri krat) ale ked sa oteplilo stratilo sa to ](*,)
Hyundai Accent 1,5 CRDi VGT
Elegance, 03/2008
Martin Korpel
**
Příspěvky: 213
Registrován: 19 kvě 2009, 13:58
Bydliště: Slovakia / Zvolen

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Martin Korpel »

tak tak veru ked som siel po ceste ziadny strk nic hladky asfalt a zrazu v zadnej casti tukot ako keby mi odletela daka skrutka to len zhrkotalo tak som sa par krat doplasil... uz na ten zvuk ale doteraz neviem co to je:)) a pokial auto ide tak som rad :))
Hyundai Elantra 2017 - 2020 Black Phantom - Premium
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Rudolf »

Martin Korpel píše:tak tak veru ked som siel po ceste ziadny strk nic hladky asfalt a zrazu v zadnej casti tukot ako keby mi odletela daka skrutka to len zhrkotalo tak som sa par krat doplasil... uz na ten zvuk ale doteraz neviem co to je:)) a pokial auto ide tak som rad :))
Kamínky z dezénu pneu?
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Ahoj
Teď jsem mluvil se sousedem, co dělá automechanika v Hondě a bavili jsme se o tlumičích.
Divil se, že v rámci záruky nechce Hyundai vyměnit vrzající tlumiče...kort, když je problém se všema čtyřma a dělá nám to ve většině :!:
Podobné problémy prý u 2-letého auta řeší bez řečí výměnou....tak nevím, kde udělal Hyundai chybu...
Holt, není H jako :hyu: :-k
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od adam221 »

Podobné problémy prý u 2-letého auta řeší bez řečí výměnou....

Podla mna zalezi na servise... Kamosovi na Pole nechceli vymenit zadne tlmice ktore mali po roku ucinost cca 40% a auto mu plavalo... Nakoniec ich po zaruke vymenil... Riesil to vyse roka...
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od rokolo »

Už se znatelně zlepšilo počasí, tak se příští týden chystám na test tlumičů. Koukal jsem, kde je to nejblíže...takže zajedu do Mostu, do Barumky.
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od 69pavel »

chtel jsem se zeptat kdo uz menil tlumice perovani z duvodu tvoreni pravidelnych plosek na pneu.
byl jsem to reklamovat v servisu :hyu: a tam mi typek rekl ze je to gumama(udelaly se mi plosky na zimni pneu na zadnich kolech) tak jsem ho slusne poslal do haje , a sel do druheho servisu :hyu: . tam uz meli jiny pristup a poslali me na test tlumicu,tak zitra jdu na test a uvidim co zjisti.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od rokolo »

No hurá, taky někdo s ploškama na gumách. Já to mám hlavně na letních a na všech čtyřech. Je to takový zubatý, schodovitý....je to vidět na pohled i cítit hmatem. Já jsem byl zrovna včera na testu tlumičů a k mému překvapení se všechny bohatě vešly do zelené zóny (vyhovující), žlutá zóna je potom už výstraha a červená zóna je nevyhovující. Takže pokud dopadneš jako já, tak s výměnou tlumičů neuspěješ.
Večer naskenuju protokolol s křivkama a vložím to sem. Když budeš od té dobroty, zkus sem potom také vložit výsledek nebo mi ho poslat, abych to mohl porovnat....předem děkuji. Jo a mám najeto necelých 25000km.
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Martun »

Rokolo
No vidíš jaký máš super tlumiče. :-) A kolipak stojí ta sranda v tom Mostě?
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Vilda »

V pondělí jsem přehazoval zimáky a jak jsem měl sundaný kola, tak jsem provedl takovou zběžnou kontrolu náprav. Vůle žádný, ani na ložiskách předních kol, ani kulových čepů, řízení taky bez vůle, montpákou jsem prozkoušel kosti ... taky žádný kovový zvuky :-k jen ty plastový šprcky na tlumičích :? ty můžou určitě rachotit, hlavně v mrazech, když ztvrdnou ... Ale upevnit nijak nepůjdou, protože jsou přidělaný na podobný gumě nebo pěnovce, jakou maji i 30ky a jejich vakl je opravdu velký ... :?
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od rokolo »

Takže překládám výpis protokolu z testu tlumičů. Už jsem držel v ruce mnohem přehlednější výpisy, ale to bylo od specializovaných firem na tlumiče. Tento výpis byl pouze černobílý a tak jsem do něho pro představu zkusmo domaloval barevné zóny, tak jak jsem je viděl na monitoru testovacího stroje....

Martun: Nečekal jsem, že tlumiče budou úplně v háji, ale přiznávám, že výsledek mne trochu překvapil. Od super tlumičů bych ale očekával to, že nebudou vrzat, křoupat, bouchat, ťukat.......... i když to také už není až taková pravda. Ještě před měsícem tlumiče v pomalém jízdním řežimu vrzaly vytrvale, nyní jen občas. Už mi z toho normálně asi haraší ](*,)
Jinak test přijde na 160,-Kč. Dříve jsme měly pěknou testovací "laboratoř" v jednom učňovském autoservisu v Chomutově, ale to už bohužel zaniklo.
Přílohy
test tlumičů.jpg
test tlumičů.jpg (214.33 KiB) Zobrazeno 1190 x
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Taky jsem zpozoroval, ža se vrzání trošku utišilo...jestli to bylo opravdu mrazem?? :-k
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od rokolo »

Na mráz bych to až tak neviděl, protože mně to vrzalo neustále, teď tedy s přestávkami. A taková ta jízda skokem vpřed v městské zácpě....úplné vrzací a křoupací terno :shock:
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od 69pavel »

rokolo píše:Takže překládám výpis protokolu z testu tlumičů. Už jsem držel v ruce mnohem přehlednější výpisy, ale to bylo od specializovaných firem na tlumiče. Tento výpis byl pouze černobílý a tak jsem do něho pro představu zkusmo domaloval barevné zóny, tak jak jsem je viděl na monitoru testovacího stroje....

Martun: Nečekal jsem, že tlumiče budou úplně v háji, ale přiznávám, že výsledek mne trochu překvapil. Od super tlumičů bych ale očekával to, že nebudou vrzat, křoupat, bouchat, ťukat.......... i když to také už není až taková pravda. Ještě před měsícem tlumiče v pomalém jízdním řežimu vrzaly vytrvale, nyní jen občas. Už mi z toho normálně asi haraší ](*,)
Jinak test přijde na 160,-Kč. Dříve jsme měly pěknou testovací "laboratoř" v jednom učňovském autoservisu v Chomutově, ale to už bohužel zaniklo.

tak to mas trosku lepsi nez moje tlumice,jinak ty predni jsou na 50-60% zivotnosti a ty zadni jsou na 90-95% zivotnosti-coz vzhledem k najetym km je smesne. pro hyundai je jasne ze jsou v zelenem a tim padem neni na reklamaci narok, pokud ti to dela plosky tak nevahej a men tlumice nebot znicis gumy. ono totiz ti pani z prahy a v servise meli ridit spis temi cislicemi a ne barvou testu. novy tlumic je na nejake hodnote 20 a to prostredni cilso by melo byt kolem 24-28 a ne v tvym pripade v predu 49 a vzadu 64, ja mam v predu 50 a vzadu dokonce 69 a to mam najete jen 16.800km,nejak se jim ty tlumice panum z :hyu: nevyvedly. pak jeste úrichazi moznost reklamovat gumy a na jejich zaklade by meli vymenit tlumice a toto je na dlouhe lokty. taky jsem zvedav co mi reknou na servisu. vysledek podle barvy mam v zelenem a na zadnich mi chybi do zluteho asi 1-2 mm,coz je uz na vymenu, budu jim reklamovat gumy a at se stim poperou chlapci. uz mi ale rikal ze to vse nafoti a budou posilat do prahy na centralu. takze nadeje si vubec nedelam. nejhorsi je ze oni ani na tyto modely tlumice nemaji a nahrazky zatim nejsou,jsou nejake japonske ale ty nemaj zatim ani v samotnem japonsku, kolega co tu ma accenta tak aby mohl jezdit(reklampoval taky tlumice-vrzajici) tak na autosalonu museli vymontovat z noveho vozu a mu to namontovali-to je fakt sila), tak uvidim co mi sdeli na plosky na gumach
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Podvozek a řízení“