Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Tlumiče, odpružení, brzdy, ložiska...

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od cert »

Zatím jsem na ty Accentí (MC) Kayaby narazil v CZ eshopech jen na zadní. Přední nikdo nemá :( . Doufám, že je zatím nebudu potřebovat...
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Reklama
 

Uživatelský avatar
ricci
*
Příspěvky: 73
Registrován: 01 bře 2010, 00:44
Bydliště: Sobrance (SK)

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od ricci »

_miv_ píše:ricci ta zamykacia poloha ma zaujima preto, lebo ked bolo auto nove tak sa mi volant zamkol v priamej rovnej polohe, ale ked mi vymenili stlpik co aj tebe hrkoce tak sa mi uz volant zamkyna pootoceny do pravej strany... :(
- taraz sa mi zamyka v rovnej polohe

wolf8485 píše:to sa mi paci....co to asi tak bude stat..hmm....mozeme objednat viaceri....mozno aj mnozstevna zlava bude :lol: :lol: :lol:
- a potom to hromadne posleme :hyu: :hyu: :hyu: na preplatenie :D :D :D
Naposledy upravil(a) ricci dne 20 dub 2010, 21:13, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Accent 1,5 CRDi VGT
Elegance, 03/2008
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od rokolo »

cert píše:Zatím jsem na ty Accentí (MC) Kayaby narazil v CZ eshopech jen na zadní. Přední nikdo nemá :( . Doufám, že je zatím nebudu potřebovat...

Mohu vědět, kde jsi na ně v CZ narazil?
Chtěl jsem jen tak pro srandu porovnat katalogová čísla tlumičů :hyu: s tlumiči pro KIA RIO sedan, ale oni už je ztáhli z nabídky. Prostě už se nedají tlumiče koupit ani RIO :arrow: jinak čísla jsou rozdílná...
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od cert »

Odkaz jsem si bohužel neuložil a teď to narychlo nemůžu najít - jak na to narazím, dám to sem.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od rokolo »

69pavel píše:chtel jsem se zeptat kdo uz menil tlumice perovani z duvodu tvoreni pravidelnych plosek na pneu.
byl jsem to reklamovat v servisu :hyu: a tam mi typek rekl ze je to gumama(udelaly se mi plosky na zimni pneu na zadnich kolech) tak jsem ho slusne poslal do haje , a sel do druheho servisu :hyu: . tam uz meli jiny pristup a poslali me na test tlumicu,tak zitra jdu na test a uvidim co zjisti.
Včera jsem byl reklamovat tlumiče a v podstatě jsem dopadnul jako 69pavel. Odpověď zněla: Dnes vrže na každém autě něco. Jakmile přijde do styku guma a kov, tak to vrže, zkusíme to promazat :roll: Snažil jsem se argumentovat, že to i občas bouchá, klepe, skřípe....reakce stejná. Tak jsem vytáhnul do boje se zubatou pneumatikou. Karta se najednou obrátila a slyšel jsem najednou tuto větu: Tak to bude tlumičema, skočte si do Barumky na test. Vytáhnul jsem z svůj 14 dní starý test a karta se obrátila zpátky...tak s tímhle u :hyu: neuspějeme... Tak jsem toho pána přitáhnul k autu a ukazuju mu to zubaté pneu v reálu. Docela ho to :shock: :shock: :shock:, ale zachoval se profesionálně "To může být pneumatikou"... Říkám a všema čtyřma najednou... Hm, to je divné, přineste to až přijdete na servis, zkusíme to pořešit....
Myslím, že už je pořešíno...... :hyu: udělá :^o , mají to dobře ošetřené a nejenom :hyu:
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od _miv_ »

"super" "super" "super"
proste neviem ci je to tak na celom svete, ale ako pozeram tak ci uz v CZ alebo v SK ked nieco reklamujes - je to jedno ci je to MOBIL, AUTO, MIKROVLNKA, POHOVKA, TOPANKY, SVETER - proste na VSETKO ma predajca argument ze si kok.t a ze proste to je UPLNE v poriadku... setci predajcovia sa tvaria ze su hluchy slepy a este aj najmudrejsi...
/pravda najdu sa aj vynimky (nechcem vsetkych hadzat do jednej kopy) a im patri moja poklona!/
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od rokolo »

To je sranda i na Ukrajině mají :hyu: club a řeší tam naprosto stejné problémy :mrgreen:
Poslední odstavec je hodně srozumitelný...

Re: Какие амортизаторы подходят на Accent?

через полчаса мне позвонил начальник отдела продаж этой организации, и сказал что стойки которые мне написал их менеджер на самом деле не KYB, а чистый китай. отправили запрос менеджеру по украине, на что был ответ, что стоек на акцент в каталоге 2010 на акцент нет, но есть дополнение к каталогу в котором присутствуют уже все четыре и с декабря 2009 начато производство. По словам представителя KYB-Украина, в украине они будут доступны с февраля месяца, в крайнем случае март.

ЗЫ Наконец-то нашел время разобраться с этим вопросом. Надеюсь инфо будет кому-то полезной

Вот дополнение к каталогу KYB от 22 декабря 2009года:

Excel-G KY 333516 - передний правый (для OE 54660-1E100, 54660-1E200)

Excel-G KY 333517 - передний левый (для OE 54650-1E100, 54650-1E200)

Excel-G KY 348002 – задний (для OE 55310-1E100, 55310-1E200)


Еще есть SACHS (Германия):

SH 313 517 – передний левый - 890 грн

SH 313 518 – передний правый – 890 грн

SH 313 519 – задний - 590 грн

Есть в Донецке один проверенный поставщик KYB-Донецк. Нащёл их на сайте http://kybindonetsk.se-ua.net/. Там мой кум брал амики KYB на Элку (Elantra) 2008г. Прошли 47000 и как новые - очень доволен. А у меня ACCENT 2008г, так вот по поводу амортизаторов KYB на ACCENT мне там ответили то же самое. Я думаю лучше подождать пару месяцев и купить настоящую KYB и остаться довольным.
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Co jsem přelouskal, tak na Ukrajině by měli mít tlumiče od Kayaby od března???

Přeloženo přes Google... :D

O půl hodiny později jsem volal vedoucí obchodního oddělení této organizace, a řekl, že stát, který jsem napsal na jejich manažer není opravdu KYB a čistý čínský. poslal žádost manažera pro Ukrajinu, ke kterému on odpověděl, že stojí v ohnisku tohoto katalogu v roce 2010 na přízvuk, ale tam jsou vedle adresář, ve kterém jsou již čtyři a zahájila výrobu v prosinci 2009. Podle KYB-Ukrajina, na Ukrajině, které jsou k dispozici od měsíce února, přinejmenším března.

SHL konečně našel čas, aby řešení tohoto problému. Doufejme, že informace budou užitečné pro někoho

To kromě katalog KYB ze dne 22. 2009goda prosince:

Excel-G KY 333516 - pravý přední (pro OE 54660-1E100, 54660-1E200)

Excel-G KY 333517 - levý přední (pro OE 54650-1E100, 54650-1E200)

Excel-G KY 348002 - zadní (pro OE 55310-1E100, 55310-1E200)


Tam je ještě Sachs (Německo):

SH 313 517 - levý přední - 890 UAH

SH 313 518 - pravý přední - 890 UAH

SH 313 519 - zadní - 590 UAH

Je tam jeden v Doněcku osvědčené dodavatele KYB-Doněck. Naschel svých stránkách http://kybindonetsk.se-ua.net/. Tam je můj kmotr se Amica KYB na Elqui (Elantra), 2008. 47000 prošel a jako nový - velmi potěšen. A já ACCENT 2008, takže to je asi tlumiče KYB na ACCENT Odpověděl jsem, že to samé. Myslím, že je lepší počkat pár měsíců a kupte skutečný KYB a zůstat šťastní.
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
miro263
**
Příspěvky: 399
Registrován: 22 črc 2009, 19:38
Bydliště: Bratislava - Helpa - Pohorela
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od miro263 »

Neuvazovali ste niekto o posileni pruzin???

Ked si sadneme uz 4ria do auta , auro zmekne a sprava sa divne. Kamosi to nazvali, ze mam auto s plavajucim horizontom.... :-)
Obrázek


http://pruziny.info/index.php
Hyundai Accent MC 1.4 -city car
a kopec dalsich nehyundaioidnych
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Vilda »

Mě naštěstí na Ácovy nic nevrže a po oteplení ani nic nebouchá, teda co by mě nějak moc rušilo [-o< takže výměnu tlumičů plánuju, tak na příští rok, možná i později ... tak snad do té doby budou k mání všechny čtyři tlumiče ...

Jinak, dneska jsem měl možnost ( celé dopoledne ) se povozit v Kia Ceed 1.4 combi ... co jsem dost ocenil, byl mnohem tišší podvozek, než má Accent ... žádný poklepávání, prostě ticho .. 8) ale to by bylo tak všechno .... nic dalšího, kromě velkého rozdílu ve spotřebě mezi Accentem 1.4 a Ceedem, jsem už neobjevil. Za celou dobu, co jsem z Kiou jezdil po praze, jsem nedostal spotřebu pod 9.4 litru na sto a bez klimy. Zkoušel jsem i zresetovat počítač, jestli se náhodou nekousnul, ale spotřeba se velmi rychle vrátila k původním hodnotám .. :? Je jasný, že Ceed je o něco těžší nežli Accentík, ale rozdíl mezi spotřebou obou vozů je i tak dost velký ... bezmála dva litry na sto km. Docela by mě zajímalo, za kolik jezdí Ceed s 1.6kou v benzínu ... moje 1.6ka po praze drandí za 7.7 - 8 l na sto .. Takže, jediný plus ... za tichý podvozek, ale jinak je pro mě pocitově vítěz Hyundai ... byť o generaci starší .. srovnávat Ceeda s i30kou nebudu, protože jsem třicítku řídil jen pár kilometrů :( ale osobně si myslím, že bude lepší než Ceed ...
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
SlavoRK
**
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2008, 11:12
Bydliště: RK, Česká republika

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od SlavoRK »

Svojho času som uvažoval nad Kia Ceed 1,6 SW a keď teraz počujem o spotrebe motoru 1,4 tak si hovorím že s Accentom som chybu neurobil a poslúži stejne dobre ak nie lepšie.
Ale vzhľadovo sa mi viac páči Ceed než i30 :-k (aj teraz po facelifte ceedu)
Hyundai Accent 2007
1,4 Elegance Natural Gray
Dlhodobá spotreba 5,8 l / 100 km
Uživatelský avatar
miro263
**
Příspěvky: 399
Registrován: 22 črc 2009, 19:38
Bydliště: Bratislava - Helpa - Pohorela
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od miro263 »

Este ktym zatazovym pruzinam.

tieto by mohli pasovat na accenta : http://pruziny.info/pruzina/189/Zatezov ... HV-373095-


Lebo standardne pruziny pasuju aj na KIA RIO II a na ACCENT LC ( teda podla katalogu)

cize ked to objednam, malo by to pasovat aj na MC???? Mate niekto skusenost? Ist do toho? ( zbavi ma to plavania pri zatazi? )

Dakujem
Obrázek

Ubrazok vo vacsom rozliseni je tu: http://www.lilko.us/accent/pruziny.jpg
Hyundai Accent MC 1.4 -city car
a kopec dalsich nehyundaioidnych
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od cert »

Aby se pak, až pojedeš prázdnej, nestávalo to, že Ti bude odskakovat na nerovnostech v zatáčkách zadní náprava. Mně naopak při obsazení auta 4 pasažéry přijde auto stabilnější.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od palčo »

cert píše:Aby se pak, až pojedeš prázdnej, nestávalo to, že Ti bude odskakovat na nerovnostech v zatáčkách zadní náprava. Mně naopak při obsazení auta 4 pasažéry přijde auto stabilnější.
Aj aj som tohto názoru.
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od 69pavel »

cert píše:Aby se pak, až pojedeš prázdnej, nestávalo to, že Ti bude odskakovat na nerovnostech v zatáčkách zadní náprava. Mně naopak při obsazení auta 4 pasažéry přijde auto stabilnější.

pokud sis neulozil odkaz tak vem a dej si historii navstivenych stranek v prohlizeci,v compu mas vse cos jsi navstivil za poslednich 14 dnu ulozene, v IE jeto CTRL(leve)+H a tam si to rozbalis, taky me to zajima, ja zatim nikde nenatrefil
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Podvozek a řízení“