prosím o radu ohledně převodovky

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: prosím o radu ohledně převodovky

Příspěvek od miooo »

STR88 píše:
miro13 píše: Ahoj,. jestli Te muzu poprosit, byl bys tak hodnej a napsal mi jakou znacku oleje a cislo si lial do ty prevodovky? A jeste prosim, muzu to udelat doma sam ...takze kde se to asi vylejva a znovu napousti :? ... Predem dekuji za radu, skusim to a uvidim, kazdopadne dam vedet. Dik.
Mechanická
Originální MTF SAE 75W/90 (API GL-4)


a vymenit to doma ide...
co trebars takyto http://olejposta.sk/r_785.html
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
Reklama
 

Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: prosím o radu ohledně převodovky

Příspěvek od miooo »

inak tu su veskere info ohladne maziv...

http://www.hyundairaj.cz/modelrady.php? ... =61&view=3

mne to dost pomohlo...
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
Uživatelský avatar
STR88
*
Příspěvky: 67
Registrován: 19 dub 2010, 14:11
Bydliště: Praha

Re: prosím o radu ohledně převodovky

Příspěvek od STR88 »

Ahoj, predem dekuji za radu ohledne oleje, uz jsem ho objednal, skusime a uvidime (ten Castrol)
za tabulku taky diki, ale jsem asi blbej, vubec tomu nerozumim.. :shock: carka je v kazdem okinku a proste nevim,, ktera plati :roll: jsem asi fakt blbej. Potreboval bych jeste vedet, kam s tim olejem, az dorazi...jo, do prevodovky, to jedine snad vim, ale potreboval bych poradit nejake konkretne misto. :-k :?: Predem mockrat dekuji za radu a "at jezdi a nezlobí" :hyu:
miro13
**
Příspěvky: 135
Registrován: 29 črc 2009, 11:14
Bydliště: Humenné

Re: prosím o radu ohledně převodovky

Příspěvek od miro13 »

STR88 píše:
miro13 píše: Ahoj,. jestli Te muzu poprosit, byl bys tak hodnej a napsal mi jakou znacku oleje a cislo si lial do ty prevodovky? A jeste prosim, muzu to udelat doma sam ...takze kde se to asi vylejva a znovu napousti :? ... Predem dekuji za radu, skusim to a uvidim, kazdopadne dam vedet. Dik.

Čau, robil som to pred rokom a pokiaľ sa pamätám olej som vypustil najnižšie umiestnenou skrutkou na telese prevodovky, a nový olej som nalial cez otvor náhonu tachometra ktorý je prístupný zo spodu vozidla a nachádza sa blízko vstupného otvoru pravej poloosy (na TRAJETe) Po uvolnení náhonu tach. som zasunul zhora hadicu s lievikom a pomaly naplnil. Po výmene som nespozoroval hneď zlepšenie, ale až časom. (3000km) Kolega mi hovoril že tie synch.krúžky mohli byť zlepené a preto to chce čas, ale neviem či to je pravda, nikdy som nevidel vnútro prevodovky. Chystám sa na ešte RVS Technology do prevodovky, dám vedieť pokiaľ sa ešte zlepší radenie. Maj sa :D/
Přílohy
1.jpg
1.jpg (31.77 KiB) Zobrazeno 2044 x
Trajet 2.0 CRDI 2003
Škoda Forman
Lada 1200
Uživatelský avatar
STR88
*
Příspěvky: 67
Registrován: 19 dub 2010, 14:11
Bydliště: Praha

Re: prosím o radu ohledně převodovky

Příspěvek od STR88 »

nazdar, když jsi mněl problémy s řazením, dělalo ti auto ty hrozné vybrace při zařazení 3 neb 4-ky v otačkách od 1500-1900? Má to něco společnýho s převodovkou? Tak zatim a díki.
miro13
**
Příspěvky: 135
Registrován: 29 črc 2009, 11:14
Bydliště: Humenné

Re: prosím o radu ohledně převodovky

Příspěvek od miro13 »

Čau, tak tie vybrácie som mal a mám naďalej pri každom rýchlostnom stupni v tom istom rozpätí otáčok, no a či to súvisí s prevodovkou tak ja sa domnievam že áno. Práve preto chcem aplikovať RVS-ko a budem dúfať [-o< že to trochu pomôže.
Maj sa fajn...
Trajet 2.0 CRDI 2003
Škoda Forman
Lada 1200
marianmKE789
*
Příspěvky: 23
Registrován: 29 zář 2008, 11:42
Bydliště: Kosice

Re: prosím o radu ohledně převodovky

Příspěvek od marianmKE789 »

STR88 vymena oleja nepomoze priprav sa na vymenu spojky a mozno aj zotrvaku podla toho v akom je stave...moj nazor.... ale prial by som aby Ti ta vymena oleja pomohla... olej vymen urcite aj v rozvodovke a zadnom diferencialy, dobra rada...vymenu zvladne urcite kazdy trosku zrucny clovek, krasne vidno vypustacie a nalievacie sruby oleja lejes kym sa nevylieva z nalievacieho otvoru. malo by tam ist: prevodovka 2,3l rozvodovka 0,8l a zadny diferencial 1,1l...origo je tam shell aj predpisany je shell ale mozes dat aj castrol... tak potom napis ako si dopadol...
Uživatelský avatar
STR88
*
Příspěvky: 67
Registrován: 19 dub 2010, 14:11
Bydliště: Praha

Re: prosím o radu ohledně převodovky

Příspěvek od STR88 »

Ahojte! Az budes mit za sebou to RVS, tak daj vedet jak to s Tebou vypadá a kolik Těto stálo :P
Tomu oleji taky moc neverim, ale za skoušku to stojí , na tu výmenu jsem připraven už pěkně dávno, ale moje peněženka pořád ne a ne :wink: . Zádný diferencial nemam, mam pohon pouze na přední :( , Prosim všechny , kdo vedi neco o nejaky prevodovce pro pohon na přední , at daji vedet. V případě potřeby bych chtěl bych aspon trošku připravený. Díki všem....
Uživatelský avatar
STR88
*
Příspěvky: 67
Registrován: 19 dub 2010, 14:11
Bydliště: Praha

Re: prosím o radu ohledně převodovky

Příspěvek od STR88 »

zahada je u konce a deset tisic v prdeli...pardon!!!Nechal jsem vymenit spojku a nic z toho neni, auto jezdi pořád stejně. A všem, kteří mají podobný problém, tak jim držím palce , at je to fakt spojkou . Takže ted schanim prevodovku, a budu rad za kazdej dobrej typ. Diki vsem....
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: prosím o radu ohledně převodovky

Příspěvek od Richard555 »

No pokud jsou v háji jen synchrony, tak jezdi jako dříve s auty kde synchrony nebyly vůbec........ Když řadíš na vyšší stupeň s dvojím vyšlápnutím spojky a při řazení z5 s meziplynem a samo taky s 2x sešlápnutpou spojkou je to určitě šetrnější než dělat inventuru zubů :wink:
Doufám, že ty způsoby řazení nemusím blíže popisovat......
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Slavek8
**
Příspěvky: 121
Registrován: 28 kvě 2009, 19:28
Bydliště: Krupka

Re: prosím o radu ohledně převodovky

Příspěvek od Slavek8 »

Kdyz sem delal rozvody tak sem menil i olej v prevodouce, vypustak je primo na prevodouce dole a napustak z leve strany pod poloosou, sou to velke srouby to poznas. A olej je v prirucce v zadu sou tabulky
SantaFe 2003 2.0 CRDi 4WD
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: prosím o radu ohledně převodovky

Příspěvek od Richard555 »

A Slavku dával jsi tam co za olej? Ten co předepisuje Hyundai 75W 85 GL-4 ??? Jestli jo jakou značku jsi použil ?
Já bych chtěl taky vyměnit všechny náplně, začli jsme motorem....... je tam 5W 30 A3 B4 ......... chci dále vyměnit všechny náplně, už mám oleje do rozdělovací převodovky a do zadního diferáku 80W 90 GL-5 a chybí mi jen ta převodovka....... ta blbá specifikace se nějak moc nevyskytuje.... :roll:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
miro13
**
Příspěvky: 135
Registrován: 29 črc 2009, 11:14
Bydliště: Humenné

Re: prosím o radu ohledně převodovky

Příspěvek od miro13 »

Richard555 píše:Ten co předepisuje Hyundai 75W 85 GL-4 ??? ....... ta blbá specifikace se nějak moc nevyskytuje.... :roll:
http://olejposta.sk/?s=11&m=0&v=17
Trajet 2.0 CRDI 2003
Škoda Forman
Lada 1200
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Podvozek a řízení“