brzdy

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Zadní levý brzdový třmen

Příspěvek od black_sheep »

me taky.. :( tak dej pak vedet jestli jsi na neco prisel :-)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Reklama
 

Uživatelský avatar
hyndui
**
Příspěvky: 129
Registrován: 17 črc 2007, 00:45
Bydliště: TRENČÍN

Re: Zadní levý brzdový třmen

Příspěvek od hyndui »

ja len takú maličkosť piesty sa pridrú v tedy keď prachovka nesedí tak ako má, teplo, zima, teplo, zima, zmeknú stvrdnú popráskajú a sú v prd... a potom piestik a voda no nič moc a to isté spravia aj unášače, a zadok je háklivejší pretože na ne ide najviac bordelu, hlavne z predných kolies ja som to vyriešil tak že do unášačov som natlačil vazelínu a konce som stiahol binderkami samozrejme nové prachovky všetky a od vtedy svatý pokoj
2002-2003 renault 21. nevada 2.0 20V
2003-2005 renault 9. 1.5 8V 2xkarbur
2005-2010 hyundai accent 1.5 12V
2007- hyundai coupe 2.0 16V
karlosino
*
Příspěvky: 71
Registrován: 18 čer 2008, 16:48
Bydliště: Frýdek-Místek

Brzdový okruh

Příspěvek od karlosino »

Chlapi,jak má Coupe řešené brzdové okruhy (primár a sekundár)? Primár čistě předek a sekundár zadek? Nebo třebas je to do kříže? Myslím jako třeba že primár levé zadní a pravé přední a sekundár naopak?Budu tam dávat teď nový brzdový válec,tak ať vím jak na to. Ať to nemusím dělat na 2x. Danke za rady.
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Brzdový okruh

Příspěvek od mirpie »

je to diagonálně, tedy LP+PZ a PP+LZ
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
karlosino
*
Příspěvky: 71
Registrován: 18 čer 2008, 16:48
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Brzdový okruh

Příspěvek od karlosino »

Dík.
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Zadní levý brzdový třmen

Příspěvek od mirpie »

tak skutečně kompletně zarezlý a nechápu tak tu ruční brzdu, protože brzdila, asi jen levé kolo, měl jsem ted rozebrané pravé,to vypadalo na pohled hůř. Takže - jeden z vodících čepů na plovoucí části třmenu totálně nepohyblivej - přirezlej. Francouzákem jsem ho dostal ven, obrousil, vyčistil, namazal. Pak jsem odpojil lanovod, přivod kapaliny a vyjmul celý třmen i s pístkem - přirezlý pístek, těsnění se ale zdá ok. Pístek jsem vyjmul, obrousil rez, vyčistil válec ve třmenu, složil, hodil do auta, odvzdušnil a už to brzdí. Totéž mě asi čeká na tom levém kole..Kdo by řekl, že půl roku brzdim jen předkem...No, půl roku, muselo se to podělat někdy v zimě, to jezdim na plechách a na kotouč není vidět, jestli se sjíždí nebo ne.

Mimochodem, jako asi u všech zadních kotoučových brzd, co mají integrovanou ruční brzdu (nemluvím o bubnokotoučové brzdě jakou má třeba i30, nebo Vectra B), se pístek do polohy nulového zdvihu musí zatočit po směru chodu hod.ručiček. Pístek má v sobě trubici se závitovým otvorem, naopak ve třmenu je závitový šroub, metrika to určitě není. Hlavně by mě zajímal princip, jak to vlastně funguje, protože při působení tlaku kapaliny na píst se píst neotáčí a leze ven jak kdyby tam žádný šroub nebyl....Nenajde někdo nějaký obrázek? A rozdělávat střeva třmenu (byla tam segrovka, pak nějaký podložky, těsnění a onen šroub) abych zkoumal jak to funguje se mi nechtělo a hlavně jsem na to neměl čas, složil jsem to, odvzdušnil a mazal do Brna. Dík
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
hyndui
**
Příspěvky: 129
Registrován: 17 črc 2007, 00:45
Bydliště: TRENČÍN

Re: Zadní levý brzdový třmen

Příspěvek od hyndui »

ten závit je tam na to aby si si vymedzil vôlu piesta s platničkou na hrúbku kotúča a piest behá i týmto šnekom
2002-2003 renault 21. nevada 2.0 20V
2003-2005 renault 9. 1.5 8V 2xkarbur
2005-2010 hyundai accent 1.5 12V
2007- hyundai coupe 2.0 16V
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Zadní levý brzdový třmen

Příspěvek od mirpie »

je mi jasný, že je to samostav ruční brzdy, ale pořád nevim, jak to dohromady funguje, chci obrázek v řezu :-)
Mimochodem, nemáte někdo tip, kde koupit opravnou sadu brzdového pístku na zadní nápravu (těsnění)? Prohledával jsem online katalogy a našel jsem jen u matejcka na předek :-(

Tak už jsem našel v katalogu od autokelly, předtímj sem koukal do špatné podsekce, bez pístku za 342CZK, s pístkem za slušných 542CZK, takže hned objednávám.
Přílohy
sada.JPG
sada.JPG (31.11 KiB) Zobrazeno 1922 x
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
marenkka
**
Příspěvky: 367
Registrován: 20 črc 2009, 17:01

Re: Zadní levý brzdový třmen

Příspěvek od marenkka »

jednou sem resil podobny problem,ale ne na coupe a bylo to regulatorem tlaku kapaliny co je na naprave. nevim jestli coupe ma,ale mel by mit kdyz ma vzadu kufr
driv: accent '95 1,3 GLS
ted: coupe '98 1,6 G4GR
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Zadní levý brzdový třmen

Příspěvek od mirpie »

každý auto má regulátor zadních brzd, reaguje na zatížení, čistě hydromechanická záležitost, na ten preventivně kouknu taky, ale v mém případě jsou jasně nepohyblivé pístky. Jinak v MJAuto mi nabídli opravnou sadu (bez pístku) za 280CZK
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
karlosino
*
Příspěvky: 71
Registrován: 18 čer 2008, 16:48
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Zadní levý brzdový třmen

Příspěvek od karlosino »

Coupe má ten regulátor tlaku zadních brzd kde?Někde u zadní nápravy?Sem tam žádný bazmecht neviděl,nebo sem se špatně díval.
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Zadní levý brzdový třmen

Příspěvek od mirpie »

já ho ještě taky nezpozoroval (nikdy jsem ho nehledal), ale někde tam bude
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Zadní levý brzdový třmen

Příspěvek od mirpie »

tak jsem hrábnul i na levý zadní kolo, resp. na brzdu a byla v lepším stavu než ta napravo, ale taky nebrzdila, byl totálně přírezlej vodící čep, pístek byl ok,ale měl prorvané těsnění. Ten čep jsem dostal ven snad až po hodině usilovného bouchání kladivem ze všech stran a tahání francouzákem. Všechny těsnění jsem vyměnil, ale dostat pístek do třmenu po té, co tam máte nové těsnění byl teda taky zážitek, naštěstí jsem na to měl celé odpoledne. Samostav ruční brzdy jinak fungoval na obou kolech, problém byl vždy v zarezlém vodícím čepu a na jednom kole i zarezlý vlastní píst. Vyčistil jsem to, namazal jsem to, složil jsem to, odvzsušnil jsem to, projel to a zabrzdilo to, teda pořádně až na podruhé, než si to vše sedlo. Po cestě do Brna oba kotouče se už zase začínaj lesknout, takže to fakt asi brzdí :-).
Fotodokumentaci jsem nepořizoval, kdo neví jak brzdy, at na ně ani nehrabe.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Pajusak5
*
Příspěvky: 15
Registrován: 28 led 2009, 01:09

provozní brzda - souměrnost působení

Příspěvek od Pajusak5 »

Zdravím všechny, mohly by jste mi poradit...?? Jedná se o H. Coupé rv. 97 1.6i 16V
byl jsem na testu brzd a týpek mi řekl, že mám rozdíl brzdných sil na obvodu kol. Týka se to zadní nápravy,bubnů nemám tam kotouče a já nevím vůbec,co s tím... Borec mi říkal,že se to musí rozebrat, aby se zjistilo,které kolo to je, jestli to není omezovač tuším nebo prý něco jiného.
tu závadu mám napsanou takhle...
Účinek brzd na protilehlých kolech téže nápravy (kterékoliv) není souměrný, rozdíl brzdných sil na obvodu těchto kol je větší než 30%
PLS HELP...
díkes všem aspoň za snahu ...
Uživatelský avatar
necrono
*
Příspěvky: 37
Registrován: 31 kvě 2010, 22:12
Bydliště: Šahy, Slovensko

Re: provozní brzda - souměrnost působení

Příspěvek od necrono »

mne sice nemerali pomer sily brzd ale auto mi vyrazne tiahlo do strany tak som z tym bol na geometrii tam mi povedali ze ta je v poriadku ze si mam skontrololovat brzdy zobral som to jednemu znamemu co je mechanik a ten skonstatoval ze je zaseknute jedno lanko na rucnej brzde dali sme dole lanka a nastriekal som ich silikonovym olejom... zial musel som vymenit aj kotuce a platnicky lebo som sa tym zacal zaoberat priliz neskoro .. :-k ale vyslo ma to vcelku lacno kotuce 25eur ks a platnicky dalsia dvacka co neni az take hrozne :) hlavne ze uz zase brzdi ako ma :D/ :D/ :D/
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“