MiniNotebook... Máte zkušenost?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od XMira »

Dr Meduza píše:... jinak je zvlastni ze mam vzdycky notebook drazsi nez auto, stava se vam to taky? :mrgreen:
Když připočtu i SW, tak jednoznačně
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Reklama
 

Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od Martun »

Nojo pánové, tak buď máte auto v poločasu rozpadu (bez urážky) :mrgreen: anebo naprosto nechutně drahej noťas :roll:
Pokud ti to pomaha v praci a živí tě to, není co řešit a je to v pořádku. Ale pokud to je na domácí použití tak mi to přijde zbytečný :wink:
Já to na práci nemám, mě počítač neživí. Ba naopak od práce zdržuje :lol:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Damian
**
Příspěvky: 136
Registrován: 02 kvě 2010, 22:45
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od Damian »

Dr Meduza píše:jinak je zvlastni ze mam vzdycky notebook drazsi nez auto, stava se vam to taky? :mrgreen:
Od té doby co mi setřelili Passata na totálku mám obdobnou zkušenost. Ale to bude tím že nový NTB těžko koupíš za míň než 10k co mě stála Lantra.....ale zase kup si 15 let starý komp.....to zas zlatý auto, po 15ti letech chodí v pohodě.
To se nedá moc srovnávat...
Lantra 1,8GT 93kW, rok 94
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od Farrael »

No netbook je pro někoho, komu nevadí malý display, tzn. má ještě zcela zdravé oči, nepotřebuje výkon a nepíše všemi deseti povětšinou :-)
Takže bývá ideální pro ženy obvykle a na cesty pro podnikatele.
Jinak s tim, že nejvíc nadupaný notebook je blbost, souhlasim. Ale na druhou stranu kupování si notebook za 10K je taky blbost. Ten notebook je totiž tak levný, protože hardware už je v něm obvykle zastaralý, nebo tak slabý, že za rok cca poběžíte pro nový, neboť jaksi nestačí. Takže optimální hranice je tak kolem 13-15tis.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od Gandalf »

Farrael: Samozřejmě pokud vycházíš z běžných cen v kamenných obchodech. Jde o to sehnat solidní NB... a pod 10 :D
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od Rybář »

No ono to ani není tak o hardwaru. Tohle nejsou 90.léta, kdy úplně novej počítač byl za měsíc vykopávka a člověk si musel kvůli NFS 3 s policajtama :mrgreen: koupit novej. U těch levnějších notebooků je spíš problém v životnosti toho počítače, ale samozřejmě to nemusí platit pro všechny. Pro uživatele, kterej ho potřebuje jako psací stroj a na :hyu: club 8), levný notebook bohatě poslouží po výkonové stránce řadu let. Ten netbook...... Mno :? , já bych to nechtěl. Malá klávesnice, nízký výkon, pomalá paměť, malý displej a prostě je to počítač na prd :lol: Ale uznávám, že se s tím třeba lépe pracuje v posteli před spaním....
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od Gandalf »

Do postele se mnou počítač nesmí, bez ohledu na typ... :D ... ale je nová doba, kdo ví?
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od Farrael »

No jasně, že je nej sehnat notebook pod deset a vybavenej :-D to je jasné :-)
Jinak ty notebooky levné z normální prodejny maj prakticky obě ty nevýhody. Jak málo prostředků výpočetních tak nevydržej moc dlouho. Sice kapacita té výpočetní techniky stačí. Ale na hry to neni, pro silnější aplikace taky ne. Já se pravda nepovažuju za normálního uživatele uplně. Ale ono i toho normálního uživatele déře to, když klikne a musí čekat, protože pod lištou už je moc programů no :-)
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od Martun »

No ja si myslím že poslouži i NB kterej je už rok na trhu a teď je díky tomu o dost levnejší.. Jak jsem říkal, počitač mě neživí... A jestli mu ta operace bude trvat o 1/10 s déle mě fakt netrápí :lol: a u tech mini notebooků se už asi jaksi počítá že bude mít nějaky nedostatej.. Daň za miniaturizaci :wink: Mě se na tom nejvíc líbí že ho zbalíš a neseš nějaky 1.3kg ... :)
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od Farrael »

Jj to je dobrý :-) Mě na tom spíš štve, že mám doma notebook, co má dva roky za sebou, ale výpočetně je někde u těch notebooků za těch deset tisíc teď. Mě tehdy stál daleko více, ale taky už u něj musim čekat, když po něm něco chci. Což na tom velkym domácim nemusim :-D
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od Hardcam »

Ja pouzivam velky HP, co jsem v roce 07 kupoval za 78tKc s DPH a malyho prcka, co stal kolem 6ti a mnohem radsi delam na tom prckovi. Vzdycky jsem na Acery nadaval, ze to jsou smejdy, ale narozdil od HP mi aspon funguje touchpad a pokazdy naskoci. HP se hned po skonceni zaruky zacalo prapodivne sypat a nikdo to neumi opravit.
Vetsinu postu pisu z mobilu s 2,4" displejem a taky nenadavam :D

jinak tem co mi psali SZ se omlouvam, ale mam ted nejaky zdravotni problemy a tak konkretni ceny zacnu resit o vikend nebo az v pondeli...bohuzel mi bolesti nedovoli sedet u kompu a ridit uz vubec ne :roll: :cry:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od Farrael »

Jj souhlasim. Acery nejsou šmejdy, ale zase na druhou stranu taky nejsou věčný. Řekl bych tak do konce záruky, pak se taky začnou projevovat problémy. U mě to je grafika :-(
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Aleš
****
Příspěvky: 1292
Registrován: 18 čer 2009, 14:34
Bydliště: Humpolec

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od Aleš »

Acera (Aspire 5100) mám tři a půl roku. Když jsem ho kupoval stál něco mál přes 20t. Ještě do nedávna zvládl i nejnovější hry, ale když jsem si chtěl letos zahrát avatara, tak už s nim měl problém. Jednou za rok nechám nově udělat systém a ta mašinka šlape bez problému. Jediný mínus je pro mě DVD mechanika, která mi už podruhý odešla.
ROVER 75 2.5 V6 r.v.2000
Bylo:
:hyu: Hyundai Lantra kombi 1.6 GL benzín, 84 kW, r.v. 97 :hyu:
Seat Cordoba 1.6 r.v. 97
Renault 19 1.6 r.v. 96
Fiat Uno
Škoda 105
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od Farrael »

Ja mam myslim 5101. A až na tu grafiku by to taky ještě bylo dobrý, ač už musim trošku čekat na něj :-)
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od Gandalf »

Hardcam: Já od Tebe sice aktuálně nic nepožaduju, ale rozhodně upřímně přeju, aby ses dal zase rychle do pořádku... :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Odpovědět

Zpět na „Pokec“