Vibrace při určitých otáčkách...

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
gongo
*
Příspěvky: 19
Registrován: 17 kvě 2010, 19:10

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od gongo »

pôvodne som sa k tejto téme nechcel vyjadrovať, lebo sám mám Matrixa, ale keď sa tu spomenula Linea tak som to už nevydržal. Ja som to auto kupoval nové pred necelými tromi rokmi a pred dvomi týždňami som sa ho s veľkou radosťou zbavil. Počas záruky bol menený spínač vyhrievania zadného skla, motorček ostrekovačov, a ventilátor na kúrení. Ale čo ma už dožralo bol ich úžasný posilovač riadenia /dual drive/ ktorý sa pokazil mesiac po záruke pri 42 000 km a oprava stála nekresťanské peniaze. Takže ani tá linea nie je taký zázrak ako to tu nejaký jednotlivec opisuje.
Reklama
 

xxenak
*
Příspěvky: 56
Registrován: 05 dub 2010, 15:33

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od xxenak »

gongo píše:pôvodne som sa k tejto téme nechcel vyjadrovať, lebo sám mám Matrixa, ale keď sa tu spomenula Linea tak som to už nevydržal. Ja som to auto kupoval nové pred necelými tromi rokmi a pred dvomi týždňami som sa ho s veľkou radosťou zbavil. Počas záruky bol menený spínač vyhrievania zadného skla, motorček ostrekovačov, a ventilátor na kúrení. Ale čo ma už dožralo bol ich úžasný posilovač riadenia /dual drive/ ktorý sa pokazil mesiac po záruke pri 42 000 km a oprava stála nekresťanské peniaze. Takže ani tá linea nie je taký zázrak ako to tu nejaký jednotlivec opisuje.
Neriešte tu fiat a snažte sa prispievať konštruktívne. A hlavne majitelia Hyundai I30 1,4. a 1,6 benzín. Ak ste zabudli riešime tu vibracie od otáčok 3800-4100.
Naposledy upravil(a) xxenak dne 05 čer 2010, 16:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
be.sport
**
Příspěvky: 330
Registrován: 30 lis 2009, 20:19
Bydliště: Brno

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od be.sport »

xxenak píše:
be.sport píše:To asi nebude o ultranespokojenosti, spis o tom ze i u toho kia fora mi prijde ze i30/ceed si vetsina novych majitelu koupila po 10-15 letym aute a cekaji od novyho auta proste vsechno co si jen prali, jakmile opadne takova ta euforie tak si zacnou uvedomovat ze to neni asi uplne tech 100% co si prali, jen uz nevi jak z toho.
Ja to chapu, taky me u i30 vadi par veci jako treba palubni pocitac co umi akorat zaklad, ale zas si treba uvedomte ze kvalita napr audia neni ani v tom golfu nebo v podobne drahych autech..nebo jste si meli koupit misto i30 fabii II htp s 51 kw, ale v zakladu aby jste se do te ceny i30 vesli.

Palúbny počítač ma serie zo všetkého najmenej. Ale keď si na ďialnici a nemôžeš ísť rýchlosťou viac ako 118 tak to by si si mal skúsiť. To nie je zvýšená hlučnosť, to je hukot(dunenie), ktoré sa nedá nijako korigovať, iba dávať pozor aby ti noha plynu neskákala a držal si sa tesne pod 118 km/h. Hyundai 1,6 to má OK 130 km/h je to už fajn ale my 1,4 sme v sračkách. A Mimochodom neprešiel som zo žiadných 10-15 ročných aut. Ale na to nebudem reagovať.

čo sa týka tej fábie, tak teraz by som menil hneď. V roku 2006 som kúpil novú 1,4 a komfort jazdy na dialnici ďaleko predčí Hyundai 1,4. O tom netreba ani diskutovať. Len toľko z mojich postrehov.
Klidne na to muzes reagovat, neni na tom nic spatneho..na i30 jsem ja presel ze 7-letyho Fiatu Stilo,pred nim byly jiny dva fiaty( jeden stale teda slouzi od novyho 4 roky)..
stilo bylo uzasny, motoricky, jizdni vlastnosti atd..jen te behem 40 tis km pak sesralo komplet..
jinak samozrejme nic proti fiatum nebo italum nemam a vlastne je mam vcelku rad..a napr alfa 159 wagon je moje oblibeny auto...

ale zpatky k i30 - dneska jsme s Macem delali mensi testy nasich i30 a znovu jsme si potvrdily hlucnost klasicke i30 - hlavne podvozek...
verte tomu ze facelift/sport uz je urcite o necem jinym...takze panove z :hyu: se snazi svoje nedokonalosti resit..mozna trosku netradicne pridanim prahu atd ale i to je reseni...
I30 Sport 1.6 CRDi 116 Hp - 6.st
50 500 km
11/2009
6,5 l/100 km

Shell Diesel Extra + Vif
Uživatelský avatar
migogo
*
Příspěvky: 33
Registrován: 18 dub 2009, 22:54

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od migogo »

xxenak píše:Takže dnes som navštívil servis v Banskej Bystrici H@M a oznámil som im že mám tento problém. Šli sme sa previesť a po vysvetlení a po predvedení problému to uznal aj technik......Technik to uznal a oznamil mi že on aj keby mi chcel pomôcť, tak nemá páky. Takže mám napísať importerovi do BA.
Inak zarazilo ma že technik mi povedal, že to nie je auto na dlhé trasy. Takže I30 je auto okolo domu. To je slovo odborníka. Potom sa už nečudujem ničomu. ( ale musím priznať že v podstate mál pravdu).
Aby reklamácia padla na úrodnu pôdu mal by aj niekto, koho to štve ako mňa reklamovať v BA.
Prepáč, ale zdá sa, že boj "s koncernom" prehrávaš už v prvom kole. Servis, ktorý si navštívil je autorizovaný a záručný! V prípade reklamácie je povinný riešiť tvoj problém profesionálnym spôsobom. Technik po prevezení "zistil a uznal problém", vyhlásil "že nemá páky" a odporučil ti reklamovať v BA. Inými slovami sa ťa zbavil. V prvom rade však mal spísať reklamáciu, navrhnúť spôsob riešenia a v zákonom stanovenej lehote aj vyriešiť - prípadne aj v súčinnosti s importérom. Autorizované servisy majú predsa technickú podporu a mimochodom aj slušné príjmy zo záručných prehliadok! A ak sa mu páči dopisovať si s importérom, môže aj vo voľnom čase. Nedovolil by som si komentovať tento postup a ani nikoho poučovať, ale niečo podobné som zažil. Pri inom probléme skúšali na mňa podobné metódy, ale trval som na svojom. Takže dobre poznám aj iné "perly ducha" toho "odborníka". Dnes mám však problém vyriešený a som spokojný.
Mám korejca, 20 000 km, problém ktorý opisuješ sa neprejavuje - našťastie. Držím palce a verím, že tvoj problém je riešiteľný.
i30 1.4 Comfort, Stone Black, 3/2009
i30 1,6 GDI STYLE, Satin Amber, 4/2014
xxenak
*
Příspěvky: 56
Registrován: 05 dub 2010, 15:33

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od xxenak »

Ja to viem a budem to reklamovať priamo u importera.
Naposledy upravil(a) xxenak dne 05 čer 2010, 16:36, celkem upraveno 1 x.
patrik266
*
Příspěvky: 10
Registrován: 14 dub 2010, 10:00
Bydliště: SI (SK)

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od patrik266 »

Ahojte, tak ja mám na mojej i30cw 1,4 najazdených cca 2400 km od 13. apríla, z toho asi polovicu som najazdil po dialnici. Ja neviem čím to je, ale ja som ešte nenarazil na žiadne nedostatky. Asi je to práve to, čo som vzhľadom na cenu a úžitkovú hodnotu vozidla očakával. A prečo som si vybral práve :hyu: ? Mal som predtým 5 rokov Getza a bol som s ním nadmieru spokojný, za tých 5 rokov žiadna investícia či oprava, ak nerátam previdelné servisné prehliadky, tak so zostal verný :hyu: . Myslíte, že mám len štastie?
i30 cw 1,4i Classic plus Moonlight Blue
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od Hardcam »

Je dobre, zes zustal verny a neusinas s pocitem, jako nekteri clenove, ze se jejich i30 nutne musi rano vysrat. Zakon schvalnosti rika, ze se tak stane. Pred 5ti lety stal Getz 300tKc, dnes je za tyto penize slusne vybavena i30ka. Jenze Getz nasadil latku spolehlivost sakra vysoko (osobne ze vsech nasich soucasnych aut z nej mam nejvetsi radost) a urcite se nevyhnes srovnani Getz vs. i30. Urcite si nemyslim, zes mel stesti, je to jen o pristupu. Za 300tKc mas velke, prostorne, pohodlne a docela silne auto, ale musis pocitat s tim, ze to muze byt na ukor neceho...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Ondras85
*
Příspěvky: 66
Registrován: 25 dub 2010, 10:49
Bydliště: Brno

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od Ondras85 »

V dnešní době se vše "šije" horkou jehlou a u aut to platí dvojnásob,takže spíš než na značce a modelu záleží na kterej kus prostě kápneš..
Hyundai I30 1.6 CVVT Komfort
ex. Hyundai I30 1.4 Classic plus (09)
ex. : Seat Ibiza 1.2 51kw (06)
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od vlado1979 »

Dnes som sa pri ceste do práce zameral na otáčky 3800-4100 a žiadne vibrácie. Ani na jednom prevodovom stupni. Interiér mi nevŕzga, antikorózny nástrek nepraská, prachovky nepadajú a dlhodobo (43 000 km) jazdím za 6 litrov :-k . Žeby zázrak ? Mám kórejca, nošovické íčko neviem či by som kúpil, problémov je tam dosť a pritom niekto sa tu rozplýval akú majú najmodernejšiu technológiu a pod. Darmo, pracovníci v Nošoviciach radšej štrajkujú a vedome poškodzujú auta, pretože sa im nechce robiť nadčasy.

Ozaj si tu niektorí myslíte, že koncern je kvalitnejší a lepší ? A v čom ? i30 má dobre a myslím aj kvalitne zlícované plasty, interiéru nie je čo vytknúť. Jazdné vlastnosti sú minimálne porovnateľné napr.s golfom. S tým istým golfom, ktorý je generáciu od generácie nerozoznateľný, stále ten istý dizajn bez nápadu. Na auto.cz sa rozplývajú nad úžasnou technikou tohto guru, výborné motory (TSI, TDI CR), neprekonateľná DSG, ale prečo stále ponúka záruku iba 2 roky ? To mu jeho nemeckí výrobcovia neveria keď je to také úžasné a jedinečné auto ? Však už aj koncernový seat ponúka 4 roky. Jediné v čom má navrch je cena. O spoľahlivosti sa dá polemizovať, ale :hyu: je na tom lepšie (štatistiky, skúsenosti). U auta v tejto triede sa na image veľmi nehraje, či ?

Kupujte čo chcete, sú to Vaše peniaze a keď si myslíte, že stojí za to si priplatiť za koncern 100-200 tisíc, tak prosím. Či už dostanete požadovanú kvalitu a adekvátny rozdiel oproti háčku je ...
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od alarm »

=D> =D> =D>
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
saldy
***
Příspěvky: 545
Registrován: 11 kvě 2009, 15:00
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od saldy »

Golf je v ČR mnohem prodávanější nejen než i30 ale nechává za sebou skoro všechny,možná jsou to floty ale já to prostě nechápu ](*,) , v německu je to obyčejná lidovka, tady má furt punc nějaký premiovky nebo co
Tucson Euro 2016, 1.7 CRDi, 85kW, Sněhulák
i30, 1.6 CRDi, 94kW, Sněhulák
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od matysekul »

Tohle není až tak pravda. Za loňský rok tomu tak rozhodně nebylo.

http://portal.sda-cia.cz/statr/2009-12. ... ic.CZ.html

A za letošních 5 měsíců taky není první ve třídě.

http://portal.sda-cia.cz/statr/2009-12. ... ic.CZ.html
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
migogo
*
Příspěvky: 33
Registrován: 18 dub 2009, 22:54

Re: vlado1979

Příspěvek od migogo »

Absolútny súhlas, mám tiež korejca, 20 000 km a žiadne "opisované" nedostatky.
i30 1.4 Comfort, Stone Black, 3/2009
i30 1,6 GDI STYLE, Satin Amber, 4/2014
Uživatelský avatar
saldy
***
Příspěvky: 545
Registrován: 11 kvě 2009, 15:00
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od saldy »

no já koukal sem http://news.auto.cz/statistiky/cesky-tr ... misto.html
golf se o 2 místo letos zatím dělí s ceedem, oktávka první což je dobře ale tak obří náskok je taky nenormální
Tucson Euro 2016, 1.7 CRDi, 85kW, Sněhulák
i30, 1.6 CRDi, 94kW, Sněhulák
willy50
****
Příspěvky: 1099
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od willy50 »

xxenak píše:Ja mám ten istý problém. Ak prekročím rýchlosť 118 km/h asi tak pri 3800 otáčkach tak rapídne začne auto vybrovať a nastane strašný hukot až kým neprekročím asi tak 135 km/h. Ak to vnímate tak sa pri tom nedá jazdiť. Neviem čo s tým. Je to normálné?

Ozvite sa , kto má podobný problém.

Trochu jsem se na to v posledním týdnu zaměřil a je to opravdu tak.
Vibrace sice žádné necítím, ale hučí to.
Pokud jedu po naší super betonové dálnici a mám puštěné rádio tak to
skoro nevnímám, ale když najdu kousek pěkné, hladké cesty, vypnu rádio a ventilátor, tak je to zřetelné.
Původně jsem si myslel, že je to aerodynamický hluk, ale jde to od motoru nebo od výfuku.
Možná je špatně naladěný??
Zdá se mi, že to více hlučí, když přidávám plyn, nebo naopak brzdím motorem.
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“