Hyundai ix35

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od Hardcam »

Verim tomu, ze urcite nejaky plan vyroby je, jen pravdepodobne funguje na jinem principu. Tzn - ze ne s ohledem na poradi zakaznika, ale treba na variantu vozu (diesel, benzin, bily, modry, classic, style atp.). Tzn. pokud si pan Novak objedna 3.3.2010 bilyho benzina ve Style, muze ho predbehnout pan Soboda, co si ale ojednal cervenyho diesela o tyden pozdeji, protoze linka proste drive bude vyrabet nafty.
Jeden clen s i20 si objednal motorizaci, ktera v tomto aute neni vubec bezna (rozsirena) a tak cekal myslim pres pul roku. Na dobre auto se urcite vyplati pockat.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11580
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Ne, pořadníky neexistují. A nedá se ani dost rychle přizpůsobit poptávce. Dneska ve všech automobilkách vyrábějí systémem just-in-time. Aby tento systém mohl fungovat, tak v podstatě na několik týdnů (a v případě rozběhu výroby někdy i měsíců) předem stanovuješ naprosto přesné konfigurace vyrobených vozů (jen malé procento výroby se necháme volné na přesné specifikace). Motory pro tahle auta jezdí přímo z Koreje stejně jako převodovky, v tomto případě zásobování komponenty poptávce hned tak nepřizpůsobíš. U subdodavatelů je to podobné. A zrovna případ ix35 je ukázkové "nezvládnutí" poptávky ze strany výrobce. Kapacita naplánovaná na rok 2010 byla vyprodána během zhruba 8 týdnů a marketing dle všeho neodhadl správný "koktejl" motorizací a výbav. A k tomu všemu výrobu zajišťuje sice sesterská firma, ale přeci jen to není :hyu: , ale KIA a tyto firmy, ač z jednoho koncernu, spolu soupeří. A pokud si vedení fabriky má vybrat jestli upřednostní produkci KIA nebo :hyu: , vybere si KIU. A dodací lhůty se prodlužují a prodlužují.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
klenovcok
Příspěvky: 7
Registrován: 14 dub 2010, 10:19

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od klenovcok »

Tak objednáno 6.4. a dnes 9.6. je doma černá, benzín, 4WD. "Já su tak šťastné!" (Venclovský- kanál La Manche) :D
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od Tringi »

Černá a benzín ...hmm ...to bych si dal taky líbit. Bude nějaké akční foto? :P
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Standaens
*
Příspěvky: 10
Registrován: 14 kvě 2010, 09:30

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od Standaens »

Pánové, jak si tak pročítám Vaše názory na výrobu, tak bych chtěl něco přihodit. Zhruba do 1.3.2010 bylo vyrobeno už 7000 ks ix 35, pak do poloviny května dalších 15000 ks a předpokládám, že do dnešního dne dalších cca 5000 ks. Tedy celkem 27000 ks. Tyto informace jsem postupně získal od prodejce, protože on i já jsme byly už dost nervozní - blíží se konec 2 -letého odpisu aut - 30.06.2010. Jak jsem již uváděl dřív, čekám od 10.3.2010 Dočkal jsem se, dnes mi prodejce oznámil, že ix 35 Premium, 6A/T, benzín, Sirius Silver je na cestě do centrálního skladu, koncem týdne by měla být na skladě prodejce a příští týden na prodejně, ale bojíme se to zakřiknout. Už se těším =D> . Před několika týdny jsem hledal kam ta auta jdou (a psal o tom) a společně s prodejcem jsme došli k závěru, že končí na západě, který se Korejci rozhodli zásobovat přednostně, vysvětlení ředitelství MH. My češi jsme tak trochu onuce a proto čekáme. Samozřejmě další okolností je konkrétní typ vozu, ale v tom množství už museli vyrobit všechny varianty. Koncem dubna byl požadavek v ČR cca 900 ks a na Slovensku 500 ks. Tak ať mi nikdo netvrdí, že by se objednávky nedali plnit průběžně. Nyní se jede podle komponentů, které jsou na skladě a rychle začíná zásobovat trh i u nás. Jenom na závěr, každý VIN kod obsahuje číslo pořadí vyrobeného kusu a podle toho zjistíte kolik jich bylo před Vámi vyrobených.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od Hardcam »

Ja vim, ze pro nas jako zakazniky neni dobre, ze konci na zapade, ale prijde mi fer, ze to tak je. Precejen jde o byznys.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od FISHkaa »

klenovcok píše:Tak objednáno 6.4. a dnes 9.6. je doma černá, benzín, 4WD. "Já su tak šťastné!" (Venclovský- kanál La Manche) :D

člověče! Ty si to objednal o pár dní později jak já a už ho máš! Tichá závist a dufám, že můj termín vyjde... (benzín, 4WD, bílá...) ](*,)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
havros
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 10:30
Bydliště: Plzeň

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od havros »

Ti se slevou prý mají smůlu a budou poslední 8)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od Hardcam »

Hehe, hlavne ti co vyviji soustavny natlak na prodejce...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od FISHkaa »

:mrgreen:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od Hardcam »

:lol:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
klenovcok
Příspěvky: 7
Registrován: 14 dub 2010, 10:19

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od klenovcok »

Tringi píše:Černá a benzín ...hmm ...to bych si dal taky líbit. Bude nějaké akční foto? :P
Tady to je ten obrázek.

Kód: Vybrat vše

http://hosting.unas.cz/upload/uploads/ix35.jpg
Určitě se všichni dočkáte, podle pořadového čísla to šlo rovnou z linky na prodejnu.
Minule dělali bílý, teď se pustili do tmavých barev v lakovně. :)
Uživatelský avatar
R.e.d.m.a.n.
**
Příspěvky: 480
Registrován: 20 úno 2009, 16:07
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od R.e.d.m.a.n. »

pekny vozitko , taky bych bral , zrovna tohle auto se mi od hyundaie libi vzhledove snad nejvic a cerna mu sekne
/-/Yundai Accent 1997 , třídvéřko , 1.3i 12 ventil , tmavě červený , uz to valim přes 205 000
juramac
**
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2010, 17:37

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od juramac »

Pekne, ale uprimne-cerna mu z meho subjektivniho pohledu moc neslusi :) I kdyz pravda, kazdy mame jiny vkus. ja jsem treba vzdy rikal, ze bych si nikdy nekoupil bile auto a ani korejce a ted jsem koupil bileho korejce, protoze je to krasne a velmi slusne vybavene auto a ta bila mu vyslovene slusi. :) Ale i ta cerna neni spatna, je v kazdem pripade elegantni.....
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od FISHkaa »

Určitě se všichni dočkáte, podle pořadového čísla to šlo rovnou z linky na prodejnu.
Minule dělali bílý, teď se pustili do tmavých barev v lakovně. :)

No doufám, že zase začnou sekat ty bílé ;-)

Pak sem hoď tvé pocity a taky spotřebu ;-) díky

Apropo:Černou iX35 sem viděl minulý týden v sobotu o 11:00 projíždět náměstí na Zbraslavi - někdo od nás? :wink:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Odpovědět

Zpět na „ix35 Pokec“