audio

Audio, klimatizace, exteriérové osvětlení, DRL

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: audio

Příspěvek od adam221 »

Tiez som nad tym uvazoval ze dam Hertz, ale zadne stali cca 80e a predne ked som pozeral tak okolo 150e komponentne..
Este sa bojim toho, ako to vymenim, ked tam treba dake veci dorabat a co s vyskami.... Nemate nahodou niekto foto, ako tam sadli tie hertze? Alebo co vsetko k tomu budem potrebovat, myslim bez toho aby som musel nieco vyrabat atd...?
ZdeněkSvoboda, Martin mate vpredu Hertze? Ak ano, tak ake? Ak nie, tak ake? :)
diq,
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Reklama
 

Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: audio

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Já tam mám tyto:

http://www.autoradiashop.cz/autoradia/d ... px?id=3833

Výškáče mám původní, protože mi jeden od Hertzu odešel po týdnu.
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Martin Korpel
**
Příspěvky: 213
Registrován: 19 kvě 2009, 13:58
Bydliště: Slovakia / Zvolen

Re: audio

Příspěvek od Martin Korpel »

adam221 píše:Tiez som nad tym uvazoval ze dam Hertz, ale zadne stali cca 80e a predne ked som pozeral tak okolo 150e komponentne..
Este sa bojim toho, ako to vymenim, ked tam treba dake veci dorabat a co s vyskami.... Nemate nahodou niekto foto, ako tam sadli tie hertze? Alebo co vsetko k tomu budem potrebovat, myslim bez toho aby som musel nieco vyrabat atd...?
ZdeněkSvoboda, Martin mate vpredu Hertze? Ak ano, tak ake? Ak nie, tak ake? :)
diq,
Nevykaj mi mam 21rokov... :) Mno mam tam HERTZ presne tieto Hertz DSK 165 - http://www.autoradia.sk/hertz-dsk165
Hraju uplne super len Vysky som este nemenil ..ale pome od zaciatku. Ja mam 6 reprakov uz od vyroby cize vyhybky ktore su dodane k tym prednym HERTZOM som nepripajal mam ich v krabicke doma. Len som odstikol povodne kable a pripojil takymi svorkami na reprak. Predny reprak je robeny pre 160 nie pre 165 ale .... povodny reprak je osadeny v takom plastovom kruhu ktory sa da zbruusit bud hrubou rasplou alebo hrubo zrnnym.. pilnikom... popripade malu frezovaciu hlavu nasadit..na vrtacku a prebrusit to o par milimetrov... tam staci zbrusit hranu aby pekne sadli tie predne repro. tam nebol s nicim problem len toto brusenie ma zdrzalo. Cize bud si das tu namahu a zbrusis to alebo kupis ine repro nie 165 ale 160 aj ked to je atyp od hertzu neviem ci najdes. preto som sa ja osobne rozhodol pre HERTZ a namaha na upravenie toho kruhu. A vysky idem dorobit dako po skuskach.
Hyundai Elantra 2017 - 2020 Black Phantom - Premium
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: audio

Příspěvek od adam221 »

Ja mam 24 rokov a nevykam ti, ale pisal som to v mnoznom cisle.. Dakujem za info, kupim tie 165tky, ale este jedna vec mi nejde do hlavy. Cena repro v SR je 95e a v CR 75e... Budem musiet este pogooglit daky eshop a potom objednam :)
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Martin Korpel
**
Příspěvky: 213
Registrován: 19 kvě 2009, 13:58
Bydliště: Slovakia / Zvolen

Re: audio

Příspěvek od Martin Korpel »

adam221 píše:Ja mam 24 rokov a nevykam ti, ale pisal som to v mnoznom cisle.. Dakujem za info, kupim tie 165tky, ale este jedna vec mi nejde do hlavy. Cena repro v SR je 95e a v CR 75e... Budem musiet este pogooglit daky eshop a potom objednam :)
Jaj tak sry.. asi som zle cital... :) mno o tej cene neviem presne povedat.... ja som nasiel tieto konecne predne aj zadne repro po kope od jednej firmy..tak som nevahal objednal... :)
Hyundai Elantra 2017 - 2020 Black Phantom - Premium
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: audio

Příspěvek od rokolo »

Jen tak na upřesněnou. Od výroby není instalována pro repro žádná výhybka, pouze výškový reproduktor je připojen přes kondenzátor, který zamezí průchod nízkým kmitočtům. Při montáži výškového reproduktoru bych použil tedy výhybky, které jsi obdržel, budou přece jenom o něco dokonalejší a hlavně vyladěné k dodaným repro.... :wink:
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Martin Korpel
**
Příspěvky: 213
Registrován: 19 kvě 2009, 13:58
Bydliště: Slovakia / Zvolen

Re: audio

Příspěvek od Martin Korpel »

rokolo píše:Jen tak na upřesněnou. Od výroby není instalována pro repro žádná výhybka, pouze výškový reproduktor je připojen přes kondenzátor, který zamezí průchod nízkým kmitočtům. Při montáži výškového reproduktoru bych použil tedy výhybky, které jsi obdržel, budou přece jenom o něco dokonalejší a hlavně vyladěné k dodaným repro.... :wink:
Ahoj mno to ma napadlo... ale nevedel som ja elektrikar niesom...a neviem presne ako to je riesene... cize podla teba... by som mal vyhybky nahodit... na povodne kable..tam kde koncili ORIGINAL repro mam domontovat vyhybky... predsa ? a potom napojit na net nepro?... ci ako? to by ma zaujimalo ak vies ako to vyriesit budem rad....
Hyundai Elantra 2017 - 2020 Black Phantom - Premium
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: audio

Příspěvek od rokolo »

S demontáží původního výškáče odstraníš současně i ten kondenzátor, který je k němu přitavený, takže použití výhybek je přímo nutností......
Kabel od rádia (zesilovače) přivedeš na vstup výhybky. Na výstupu má pak výhybka zvlášť vývod pro basový a výškový reproduktor. K nim připojíš příslušné reproduktory a je hotovo. Určitě jsi k tomu dostal i nějaké zapojovací schéma. Trochu to vyžaduje úpravu stávající kabeláže, ale s tím už si poradíš :wink:
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Martin Korpel
**
Příspěvky: 213
Registrován: 19 kvě 2009, 13:58
Bydliště: Slovakia / Zvolen

Re: audio

Příspěvek od Martin Korpel »

rokolo píše:S demontáží původního výškáče odstraníš současně i ten kondenzátor, který je k němu přitavený, takže použití výhybek je přímo nutností......
Kabel od rádia (zesilovače) přivedeš na vstup výhybky. Na výstupu má pak výhybka zvlášť vývod pro basový a výškový reproduktor. K nim připojíš příslušné reproduktory a je hotovo. Určitě jsi k tomu dostal i nějaké zapojovací schéma. Trochu to vyžaduje úpravu stávající kabeláže, ale s tím už si poradíš :wink:
Aha tak tak to je jaze ... su tie kondenzatory dade inde nie na repro..oks.. :) tak prerobim to :) dakujem za info :)
Hyundai Elantra 2017 - 2020 Black Phantom - Premium
Martin Korpel
**
Příspěvky: 213
Registrován: 19 kvě 2009, 13:58
Bydliště: Slovakia / Zvolen

Re: audio

Příspěvek od Martin Korpel »

Taaaak a uz to je zapojene vsetko s vyhybkami... :) nejaky rozdiel nebadam ohladom zvuku s vyhybkami a bez ale budiz aspon to nieje v krabci :)) :twisted: :twisted:
Hyundai Elantra 2017 - 2020 Black Phantom - Premium
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: audio

Příspěvek od Rudolf »

Bacha na tašky!!
Odešlo mi rádio. Přestalo hrát, tak jsem ho vyndal, vzal rádio a Atose, připojil ho - oheň uvnitř, pojistka praskla (mimochodem pěkně blbě se vyndávají), rádio v čudu. Po chvíli pátrání jsem objevil příčinu: při nakládání zavazadel jsem na reproduktoru zlomil pertinaxovou destičku na které jsou přinýtované kontakty. Za jizdy došlo ke spojení kontaktu s kostrou. Panasonic je funkční, ten to v pohodě přežil. Pioneer z Atose nikoliv, resp. je u kámoše na "zkoumání", ale vzhledem k blesku uvnitř mu moc šancí nedávám. :cry:
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
SlavoRK
**
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2008, 11:12
Bydliště: RK, Česká republika

Re: audio

Příspěvek od SlavoRK »

Tak tak, vždy keď nakladam pneumatiky do kufra na prezutie, tak o to škrtnem - našťastie som to ešte neulomil 8-[ Vobec to tam nie je kryté
Hyundai Accent 2007
1,4 Elegance Natural Gray
Dlhodobá spotreba 5,8 l / 100 km
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: audio

Příspěvek od Mexican »

Rudolf ked som menil repro, tak som to urobil tak, ze pri tlaku sa proste vytiahnu kable, nic sa neodlomi.. a veru uz som to musel parkrat znova zastrkavat, ale furt lepsie ako by to malo vyhoriet
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: audio

Příspěvek od Martun »

Trošíčku oživíme téma...
Mám na vás vespolek dotaz...

Teprve nyní po 2.5 letech jsem vyzkoušel usb :mrgreen: .. nejdřív jsem tam dal 4GB.. to nefungovalo a píše to error.. Budiž , poprvé jsem si přečetl návod k rádiu... :roll: :lol: A je tam povoleno max 2GB. Jelikož 2gb flash nemám, použil jsem adaptér usb na mikroSD o 2GB... velikost kapacity jsem splnil ale opět to píše error a uložené mp3 to nehraje...

Tož mám dotaz... je to tím že to prevít poznal že je to mikro SD karta (i když 2GB) anebo mám problém někde jinde? Co používáte vy???
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: audio

Příspěvek od cert »

USB používám a bere to 1GB, 2GB i 8GB FlashDisky. Adaptér s kartou jsem nezkoušel. Problém je v tom, že tohle naše rádio má ještě starej systém adresování a pobere jen 255 souborů (mptrojek) a když je jich víc, tak se tváří, že tam zbytek od 255 už není.
Podívej se jak máš naformátovanou flešku. Filesystémy jako NTFS a exFAT to nebere. Zkoušel jsem naformátovat jak FAT tak FAT 32 a rádio to bere v poho.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Elektroinstalace“