vyčerpání BA z nádrže

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
Corlis
*
Příspěvky: 56
Registrován: 23 říj 2009, 17:02
Bydliště: Zbraslav Pha 5

vyčerpání BA z nádrže

Příspěvek od Corlis »

prosím o radu, kdo dělal nebo ví o tom. Musím vyčerpat z mojí sonatky Y-3 benzín, je tam asi 6 let, nechci vidět, "co tam plave". Budu řešit moje vstřiky/auto jezdí jen na plyn/ zřejmě výměnou za použité a musí tam přijít čistý benálek. Prosím o radu, jak vypustit, víčkem nevysaju, je tam překážka.
p.s. a další radu, v září mi končí STK. Mám plyn. Můžu jet na kteroukoli stanici STK nebo jsou speciální pro LPG?
Hyundai Sonata ´98 2.0 16V 92kw LPG NovaGas 2005 - prodána
Škoda Forman ´92 edice Prima, karbec - nezničitelný stroj
Reklama
 

Uživatelský avatar
valach
**
Příspěvky: 297
Registrován: 14 pro 2009, 16:42
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: vyčerpání BA z nádrže

Příspěvek od valach »

Dnes snad už dělají stk na plyn všude. Aspoň tady u nás. A ten benzín asi budeš muset pod auto, odpojit hadici od nádrže a vysát, jinak nevím. Ale třeba se někdo ještě ozve a dá radu :lol:
Sonáta 2.0 16v r.v.96 102kW
Fiat punto sporting 1.2 16v r.v.2000 6rychlostní 59kW
Škoda Fabia 1.4 Mpi r.v.2000 50kw
Mirek B
*
Příspěvky: 68
Registrován: 07 zář 2008, 14:00

Re: vyčerpání BA z nádrže

Příspěvek od Mirek B »

Corlis píše:prosím o radu, kdo dělal nebo ví o tom. Musím vyčerpat z mojí sonatky Y-3 benzín, je tam asi 6 let, nechci vidět, "co tam plave". Budu řešit moje vstřiky/auto jezdí jen na plyn/ zřejmě výměnou za použité a musí tam přijít čistý benálek. Prosím o radu, jak vypustit, víčkem nevysaju, je tam překážka.
p.s. a další radu, v září mi končí STK. Mám plyn. Můžu jet na kteroukoli stanici STK nebo jsou speciální pro LPG?
Ahoj kolik máš najeto na LPG - a co ty vstřiky? nemáš je zanesené když jezdíš jen na LPG? já jsem měl před Tucsonem LPG ve Fábii a po delším provozu na LPG jsem měl problém se vstřikama- horší startování a jízda na benzín- pomohlo vyčištění vštřiků v servisu a doporučili mě používat benzín Schell V pover- prý má nějaké aditiva ,teď v Tucsonu občas dojedu nádrž benzínu a vemu tam nový na to startování -min 1/2 a přidám tam čistič vstřiků -přípravek od flaschlube.
Hyundai I30 1,4 LPG 2010 černý
Honda CRV 2015 2.0 benzín černá
Corlis
*
Příspěvky: 56
Registrován: 23 říj 2009, 17:02
Bydliště: Zbraslav Pha 5

Re: vyčerpání BA z nádrže

Příspěvek od Corlis »

na lpg odhaduji tak 100tis minimálně, ale na benzín mi to nastartuje normálně, ve 2tis ot. se přepne na plyn /bud šlápnu na plyn nebo to někdy samo vyjede při nastartování nad tuto hranici/. Ale bylo mi bud porazeno: výměna celé lišty se vstřikama nebo vyčistit ultrazvukem, obojí vyjde cenově nastejno, již jsem zjištoval. Ano a musí se tak na 4 nádrže plynu udělat aspon půlka benzinové. Ale toto mám pozjišťované a budu dle penízků realizovat. Jde mi o to vysátí BA.
p.s. a flashlube má význam prý jen u sekvenčního vstřiku plynu a moderních vysokootáčkových motorů /horké a suché ventily/.
p.s.s. s tím odpojením hadice to není tak jednoduché, ale nechci zde rozviřovat něco, co nevím. Roli prý hraje čerpadlo, filtr.....nerozumím tomu.
Hyundai Sonata ´98 2.0 16V 92kw LPG NovaGas 2005 - prodána
Škoda Forman ´92 edice Prima, karbec - nezničitelný stroj
Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: vyčerpání BA z nádrže

Příspěvek od cypisek »

na nadrži zespodu je vypouštěcí šroub, takže pohoda 8) .. a to STK - musíš si nejdřivě někde udělat revizi plynu, pak až mužeš na STK
Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
Uživatelský avatar
valach
**
Příspěvky: 297
Registrován: 14 pro 2009, 16:42
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: vyčerpání BA z nádrže

Příspěvek od valach »

Jak asi u které, já mám 96-ku a šroub tam není. :shock: A tu revizi pokud je to solidní STK tak to dělají taky :D
Sonáta 2.0 16v r.v.96 102kW
Fiat punto sporting 1.2 16v r.v.2000 6rychlostní 59kW
Škoda Fabia 1.4 Mpi r.v.2000 50kw
Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: vyčerpání BA z nádrže

Příspěvek od cypisek »

valach: tak mi teda řekni kde na STK Ti udělaji revizi LPG - to jsem ještě neviděl 8)
... to by mně zajimalo co tam máš teda za nádrž :roll: šroub na nadrži byl i na starších 94, tak i 95-97 ono nadrže jsou stejne viz :
Přílohy
nadrz 94-97.JPG
nadrz 94-97.JPG (66.63 KiB) Zobrazeno 3777 x
Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
Corlis
*
Příspěvky: 56
Registrován: 23 říj 2009, 17:02
Bydliště: Zbraslav Pha 5

Re: vyčerpání BA z nádrže

Příspěvek od Corlis »

děkuji za nákres, mrknu na ten šroub. Revizi plynu mám z lonska, ale jestli bude nutná /asi jako že ano/, není problém, mám to do Radotína do AutoMT šutrem přes vodu :) . Dám vědět s tím šroubem.
Hyundai Sonata ´98 2.0 16V 92kw LPG NovaGas 2005 - prodána
Škoda Forman ´92 edice Prima, karbec - nezničitelný stroj
Corlis
*
Příspěvky: 56
Registrován: 23 říj 2009, 17:02
Bydliště: Zbraslav Pha 5

Re: vyčerpání BA z nádrže

Příspěvek od Corlis »

tak šroub tam nemám. Po poradě s Neptun Harfa je to o vyjmutí nádrže a vylití benzínu, jinak se nevyčerpá. Ted to nemusí vydržet spoje, gumy atd. Nutno nový paliv. filtr. A ted fakt řeším, co s tím, protože emisema to neprojde a neudělám tak STK.....je mi z toho do breku :cry: Nechtěli ani dopředu říct cenu, může být vysoká.....takže asi uzavřít vlákno a já budu dumat, co dále.
Hyundai Sonata ´98 2.0 16V 92kw LPG NovaGas 2005 - prodána
Škoda Forman ´92 edice Prima, karbec - nezničitelný stroj
Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: vyčerpání BA z nádrže

Příspěvek od cypisek »

Corlis: Ok tak nemáš vypouštěcí šroub :roll: , ještě jedno mně napadlo, kolik tam máš v te nadrži ??? co kdyby jsi na vstřikovací liště odpojil přívod benzinu - nasadil dlouho hadičku vedle auta do nadoby a zapnul zaopalovani, musí Ti to čerpadlo vytlačit, protože se podle mně vypína až ma v systemu natlakovano - akorat bych dal bacha ať to nesaje až ze dna, aby zbytečně nenasalo bordel z nadrže do filtru ....
Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: vyčerpání BA z nádrže

Příspěvek od Lukino »

Já se v tom teda nevyznám, ale co tam dotankovat tak 10-20 litrů, nebo je to po těch letech blbost ...
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: vyčerpání BA z nádrže

Příspěvek od Borek »

A co vyndat čerpadlo z nádrže,to není nic tak složitého a dírou po čerpadle odsát benzín.Tedy jestli je to podobné jako v Tiburonu,že je čerpadlo z vrchu nádrže pod zadním sedadlem.Jestli ne,tak mě za návrh nekamenujte :D .
Jinak si myslím,že by to snad neměl být problém dolít nebo dojezdit jak píše Lukino(max.v něm bude trochu sražené vody-to je ještě BENZÍN :!: bez biosložek,ten dej do muzea :mrgreen: ) a potom vyměnit pal.filtr,o kterém píšeš,že ho stejně budeš měnit. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Corlis
*
Příspěvky: 56
Registrován: 23 říj 2009, 17:02
Bydliště: Zbraslav Pha 5

Re: vyčerpání BA z nádrže

Příspěvek od Corlis »

zdravím, tak se chystám udělat obě věci a to buď, že o víkendu zkusím vyndat zadní sedadla a mrknout se, jestli je tam přístup a když ne, tak přesně hadičkou z motoru zkusit vytahat. Mám tam půlku nádrže dle ukazatele. Dolít desítku je dle mne škoda, tam bude něco, co bude vzdáleně připomínat vodu a směs bůhvíčeho. uvidím, ozvu se, děkuji.
p.s. jen takový trapný nápad, nemá náhodou ta nádrž zespodu ochranný plech? protože tam vidím, jak zeshora za právě nějaký plech vedou trubičky a rukou tam sáhnu za rantl. Na tom plechu jsou ty pásy přišroubované ke kastli.
Hyundai Sonata ´98 2.0 16V 92kw LPG NovaGas 2005 - prodána
Škoda Forman ´92 edice Prima, karbec - nezničitelný stroj
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Re: vyčerpání BA z nádrže

Příspěvek od Bruno »

Stačilo by pomocí servisního konektoru vyčerpat benzín vlastním čerpadlem /zavedeš do konektoru 12 V/ musíš ale rozpojit benzínovou hadici v motorovém prostoru!
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Uživatelský avatar
valach
**
Příspěvky: 297
Registrován: 14 pro 2009, 16:42
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: vyčerpání BA z nádrže

Příspěvek od valach »

V klidu čerpej, ten palivový filtr budeš muset vyměnit stejně. Já jsem ho taky pro jistotu měnil a není to taková rána. Originál jsem koupil za 500 a vyměněné to je za chvilku.A máš jistotu že tam nebude žádný bordel. Šest let je přece jenom doba.
Sonáta 2.0 16v r.v.96 102kW
Fiat punto sporting 1.2 16v r.v.2000 6rychlostní 59kW
Škoda Fabia 1.4 Mpi r.v.2000 50kw
Odpovědět

Zpět na „SONATA“