spoiler na getze - barva, lakování

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: spoiler na getze - barva, lakování

Příspěvek od Hardcam »

A k cemu Ti je u tak nenapadnyho kridla dobra?
Ja mam origo kridlo s brzdovym svetlem, s lakem muselo vyjit aspon 8ku a zadnej atest na nem neni a v technicaku ani zminka.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: spoiler na getze - barva, lakování

Příspěvek od vipe »

Homologace je zespod na tom origo spoileru tak že když ho namontuješ tak stejně neni vidět. :mrgreen:
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Uživatelský avatar
lada t5
*
Příspěvky: 98
Registrován: 09 lis 2009, 01:11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: spoiler na getze - barva, lakování

Příspěvek od lada t5 »

Všechno, co na auto domontuješ, musí mít homologaci. Jinak můžeš mít problémy na STK, s PČR a hlavně i s pojišťovnou v případě pojistné události.
Já už dnes bojim bojim, na všem chci mít raději homologaci.
Ale je to samozřejmě každého věc.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: spoiler na getze - barva, lakování

Příspěvek od Hardcam »

Znova se ptam - k cemu Ti to je, kdyz kridlo je napevno pripevnene ke karoserii a atest je v tom spoji?
Ten z Aukra je prakticky totoznej, jen ten atest asi nema. Ale s origo kridlem si budes jistejsi, i kdyz atest nemuzes nikomu ukazat? Chtel bych videt alespon jednou za zivot, jak te za tohle miniaturni kridlo bude nekdo peskovat. Ja si h na aute skoro nevsimam.
Jestli chces, klidne Ti dam moje kridlo, nech to z aukra nalakovat, dej mi litr a jsme domluveny :mrgreen: mne to fakt prijde prast jako uhod.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
lada t5
*
Příspěvky: 98
Registrován: 09 lis 2009, 01:11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: spoiler na getze - barva, lakování

Příspěvek od lada t5 »

Díky za lukrativní nabídku, ale nechci toto křídlo. Pravděpodobně mi zcela nerozumíš - proto napíšu teoretický případ, který se ale může stát.
Dejme tomu, že na parkovišti, třeba před supermarketem, při couvání přehlédnu člověka za mým autem stojícího a nacouvám do něj. Nárazníkem mu podlomím kolena, hlavou upadne přesně na křídlo a dojde k vážnému poranění hlavy. Člověka odveze sanitka, přijede PČR a bude se ptát, zda ono křídlo je či není součást auta a zda má homologaci. Bude-li křídlo homologované, má na autě co dělat a škodu, léčení a trvalé následky platí pojišťovna. V opačném případě já.
Další příklad - zabrzdím a naletí do mě cyklista a vážně se o křídlo zraní. Postup pojišťovny bude stejný jako v případě jedna.
Už si, prosím, rozumíme?
kubisz
Příspěvky: 1
Registrován: 24 srp 2009, 14:37

Re: spoiler na getze - barva, lakování

Příspěvek od kubisz »

Ahoj, myslite, ze je nutne tyto spoilery lakovat, pokud si je clovek chce nechat takhle v matu a stejne barve? Bude material nejak pracovat a postupne vyrazne vybledne, ci teplem zmekne (kdysi takhle mekla zadni spodni kridla u favorita)? Diky za tipy. Kuba
Odpovědět

Zpět na „GETZ“