hyundai a koroze? (nová anketa 2010)

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Jak jste na tom s korozi Vaseho hyundaie?

HNIJE MI HYUNDAI V ZARUCE
1
5%
Mam auto do 8 let stari a BEZ KOROZE
8
36%
Mam auto do 8 let stari a NAKEJ TEN PUPEN se najde
0
Žádná hlasování
Mam auto do 8 let stari a HNIJE...
0
Žádná hlasování
Mam auto 8+ let a BEZ KOROZE
3
14%
Mam auto 8+ let a NAKEJ TEN PUPEN se najde
5
23%
Mam auto 8+ let a HNIJE...
3
14%
Mam hyundai do 12 let a schnil na prach!
1
5%
Mam hyundai nad 12 let a BEZ KOROZE (zazrak)!
1
5%
 
Celkem hlasů: 22

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Re:

Příspěvek od black_sheep »

black_sheep píše:
Zdeněk LKN píše:Přeji pěkný den, moje auto jezdí od ledna 97 a mám najeto 170 tis. km. A už jsem musel měnit předloni prahy, minulý rok lemy a letos budu nyní měnit tlumiče, tak snad to tam nebude zhnilé. Dále mám novou vodící lištu skla v předních dveřích řidiče a na té samé straně jsem zjistil, že mi znila i zadní lišta , tak snad ji seženu novou. Druhá strana je zatím v pohodě.
Dost mě to zarazilo, neboť ty těsnící gumičky pravidelně čistím a ošetřuji Regumem. :cry: :?:
no nase lantra je o dva roky novejsi; stav podobny. na lemech bublinky, prahy sice na vymenu jeste nejsou ale letos me ceka nejaka ta prace a stejne si myslim ze to je tak na rok / max. dva.. uvidim o vikendu az to projedu bruskou, nevypada to moc pekne :arrow: pak aktualizuju stav. jeste v zime to bylo ok ale ted uz to prolezlo..

pritom lemy jsou jeste celkem slusny.. #-o kdyz srovnam s o 2 roky starsim peugeotem 306 nebo fiatem bravo, tak :hyu: nad 10 let kvete jak jarni louka :? jedinej vaznejsi problem tehle aut, ale kdyz uz, tak poradnej... coupe '96 to samy! alespon ze motory a podvozky slapou :!:
bruskou jsem to projel a fakt je to bylo pekne rezavy :-) hyundaie fakt reznou az necekane ochnotne. na tatovy octavce 2002 ani flicek, nikde nic, oproti lantre 1999 - probrousil jsem lem v jednom miste durch (sice malicky ale je) a v prazich a podbezich taky (klasicky mista, kdo mate lantry vsak vite) :/ vycistil jsem to fakt krasne do cistyho a poradne zadelal, na naky ten patek to urcite bude, rok, dva a pak to necham vyvarit, pokud bude jeste stale motoricky ok a nebo to prodam za nakou dobrou cenu nakymu kutilovi a nebo pujde na dily.. :)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Reklama
 

Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: hyundai a koroze?

Příspěvek od pepan »

pepan píše:já rači ani nic nebudu psát
to sem psal o lantře
gallper celkem ujde..vejfuk neřeším..ten si to po 12letech zaslouží vyměnit
trošku rám..ale oproti mitsubiši je to odost lepčísem tam flíček ,ale to je tím,že sem to někde v lese drbnul a to stačí na tuhle nemoc :lol:
ta jepak těžce zastavitelná

u lantry podběhy na zadku..uplná katastrofa
fakt ..až kolem dveří :roll:
loni sem to zabrousil,vyhladil,kytnul...na jaře to odpadlo a ted to mám jen zastříkaný sprejem..jako trochu sem to odbyl..nejsem karosář a lakýrník...ale ten kyt odpadl i s kusem odrezlýho lemu
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: hyundai a koroze?

Příspěvek od black_sheep »

:lol: tak tos to asi poctive odbrousil :lol:

nojo, jenze tvoje lantra J1 na to uz ma roky :-) lantra i coupe zacali reznout kdyz to bylo 11 let stary, coz je kua brzo oproti nemeckejm vozejkum - proste to jde udelat jeste lip :/ a lantra by se fakt rozjela ve velkym, kdybych se ted nerozjel ja s udrzbou :|

voni vobecne, ani japonci na tom nejsou dobre. to me sere na korejcich / japancich, nic vic :lol: jak ma auto rez tak u me uplne ztrati hodnotu, proto davam na coupecko novy boky :-)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: hyundai a koroze?

Příspěvek od pepan »

no dle informací od hloda ta lantra co koupil on už takovouhle korozi měla dost let zpátky
ale podle odstínů barvy je dost možný že ten zadek je vyměněn..takže jak to doopravdy je těžko říct
joo s tím broušením to nebyl až tak valný :lol:
jak sem psal s tím gale..když porovná stejně starýho ..nebo o něco malé staršího patrola a mitsubiš..tak je na tom galoper o hodně moc lépe.. :wink:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: hyundai a koroze?

Příspěvek od Hardcam »

Lantra 00-07 koroze sloupku trojuhelnikoveho okenka - oprava pomohla
Elantra 01-10 pouze koroze u celniho skla diky spatne vymene, koroze sloupku trojuhelnikoveho okenka - oprava nepomohla
Sonata 05-10 povrchova koroze klik dveri, ktere jsou pochromovane, az na to prijde, tak se kliky rozlesti
Getz 02-10 pouze jedna tecka, v miste, kde se odloupl jeste minulemu majiteli kousek laku po naletu kaminku, dale pak hnije rameno sterace a to opakovane i po dukladnem obrouseni a nastrakani a mechanismu otevirani kufru - i po ocisteni a odstraneni rzi se do tri mesicu vytvorila rez nova a packa otevirani kufru zustava viset. Vycistit to je na 15 minut, ale ten mechanismus je patne pristupny a bez velkych ploch na osetreni - same pruziny, male kovove casti, takze trvale reseni asi neexistuje
i30 10- nic

Pro me jsou to prkotiny, ktery mi nejak neobtezovali zivot a neovlivnovali funkci auta, takze za me Hyundai a koroze za 1-. Auto v zime rucne myju 1-2x tydne. Pokud je auto od soli, tak i vicekrat.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: hyundai a koroze?

Příspěvek od Farrael »

No u mě rez na více místech. Sem tam většinou zadní část auta. Sem tam od kamínku, ale to je jen povrchovka. No a pak zadní pravej lem. Nic vážnýho, akorát po tom co jsem odřel souseda to budu muset před zimou řešit, nebo se to fešně určitě rozjede :|
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: hyundai a koroze?

Příspěvek od black_sheep »

Hardcam píše:Lantra 00-07 koroze sloupku trojuhelnikoveho okenka - oprava pomohla
Elantra 01-10 pouze koroze u celniho skla diky spatne vymene, koroze sloupku trojuhelnikoveho okenka - oprava nepomohla
Sonata 05-10 povrchova koroze klik dveri, ktere jsou pochromovane, az na to prijde, tak se kliky rozlesti
Getz 02-10 pouze jedna tecka, v miste, kde se odloupl jeste minulemu majiteli kousek laku po naletu kaminku, dale pak hnije rameno sterace a to opakovane i po dukladnem obrouseni a nastrakani a mechanismu otevirani kufru - i po ocisteni a odstraneni rzi se do tri mesicu vytvorila rez nova a packa otevirani kufru zustava viset. Vycistit to je na 15 minut, ale ten mechanismus je patne pristupny a bez velkych ploch na osetreni - same pruziny, male kovove casti, takze trvale reseni asi neexistuje
i30 10- nic

Pro me jsou to prkotiny, ktery mi nejak neobtezovali zivot a neovlivnovali funkci auta, takze za me Hyundai a koroze za 1-. Auto v zime rucne myju 1-2x tydne. Pokud je auto od soli, tak i vicekrat.
nojo jenze to byli jeste relativne novy auta :-) ted uz je to starej pekac a koroze se obvykle resi u starejch pekacu! po dlouhem pozorovani muzu rict ze jsou snad na 10 let nastaveny, po 11tym roce uz to vsemozne vylejza, staci to zakitovat a zaplacat a zase to na par let je. a pak zase a pak zase :-) a pak uz se vyvari a vymenuje za novejsi :-) normalni postup, ale hyundaie k tomu dojdou o neco driv nez nemci, peugeot, fiat...
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Damian
**
Příspěvky: 136
Registrován: 02 kvě 2010, 22:45
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: hyundai a koroze?

Příspěvek od Damian »

Po 16 letech jsem vyměnil střední díl výfuku. Stejně jako celý zbytek výfuku mimo vlnovce, který už měněný byl mi celkem přesvědčivě vysvětlili, že je to ORIGINÁL. Takže všechna čest Hyundai, tohle VW nevydrží. Je fakt že časem, teplotou a korozí "zavařené" šrouby nasvědčují, že ten výfuk nikdy nebyl rozebíraný. Nebyly to už šrouby, ale spíš podivné nýty.
Zadní lemy - klasika. Víc tam nejsou než jsou. (jak tohle mimochodem řešíte? Jako náhradní díl se pokud se mi povedlo zjistit nedělají...takže vymodelovat? Nebo je třeba origo Hyundai umí? Nebo jedině vyřezat z jiného, zachovalejšího auta někde na vrakáči??)
Prahy zatím nevím, ještě jsem nesebral odvahu ty plastové kryty sundat....
Dveře jsou v pohodě, bez známek rzi.
Lantra 1,8GT 93kW, rok 94
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: hyundai a koroze?

Příspěvek od pepan »

damiane..mno na vrakaáči možná! seženeš stejný díl bez koroze..
ale myslím si,že těžko :lol:
možná má někdo na skladě doma v garáži nějakej ten plech..třeba hujer atd
ale pokud nikoho nenajde,tak vyříznout navařit,brousit,kytovat..no pakárna..ale jde to :mrgreen:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Damian
**
Příspěvky: 136
Registrován: 02 kvě 2010, 22:45
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: hyundai a koroze?

Příspěvek od Damian »

Taky tomu vrakovišti moc nevěřím, pokud jsem zatím vysledoval, je to u Lantry celkem nemoc. Takže na vrakáči na tom předpokládám všechny budou obdobně jako ta moje.

Uvidíme, za 3 týdny jedu směr Slovensko, takže do té doby to musím vyřešit....
Lantra 1,8GT 93kW, rok 94
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: hyundai a koroze?

Příspěvek od pepan »

no já sem taky pro to vyvařit..jen kdys náhodou jel okolo tak se můžeš mrknout..třeba by to stačilo jen obrousit a lehce kytnout a dát ho tam než řezat vařit brousit kytovat takovej kus
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Damian
**
Příspěvky: 136
Registrován: 02 kvě 2010, 22:45
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: hyundai a koroze?

Příspěvek od Damian »

Obrousit a překytovat už stačit nebude.....ono už jim maličko chybí....tak 1-2 cm od původního oblouku....dám sem fotku, pro představu. Ale je to rozhodně na nahrazení, ne na opravu.
Lantra 1,8GT 93kW, rok 94
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: hyundai a koroze?

Příspěvek od pepan »

mno asi je to fšudá stejný :lol:
perfektně se to dá olepit..tak na rok..pak musíš zalepit i dveře..jinak to odpadne i voknem
Přílohy
Fotografie0799.jpg
Fotografie0799.jpg (59.52 KiB) Zobrazeno 1403 x
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: hyundai a koroze?

Příspěvek od pepan »

pavle k těm stěračům..mám barvu.alkyton..používám jí na kovařinu...vybrousíš a nic víc..barva to perfektně zakonzervuje..možná za 5let se tam udělá bublinka..mám to na všech autech..zaštětcuju ..stříknu do barvy a hotovo :wink:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: hyundai a koroze?

Příspěvek od Hardcam »

Koukam, Alkyton neni z levnyho kraje :mrgreen: dik za tip, u nas to maj dle vyhledavace nejlevnejsi, takze to koupim.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „Pokec“