Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od oKo »

j.albi: ty máš v i30 SGII? Jak ji máš umístěnu? Bylo by foto? Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
j.albi
**
Příspěvky: 146
Registrován: 29 črc 2005, 10:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od j.albi »

Mám tam držák na mobil a na jeho rameno jsem dal SGII. Lepší umístění je tady, ale musí se dát volant trochu dolů což je u mě problém. Jinak SGII nemá chybu. Byl trochu problém s kalibrací, ale na www.i30ownersclub.com je o tom vlákno.
Hyundai Getz 1.1 - prodáno
Hyundai i30 1,6 CRDi Comfort, 66 kW, Vivid Blue
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od pepan »

sory za oftopic ..
j.albi ..máš sz :mrgreen:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od oKo »

j.albi: díky. ten držák mám taky, ale dávám tam mobil s navigací. s volantem dole mám problém taky. tož budu ještě přemýšlet... Obrázek
Uživatelský avatar
j.albi
**
Příspěvky: 146
Registrován: 29 črc 2005, 10:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od j.albi »

Do vlákna ScanGauge2 pre i30 jsem vložil umístění SGII.
Hyundai Getz 1.1 - prodáno
Hyundai i30 1,6 CRDi Comfort, 66 kW, Vivid Blue
Uživatelský avatar
Musasi
*
Příspěvky: 14
Registrován: 02 čer 2010, 17:23
Bydliště: Český Krumlov

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od Musasi »

Ahojte.
Tak som sa vratil z dovolenky, 8 fantastickych dni, aj som uplne zabudol, ze i30CW 1.4CVVT ma nejaku spotrebu. Celkom slusne sa rozsirili stranky za ten cas. =D>
OK, takze cesta Cesky Krumlov, Vieden, Bratislava a spat (330km × 2) a uplne rozdielne vysledky. Z CK do BA uplna pohoda, pri priemernej rychlosti 98km/h spotreba 6,7 l/100km. Pritom o zatazeni nebudem ani hovorit, pretoze nas zastavil Rakusky policajt pred Linzom, ze sa mu zda, ze mame pravdepodobne problem so zadnou napravou, lebo auto pri mensom zhupnuti odiera zadne zasterky (alebo ako sa to vola). :lol: Ked potom videl kufor, sadol do auta a radsej sa dalej na nic nepytal. :) Takmer celu cestu prsalo, takze klimatizacia bola z dovodu odrosovania prednych okien sustavne zapnuta. :(
Cesta spat, rovnaky naklad a spotreba 7,6 l/100km pri primernej rychlosti 89km/h. Opat celu cestu zapnuta klimatizacia, pretoze vonku bolo 30°C a v aute 50°C. Navyse v stupani na A1 som sa schovaval za madarskym kamionom v stvrtom a najkrajnesom pruhu. :cry: C'est la Vie.
What the Hell? Kto pozna tuto cestu, mierne tusi v com je problem (z Linzu do Viedne je to vacsinou dolu kopcom, co opacne je jasne vidiet).
Uz ma nikto nepresvedci, ze 1.4 80kW vie po dialnici jazdit pod 7l pri jazde v rychlostnom rozmedzi 120-130km/h. Ledazeby sa nechal tahat alebo isiel len dolu kopcom. :idea:
Podla mna, vsetci co pisu, ze jazdia na dialnici s 1.4 80kW kombikom rychlostou 130km/h so spotrebou pod 7l, ... no skoro som nieco napisal, co by ma potom mozno mrzelo. [-X
Takze zaver - namotal som sa na pekne slova predajcu a teraz si zacinam uzivat auta ako takeho a ked mam pocit, ze to zerie ako tank, schovam sa za madarsky kamion. :wink:
Vsetkym dakujem za Vase informacie a ochotu sa so mnou podelit o Vase skusenosti. Dakujem.
BaBa
Skoda Felicia 1,3 50kW
Skoda Fabia 1,4 50kW
Skoda Fabia Combi 1,2 47kW
Hyundai i30 CW 1,4 80kW
Uživatelský avatar
j.albi
**
Příspěvky: 146
Registrován: 29 črc 2005, 10:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od j.albi »

Ono to může být i palivem. Čím více na východ, tím horší palivo. Minulý rok jsem byl nějaký čas na Lipně, s tamním palivem jsem měl spotřebu 4,5 litru a to jsem nebral ohled na spotřebu. Po návratu domů (Olomouc) se spotřeba vrátila na původních 5,5 litru. Když jsem byl na dovolené na Slovensku, tak jsem myslel, že mám místo auto tank, jakou to mělo spotřebu. Podotýkám, že palivo neberu na pochybných benzínkách.
Hyundai Getz 1.1 - prodáno
Hyundai i30 1,6 CRDi Comfort, 66 kW, Vivid Blue
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od Hardcam »

Ajajaj, uz je to tady zase. Nekdo naplni auto az po strechu, posadi do nej lidi, ze skoro dre naraznikem o silnici a jeste si stezuje, ze si auto s mensim motorem dovoli vzit lehce pres 7 litru na dalnici...tak to snad ani nebudu komentovat.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od alarm »

Musasi píše:
Uz ma nikto nepresvedci, ze 1.4 80kW vie po dialnici jazdit pod 7l pri jazde v rychlostnom rozmedzi 120-130km/h. Ledazeby sa nechal tahat alebo isiel len dolu kopcom. :idea:
cestou na zraz s russelom -dialnica tacho 136km/h= 130 realnych a potom Fačkov, zákruty, stúpanie, serpentíny, cesta späť... (dve osoby) a spotreba podla PP klesla zo 6,4 na 6,3.
Nepresvedčujem, len konštatujem
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
makiki
*
Příspěvky: 37
Registrován: 18 dub 2010, 17:04

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od makiki »

ja mam spotrebu 7l a nejak to neviem dat nizsie ale nestazujem sa kedze chodim po meste vacsinou
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od Radim Brožek »

alarm píše:cestou na zraz s russelom -dialnica tacho 136km/h= 130 realnych a potom Fačkov, zákruty, stúpanie, serpentíny, cesta späť... (dve osoby) a spotreba podla PP klesla zo 6,4 na 6,3.
Nepresvedčujem, len konštatujem
Mám pocit, že už tu taky někdo psal že Nošovice jsou na tom hůře než Korea, což je taky možnost. Jinak Harde, já mám pocit, že u CW z Nošovic není moc rozdíl ve spotřebě, jestli jedu sám, nebo mám auto narvaný. Je to divný ale je to tak, alespoň u mě.
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Uživatelský avatar
v.mojmir
*
Příspěvky: 45
Registrován: 20 čer 2009, 09:28
Bydliště: Kousek od Opavy

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od v.mojmir »

makiki píše:ja mam spotrebu 7l a nejak to neviem dat nizsie ale nestazujem sa kedze chodim po meste vacsinou
Já taky tak nějak.Ráno 12km do práce,odpoledne 12km z práce,takže se motor skoro ani nezahřeje.A že většinou spěchám,když se mi nechce vstávat,tak nejezdím dle doporučení zákonodárců,takže spotřeba letí nahoru.Ale když jedu k našim do Ostravy cca 60km tam a 60km zpět,samá dědinka,většinou dodržování rychlosti,poněvadž díky dopravní situaci musím,tak mám spotřebu 5,5l.
Jasně pokud najezdím 100tisíc ročně se spotřebou 7 nebo 5,5 tak to poznám,ale při 17tisících ročně to zase není takový rozdíl.Horší mi příjde srážka s blbcem.
Navíc není problém přepnou PP na jinou funkci,ať mě neděsí průměrná spotřeba.A ten zvuk motoru při 4000ot/min,ten je tak krásný :D/A ten tah po zajetí,to se teď předjíždí :wink:Hlavně ochcávky čumí :D
i30 1,4 CVVT Clasic Plus Shine Red
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od laufas »

Hardcam píše:Ajajaj, uz je to tady zase. Nekdo naplni auto az po strechu, posadi do nej lidi, ze skoro dre naraznikem o silnici a jeste si stezuje, ze si auto s mensim motorem dovoli vzit lehce pres 7 litru na dalnici...tak to snad ani nebudu komentovat.
+1
Taky nechapu, cemu se divis Musasi ;-)
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od Ruska.ruleta »

Ahoj,
taky se přidám, vše důležité v podpisu :-#
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od Hardcam »

Taky +1.
Radime, nekde se to zakonite projevit musi, kdyz mas najednou auto o 200kg+ tezsi. Ja to sakra poznam uz kdyz vezu sebe a dva lidi. Zadek drepi, spotreba roste, prirozene. Nevim, jak odpruzene je CW, ale podle popisu toho clena, bych rekl, ze stejne.
To jste jeste nevideli predchudce i30CW Lantru kombi, tu jste nalozili a zadni kola skoro nebyli videt.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“