Vibrace při určitých otáčkách...

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, nulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
juris123
*
Příspěvky: 41
Registrován: 09 lis 2009, 17:04
Bydliště: UH

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od juris123 »

Tak nízké otáčky teda taky nemám - jsou na volnoběh kolem 800 - ať už s klimou nebo bez (není v tom rozdíl). Nové Octávky to mají třeba vyřešeno tak, že když na volnoběh zapneš klimu, tak se automaticky zvýší otáčky zhruba o 50 až 100, a tím se vlastně předchází těmto nežádoucím vibracím. Ale co se týká vibrací při otáčkách kolem 600, tak bych řekl, že to už vibruje motor (bez ohledu na zapnutou klimu).
i30 Start+A/C, 1,4i (80kW), Continental Silver, 7/2009
i30 cw Trikolor (paket Style), 1,6i, 8/2012
bylo: Lada 2112 (1.5, 16V, 67 kW) (2002-2009)
předtím: Š Favorit 135 LS
Reklama
 

OldaRiha
*
Příspěvky: 21
Registrován: 15 čer 2008, 11:27
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od OldaRiha »

juris123 píše:Tak nízké otáčky teda taky nemám - jsou na volnoběh kolem 800 - ať už s klimou nebo bez (není v tom rozdíl). Nové Octávky to mají třeba vyřešeno tak, že když na volnoběh zapneš klimu, tak se automaticky zvýší otáčky zhruba o 50 až 100, a tím se vlastně předchází těmto nežádoucím vibracím. Ale co se týká vibrací při otáčkách kolem 600, tak bych řekl, že to už vibruje motor (bez ohledu na zapnutou klimu).
Vibrace opravdu vyřešily nové stabilizační tyče, a dnes jsem nastartoval studený motor a otáčky byly cca 1000-1100ot/min. Jak nám to ukazovalo 600-700ot/min, tak to bylo cca po 200km dlouhé nepřetržité cestě.. Dnes jsem podobný jev zaregistroval na svém Bravo 1,4 (r.v.2010).

Takže tvrzení technika v H je správné..
i 30 1,4 Comfort (vividblue)
Uživatelský avatar
Cserv
**
Příspěvky: 148
Registrován: 28 črc 2010, 08:03
Bydliště: Praha

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od Cserv »

Tak jsem dnes projel a taky jsem měl volnoběh nějak kolem 600, bud s klimou nebo bez klimy to bylo stejný. Tak asi je to normální. :-k Jinak ta vibrace může způsobit klimatizace, jak tvrdí Vena222. Mě to taky strašně vibruje na volnoběh. :|
i30, 1.4 MPi DOHC CVVT, Comfort, Shine Red, Korea
vena.m
**
Příspěvky: 215
Registrován: 16 črc 2010, 14:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od vena.m »

já když ráno nastartuju tak otáčky jdou cca 1100 - 1200. když se zahřeje lambda sonda tak to klesne cca na 700 a je cítit lehké chvění ale nijak neobtěžuje. když ale zapnu klimošku tak otáčky jsou na 750 cca a je cítit jistá vibrace.....při jízdě to ale nevadí. ten kompresor asi není z nejmodernjších ale je to nižší střední třída....tak co bychom chtěli. já sem spokojen zatíím.. =D>
i30U CW 1,6 CVVT (93kw) Moonlight blue 6/2010
AUDI 80, 1,9D r.v. 1991 (pořád dobře slouží manželce)
http://www.stavmato.cz/ levné stavební materiály
Amelbert
Příspěvky: 6
Registrován: 25 srp 2010, 14:30

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od Amelbert »

Ahojte, máme stejný problém s novou i30 (1.4), hluk při 3800 - 4100 ot/min,.. Chtěl jsem se zeptat, jak jste pokročili, jestli už víte čim to je a byla-li sjednána náprava.

Děkuju, Amelbert
Uživatelský avatar
juris123
*
Příspěvky: 41
Registrován: 09 lis 2009, 17:04
Bydliště: UH

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od juris123 »

Pokud to tady na fóru dobře sleduju, tak bych řekl, že žádné převratné novinky v tomto směru nečekej. Ale vzhledem k tomu, že nejsi sám, tak prostě tento "problém" považuj za vlastnost auta (resp. motoru) - pravděpodobně nošovických kousků. Já osobně to za vlastnost pokládám a myslím si, že u každého typu auta, a u každé automobilky (nejen u našich :hyu: ), se určité specifické vlastnosti zkrátka vyskytují. Taky mi to dělá už od začátku, ale je to 20 tis.km pořád stejné, a tak to absolutně neřeším a zvykl jsem si - popravdě řečeno mě nikdy ani nenapadlo to považovat za nějaký zásadní problém. Hlavně, že jinak :hyu: jezdí tak jak má :)
i30 Start+A/C, 1,4i (80kW), Continental Silver, 7/2009
i30 cw Trikolor (paket Style), 1,6i, 8/2012
bylo: Lada 2112 (1.5, 16V, 67 kW) (2002-2009)
předtím: Š Favorit 135 LS
Amelbert
Příspěvky: 6
Registrován: 25 srp 2010, 14:30

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od Amelbert »

Ano, ale někdo tu psal, že má stejný problém i u auta z Koreji, tak to nebude "Nošovický" problém,.. Ale problém to bude, protože někomu to nedělá vůbec,.. Rád byhc se dozvěděl, kam se pokročilo (někdo čekal na garanční, někdo šel s reklamací k importérovi)
Machys
Příspěvky: 2
Registrován: 24 srp 2010, 10:29

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od Machys »

U I30 1.6 Nošovice hukot kolem 130km/h také zaznamenávám,ale je to pouze v krátkém intervalu tak přidám nebo uberu a je klid.najeto 17000km.
Carolco
**
Příspěvky: 145
Registrován: 02 kvě 2010, 20:44
Bydliště: "Tady i onde,to byste nepochopil..."

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od Carolco »

Hokus-pokus řešení vibrací mezi 3800-4100 ot.
Zkuste zaklepat nebo zadrnkat na horní kryt motoru,kterým prochází měrka oleje (kryje lištu se vstřiky a kousek sání). Je přidělaný jen v úrovni té díry na měrku dvěma M6 šrouby,na straně druhé jsou zespoda jen dvě dost tvrdé gumy,které se opírají o víko motoru. A alespoň na mém motoru měla ta vpravo(při pohledu na motor) naprosto nedostatečný přítlak. Spíš byla tak půl milimetru nad víkem. Takže jsem kryt sundal a na dosedací plochu těch gum nalepil asi 1mm silné polštářky(v mém případě z nehořlavé chlupaté izolačky,ale šlo by použít třeba těsnění do oken,kousek pěnové gumy apod. A výsledek? Dle mého soudu (najeto cca 100km) výborný. Dokonce bych řek,že i na volnoběh je teď motor klidnější. Ale třeba se mnou nebudete souhlasit... :hyu: zdar a i30 zvlášť
i30 1.4 Start , Champagne Silver, Made in Nošovice

ex.: Peugeot 206 1.1
Peugeot 205 1.8
Škoda 120L
Škoda 100L
2x Trabant 601 "Limousine" :-)
Uživatelský avatar
maco
**
Příspěvky: 341
Registrován: 22 bře 2009, 09:57

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od maco »

Zajimavy namet! Koukal jsem dnes na motor a kryt je opravdu hodne "žbrblací" :) no za pokus to stoji...
i30 1.6 CVVT/92,7kW - shine red solid - Nošovice - 2009
Amelbert
Příspěvky: 6
Registrován: 25 srp 2010, 14:30

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od Amelbert »

No jak to vypadá? pomohlo Vám to?
Ondras85
*
Příspěvky: 66
Registrován: 25 dub 2010, 10:49
Bydliště: Brno

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od Ondras85 »

No nevím,nápad dobrý,ale nerad bych kvůli takové maličkosti (kdyby kvůli ní vznikla nějaká závada na motoru-co já vím?? ) přišel o záruku,autorizák se rád chytne všeho
Hyundai I30 1.6 CVVT Komfort
ex. Hyundai I30 1.4 Classic plus (09)
ex. : Seat Ibiza 1.2 51kw (06)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od Hardcam »

Jo, ze bys kvuli kousku lepenky u motoru prisel o zaruku? To uz je trochu fantasmagorie, ne?

To asi taky prijdu o zaruku na motor, protoze kuna mi tam prozrala kus koberce za motorem...nedej boze, aby se mi z toho zadrel motor, to by si to holka pak musela zaplatit :roll:

Kdyz tohle ukazes v servisu, vcetne mista, kde k rezonanci dochazi, jejich reseni nebude jiny. jejich reseni totiz v mnoha pripadech je mnohem "prasactejsi" nez klasicka lidova domaci tvorivost.

Hyundai neni Mercedes, aby v servisu behali v rukavicich a delali ty konstrukcne nejlepsi a nejcistsi reseni oprav a vylepsovaku. Mimochodem , pred garanckou a v pripade problemu to snad muzes vyndat, ne? Neni to rezani flexou do kapoty.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od alarm »

Ondras85:
Píšem to už asi 200-tý krát :mrgreen:
Vypovedanie záruky nie je také jednoduché, ako si mnohí myslia. Muselo by sa dokázať, že zásah do auta spôsobil reklamovanú závadu.
V tomto prípade teoreticky, ak by si to podložil pol metrovým medzikusom #-o a kryt praskne, vtedy máš po záruke.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Carolco
**
Příspěvky: 145
Registrován: 02 kvě 2010, 20:44
Bydliště: "Tady i onde,to byste nepochopil..."

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od Carolco »

Ale dobrá lidová tvořivost,ne? :mrgreen: Jen to nikdo další asi nechce vyzkoušet :-k Tak jen přidám další najeté kilometry,vyzkoušeno v celém rozsahu otáčkoměru,vypadá to velmi dobře... Ty nejkritičtější otáčky jsem pořádně projel po dálnici a super. Rozhodně nikomu toto řešení nevnucuji,ale třeba to někomu pomůže... A jestli to dělá jen Nošovickým verzím,možná změnili materiál na ty gumový dorazy,nebo na celý ten kryt. Ale byla by docela (_!_) kdyby se toto řešení objevilo v servisních manuálech :hyu: ,ne?
i30 1.4 Start , Champagne Silver, Made in Nošovice

ex.: Peugeot 206 1.1
Peugeot 205 1.8
Škoda 120L
Škoda 100L
2x Trabant 601 "Limousine" :-)
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“