Havarijne poistenie

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
antiexe
*
Příspěvky: 46
Registrován: 28 bře 2010, 15:18
Bydliště: ZM

Havarijne poistenie

Příspěvek od antiexe »

V Asistencnej karte havarijneho poistenia mi v Kooperative napisali ako tovarensku znacku a typ vozidla Chevrolet Hyundai TU. Nedomotali to?
TUCSON 2.0 CRDi 4WD, 83kW
Reklama
 

Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2776
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Havarijne poistenie

Příspěvek od Espero »

Nemá někdo zkušenosti s pojišťovnou Direct? Jde o to, že jsem se rozhodl snížit výši pojistné částky u H1 z nynějších 320 tisíc na 160 tisíc, což odpovídá zhruba tržní ceně vozu vzhledem k jeho stáří. Jenže moje pojištění (havarijní+povinné ručení dohromady) stojí cca 11 600 Kč. Mám 30% bonus na oboje. Uniqa i přes snížení pojistné částky na polovinu původní výše chce za upravenou pojistku téměř 10 700,- Kč, neboli jenom asi o 900 Kč méně, což mi přijde dost hodně. (Česká pojišťovna za totéž by chtěla kolem 17 tisíc.)
Kontaktoval jsem Direct pojišťovnu, kde jsem vykalkuloval stejné pojištění asi tak za 6 700 Kč, neboli o 4 tisíce méně. Jenže uzavřít levnější pojištění může taky znamenat problémy s plněním, za méně peněz ještě méně muziky než třeba u Uniqa a tam to není nic moc s komfortem přístupu ke klientovi. Menší škody tam oceňují tak, aby se vždy dostali pod minimum spoluúčasti stanoveného smlouvou natvrdo, jak jsem si ozkoušel, když mi ojel auto hřebíkem vandal a opravna za přelakování příslušné části chtěla 16 tisíc, pojišťovna to ocenila na 6 300, tedy asi 200 kč pod limitem minimální spoluúčasti a nikdo s ní nehnul, takže by neplnila nic. Nemá někdo tady s tou Direct pojišťovnou praktické zkušenosti s likvidací pojistné události? Jak to tam probíhá a jaká je spokojenost klientů?
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Odpovědět

Zpět na „Pokec“