Kontrolka airbagu

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od shwaara »

Kontakt pod sedačkou spolujezdce.
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Reklama
 

ZdeněkH
**
Příspěvky: 203
Registrován: 05 zář 2010, 00:20
Bydliště: Brno

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od ZdeněkH »

Jo jo tím to bude. Od onoho rozsvícení a následného vymazání jsem se sedačkama radši nehýbal a zatím nic, ale pokaždé sedám do auta s respektem a obavou jestli náhodou se opět nerozsvítí. A jak tu někdo psal o tom, že to ignoruje to jsem dělal v Lancii kde ta kontrolka svítila skoro rok, ale náhoda je svině můžu se někam dostat do nehody a od toho tam jsou ty airbagy aby pomohly. V Xantii mi zase svítila kontrolka od abs vyřešil jsem to odděláním relátka a pojistky abs (do palubky se mi nechtělo sahat), ale v tomto autě chci aby vše fungovalo.
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od Nexus »

To že svítí kontrolka, neznamená nutně nefunkční airbag... táta ji úspěšně ignoruje a mechanik řikal že airbag by měl být vpořádku (samozřejmě to netestoval :D ) ale pravda, že mě by to asi taky vadilo:)
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
ZdeněkH
**
Příspěvky: 203
Registrován: 05 zář 2010, 00:20
Bydliště: Brno

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od ZdeněkH »

Nevím já mam zase zafixováno svítí kontrolka=nefunguje. Zkoušet to taky nemíním
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od shwaara »

Mně se to na Sonatě 2003 rozsvítilo po tom, co se pod sedačkou protáhla čivava :) Pak to zas zhaslo, přítelka šoupla se sedačkou a zase... Nakonec to bylo ono, ale sedačka musela ven, mechanik se tam nemoh moc dostat. Přiletoval a od té doby byl klid.
Jinak mi ten mechanik říkal, že když svítí kontrolka, nevyletí žádný airbag, ani přední. Když se mi to stalo u Peugeota, říkali mi, že to na funkčnost nemá vliv... Tak si vyber :) Ale je to jen kontakt, oprava za pár korun.
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
ZdeněkH
**
Příspěvky: 203
Registrován: 05 zář 2010, 00:20
Bydliště: Brno

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od ZdeněkH »

To jo přístup je tam jak ... A tolik konektorů tam je no hrůza. Pod řidičem dva a u spolujezdce dokonce tři. Boha na co. Já to teda fakt zatím jen rozmontoval, očistil a prolil kontaktolem a dál se uvidí. Pravda pokaždé teď sedám do auta se staženou prdelí a s prosbou na rtech prosím rozsviť se a zhasni.
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od shwaara »

Jo, taky jsem vždycky startoval s obavama :) Ale nejsem si jistej, jestli se po přeletování nemusí ta chyba smazat na diagnostice, aby zhasla... ASpoň mi to tak tehdy řekli.
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Odpovědět

Zpět na „SONATA“