Kola,disky,pneu

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od Ruska.ruleta »

Tak to se rozhodě nemusíš bát. V autě seděla manželka, vlastní dítě a 2 děti švagrové.
RR
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
Reklama
 

S0T0
***
Příspěvky: 508
Registrován: 09 říj 2010, 22:28

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od S0T0 »

no to jste mě nepotěšili, že by chtěli mojí brzkou návštěvu pro nové plechy? :D jinak mě docela zarazilo, jak sem četl kde všude se "český" barum vyrábí... malé rozměry rumunsko, něco v ČR a něco německo... jinak ty 185/65R15 jsou made in Germany... no tento týden je prubnu, mířím do tater a pak se uvidí, kdybych se už neozval tak víte že ee :D na předchozím autě jsem měl savy S3, na vodě nic moc, ale na sníh super!
EX - i30 1.4 CVVT Patriot BRC SQ 24
tricarkovej
**
Příspěvky: 130
Registrován: 18 kvě 2009, 15:28

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od tricarkovej »

Ahoj já mám barumky a teď pojedu 2hou sezonu a zatím pohoda. Jinak kámoš je jezdí 3 rok leto zima a minimálně sjeté takže asi tak nejhorší nebudou a to je v létě točí na d1 i 170/h nějak nestíhá přezouvat takže projede zimu, vzorek dobrej a dojede v létě a pak vymění jak tuším asi zase barumky a asi stejným způsobem. Myslím, že pokud člověk ví jak má jezdit a řídí jak má dle stavu vozovky i na barumkách se dá jezdit solidně.
I 30 1.6 99 kW GDI WEEKEND

I 30 1.6 66 kW crdi clasic
vena.m
**
Příspěvky: 215
Registrován: 16 črc 2010, 14:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od vena.m »

Tak mám koupený zimní pneu na discích jako komplety ale nevím jaké tam příjdou matice ( nechce se my tam nechávat ty z ALU disků). Je v tom nějaký rozdíl v dýlce nebo stačí aby pasovala na závit?? poradí někdo...díky
i30U CW 1,6 CVVT (93kw) Moonlight blue 6/2010
AUDI 80, 1,9D r.v. 1991 (pořád dobře slouží manželce)
http://www.stavmato.cz/ levné stavební materiály
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od oKo »

Už se to tu řešilo, hledej...
Já mám různé matky. Údajně plechové mají dosedací plochu kulovou, lité mají kuželovou. A jedny jsou 17 a druhé 19. Než jsem na to přišel (přezouvám v servisu), tak jsem jedno léto jezdil bez správného klíče. Ještě, že jsem nemusel měnit.
Uživatelský avatar
jose3
**
Příspěvky: 139
Registrován: 14 zář 2010, 23:13
Bydliště: Veselí nad Moravou
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od jose3 »

Pří ští týden jdu přezouvat na zimu liťáky za plecháče. Ty rozdílné matky mne zarazily, měl bych na to v servisu upozornit?
J.
I30 1.4 Patriot White z Nošovic r.v. 2010
Felda 1.3 MPI, r.v. 1996
Velorex 250 r.v. 1960
Java 250 r.v. 1965
moto ČZ125 s ručním řazením r.v.1950
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od laufas »

ja nemusel, normalne jim tam vylozis kola+matky a oni to tam supnou. aspon ja to tak mel
i30 1.4 + kn, 12/2007
vena.m
**
Příspěvky: 215
Registrován: 16 črc 2010, 14:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od vena.m »

dnes sem volal k prodejci :hyu: a ty matice u nich stojí prej 80kč/kus ](*,) a že maj jen chromoví. takže je to jasný...použiju ty co mám z ALU a dám na ně poklice....tak snad budou i po zimě ty matky v poho
i30U CW 1,6 CVVT (93kw) Moonlight blue 6/2010
AUDI 80, 1,9D r.v. 1991 (pořád dobře slouží manželce)
http://www.stavmato.cz/ levné stavební materiály
Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od Ruska.ruleta »

Kdysi jsem si tu z nějakého vlákna stáhnul obrázek matek. Už nevím kde to bylo. Tak jen ten obrázek.
RR

Obrázek
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od oKo »

Nejsem si jistým jestli to půjde, protože poklice jsou držený těma matkama. Asi proto mají ten rantlík. Není to jak jsem byl zvyklý z Feldy, že poklice se jenom narazí do ráfku.
Uživatelský avatar
jose3
**
Příspěvky: 139
Registrován: 14 zář 2010, 23:13
Bydliště: Veselí nad Moravou
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od jose3 »

Tak mi to nedalo a zavolal jsem prodejci do Hyudaie. Podle něj už jsou matky stejné na liťáky i plecháče. Poznají se podle toho, že jsou na jednadvacítku klíč. Pokud je originál plecháč od Hyudaie zůstavají matice stejné z liťáků. Je to údajně nějaká inovace a pozná se právě podle těch matic na 21 klíč. To samé mi potvrdili v pneuservisu.
I30 1.4 Patriot White z Nošovic r.v. 2010
Felda 1.3 MPI, r.v. 1996
Velorex 250 r.v. 1960
Java 250 r.v. 1965
moto ČZ125 s ručním řazením r.v.1950
vena.m
**
Příspěvky: 215
Registrován: 16 črc 2010, 14:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od vena.m »

No já právě nemám origo poklice, drží je klasicky pružina po obvodu kola. spíš my šlo když mám 16 kola a na zimu dám ted 15 tak jestli ty matky nebudou krátký nebo jestli závit na šroubu bude koukat s disku stejně jak u litáku..?? :|
i30U CW 1,6 CVVT (93kw) Moonlight blue 6/2010
AUDI 80, 1,9D r.v. 1991 (pořád dobře slouží manželce)
http://www.stavmato.cz/ levné stavební materiály
Carolco
**
Příspěvky: 145
Registrován: 02 kvě 2010, 20:44
Bydliště: "Tady i onde,to byste nepochopil..."

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od Carolco »

Tak zkus vzít šupléru (posuvné měřítko) a změř hloubku díry v matce a porovnej ji s vyčnívajícím závitem na náboji kola. Hned budeš vědět o kolik se liší... Že jsou stejné matky na plecháče i liťáky je opravdu nějaká inovace,i když u některých značek aut to tak je. A že je to i u i30 je jen dobře =D>
i30 1.4 Start , Champagne Silver, Made in Nošovice

ex.: Peugeot 206 1.1
Peugeot 205 1.8
Škoda 120L
Škoda 100L
2x Trabant 601 "Limousine" :-)
boal
*
Příspěvky: 59
Registrován: 17 srp 2010, 19:42

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od boal »

No já se ptal v H take a rikali ze nejsou stejne, ale nechtelo se mi za ne platit tak jsem vcera vzal supleru a meri a meril. Vyslo mi ze jeste 4mm uvnitr matky budou volne a to by melo bohate stacit na dotazeni pri pouziti plechacu. Origo mam litaky. Mozna sice na plechovej neni kuzel ale zda se, ze to doseda dobre stejne je to jen takove zahloubeni kde se o tvaru plochy neda moc mluvit (na plechu teda).
Mam 21 matky, takze asi bude pravda co tady pisou.
No v So budu kola menit takze uvidim, ale dle techto mereni (nesundaval jsem kolo) jen jsem odmontoval jednu matku a zmeril na litem kolik sroubu kouka pak jsem zmeril rezervu kolik masa je na litem kole a pak to same po prilozeni rovneho plechu zezadu na plechovem a vyslo ze 4mm budoujste navic.
Az to v So sundam zmerim rovnou sroub a budu si uplne jistej. Je pro ty co to nechtej merit plechove kolo 8mm a hlinikove 14mm (vcetne zahloubeni). Aspon doufam ze si to pamatuju dobre.
vena.m
**
Příspěvky: 215
Registrován: 16 črc 2010, 14:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od vena.m »

boal: dík za info tvého měření. budu přezouvat asi příští týden, uvidím jaké bude počasí. Nebyl sem si právě jistý jak budou z toho plecháče koukat šrouby. jestli je matka dost hluboká aby to šlo dotáhnout. tak pak dej info jak ti to šlo :wink:
i30U CW 1,6 CVVT (93kw) Moonlight blue 6/2010
AUDI 80, 1,9D r.v. 1991 (pořád dobře slouží manželce)
http://www.stavmato.cz/ levné stavební materiály
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“