Zimné pneumatiky

Zimní, letní, disky

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od cert »

Zatím vyčkávám, mám sadu obutou na ráfcích a přehození v garáži je otázkou chvíle. Jde spíš o depku plynoucí z přezutí na zimáky. Počkám nejspíš co nejdéle, nikam daleko neplánuju jet.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Reklama
 

Uživatelský avatar
jarik65
***
Příspěvky: 795
Registrován: 10 říj 2008, 09:44
Bydliště: Bohumín

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od jarik65 »

Tak dnes přezuto na zimáky :D/ nebudu čekat až se ráno vzbudím a venku bude bílo ](*,)
HYUNDAI TUCSON 1.6 T-GDI 4WD White Polar Best of Czech 2018
HYUNDAI ACCENT 1.6i CVVT Elegance Extreme Blue
koupeno 11-2008 věnováno synovi na dojetí
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od Martun »

Nojo, však slibujou na čtvrtek že spadnou nějaký vločky.. :roll:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3713
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od Vilda »

Tajně doufám, že jim ta předpověď nevyjde [-o< i když přezuto na zimáky mám .... ještě bych bral nějaký to teplo, na zimní leštěnku :D nechce se mi to dělat v garáži.
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od Martun »

Nojo, však chtě nechtě musím o víkendu přezout... :roll: achjo... plecháče.. asi si seženu taky nějaké to alu..
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od Rybář »

dav píše:(můj názor): Pneu - móda doby :roll: Jezdil jsem na tom co se dalo sehnat, [-o< protektory, letní, zimní, celoroční, hlavně, že bylo "obuto" :!: a víš co na tom autě máš - tak podle toho jezdíš :D/
S tímhle názorem zcela souhlasím. Když jsme ještě jezdili Žigulíkem, tak tam byli nějaký letní Matadorky a jezdilo se s tím celej rok bez jediného problému. Mně tohle trochu přijde jako s těma autolékarničkama. Velice rád bych někde našel laboratorní výsledky zkoušek toho, jaký je rozdíl mezi zimními a letními pneumatikami v určitých podmínkách. Ty tzv. Testy pneumatik jsou pouze subjektivní názory zúčastněných. Zajímavé je, že mnoho řidičů těmto testům nevěří (z důvodu podezření, že test někdo podplatil a některé značky pneu jsou zvýhodněné). Moje otázka ale zní: Mohu takovému (možná podplacenému) testu věřit, že zimní pneumatika je lepší než letní? Není to zase jenom zájem výrobců, aby se prodalo více pneumatik? Odpovím si sám. Pravděpodobně ano, zimní pneumatika má lepší vlastnosti, ale zajímalo by mě, jestli bezpečnost v zimním provozu ve větší míře neovlivňuje spíš styl řízení a schopnosti řidiče. Můj subjektivní názor je takový, že pokud člověk jezdí v zimě po suché vozovce, tak zimní pneumatiky nejsou potřebné. Sám jsem vyzkoušel rozdíl mezi zimní a letní pneumatikou v zimních podmínkách a rozdíl byl zanedbatelný a to i na zasněžené silnici, kde ale uznávám, že zimní guma byla o trochu lepší. Rozhodně však nebyl problém i s letní pneumatikou pomalu a bezpečně dojet do cíle. Samozřejmě "odborníci z oboru", což jsou nejčastěji prodavači z pneuservisu budou tvrdit, že zimní guma je nutnost od listopadu do března. Proč, to také vím, ale myslím, že už si to každý domyslí sám...... Omlouvám se za délku příspěvku a respektuji odlišný názor, já mám tento.
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3713
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od Vilda »

Tak souhlasim, že se třeba za komunistů jezdilo na všem, co drželo na ráfku .... pneumatika stála okolo 400 kč a při platu 2 500 kč měsíčně, si dovolit nákup čtyř nových pneu [-X to už byla pořádná rána do rodinného rozpočtu. Takže se jezdilo na protektorech za 120 kč jeden a muselo se na nich vyjet všude, protože nám nic jinýho nezbývalo .... samozřejmě tomu odpovídala i jízda po zasněžených silnicích. Taky se mi stalo, že jsem protektor na Moskviči svlíknul. Nějaké zimní gumy sice možná někde v Tuzexu byly k mání, ale nepamatuju si, že by je někdo měl na autě.

Myslím si, že se dneska na moderních zimních gumách ( přes zimu ), jezdí přece jen mnohem líp, než na letních .... o tom se snad nebudeme přít :wink: technologie šly hodně dopředu a na jízdních vlastnostech je to znát ... to je zase můj názor ..
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 8061
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od Mexican »

Rybář az ta zostreli nejaky hrdina v zakrute ktory dostane na tenkej vrstve napadnute snehu smyk, urcite zmenis nazor... alebo v meste na prechode pre chodcov ta nejaky ochodny motorista zvezie na prednej kapote pretoze to dobrzdil 5 mestrov za priechodom.


Dufam ze sa na mna nebudes hnevat ak tvoj prispevok oznacim za hlupy a najma pre zacinajucih vodicov nebezpecny. Ak nemam na zimny vybavu, radsej nejazdim.

neviem ako v Cesku, ale u nas v Turci za "komunistov" sme jazdili bezne so zimnymi pneu (Mali sme Skodu 105) z jednoducheho dovodu. Bolo to treba. Kto ich nemal, jazdil bud s retazami alebo nechal auto na parkovisku

Ja osobne budem prezuvat pred prvym novembrom, ak dovtedy nasnezi, nebudem jazdit. prvy tyzden idem v novembri idem do hannoveru a dufam, ze mi po pripadnom nasnezeni neskonci na vysocine nejaky hrdina na letnych v kufri, ktory si myslel ze na snehu to brzdi ako na letnom horucom asfalte :roll:
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2060
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od Gandalf »

Jen doplním své zdejší kolegy, že je nezpochybnitelným výsledkem řady testů, že směs použitá na výrobu zimní pneumatiky je fyzikálně i chemicky odlišná a při všech testech se rozdíly v brzdné dráze (na jakémkoliv druhu povrchu) pohybují v řádu metrů i desítek metrů. To stejné platí při rychlosti, kdy pneumatiky auto ještě "udrží" v zatáčce nebo "zabere" v rozjezdu do kopce na sněhu. Ostatně úspora financí je velmi relativní. Pokud mám dvoje kola a jednou za pár let měním jen gumy na nich a přezouvám si sám, tak jedinou investicí je koupě druhá sada kol na řadu let, event. po pár letech vyvážení za pár korun.

Osobně jsem řadu let jezdil jen letní gumy, ale posledních cca 12 let pravidelně přezouvám a rozhodně nelituju :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od pepan »

Rybář to na psal pěkně =D>
mexikáne..věřím,že dáš na jakejkoliv tes v čemkoliv a když budeš mět na autě gumy x a o nich se napíše,že sou k prdu a že gumy y sou lepčí..budeš mět stejnej názor jakej píšou..ikdyž naprosto vocasovskej
to neber nikterak špatně..spíš si pročti znova rybáře vočem to ten kluk vlastně psal :idea:
nikde nenapsal,že jezdí na letních,takže považovat jeho příspěvek za hloupý je zcestné
samo na zimu źimní..ale bohatě protektory což mě přesvědčilo na lantře...ty nokijany co máme na pasátu za pecku ... :-&
s lantrou sem se vyškrábal jako prt na vraníkách everest aco sem měl problémy s mondeem na echt zimákách a vlastnosti ouplně v pohodě..
a to je přesně to co píše rybář..čím větší masírka tak tím víc mexikánů bude nakupovat
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 8061
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od Mexican »

pepan píše:Rybář to na psal pěkně =D>
mexikáne..věřím,že dáš na jakejkoliv tes v čemkoliv a když budeš mět na autě gumy x a o nich se napíše,že sou k prdu a že gumy y sou lepčí..budeš mět stejnej názor jakej píšou..ikdyž naprosto vocasovskej
to neber nikterak špatně..spíš si pročti znova rybáře vočem to ten kluk vlastně psal :idea:
nikde nenapsal,že jezdí na letních,takže považovat jeho příspěvek za hloupý je zcestné
samo na zimu źimní..ale bohatě protektory což mě přesvědčilo na lantře...ty nokijany co máme na pasátu za pecku ... :-&
s lantrou sem se vyškrábal jako prt na vraníkách everest aco sem měl problémy s mondeem na echt zimákách a vlastnosti ouplně v pohodě..
a to je přesně to co píše rybář..čím větší masírka tak tím víc mexikánů bude nakupovat

uz vidim ten pocit ako mam 150kh/h na protektore niekde na dialnici.. parada.. ono mozem sa sypat aj 80km/h a to si do toho hannoveru mozem privstat... BTW Zimne pneu strednej triedy (teda Krisalp, Ultra grip) na Accenta su od 1080 do 1500, tie vase protektory za asi 700kc/kus .. rozdiel na styroch pneu je par stovak (doslova).. mozes mat milion AB, ECS, ESP ale na ceste ta drzia tie pneumatiky. A ano, kupujem a pouzivam zimne. Za 100 00km na Accente som zaplatil 12 200 kc aj s prezutim. letne este vydrzia jednu sezonu ( cca 20 000km), zimaky budu mat poslednu zimu (10 000km, zvysok dojazdim na jar), teda cca 130 000 km za tych 12 000 nieco - matika je na tebe. Nebudem kupovat nejake nevyskusane protektory s mizernym najazdom. Ja potrebujem auto na dialnicu, ty na to aby si niekam vysiel a niekam do obchodu. kazdy z nas ma ine priority a mne na to to tvoje riesenie absolutne nepostacuje. Ale preco by som mal trpiet za niekoho setrenie ja? Dostat kusom pneu na dialnici nie je moc prijemne (stalo sa mi pocas jazdenia v ameru), preco by som mal mat stres a behacky za to ze ma nejaky vocas nabura na krizovatke na prvom snehu pretoze to proste nedobrzdil? Ano, zimaky nie su vsemocne ale urcite pomahaju. Bohuzial nemam na to aby som mohol dobrzdovat o stromy alebo zvodidla, na to mi chybaju peniaze

a nazory typu "na rebrinaku som vysiel tam kde som nevysiel na koci" je zcestny. jednak je mondeo daleko tazsie, jednak si tade asi nesiel o pol minuty po tom ako si to skusal s lantrou. Ja so zimnymi Krisalpami na predokolke vyjdem tam kam sme kedysi jazdili ledva-ledva so skodou 105. Nazor proti nazoru. A prave tie testy to testuju viac menej za rovnakych podmienkach.

BTW sme vo vlakne o Accente.. takze prosim obmedzit polemiku na Accenta. Uz len cakam nejakeho chytraka co tu napise ze na Subaru Outback vyjde vsade na letnych
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od pepan »

](*,)
přečti si to ještě jednou i v hanoveru...
na protektorech mám odcouváno to co ty do hanoveru...chlapče zlatá.,.porát dokola...
přečti si to ještě jednou
protektory jsou normální plnohodnotná guma lepší jak univerzál...já na nich jezdím 140km/h na 2tunovým autě :!: třeba na těch truckách sem takhle najel 35000km bez problému..ubylo asik 5mm a podotýkám,že sou spíše teréni viz foto v pokecu -pokec..tedka čerstvá fotka s mt protektorama 31/10.5
na LANTŘE jezdím 2roky na protektorech..nic se nestalo
nejenom uspora,ale stejný nájezd jako guma za 2000,-
tvoje dodatky o pocitech...sou k ničemu,když si na protektoru nenajel ani km :-&
je to zase o omylnostech v testech...a jedna báva povídala,že mu praskal guma..a zrovna protektor! :shock: :lol: :lol:

takže pročti si znova očem to ten rybář vlastně psal....
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 8061
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od Mexican »

pepan do hannoveru mam k dnesnemu dnu najazdenych 38 120km.. a tolko so vsetkym respektom nacuvane nemas, takze kecas tak ako vzdy.

- ja nekupujem pneu za 2000, Krisalpy stali 1100/kus aj s postou, nazutie a vyvazenie 440kc
- rovnaky najazd? mas to niekde vyskusane, odmerane? Pretoze ak uz nieco tvrdis, tak to proste dokaz
- jazdim 4 zimy na Kleber Krisalp (3 Accent 1 Fiesta) nic sa nestalo, zas tvrdenie proti tvrdeniu

prilozil som obrazok od pneuvranik, rozmer na accenta. najlacnejsia je za 830, a najdrahsia (Diamond) je za 1030, maju tam aj "Krisalp" .. to ale ze niekto okopiruje vzorok behuna nie je to iste. Aj cinania kopiruju auta a nie je to iste

Aby som to zhrnul, pretoze viem ze ksefty asi nejdu a vsedavas pred kompom a mne sa skutocne nechce vecer stravit zbytocnou diskuziou - Je uplne jedno aku strednu triedu pneu si ludia na jadzenie zimou pre Accenta kupia, bude to vzdy bezpecnejsie a v konecnom dosledku cenovo vyhodnejsie ako letne pneu alebo protektor

BTW si vo vlakne Accent a ja mam Accentom nacuvane to co ty mas nim najazdene. To len aby dom vratil pozicane. Ja som si rybarov post cital a preto som reagoval, pretoze nic nevie spriemnit cestu po prvej triede ako setrilek na letnych ktory ide "pomaly & bezpecne" rychlostou 40km/h na letnych, pretoze on vlastne zimne vobec nepotrebuje. To ze 11.11 pada casto sneh (Svaty martin prichadza na bielom koni) je rokmi overene, na to clovek nemusi byt odbornik
Přílohy
vranik.jpg
vranik.jpg (279.66 KiB) Zobrazeno 47 x
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od pepan »

:lol: :lol:
tak tohle už mě opravdu rozesmálo..nebudu zabředávat do nejapné debaty..kdo ví na čem jezdím kdo viděl auta který mám..tak ví :wink:
když to sečtu s traktorama tak sem 2x v hanoveru a ještě v berlíně na couvačku :lol: :lol:
jak ti to mám dokázat? :-k asi na nějakým srazu?
nebo kdyby sis prošel fotky..tam jsou vidět na čem jezdím..ale to nemá cenu ti něco dokazovat :mrgreen:
hlavně odoborné keci 11.11 se sněhem vod měšťáka .... ty vole :!: :mrgreen:
já bydlím v horách 20let :!: tady je zima 7měsíců... ](*,) 5aut před barákem ,který si střídáme a z toho sou 3 na vraníkách už po x letech
hlavně s těma kšeftama :lol: seš ftipnej prospektovej odborník
pánové prominou za plky..ale když to ten mexikán tak rozjel tak sem se přidal...

takže sečteno podtrženo..nasral sis do hlebárny---..tvrzení proti tvrzení-názor proti názoru...sám to píšeš..ale o rýbařovi napíšeš,že napsal hloupej příspěvek... ](*,)

a hlavně..kecám jako vždy přece! :lol: :lol: a nejdou mě kšefty...ty vole co to sem taháš za výplody vzteku :?: [-o<
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od Rybář »

Tak nevím, co ti, Mexičane, přijde na mém příspěvku hloupé. Hněvat se rozhodně nebudu. Tvé příspěvky se ostatně téměř nikdy neshodují s mým názorem na věc, takže mě vůbec nepřekvapuje, že tomu tak je i v tomto případě.
Jinak k těm protektorům - já bych se na nich asi trochu bál, ale pokud s nima má Pepan dobré zkušenosti, tak nevidím jediný důvod, proč by na nich nemohl jezdit. O ekonomické situaci Pepana nic nevím, ale rozhodně si nemyslím, že jezdí na protektorech kvůli tomu, že by neměl na nějaký Klebery. Zřejmě nedal na testy pneumatik a názory "odborníků", ale na vlastní zkušeňost a to je jedině dobře.....
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pneumatiky a kola“