Kola,disky,pneu

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od Ruska.ruleta »

Tak jsem to dnes řešil, mám Patriota a ten má matku z plecháčů.

Obrázek
RR
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
Reklama
 

varhan
Příspěvky: 7
Registrován: 11 zář 2010, 09:23
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od varhan »

To chceš říct že na litákách mám jiné matky a nebudou mě pasovat na orginál plechy s poklicema????
i30cw..Comfort 85 kW CRDI...10/2010
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od Hardcam »

RR: to na fotce je matice pro elektrony. matice pro plechovy disk je plocha.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od oKo »

Asi jsou i různé plechové disky, protože já mám na plecháče taky takovou (tu vpravo, nenašroubovanou).
Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od Ruska.ruleta »

Hardcam píše:RR: to na fotce je matice pro elektrony. matice pro plechovy disk je plocha.
:D Právě že ne. Na plecháče je delší a má "obroučku" na uchycení plastu. Matka je stejná jako na CRDI. Tak jedině, že byla úprava jen jedna matka at je tam co je. Protože dojezdové i náhradní kolo je vždy plech, tak je blbost, aby tam nešlo chytit. :-k

RR
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od Ruska.ruleta »

oKo píše:Asi jsou i různé plechové disky, protože já mám na plecháče taky takovou (tu vpravo, nenašroubovanou).
Myslíš z mého obrázku? Tu jsem vyšrouboval a vyfotil aby mi někde držela na focení :D
RR
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
varhan
Příspěvky: 7
Registrován: 11 zář 2010, 09:23
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od varhan »

No tak teď nevím jak na tom jsem,jestli budu potřebovat nové matice na plechy nebo ne.Jo a jestli jo nevíte náhodou někdo kolik stojí???Díky moc
i30cw..Comfort 85 kW CRDI...10/2010
vena.m
**
Příspěvky: 215
Registrován: 16 črc 2010, 14:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od vena.m »

RR: náhradní kolo není vždy plech...já mám elektron.

Když sem mluvil s maníkem z :hyu: tak dělaj na plecháže jiný chromoví matice (placatý) ale kvuli tomu že originál poklice by jinak nešli zacvaknout. nemaj tu ocelovou pružinu okolo jako ty klasický. jde spíš o to jestli bude ta matka dost hluboká aby se ten "15" plecháč dal přitáhnout
i30U CW 1,6 CVVT (93kw) Moonlight blue 6/2010
AUDI 80, 1,9D r.v. 1991 (pořád dobře slouží manželce)
http://www.stavmato.cz/ levné stavební materiály
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od Hardcam »

RR: ja se neminim prit, ale mam doma nekolik :hyu: matic na plech a i na elektrony. Na elektrony jsou stejne jako mas na fotce, na plechace jsou s tim plastovym krouzkem a jsou ploche.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
boal
*
Příspěvky: 59
Registrován: 17 srp 2010, 19:42

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od boal »

Ja mám rezervu taky alu kolo. Mam sice i dojezdovku koupenou dodatecne, ale dokud si nebudu jistej matkama a to ted o vikendu zjistim nedaval jsem ji tam, protoze jsem mel strach ze by nesla pridelat. Jinak plechove kolo KFZ a dojezdova rezerva maji stejne "masa" asi 8mm (zajisteno prolisem). Tzn. uberou 8mm sroubu. Bude trochu mene je tam ten zális na kulovou dosedaci plochu (max. 2 mm).
No ja mám na faceliftovane i30cw matky jine nez Patriot na fotce. Vypadaji trochu kratsi, alespon mi to tak prijde. Jinak jsou stejne. Ty Patrioti z fotky budou urcite dost hluboke, ale dle mých mereni i ty co mam ja by mely stacit. Vyslo mi rezerva uvnitr matky 4mm, ale uvidime v So nebo Ne. Treba to nevyjde a pojedu koupit matky. Nastesti mam Hyundaj prodejce a servis 3km daleko od garaze.
Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od Ruska.ruleta »

Hardcam píše:RR: ja se neminim prit, ale mam doma nekolik :hyu: matic na plech a i na elektrony. Na elektrony jsou stejne jako mas na fotce, na plechace jsou s tim plastovym krouzkem a jsou ploche.
Tak se nepři :)
Co máš doma v šuplíku mě moc nezajímá, hodil jsem ti sem fotku čím drží u Patriota kolo a zde máš i fotku co drží u CRDI kolo "plecháče". #-o
Obrázek

A ještě kryt kola z druhé strany. NEMÁ obvodovou pružinu, ale kryt drží právě tím kroužkem okolo matky. Takže, když bude chtít někdo ukrást, tak jedině vytočit všech 5 matek :D

Obrázek

Takže se během doby asi něco změnilo CRDI koupeno 07/2010, MPI koupeno 10/2010.
Harde a když napíšu, že je to stejné, tak je to stejné. #-o
RR
Naposledy upravil(a) Ruska.ruleta dne 21 říj 2010, 13:07, celkem upraveno 1 x.
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
Uživatelský avatar
j.albi
**
Příspěvky: 146
Registrován: 29 črc 2005, 10:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od j.albi »

varhan píše:No tak teď nevím jak na tom jsem,jestli budu potřebovat nové matice na plechy nebo ne.Jo a jestli jo nevíte náhodou někdo kolik stojí???Díky moc
Loni jsem jednu kupoval a pokud mně paměť neklame cena byla kolem 80 korun za jednu.
Hyundai Getz 1.1 - prodáno
Hyundai i30 1,6 CRDi Comfort, 66 kW, Vivid Blue
boal
*
Příspěvky: 59
Registrován: 17 srp 2010, 19:42

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od boal »

Tak jsem prezul a tady je hlaseni. Matky z originalnich alu jdou na plechace, ale neni to moc dobre. Ve predu je vse OK a rezerva uvnitr matky je 4mm takze dotahnout jde urcite dobre. V zadu je to horsi kupodivu jsou tam srouby mnohem delsi a je to o fous. Resp bez rezervy. Dokonce jsem u jedne matky obtisk sroub do hlavy. Vymenil jsem ji za jinou hlubsi. Je treba saplerou vybrat ty hlubsi staci o par desetin. Nastesti diky bezp. sroubum mam 4ks matek navic. Sice to jde utahnout a drzi, ale nelibi se mi to zda sroub nenarazi do matky a neutahuji tedy uplne neco jineho. Utahuji momentakem na 120Nm slo to a zda se drzi. Koupim vsak 16ks novejch matek s kulovou plochou a az dojdou tak je vymenim. Ty bezp. matky jsou pruchozi tak je pouziju. Do te doby s tim budu jezdit tak ja to je. Asi by to nicemu nevadilo, ale nejak se mi to nezda. Jsem dost opatrnej. Koupim srouby na netu tam se daji sehnat kus za 20 az 25kc a klidne zaplatim postovne porad budu o dost niz nez v H.
Uživatelský avatar
j.albi
**
Příspěvky: 146
Registrován: 29 črc 2005, 10:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od j.albi »

boal píše:Utahuji momentakem na 120Nm slo to a zda se drzi.
Utahovací moment matic kol je 88 - 107 Nm :!:
Hyundai Getz 1.1 - prodáno
Hyundai i30 1,6 CRDi Comfort, 66 kW, Vivid Blue
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od alarm »

Ja matice z plecháčov na alu nedostanem. Na plecháčoch je klúč 21, na maticiach do alu 19, a gola tam už nevojde
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“