Zimné pneumatiky

Zimní, letní, disky

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od pepan »

:mrgreen: nou nedělám to JEN kůli uspoře
ikdyž u gala je rozdíl třeba i 1800,- za gumu a nájezd stejný a hlavně terení vzorek na protektoru je v pohodě
např ty co tam mám tedkon jsou takejc protektor...je to na fotce
za další mexikán mystifikuje s cenou..vybral nejdražší odkaz-paradox ..zrovna vraník-výrobce je dražší než třebas pneusoukup.cz..tak jsou rozdíly okolo 150-250,- za pneu..vynásob x4
nemá sníma problém a najel sem snima nespočet km...a i třeba 180 do PRAHA po dálnici..ikdyžto není echt dálnice do Hanoheveru
lidi mají stále zakořeněno to ,že za dob komunismu..tudíž i v 1999 :mrgreen:
byl jeden možnej protektor,kterej se lepil na holej kord...
to už dávno není
pneu musí mět minimálně 3mm starý vzorek..nepožkozený kord..vezl sem tam 8kordů na výkup..tak vím očem mluvím
používá se několik směsí..né jedna :lol:
je to plnohodnotná pneu..
kord je pevnej.-nehledě na to,že staří kordu u výkupu je max 3roky..
aleto už sem odbočil

protože zase kecám a nemám kšefty :mrgreen:
ale nacouval sem odhaduju tak 45000km takže víc než mexikán do hanoheveru..fakt věřte mě
mexikáne..s tebou musí bejt doma fakt prča..ehm nuda..

sry ostatním....končím přenechávám odborníkům se 99000km najetýma s jedním autem na jedněch gumách

odkaz jna zkušenost s protektory jen na galu -
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... &start=555 protektor
protektor 2--- https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... start=3150 :)a našel bych další
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Reklama
 

dav
**
Příspěvky: 151
Registrován: 14 zář 2008, 10:05
Bydliště: Plzeň

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od dav »

Rybář, Souhlas =D> a Pepane nedej se :!:
Byl - Accent 1.6
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od pepan »

:mrgreen:
však onic nejde...
jen výměna názorů
a znova opakuju speciálně pro mexikána..nemám protektory jen na galu..ale na dalších 2autech :!: :idea:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od Gandalf »

Zrovna jsem chtěl podotknout, že u protektorů je největším rizikem stav původní gumy, resp. celé její konstrukce, ale pokud máš prověřeného dodavatele a ten si kvalitu pneu hlídá, neměl by v tomhle být problém...
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od Mexican »

stojim si za svojim.. na auto by som si protektory nedal a v zime by som na letnych nejazdil. Kedze sme kazdy zodpovedny za svoje ciny nemozem urobit nic ine len apelovat na to ze nesetrite na bezpecnosti svojej a svojho okolia. A ak mam na auto za 300 000 kc a na palive na 100 000 km zaplatim 150 000kc, tak tych 5000kc za normalne zimaky sa tam skutocne stratia. Ale je to vasa vec, ja tam prveho 11. obujem overene zimaky a budem mat vacsiu istotu ze dojdem v zdravi domov

obuvat trojrocny plast ktory ma najazdenych hafo km, kde sa zmeni len behun ci uz nateplo alebo nastudeno? dakujem neprosim, pretoze kostra pneumatiky ostane povodna
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od Andy4 »

Môj osobný názor po vlastnej skúsenosti s protektorovanými pneumatikami je takýto: NIKDY VIAC!!
K 1. autu som dostal nové zimné pneu (budgetové - Profil Snowpro dezén Continental TS...) V hlbkom snehu malo auto dobrý záber, ale na klasicke mokrej, suchej ceste auto neskutočne plávalo, pneu hučali. Po zime boli dve pneu vajcoidné, kord sa na vnútornej strane pneumatiky "ztiahol"/ výmena za nové-rovnaké.

Počas druhej zimy mi z ničoho nič počas jazdy mestom v snehu pri 50km/h pravá predná pneumatika "prdla", teda behúň sa oddelil od samotného profilu. Pri srate kontroly nad auto som ohol predné rameno o otvorený poklop kanála, a odtrhol nárazník pri strete s betónovým múrikom. Neviem si predstaviť situáciu, ak by som šiel rýchlejšie. Pneu vymenená za novú, predajca mi preplatil následnú opravu vozidla. Odftedy som sa na podstatných veciach odnaučil šetriť.

Možno na nejakú škodovku len na poľné cesty, ale na moderných autách to nemá čo robiť.
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od ryba »

Hanohever :) to je guma :)
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od pepan »

:mrgreen:

porát to opakuju..protektor je uplně bezpečná pneu...a není pro mě důležitý to,že ušetřím,ale spokojenost celková :!: :idea:
to je přesně vono..jedna bába povídala a nikty vjac ](*,)
kolikrát to mám psát..že na protektorech jezdím x let a x tisíc km a nemám probléma..to samý v okolí...
to nemá smysl....pokud si je někdo opravdu nevyzkouší,tak pláca dokola chujoviny..
mě taky praskla nová guma.několikrát..no a? to mám napsat nikty vjac?...to mám odsoudit nový gumy :?: :lol: [-o<
je to strojová výroba
nikomu to netlačím..jen pokračuji v diskuzi o tom,že kdysi někde asi 8-[ ? prdla guma? a zrovna protektor..
a proto je protektor nahovno..studenej ano..do lesa..tam není problém..na silnice ne!
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od cert »

Nechci se nějak moc mezi vás míchat, ale zkušenost s protektorem od Vraníka sem napíšu...
Měl jsem trojkového Golfa Varianta a nějak se nesešel rodinnej rozpočet (manželka na mateřské) a potřeboval jsem obutí na zimu. Říkal jsem si na zimáky v pohodě celoplášťovej protektor stačí. Dezén obšlehnutej z Continentalu (TS 780), tak jsem je koupil. První zádrhel, že šly mizerně vyvážit, závaží tam byly jak jitrnice. Obouval mi to kámoš, tak ještě kontroloval i samotný disky, tam problém nebyl. Zkoušel i každej plášť zvážit, rozdíly byly až dvojnásobný proti nové pneu. Směs je fakt, že byla asi zimní, byl měkký a ve sněhu OK. Na mokru a holej silnici kravál až běda. Po dvou sezónách se na boku dvou plášťů udělaly bubliny (o velikosti desetikoruny) - začal se separovat na bocích protektor a to byla jejich poslední zima. Koupil jsem nové Kleberky a byl pokoj.
Tatíkovi se kdysi odtrhnul celej běhoun pláště - na vlastní oči jsem to viděl, na vlastní kůži zažil - ale to je už fakt dávno a kvalita je dneska někde jinde.
To je moje zkušenost - můj názor. :)
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od pepan »

:wink:
joo taky sem měl před cca 10ti lety nekvalitní protektor..traky se urval od starého kordu..sic na záruku,která klapla..ale zasejc můžu oponovat,že mě mišelinky tak zpuchřeli nový po 2zimách...je to pro a proti
s vyvážením nemám propblém ani s 265/70 r 15..ale je to jiná guma..tedkon je to fakt o něčem jiným..výrobní postup je ouplně jinde než před xxx lety zpět :mrgreen:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od cert »

Tak celých 10 let to není (auto jsem kupoval v r. 2003 a boule se udělaly v r. 2005), ale třeba ta kvalita šla opravdu nahoru. Golfa má ode mně bratránek a Kleberky vypadaji furt stejně, totéž moje Nokiany po dvou zimách...
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od David C3 »

Přezuto na Good year UG7 (2x nová pneu)... tak sem připraven
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od Martun »

Pánové, pánové... To jsou dohady.. Ještě že se u toho pobavím . :wink:

Tak mám taky dneska přezuto. Teda než si na ten vzhled zvyknu... Auto zas jak sociál... [-o< Budu stávkovat za léto! :lol: stejně nelyžuju a sníh ve městě nesnáším.. :-D
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od Gandalf »

Taky dnes přezuto - původní akční Nokiany, dotaženo 110 Nm a nafoukáno 34 Psů... :D
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od Mexican »

Gandalf píše:Taky dnes přezuto - původní akční Nokiany, dotaženo 110 Nm a nafoukáno 34 Psů... :D
heheh, ty to beries ako start raketoplanu :-)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pneumatiky a kola“