Vibrace při 3000 otáčkách

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Odpovědět
polcakcz
*
Příspěvky: 13
Registrován: 23 říj 2010, 19:19

Vibrace při 3000 otáčkách

Příspěvek od polcakcz »

Zdravím! Tento týden jsem si koupil krásné černe coupečko a narazil jsem na menší (doufám) problém... Při cca 3000 otáčkách se od motoru přenáší vibrace - vibruje úplně celé auto... Dělá to opravdu jen okolo těch 3000 (+/- 100) a to při jízdě s plynem i bez... Docela mě to štve a proto se chcu vás, zkušených borců zeptat v čem může být problém a kolik bude stát oprava? Vše ostatní je jinak v pořádku... Díky za odpověď a doufám že se nevybulím :-D :hyu: :tus: :mrgreen:
Reklama
 

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Vibrace při 3000 otáčkách

Příspěvek od black_sheep »

mrkni pod motor, na vyfuk. je tam takova pruzna cast - vlnovec. tak jestli ho nemas KO. hlavne bych se ujistil jestli ty vibrace nejsou od motoru, jestli ti treba nebeha na tri valce nebo tak... to staci na bezicim motoru pridat na skrtici klapce plyn a uvidis a uslysis jak sebou skube...
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
polcakcz
*
Příspěvky: 13
Registrován: 23 říj 2010, 19:19

Re: Vibrace při 3000 otáčkách

Příspěvek od polcakcz »

OK, zítra vyzkouším... Doufám že samotným motorem to není... Kdyby běžel jen na 3 válce tak to jde poznat na výkonu a ten problém by se neprojevoval jen při určitých otáčkách ale pořád ne?

EDIT:
Tak jsem vyzkoušel a prohlédl to co jsi mi poradil.... A prisel jsem na zajímavou věc - h..no tomu rozumím :D Vlnovec vypadá že je v pořádku (nevím jak se to pozná, ale vypadá normálně...) a motor sebou nijak neškube (chod je stejný i při 3000 otackach-žádne škytání, klepání atd...).
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Vibrace při 3000 otáčkách

Příspěvek od mirpie »

za kolik jsi to koupil, jestli to není tajné?
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
polcakcz
*
Příspěvky: 13
Registrován: 23 říj 2010, 19:19

Re: Vibrace při 3000 otáčkách

Příspěvek od polcakcz »

Tajné to není, koupil jsem to od jednoho pána který to prodával za 47 000, ukecal jsem s ním (jakožto chudý student) slevu 10 000, takže 37 000... :D/ Auto je vzhledem k ceně a stáří v dobrém stavu... Ale rezne jeden podběh, nebrzdí levá zadní brzda (už jsem to tu hledal, je to asi stejný problém který si řešil i ty v tématu "brzdy") a hodně moc mě štvou ty vibrace... Snad půjde všechno lacině opravit... :wink:
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Vibrace při 3000 otáčkách

Příspěvek od black_sheep »

10.000 sleva? no fiha to neni normalni :lol: to je naky divny
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
polcakcz
*
Příspěvky: 13
Registrován: 23 říj 2010, 19:19

Re: Vibrace při 3000 otáčkách

Příspěvek od polcakcz »

Myslím že ne, pán to rozumně odůvodnil-potřebuje rychle prostornější auto kde není takový problém nasedat (nechci to tady vypisovat) a byl si asi dobře vědom že nabídky, kdy může mít v podstatě běhěm týdne auto bez problémů prodané (i já jsem poměrně spěchal) se shánějí těžko :wink: A k tomu mám obchodního ducha a charizma :mrgreen: Ale odbíháme od tématu... Nevíte o něčem dalším co může ty vibrace způsobovat???
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Vibrace při 3000 otáčkách

Příspěvek od mirpie »

prodej to svoje, kup moje a máš po vibracích + brzdy a vše okolo naprosto v pořádku.....
No co už...nevím, prolez motorový prostor, silentbloky motoru, převodovky, dekl na výfukovém potrubí, uložení výfuku........
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
polcakcz
*
Příspěvky: 13
Registrován: 23 říj 2010, 19:19

Re: Vibrace při 3000 otáčkách

Příspěvek od polcakcz »

Kamarád říká že to může být i setrvačník... ](*,) Doufám že ne... V úterý s tím zajedu na diagnostiku a uvidím...
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Vibrace při 3000 otáčkách

Příspěvek od black_sheep »

a na volnobeh to netrese? kdyz auto chcipnes neskubne sebou cely motor? takovy jsem mel priznaky spatnejch silentbloku na motoru... kdyz otevres dvere pri bezicim motoru, tak jestli se ti na volnobeh tresou (sahni na ne), nebo cejtis ve volantu ci sedacce jak bezi motor tak jsou spatny.

jestli je motor klidny, tak to ale spis bude neco jinyho. vlnovec vypada dobre rikas, tzn. zadny diry nebo vymotany draty, tak bych zkontroloval jestli vyfuk drzi jak ma. tzn. jestli nekde nekdo nenahradil gumovy silentblok treba kusem plechu a vyfuk pak prenasi vibrace do karoserie..
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
polcakcz
*
Příspěvky: 13
Registrován: 23 říj 2010, 19:19

Re: Vibrace při 3000 otáčkách

Příspěvek od polcakcz »

Tak je to potvrzené, jsou to "vychechlané" silentbloky... Az se moc naštvu nechám je vyměnit... Díky... :wink:
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“