Check Engine a samovolné zvyšování otáček

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

cuxicek
*
Příspěvky: 10
Registrován: 31 bře 2010, 20:35
Bydliště: Česká Lípa

Check Engine a samovolné zvyšování otáček

Příspěvek od cuxicek »

ahoj kamarádi,mám Hyundai Accent 1994 a dost dlouho mě trápí kontrolka Check Engine.Pokud je motor studený je vše vše v pořádku,ale po ohřátí se kontrolka rozsvítí a nastávají potíže.Za určitou dobu se samovolně zvýší otáčky až do maxima a pak motor vypne.Někdy hned naskočí,ale jindy ne a musím ho roztlačit.Na první škubnutí chytí.Pak se otáčky lae drží okolo 2000 a v autě je cítit zápach jak ze senkrovny(čpavek).Vyměnil jsem termostat,snímač otáček i teploty.Vyčistil klapku,prostříkal kontakty a stále ten samý problém.Na diagnostice my vloni řekli,že je to snímač otáček na vačce a stejně to dělá dál.Mám nové svíčky i kabely a spotřeba se mi enormě zvedla.Na to,že mám najeto 189000 jsem šel ze 6 litrů na 10.Pokud jste někdo měl stejný problém a vyřešil ho,prosím dejte vědět.Je to mazlíček a nerad bych se ho zbavoval.Díky. [-X
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Check Engine a samovolné zvyšování otáček

Příspěvek od Hardcam »

Odkud jsi? Zkusili bychom to znova napichnout.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
cuxicek
*
Příspěvky: 10
Registrován: 31 bře 2010, 20:35
Bydliště: Česká Lípa

Re: Check Engine a samovolné zvyšování otáček

Příspěvek od cuxicek »

ahoj,jsem z České Lípy,dneska jsem zkusil odpojit baterku a vyndal jsem vzduchový filtr.Byl poněkud "zašlý,, tak ráno uvidím a ozvu se co a jak.Jinak díky za ochotu.
tarn2
Příspěvky: 1
Registrován: 06 říj 2010, 19:25

Re: Check Engine a samovolné zvyšování otáček

Příspěvek od tarn2 »

čau , mam ten samy problem. Kdyz je motor studeny tak to jede a startuje bez problemu. Az se rucicka teploty dostane na dolni risku , rozsviti se kontrolka CheckEngine a otacky letej nahoru , auto zacina cukat , a pri zarazeni neutral auto nereaguje na plyn pak motor chcipne. Na 80% auto nastartuje ( nebo musim cekat az trochu vychladne ) a pak jezdi bez problemu...

PS. co vyndani filtru ??
Uživatelský avatar
mayq
***
Příspěvky: 923
Registrován: 12 čer 2008, 19:30
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Check Engine a samovolné zvyšování otáček

Příspěvek od mayq »

Menil si snimac na vackovom hriadeli, ale snimac na klukovej hriadeli nie ?!
Hyundai Accent `96, 1.5i 12V, 5dv. hatchback Marlborough Red

Obrázek
Uživatelský avatar
HelenaS
Příspěvky: 2
Registrován: 29 zář 2010, 16:12
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

check engine :-( :-( :-(

Příspěvek od HelenaS »

Dobrý den, nemáte někdo zkušenost? Koupila jsem si před měsícem hyundai accent, r.v 1995. za jízdy se mi rozsvítí kontrolka check engine a za chvíli nejde přidat plyn, nic.. a auto chcípne, někdy nastartuji hned a někdy až třeba na popoáté.. Už jsem zoufalá. v servisu na nic nepřišli, na počítači to taky žádnou chybu nenalezlo :-( taky nefunguje otáčkoměr,jen když se mu chce, pak si taky auto samo od sebe přidává plyn, stojí nastartované a z ničeho nic řve plyn a pak chcípne. :-( neměl jste někdo tyhle potíže? Vyměnili mi palivový filtr, lamda sonda by tohle prý nedělala.. tak už nevím co dělat :-(
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: check engine :-( :-( :-(

Příspěvek od Rybář »

Otáčkoměrem se netrap. Mně také zlobil (můžou to být vadné přímo budíky nebo čidlo otáček). S tím CHECK ENGINE, to bude také něco s elektrikou. A měla si to v servisu :hyu: ? Jestli si to měla na diagnostice někde jinde, je možný, že to nic nehlásí, ale chyba tam je.
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: check engine :-( :-( :-(

Příspěvek od MICHAL77 »

Může to být kupa poruch, např. odchází snímač otáček, nebo si to někde přisává vzduch (to by vysvětlovalo ty vysoké točky), ale v :hyu: servisu by na to měli přijít......
Dalším možným je váha vzduchu - klapka, či obtokovej ventil-volnoběžnej.
.........
Uživatelský avatar
HelenaS
Příspěvky: 2
Registrován: 29 zář 2010, 16:12
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: check engine :-( :-( :-(

Příspěvek od HelenaS »

Měla jsem to v :hyu: servisu napojené na počítač a neukázalo to vůbec nic. tak nevim co s tím, potřebuji jezdit do práce a ne každou chvíli stát někde u pangejtu :oops: ](*,) Tak mi jen napadlo, jestli jste někdo neměl podobné potíže ..
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: check engine :-( :-( :-(

Příspěvek od Yurii »

Tak jestli svítí check engine, a má to starej diagnostickej konektor možná by se dalo "vyblikat" jakou si jednotka pamatuje závadu, nechce se mi věřit že v servisu ani nepřišli na to co to hlásí :shock:
Jaký máš model a rok výroby? Nebo stačí když sem napíšeš VIN bez posledního šestičíslí a už to zjistím ;)
Vypadávání otáčkoměru je běžné, dělají mi to obě Scoupe naprosto nezávisle na čemkoli :-D

Ale je divné to zvyšování otáček to bych viděl na pokažený volnoběžný ventil (nebo něco co ho vyprovokuje k otmu aby zvýšil otáčky), protože Scoupe a Accenty mají plyn mechanický a přímo tažený od pedálu ke klapce.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
mayq
***
Příspěvky: 923
Registrován: 12 čer 2008, 19:30
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: check engine :-( :-( :-(

Příspěvek od mayq »

OT: Ked Check nezhasina po par sekundach v polohe ON ale stale svieti ako vyblikat nejake kody ???
Hyundai Accent `96, 1.5i 12V, 5dv. hatchback Marlborough Red

Obrázek
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: check engine :-( :-( :-(

Příspěvek od Yurii »

Tady je návod: https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=41&t=14843 U starších Accentíků by to mělo být stejné.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
mayq
***
Příspěvky: 923
Registrován: 12 čer 2008, 19:30
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: check engine :-( :-( :-(

Příspěvek od mayq »

Navod som nasiel pred casom, lenze sa to vyblikava ked je kluc v polohe ON nie?? Ale ked Check svieti stale predpokladam ze sa to nebude dat vyblikat... kedze Check by mal zhasnut po par sekundach po dani kluca do polohy ON alebo sa mylim??
Hyundai Accent `96, 1.5i 12V, 5dv. hatchback Marlborough Red

Obrázek
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: check engine :-( :-( :-(

Příspěvek od Yurii »

Měl by zhasnout ale myslím si že pokud svítí pořád, tak by po prvním delším impulzu měl začít blikat. Jinak po zapnutí zapalování do polohy ON by měl CE zhasnout, alespoň se mi u Scoupe nikdy nestalo že by svítil pořád.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
mayq
***
Příspěvky: 923
Registrován: 12 čer 2008, 19:30
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: check engine :-( :-( :-(

Příspěvek od mayq »

Dnes skusim, hadam neodpalim RJ... to by bolo nemile a asi koniec s Accentom... :-k Vacsinou kazdemu ChE zhasina ale uz tu boli aj clenovia ktorym svietil stale, takze jediny s touto anomaliou niesom...
Hyundai Accent `96, 1.5i 12V, 5dv. hatchback Marlborough Red

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Accent - Motor a převodovka“