rozvod sonata 97

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Jirka186
**
Příspěvky: 110
Registrován: 17 črc 2008, 19:32

rozvod sonata 97

Příspěvek od Jirka186 »

ahoj budu dělat rozvody na sonatě nevíte někdo kde sehnat tu aretaci na vačky.Dik
Sonata 97 2.0l 92kw
Sonata 03 2.0l 106 kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: rozvod sonata 97

Příspěvek od Kony5 »

jakou aretaci myslíš ??? sonata ma nahoře na vačkách dvě rysky musej byt naproti sobě....když už budeš dělat rozvody nezapomen na remen vyvažovací hrídele taky....
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Jirka186
**
Příspěvky: 110
Registrován: 17 črc 2008, 19:32

Re: rozvod sonata 97

Příspěvek od Jirka186 »

ja vim to sem pravě tak udělal včechny řemeny jsou nový i ten hydraulickrj napínaak sle tabestie mi pro protočení nesedí o pul zubu na vačkách st stim dělám cokoliv
Sonata 97 2.0l 92kw
Sonata 03 2.0l 106 kw
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: rozvod sonata 97

Příspěvek od Kony5 »

jo to vím to je problem no...u TDI motoru je dobrý že si povolíš vačku a pak až máš vše na ryskách a napnutej napínak tak ji jen dotahneš a je to okej....ale sonata ma na vačkách klínky takže tam to nejde....mi to taky nešlo...chce to pořád skoušet a ono se to nakonec podaří...aspon mi se to nakonec vždy povedlo....
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Jirka186
**
Příspěvky: 110
Registrován: 17 črc 2008, 19:32

Re: rozvod sonata 97

Příspěvek od Jirka186 »

ale zase TDI neni auto ale traktor smradlavej tam si to dovolit mužou ja to taky dělám na TDi tak že srazim vačku povolim ty tři na čerpadle dam tam řemen a až pak tu rolnu co je mezi vačkou a čerpadlem krásná práce na 2-3 hodiny nei co dělat i s nastavenim přestřiku .Ale na tom mim autě se mi to nějak nedaří pořad mi tam tem pulzub chybí ke spokojenosti asi si koupim něco s většim motorem tem 2L je mi už malo
Sonata 97 2.0l 92kw
Sonata 03 2.0l 106 kw
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: rozvod sonata 97

Příspěvek od Kony5 »

tdi je smradlavej traktor to je fakt..ale rozvody se na tom delaj dobre ...ale na tom dvouvackovem tdi je to uz shit a nekdy i remen novy je tak tak tam vubec nasadit....4g63 je dobry motor.nedokazu poradit chce to skouset nne to taky trvalo...a k tomu vetsimu obsahu...co udelat turbo sonatu?:-D..to by jelo..staci ze seenaty vyndat interier komplet avtak a je to jiny svezeni.....
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Jirka186
**
Příspěvky: 110
Registrován: 17 črc 2008, 19:32

Re: rozvod sonata 97

Příspěvek od Jirka186 »

o tom turbu už sem taky přemejšlel ale je to moc práce na ten motor si nemužu stěžovat tahá krásně v celim spektru otaáček nato že ma 350 jede jak drak tohle mít slevnej benzínak od koncernu tak už nejede anebo žere jak tank a třetí možnost že na 5 litru benzínu dolejvá litr oleje.Přemejšlim že sem ted někde vyděl v6 komplet že bych proní zajel a dal jí dohromady pulka motoru je bez jiskry takže nova civka nebo civky kabely svíce a je to a nebo pak XG350
Sonata 97 2.0l 92kw
Sonata 03 2.0l 106 kw
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: rozvod sonata 97

Příspěvek od Kony5 »

ta 3 V6 v sonatě je nic moc...ono je to těžký ten předek strašně a docela při nerovnostech to citíš...a hlavně přední naprava trpí....to bude stejný motor jak galant a na něm sem v servisu nedělal nic jinýho než čepy a ložiska to šlo furt......xg se my taky lýbí ale zase spotřeba ale aspon neni drahý.....já si chci udělat sonatu zatim bez turba jen AWD podvozek a poladím atmosferu motor....auto je komplet vykuchaný...až bude čas a prachy vyvařím dovnitř jen rám,dodělam brzdy,,,a podvozek D2 .....a až se trochu naučím jezdit tak vyměním turbo motor i s kabeláží ,v polsku je eclipse gsx (to je 4G63T s AWD) hodně za par korun....hold ted musím koupit jinačí auto : :| ...ale už se těším až zas budu dělat na sonatce :lol: :lol: :hyu: ....jen tak OT...co máš za sonatu Y3 nebo Y2??? já mám Y2 tu rozdělanou ta neni vubec rezava nikde upe jak nová sem se divil strašně :shock: a tu novější Y3 ta je na první pohled taky dobrá (drobne dirky sem vyvařil .nastřikal a zaleštil tak nejde poznat moc :-D ) ale držaky narazníku,napravy , výfuk a ták to je hrozně rezavý :D a to je to mladší asi jinde vyrobená nechapu..
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Jirka186
**
Příspěvky: 110
Registrován: 17 črc 2008, 19:32

Re: rozvod sonata 97

Příspěvek od Jirka186 »

Y3 a v naprostym pořádku nic neni zrezly nic nikde nehnije nedavno sem musel sundavat naraznik a blatnik dostal sem tečku od fabie a všechno šlo krásně povolit.Nic nebylo pod plastama orezly jenom se na některech držákach louplal barva takže sem je očistil a znova stříknul ještě musim opravit naraznik předni takže si snim i trochu pohraju vyndam zněj ty ukrutný žlutý mlhovky a dám tam byly dam do něj břížky a znova si ho stříknu a pří ty přiležitosti udělam konečně i ten zadní to sem zas dostal tečku od fusiona.ktomu Xg že trochu papa to nevadí ten motor si to zaslouží ten výkon tam nějak musíš nakrmit a 10-13 neni tak strašný znamej to má a je stim spokojenej a jezdí průměr za 11,7
Sonata 97 2.0l 92kw
Sonata 03 2.0l 106 kw
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: rozvod sonata 97

Příspěvek od Kony5 »

tak ta moje Y3 asi byla utopená nebo co...sem dával denni svicení a chtěl sem sundat narazník...no držaky narazniku byly upe k.o. zustali mi v ruce jak sem se snažil povolit jeden šroubek tak..sem naraznik radši ani nesundaval a jen prostčední mřizku sundal abych se tam dostal.......hod sem foto tvoji sonaty....
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Uživatelský avatar
valach
**
Příspěvky: 297
Registrován: 14 pro 2009, 16:42
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: rozvod sonata 97

Příspěvek od valach »

Tak já jsem vyvařoval zadní lemy, respektive části a nárazník šel dolů úplně v phodě. Natřel jsem si to a jak jsem ho dal nazpátky tak jsem šrouby mázl vazelínou a věřím že to zase nějaký pátek vydrží. Chci sundat i přední, protože mi nesvítí mlhovky tak se podívat tak doufám, že to bude jako zadek. A spotřeba je taky ok, holt je to svezení. Pokud nemáš moc těžkou nohu tak se dá jezdit i kolem 9l. :D/
Sonáta 2.0 16v r.v.96 102kW
Fiat punto sporting 1.2 16v r.v.2000 6rychlostní 59kW
Škoda Fabia 1.4 Mpi r.v.2000 50kw
Jirka186
**
Příspěvky: 110
Registrován: 17 črc 2008, 19:32

Re: rozvod sonata 97

Příspěvek od Jirka186 »

jen co jí dam do kupu tak jí sem dám
Sonata 97 2.0l 92kw
Sonata 03 2.0l 106 kw
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: rozvod sonata 97

Příspěvek od Kony5 »

valach ....to je právě ono ;-)...ja tu střibrnou rezavou nemám...a tu zelenou jo.....a zelena je mladší....ale Y2 a Y3 sou "uplně jiný auta "......se sonatou jezdím i za 7 ;-) - dálnice jezdim hodně...ale po městě těch 9 vezme.....uvidime...dokud nepořídím nějake bydlení tak zelena sonata bude muset sloužit....chtěl sem sice osobák kupovat ale před panelakem to je dobre aby mi to oškrábali a ták....takže prvně nakladák :wink: ať mužu vydělávat....pak bydlení .... a mezitim spravím stříbrnou :twisted: :twisted: už mám přirubu na svody..sem to piloval ,brousil, vrtal s 14 nebo snad 16oceli :roll: nešlo to vubec ale je to hotova.(dělal sem to z rámu návěsu) ...a zitra komplet vyndat interier a :twisted: vařit rám :twisted: rezavá daily cár mně netlačí :mrgreen: ale to už dám pak do sveho 4x4 tematu :-D...
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
ZdeněkH
**
Příspěvky: 203
Registrován: 05 zář 2010, 00:20
Bydliště: Brno

Re: rozvod sonata 97

Příspěvek od ZdeněkH »

Chci se zeptat kdo už dělal sám rozvody jde se tam dobře dostat? Jsem to okukoval a teda přístup nic moc. Myslel jsem, že třeba od kola to půjde, ale ono nic.
Na bývalé lancii jsem třeba sundal kolo a plastový podběh a ejhle měl jsem královský přístup k řemenům a rozvodům a to byl pětiválec.
Tady jsem nic jako oddělávací plastový podběh neviděl jo pár kousků plastů tam je, ale nic pro rozvody.
Jirka186
**
Příspěvky: 110
Registrován: 17 črc 2008, 19:32

Re: rozvod sonata 97

Příspěvek od Jirka186 »

ZdeněkH píše:Chci se zeptat kdo už dělal sám rozvody jde se tam dobře dostat? Jsem to okukoval a teda přístup nic moc. Myslel jsem, že třeba od kola to půjde, ale ono nic.
Na bývalé lancii jsem třeba sundal kolo a plastový podběh a ejhle měl jsem královský přístup k řemenům a rozvodům a to byl pětiválec.
Tady jsem nic jako oddělávací plastový podběh neviděl jo pár kousků plastů tam je, ale nic pro rozvody.


Jde to krasně sundaš kolo nechaš tam podběch schodíš ho zvrchního silembloku a odendáš plasty na rozvodech pak už se tam muže nadherně jenom si pak dej při napínaní kladky pozor na ten hydraulickej napínak musíš tam mít mezeru mezi napínakem a kladkou jinak ti křupne napínak
Sonata 97 2.0l 92kw
Sonata 03 2.0l 106 kw
Odpovědět

Zpět na „SONATA“