Úbytek chladící kapaliny a funkce termostatu

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
masarv
*
Příspěvky: 42
Registrován: 04 črc 2010, 23:41

Re: Úbytek chladící kapaliny a funkce termostatu

Příspěvek od masarv »

Ruska.ruleta píše:Mechoune, bereš to moc technicky, nikdy nebude tolik volného vzduchu v dolité vodě jako je objem dolévané vody.

V jednom, ale s tebou souhlasím, nekupovat demineralizovanou vodu, ale destilovanou.
demineralizovaní je proces za studena, proto o hodně levnější, vzhledem k množství vody kterou budeš potřebovat, kupovat destilovanou.
RR


Demi voda čo sa týka sa týka chemického zloženia je kvalitnejšia až nie kvalitou lepšia ako destilovaná voda.Demi voda nie je vhodná na potravinárske účely nakoľko sa vyrába z úžitkovej(surovej) vody prechodom cez ionexy(katex,anex) a tým nie je zaručená bakteriologická čistota vody.Destil. voda sa vyrába zahriatim vody do bodu varu a súčasným ochladzovaním takto vzniknutých pár.Je drahšia preto, lebo je náročnejšia na energie.Som profi - výroba demi vody ma živí.
Naposledy upravil(a) masarv dne 04 lis 2010, 17:29, celkem upraveno 1 x.
masarv 1,6 CRDI 85kW/116k STYLE
Reklama
 

matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Úbytek chladící kapaliny a funkce termostatu

Příspěvek od matysekul »

Proto používám kondenzát z přehřáté páry,který je ze směsi 2x odplyněné demivody a vratného kondenzátu.
A už toho nechte technici :mrgreen:
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
willy50
****
Příspěvky: 1099
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: Úbytek chladící kapaliny a funkce termostatu

Příspěvek od willy50 »

jose3 píše:Tak snad to bude nějaká vlastnost a motor udržuje hladinu opravdu jen na 2 cm nad rysku. Já ji tam mám taky a když jsem to dolil, byla za chvíli opět na 2 cm. Nepřipadá Vám to ale divné? To jsem zvědavý co na to řeknou v servisu.
Já to mám právě tak, už rok mám cca 2cm nad spodní ryskou, nedolévám a neubývá.
Takže jsem to přestal řešit.
Uživatelský avatar
Dextrone
**
Příspěvky: 227
Registrován: 27 dub 2010, 21:46
Bydliště: Praha

Re: Úbytek chladící kapaliny a funkce termostatu

Příspěvek od Dextrone »

Dextrone píše:No já mám přesně tuhle zkušenost se Sonátou. Jakmile jsem cca od poloviny září začal používat topení, tak mi začala nepatrně mizet chladící kapalina. Nevím jestli to má s používáním topení nějakou souvislost, ale zatím to tomu přisuzuju, protože nic nenasvědčuje tomu že by by se voda dostávala do motoru nebo kapala kolem. Párkrát během října (na poprvé jsem dolil cca 300ml, po dalších cca 250km cca 100ml) jsem to malinko dolil a teď po 200km nic neubylo. Auto mám od května nové a topení jsem začal používat od půlky září.
Dnes jsem po delší době zkontroloval hladinu chladící kapaliny a po ujetí dalších 500km se kapalina neztratila ani o mililitr a je stále na rysce. Mé počáteční zmatkování ohledně úbytku kapaliny přisuzuju zavzdušněnému topení, neboť právě úbytek kapaliny jsem zaznamenal při začátku používání topení během září a října. Nyní už si vše sedlo a je klid.
Hyundai Sonata 2,0i DCVVT-121kW rv 4/2010 výbava Premium, barva šedá metalíza, hodně dobrý a komfortní vůz střední třídy
Ford Mondeo 2005 2.0 TDCi 96kW Ghia - nic moc
Škoda Felicia combi 1998 1.6MPi 55kW GLXi, naprosto spolehlivá a dobře zajetá
m.k.s
*
Příspěvky: 33
Registrován: 02 zář 2009, 20:34

Re: Úbytek chladící kapaliny a funkce termostatu

Příspěvek od m.k.s »

Dextrone píše:
Dextrone píše:No já mám přesně tuhle zkušenost se Sonátou. Jakmile jsem cca od poloviny září začal používat topení, tak mi začala nepatrně mizet chladící kapalina. Nevím jestli to má s používáním topení nějakou souvislost, ale zatím to tomu přisuzuju, protože nic nenasvědčuje tomu že by by se voda dostávala do motoru nebo kapala kolem. Párkrát během října (na poprvé jsem dolil cca 300ml, po dalších cca 250km cca 100ml) jsem to malinko dolil a teď po 200km nic neubylo. Auto mám od května nové a topení jsem začal používat od půlky září.
Dnes jsem po delší době zkontroloval hladinu chladící kapaliny a po ujetí dalších 500km se kapalina neztratila ani o mililitr a je stále na rysce. Mé počáteční zmatkování ohledně úbytku kapaliny přisuzuju zavzdušněnému topení, neboť právě úbytek kapaliny jsem zaznamenal při začátku používání topení během září a října. Nyní už si vše sedlo a je klid.

Po koupi nové i30 CW (1.4. benzín) jsem měl s úbytkem kapaliny taky problém (dolil jsem 2x plnou nádržku), ale pak se to z ničeho nic zastavilo a od té doby to neubylo ani o kousek (zastavilo se to v cca 1000 km a doteď (25.000 km) nic neubylo).
Jak píšeš výš - topením to nebude - voda v okruhu topení cirkuluje neustále, když chceš v kabině topit, je veden vzduch přes výměník topení, aby se ohříval.
Hyundai i30CW, 1.4 CVVT Clasic plus, 08/2009
Zero
Příspěvky: 4
Registrován: 02 kvě 2012, 19:13

Re: Úbytek chladící kapaliny a funkce termostatu

Příspěvek od Zero »

Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat v návaznosti na toto téma.
O Vánocích jsem byl na 2. garančce a vyměnili mi chladící kapalinu. Projeli to asi 10 km a auto vrátili. A od té doby jsem najel 1600 km a dolil už 650 ml směsi. Bylo to tak, že vždy po tom, co byl větší mráz, kapaliny ubylo a po prohřátí motoru a vychladnutí tam bylo méně.
Očistil jsem motor, najel cca 300 km a zkontroloval všechny spoje. Nic nikde neteče a není ani špinavé. Prolezl jsem všechny spoje.
Motor nevytáčím za studena a celkově mám najeto 15 tis.

Mám začít panikařit? Nevěděl byste někdo, čím by to mohlo být?

Děkuji.
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Úbytek chladící kapaliny a funkce termostatu

Příspěvek od 89majlo96 »

Osobne by som bol znepokojeny. Chladiacu kvapalinu mam piaty rok a nedolieval som ani kvapku. Najazdene sice len 23 tisic
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Zero
Příspěvky: 4
Registrován: 02 kvě 2012, 19:13

Re: Úbytek chladící kapaliny a funkce termostatu

Příspěvek od Zero »

Já za ty dva roky, co jsem měl originální zelenou, tak také ani kapku. A teď po výměně mám modrou a...
Ale Předevčírem jsem najel 130 km v kuse a po vychladnutí na rovině nic neubylo. Tak nevím...
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: Úbytek chladící kapaliny a funkce termostatu

Příspěvek od antek »

Zero píše:Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat v návaznosti na toto téma.
O Vánocích jsem byl na 2. garančce a vyměnili mi chladící kapalinu. Projeli to asi 10 km a auto vrátili. A od té doby jsem najel 1600 km a dolil už 650 ml směsi. Bylo to tak, že vždy po tom, co byl větší mráz, kapaliny ubylo a po prohřátí motoru a vychladnutí tam bylo méně.
Očistil jsem motor, najel cca 300 km a zkontroloval všechny spoje. Nic nikde neteče a není ani špinavé. Prolezl jsem všechny spoje.
Motor nevytáčím za studena a celkově mám najeto 15 tis.

Mám začít panikařit? Nevěděl byste někdo, čím by to mohlo být?

Děkuji.
Jj projeli ale zapoměli otevřít topení asi. Pak jsi ho otevřel ty a pochopitelně zrušil vzduchový pytel v topení. To mě provedli též, dolil jsem destilkou a narval jim auto do vrat na zkontrolování bodu tuhnutí nemrznoucí směsi, provedeno bez nijakých připomínek
Accent LC CF1 1.3 2006
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Úbytek chladící kapaliny a funkce termostatu

Příspěvek od sedrik_7 »

Ahojte, pred voma týždňami som bol na 2. garančnej prehliadke. V servise mi doliali chladiacu kvapalinu po hornú rysku na nádržke. Dnes som sa pozeral pod kapotu a všimol som si, že mám chladiacu kvapalinu asi centimeter, možno viac pod dolnou ryskou. Ako to mohlo tak rýchlo zmiznúť ? Nikdy som s tým žiaden problém nemal.
Môj známy, automechanik mi povedal, nech pokojne dolejem po vrchnú rysku destilovanú vodu, urobil som tak. Zajtra urobím zopár kilometrov a uvidíme či z toho ubúda, ak áno, mám vraj ísť do servisu, nech to prekontrolujú.
Nechápem ale, prečo tak naraz zmizla tá kvapalina, minulý rok boli aj väčšie horúčavy ako dnes, alebo posledné dni a pritom som žiaden problém nemal.

Je to normálne ?
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Zero
Příspěvky: 4
Registrován: 02 kvě 2012, 19:13

Re: Úbytek chladící kapaliny a funkce termostatu

Příspěvek od Zero »

antek píše:
Zero píše:Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat v návaznosti na toto téma.
O Vánocích jsem byl na 2. garančce a vyměnili mi chladící kapalinu. Projeli to asi 10 km a auto vrátili. A od té doby jsem najel 1600 km a dolil už 650 ml směsi. Bylo to tak, že vždy po tom, co byl větší mráz, kapaliny ubylo a po prohřátí motoru a vychladnutí tam bylo méně.
Očistil jsem motor, najel cca 300 km a zkontroloval všechny spoje. Nic nikde neteče a není ani špinavé. Prolezl jsem všechny spoje.
Motor nevytáčím za studena a celkově mám najeto 15 tis.

Mám začít panikařit? Nevěděl byste někdo, čím by to mohlo být?

Děkuji.
Jj projeli ale zapoměli otevřít topení asi. Pak jsi ho otevřel ty a pochopitelně zrušil vzduchový pytel v topení. To mě provedli též, dolil jsem destilkou a narval jim auto do vrat na zkontrolování bodu tuhnutí nemrznoucí směsi, provedeno bez nijakých připomínek
Nj, taky mě to napadlo. Otázkou je, jak to topení funguje., protože hadice vedoucí k topení, jsou teplé ať topím nebo ne. A vidím, že sedrik_7 něco podobného, takže to je asi bolest všech novějších i30?? :(
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Úbytek chladící kapaliny a funkce termostatu

Příspěvek od sedrik_7 »

Ja dnes zavolám do servisu, kde som bol na tej poslednej servisnej. Nie je predsa možné, aby dva roky z kvapaliny takmer ani neubudlo a zrazu za dva týždne zmizne celá nádržka. Však to nemá ani logické vysvetlenie. Som veľmi zvedavý, čo mi na to povie technik.
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Zero
Příspěvky: 4
Registrován: 02 kvě 2012, 19:13

Re: Úbytek chladící kapaliny a funkce termostatu

Příspěvek od Zero »

sedrik_7 píše:Ja dnes zavolám do servisu, kde som bol na tej poslednej servisnej. Nie je predsa možné, aby dva roky z kvapaliny takmer ani neubudlo a zrazu za dva týždne zmizne celá nádržka. Však to nemá ani logické vysvetlenie. Som veľmi zvedavý, čo mi na to povie technik.
Já tam volal včera odpoledne (už po 4.). A víte, co mi řekli? 3x že mám stále pozorovat hladinu a včera: No co jako chcete? Já mám dva mechaniky nemocné, příští týden je svátek a my objednáváme na konec května. Leda byste nám nechal auto na pozorování. AC Rozkoš Jihlava.

Hledám kontakt na ústředí Hyundai.... Psal jsem zatím na české. Jsem odhodlán až k soudní cestě...
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Úbytek chladící kapaliny a funkce termostatu

Příspěvek od adam221 »

Po vymene kvapaliny sa musi odvzdusnit, ale Hyundai nema odvzdusnovak, tak iba jazdit a par krat doliat... Osobne by som to neriesil, lebo je to normalne... Ovsem ak po vymene dolejem viac ako 1L tak by som to zacal riesit..
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
pilotzz
**
Příspěvky: 236
Registrován: 26 čer 2010, 21:06

Re: Úbytek chladící kapaliny a funkce termostatu

Příspěvek od pilotzz »

sedrik_7 píše:Nie je predsa možné, aby dva roky z kvapaliny takmer ani neubudlo a zrazu za dva týždne zmizne celá nádržka. Však to nemá ani logické vysvetlenie. Som veľmi zvedavý, čo mi na to povie technik.
Možné to je - u novýho auta mi zmizely tak 4dcl, teď po 2. garančce zatím nic neubývá (takže může vrtat červík s otázkou, zda to vlastně měnili..).
GrandeurHG300
(i30cw 1.4CVVT/80kW 7,2l/100km, LPG 8,4l/100km, E85 8l/100km)
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“