Palivo E85

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Palivo E85

Příspěvek od Martun »

No jeho to vyšlo něco kolem 12tis.. měl svoji nádrž... ale s cenou mě neber doslova, vyloženě si nejsem jistej... ale tak nějak to bylo.. a cena plynu je stále půl ceny benzínu 95...
a já nedám na naftu dopustit, zaplat buh za tu moji spotřebu a nájezdu km..
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Reklama
 

Uživatelský avatar
valach
**
Příspěvky: 297
Registrován: 14 pro 2009, 16:42
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivo E85

Příspěvek od valach »

Nafta ano ale určitě ne na krátké trasy, já dojíždím do práce denně 14 km tam a spět, plus nejeké pojížďky po městě a na ty studené starty a popojíždění si myslím že to není to pravé ořechové. Ale to je jen můj názor. A ten E85, tak kamarád na to jezdí pořád v obou autech ( ford, pažout) v poměru 1:1 asi třičtvrtě roku a po druhém tankování se mu upravila řídící jednotka (zřejmě) a má sice vyšší spotřebu cca o 2 dcl na stovku ale chválí si že je to svyžnější než normálně na obyč benzín, tak asi jak u kterého auta. Já jsem na to jezdil taky ale teď nám zavedly že pokud platím na benzince kartou, tak nám přidají poplatek co jim strhávají a tak jsem přestal k té pumpě jezdit. Ze začátku jsem měl taky problém, špatný start, ale po zahřátí bez problému. Možná tím že je to starý motor, no nevím.
Sonáta 2.0 16v r.v.96 102kW
Fiat punto sporting 1.2 16v r.v.2000 6rychlostní 59kW
Škoda Fabia 1.4 Mpi r.v.2000 50kw
e85power
Příspěvky: 3
Registrován: 22 lis 2010, 18:48

Re: Palivo E85

Příspěvek od e85power »

no ta přestavba je v závislosti na počtu válců v motoru. 4-válec výjde na cca 9000.

Vím, že spousta lidí jezdí teď na naftu, a na ty delší trasy je to fakt dobré. Ale já osobně mám rád spíš ten kultivovaný chod benzínu...ale toto jsou nekonečná témata ...benzín vs. nafta a respektuji obě skupiny příznivců...


Myslím si, že jezdit na E85 není špatné. Při míchání 1:1 je jízda bezproblémová. Uvidíme jak to půjde dále s oblíbeností s tímto palivem u nás.
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivo E85

Příspěvek od Yurii »

Včera jsem udělal překvapující zjištění, moje oblíbená pumpa v Hodkovičkách, každopádně na Modřanské v Praze už nějákou dobu má E85ku, normálně tam teda kupuju jenom levnej olej a další maziva ale včera mi to nedalo a rovnou jsme naklopil do Otloukánka 20 litrů... poměr paliv v nádrži teď bude tak 1:1 v malinkej neprospěch E85 tak sem zvědavej jak ten špunt pofrčí když má nový rozdělovač, kabely a pulzní svíčky... a hlavně jestli dneska nastartuju :lol:
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Palivo E85

Příspěvek od black_sheep »

hlavně si spočítej jakou to bude mít spotřebu :-) nám to vyrovnalo cenový rozdíl.. jinak jsem teda na jízdním projevu nepoznal, možná to pocitově lépe táhlo, ale kdoví (lantra 1.6)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Palivo E85

Příspěvek od Bolo »

Co ty svíčky?Jak to s nima jezdí?
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivo E85

Příspěvek od Yurii »

No uvidíme :) Při poměru 0,8:1,2 benzín-E85 to startuje pořád stejně blbě i když tady je-6. Že by to jelo něják líp to teda nevim, spíš se mi zdá, že v nižších otáčkách je línější a podle zkušeností z léta by se měl motor víc klepat na volnoběh ale u Otloukánka se klepe furt stejně.
Zkusím nádrž vyjet a pak dotankuju cistej ethanol co to udela, a kdyztak nadrz doplnim benzinem.

Určitě by to chtělo trochu zvýšit tlak paliva.

No s těma svíčkama: Sou to pulstar Iridium, takže pulzní a iridiový k tomu :) Otloukánek s nima jede malinko líp, je to poznat hlavně ve vysokejch otáčkách, od tý doby co je na něm mám se na tlaku turba občas objeví poslední kontrolka když na to slápnu. le jinak vliv na spotřebu ani startování moc nevidím.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
ZdeněkH
**
Příspěvky: 203
Registrován: 05 zář 2010, 00:20
Bydliště: Brno

Re: Palivo E85

Příspěvek od ZdeněkH »

Hele a to se prodává to palivo i teď? Jsem ho u svojí oblíbené benzinky nezaregistroval už někdy od listopadu. Asi kvůli zimě. A i když jsem s tím palivem měl trochu problémy stejně ho tam zkusím pak prdnout. Já si prostě nedám pokoj Lancia 2,4TDS taky jezdila na různá alternativní paliva
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivo E85

Příspěvek od Nexus »

Já to zatím neriskoval, ale táta chtěl ušetřit tak do své sonaty když mu zbývalo cca 10l benzinu nacmrndal 30l E85. Udělal to začátkem prosince, do konce ledna to vyjezdil a na můj dotaz jaký to bylo řekl, že žádnou změnu nezaregistroval. Startování stejné i při -15°C, akorát o chlup rychlejší zahřátí motoru a přepnutí na lpg... rozjezdy zpravidla město a problém neměl tak nevím, dlouhodobá zkušenost není. Až za čtvrt roku vyjezdím těch 30l co jsem teď natankoval tak to zkusím možná taky :mrgreen:
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: Palivo E85

Příspěvek od Josef »

Zhruba rok míchám cca 1:1 a žádný problém :D/
Při dnešním rozdílu cen cca 10 Kč asi zůstanu u této kombinace (stále pod 30 Kč/litr), zejména když k pumpě s E85 to mám cca 800 m :D/
mess
*
Příspěvky: 11
Registrován: 08 dub 2011, 11:34

Re: Palivo E85

Příspěvek od mess »

Sbírám také nějaké ty, ale opravdu relevantní informace o palivu E85. Potřebuji si tady jen něco ověřit, proto sem dávám příspěvek. Kolega v práci nechal upravit Sonatu 2.7 6-ti válec, rok výroby 2002 na používání čistého E85. Úprava spočívala v dodání další řídící jednotky a konektorů, cena 11600 Kč i s prací a odladěním. Nyní jezdí jen a pouze na E85 a auto se chová naprosto korektně. Jen v garáži už nevoní benzín ale slivovice. Spotřeba stoupla jen o 2 dcl. na 100 km. Při ceně 23 Kč za litr E85 a nájezdu 30000 km za rok měl investici zpět za 4,5 měsíce. Je zde na fóru někdo kdo toto palivo používá u profesionálně upraveného vozu? Když už E85, tak naplno a ne mix s N95.
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Palivo E85

Příspěvek od Skyline »

Negativum jizdy na E85 bych videl v nutne castejsi vymene oleje, nebot olej udajne mnohem rychleji degraduje pri pouziti tohoto paliva. Hovori se dokonce o vymene co 8000km, pak jen premyslim, zda se to vyplati, ja o tom urcite neuvazuji. Otazka je jak se to porjevi na celkove zivotnosti ostatnich veci, tesneni, palivove cerpadlo, vyfuk.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
DEE
**
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2011, 14:51

Re: Palivo E85

Příspěvek od DEE »

Drobny dotaz. Jaky by mel byt duvod k tomu, ze vydrzi mene olej? Resp. jak obecne by mohla zivotnost oleje zaviset na cerpanem palivu? Nevylucuju to, jen se ptam, protoze me to zajima.
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic - Sienna Orange >100 000km
mess
*
Příspěvky: 11
Registrován: 08 dub 2011, 11:34

Re: Palivo E85

Příspěvek od mess »

Připojuji se, také nechápu, co s tím má společného olej. Na jednom zahraničním fóru (bohužel cizímu jazyku nevládnu, takže překlad z Googlu) jsem spíše vytušil, že u nových vozů není vůbec žádný problém s životností. Tam se tedy jednalo o Subaru a ještě Renault. Šlo o zkušenosti z cca 3 let provozu. O oleji a nějakých problémech tam nic nebylo. Určitě bude závislost na použitých materiálech a právě z tohoto důvodu se tady ptám. Vůbec si nemyslím, že by Hyundai vyráběl nyní auta způsobem srovnatelným z 80-tými roky. Pokud je na tom automobilka s materiály podobně jako západní Evropa, tak by neměl být s životností žádný problém .
S0T0
***
Příspěvky: 508
Registrován: 09 říj 2010, 22:28

Re: Palivo E85

Příspěvek od S0T0 »

no sám teď jezdím na čistý E85. Jinak k tomu oleji. E85 má způsobovat rychlejší degradaci kvůli zvýšenému obsahu kyslíku v tomto palivu. Z podobného důvodu je i na LPG doporučováno zkrátit interval výměny. Ono totiž i u úplně nového auta dochází v nějaké min. míře k prosakování paliva-olej i opačně...
EX - i30 1.4 CVVT Patriot BRC SQ 24
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“