Výměna svíček

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Autobusák L
Příspěvky: 5
Registrován: 23 led 2011, 16:30

Výměna svíček

Příspěvek od Autobusák L »

Zdravím všechny.Marně jsem zde hledal toto téma.Tak se obracím s prosbou.Mám Elantru 1.6,koupil jsem ji novou.Byl to jeden s posledních kousků před ukončením výroby.Mám najeto 57 000 km bez jakéhokoliv problému.Mám před technickou,tak jsem se rozhodl vyměnit mimo jiné svíčky.Ale ouha,nenašel jsem je.V manuálu píšou,že mám odšroubovat vrchní střední plastovej kryt,no to jsem udělal i dřív,bez čtení,tohoto manuálu.Vedou tam kabely.Ale jeden kabel ze čtyř jsem vytáhl,byl jen zatlačen a na konci bylo něco podlouhlého v gumě,jako sonda.Až jsem se toho lekl,abych něco nerozšteloval,nebo nepoškodil.Nevím kde je hledat,abych něco zbytečně nerozdělával,nebo nerozbil.Moc děkuji za radu.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Výměna svíček

Příspěvek od Bolo »

Ničeho se neboj, to jsou svíčky jen jsou hodně zapuštěné v motoru.
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Výměna svíček

Příspěvek od black_sheep »

jj je to 4 ventilová technika, tj. každý válec 2 výfukové a 2 sací ventily.. svíčka je krásně uprostřed a tak je velice hluboko. nezapomeň že nad tím jsou dvě vačky (DOHC) takže to je běžný...
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Autobusák L
Příspěvky: 5
Registrován: 23 led 2011, 16:30

Re: Výměna svíček

Příspěvek od Autobusák L »

Díky za odpověď a radu.To asi nezvládnu bez speciélního klíč,co?Nevíte kde ho sehnat a koupit?
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Výměna svíček

Příspěvek od adam221 »

Malo by sa to dat zvladnut s gola sadou a predlzovakom..
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Výměna svíček

Příspěvek od black_sheep »

já to teda dělám gola sadou. ten klíč z benzínky nebo OBI je dobrej tak na starýho ponnyho kde byli svíčky hned poruce....
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Autobusák L
Příspěvky: 5
Registrován: 23 led 2011, 16:30

Re: Výměna svíček

Příspěvek od Autobusák L »

To ano,možná,ale jak ji pak vytánu až ji vyšroubuji?Já se pozeptám v nějakejch náhradních dílech,asi bude nějakej klíč univerzál na více značek,ne jen speciálně na Hyundai.
Autobusák L
Příspěvky: 5
Registrován: 23 led 2011, 16:30

Re: Výměna svíček

Příspěvek od Autobusák L »

Jo díky,já se radši ptám dřív,než se do toho pustím,než abych něco nezkazil.Možná po vyšroubování půjde vyndat normálně.
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Výměna svíček

Příspěvek od black_sheep »

zadnej specialni klic na hyundaie nikde mit nebudou.. proste jestli mas klasickou golu 1/2" tak se nekde stav at ti na to prodaji takovej orech special na svicky.. vevnitr je guma takze to narazis na zasroubovanou svicku, vysroubujes a vytahnes.. a pak kdyz ji tam vracis tak ji zatlacis do toho orechu, zasroubujes a vytahnes prazdnej orech... je to easy zadny strach....
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Výměna svíček

Příspěvek od adam221 »

=D>

Ked tam das novu sviecku, taj ju najskor nasrobuj rukou cez predlzovak, az na dotiahnutie daj golu...
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Výměna svíček

Příspěvek od black_sheep »

adam221 píše:=D>

Ked tam das novu sviecku, taj ju najskor nasrobuj rukou cez predlzovak, az na dotiahnutie daj golu...
to ušetří nějakej čas :)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Výměna svíček

Příspěvek od Bolo »

black_sheep píše:zadnej specialni klic na hyundaie nikde mit nebudou.. proste jestli mas klasickou golu 1/2" tak se nekde stav at ti na to prodaji takovej orech special na svicky.. vevnitr je guma takze to narazis na zasroubovanou svicku, vysroubujes a vytahnes.. a pak kdyz ji tam vracis tak ji zatlacis do toho orechu, zasroubujes a vytahnes prazdnej orech... je to easy zadny strach....
JJ je to snad v každé lepší gola sadě.Hlavně kabely tahej co nejblíže svíček at ho neurveš, už se mi to stalo :lol:
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Výměna svíček

Příspěvek od black_sheep »

ty originál kabely maj takovej pěknej tvar že se to drží z boku za tu gumu a netaháš to za kabel :)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Autobusák L
Příspěvky: 5
Registrován: 23 led 2011, 16:30

Re: Výměna svíček

Příspěvek od Autobusák L »

Tak Vám mockrát děkuji za užitečné rady,nemám s tímhle motorem zkušenosti,zatím jsem měl auta se starým motorem.Koukal jsem na to jak z jara.Tak se do toho pustím už s menšími obavami,že něco pokazím.
Uživatelský avatar
carlos
**
Příspěvky: 144
Registrován: 28 pro 2006, 13:43
Bydliště: nedaleko Chrudimi v H. Městci

Re: Výměna svíček

Příspěvek od carlos »

Autobusák L píše:Zdravím všechny.Marně jsem zde hledal toto téma.Tak se obracím s prosbou.Mám Elantru 1.6,koupil jsem ji novou.Byl to jeden s posledních kousků před ukončením výroby.Mám najeto 57 000 km bez jakéhokoliv problému.Mám před technickou,tak jsem se rozhodl vyměnit mimo jiné svíčky.Ale ouha,nenašel jsem je.V manuálu píšou,že mám odšroubovat vrchní střední plastovej kryt,no to jsem udělal i dřív,bez čtení,tohoto manuálu.Vedou tam kabely.Ale jeden kabel ze čtyř jsem vytáhl,byl jen zatlačen a na konci bylo něco podlouhlého v gumě,jako sonda.Až jsem se toho lekl,abych něco nerozšteloval,nebo nepoškodil.Nevím kde je hledat,abych něco zbytečně nerozdělával,nebo nerozbil.Moc děkuji za radu.
Zdravím! :D Tak to máme asi autíčka jak dvojčata. Já to mám srpen 2006 a ujeto 54000 km. Ale svíčky jsem měnil už na 42000 km. Možná brzo, ale to nevadí. Jaké tam dáváš? Já tam dal NGK - BKR5ES11.
Elantra 1.6, r.v.2006
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“