Varovné blikače

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Jirka-F
*
Příspěvky: 92
Registrován: 14 říj 2009, 11:02

Varovné blikače

Příspěvek od Jirka-F »

Včera jsem jel s naší plechovkou poprvé v noci a všiml jsem si, že mi nepravidelně bliká spínač varovných blikačů. Přiznám se, že nevím jak dlouho to už dělá, protože tohle opravdu nekontroluji. Když spínač zapnu, blinkry venku jdou v pořádku a spínač není osvětlený. Chtěl bych se zeptat, jestli to tak má být (myslím že ne). A jestli to bude uvolněná žárovka, měl už ten spínač někdo vyndaný (tipnul bych Alarma :D ). Nerad bych něco ulomil.
Hyundai i30 Classic 1.4i CVVT
Reklama
 

Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Varovné blikače

Příspěvek od 89majlo96 »

tusim ze tlacitko na vystrazne smerovky neblika, blikaju len ukazovatele smeru na pristrojovke
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Varovné blikače

Příspěvek od alarm »

sklamem ťa, nebol dôvod...ale na všetkých autách, ktoré som mal, to išlo z vonka vylúpnuť.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Jirka-F
*
Příspěvky: 92
Registrován: 14 říj 2009, 11:02

Re: Varovné blikače

Příspěvek od Jirka-F »

Alarm: No já to zkoušel, tedy něžně, nechtěl jsem tam opravdu něco ulomit a nešel ani ten střed ani celý ten zamačkávací čudl. Ono to sice funguje, ale znáš to. Když víš že něco blbne, tak ti to nedá spát.
Hyundai i30 Classic 1.4i CVVT
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Varovné blikače

Příspěvek od 89majlo96 »

ono to blika ? Nikdy som si to nevsimol #-o
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
murangil
*
Příspěvky: 48
Registrován: 11 úno 2011, 09:37
Bydliště: Ostrava

Re: Varovné blikače

Příspěvek od murangil »

Tlacitko na vystrazne sviti a pri zapnuti vystraznych blinkru mi taktez sviti a blikaji na pristrojovce smerovky.
Hyundai i30 1,4 2010 Silver champagne
OUT Citroen Xsara II 1,4
Škoda Fabia 1,4
Škoda Favorit LX
Škoda 120 L
Carolco
**
Příspěvky: 145
Registrován: 02 kvě 2010, 20:44
Bydliště: "Tady i onde,to byste nepochopil..."

Re: Varovné blikače

Příspěvek od Carolco »

Tak tak,svítí,teda je podsvícené když svítí světla ale při stlačení se jen rozblikají kontrolky blinkrů,nikoliv samotné tlačítko... A dloubat nedoporučuju,stejně je součástí panelu topení,takže samostatně ho nevyndáte. Jedině sundat celý středový panel (okolo ovládání topení,rádia a až nahoru co mají Korejské verze schránku) a pak ho z toho panelu sundat. Teď mě tak napadlo,to co píšu platí pro verzi s manuální klimou nebo úplně bez klimy,i když s automatickou klimou to bude jen o designu panelu,to tlačítko bude taky součástí ovládání topení.
i30 1.4 Start , Champagne Silver, Made in Nošovice

ex.: Peugeot 206 1.1
Peugeot 205 1.8
Škoda 120L
Škoda 100L
2x Trabant 601 "Limousine" :-)
Jirka-F
*
Příspěvky: 92
Registrován: 14 říj 2009, 11:02

Re: Varovné blikače

Příspěvek od Jirka-F »

Když jsem dneska přijel domů, tak mi to nedalo a skutečně jsem musel rozebrat středový panel. Když jsem sundaval koncovky kabelů, uviděl jsem že kabel s tím velkým konektorem tlačí na kabel s konektorem co vede ke spínači. Konektory jsem odpojil. Pak jsem odšrouboval tu vnitřní spodní desku abych se dostal k základně spínače. Zjistil jsem, že tlačítko opravdu nejde vyndat bez demontáže celého panelu. Pak jsem kryt tlačítka sundal a v tlačítku není žádná žárovka jak jsem si myslel, ale LED. Proměřil jsem jí a byla v pořádku. Tak jsem to celé začal dávat dohromady. Konektory jsem nasadil stejně jako byly. Zapnul jsem klíč a spínač zapnul. Opět nebyl podsvícený. Když jsem do kabelu ťuknul, tak podsvětlení tlačítka se rozsvítilo. Takže výsledek asi hodinové práce je ten, že "odborník" co to dával dohromady v továrně nasadil konektory tak, že jeden kabel tlačil na druhý a při jízdě to dávalo špatný kontakt (to blikání podsvícení) a při sepnutí tlačítka podsvícení nesvítilo ](*,) . Opraveno nasazením konektorů tak, aby se kabely nedotýkaly. Teď když tlačítko zapnu, svítí i když jdou blikače (a tím je vidět ve tmě). Zřejmě jste mě špatně pochopili anebo jsem se špatně vyjádřil. Já nechtěl aby tlačítko blikalo, ale aby bylo vidět i při zapnutí.
Hyundai i30 Classic 1.4i CVVT
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Varovné blikače

Příspěvek od alarm »

a kde sú fotky???? :evil:
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Jirka-F
*
Příspěvky: 92
Registrován: 14 říj 2009, 11:02

Re: Varovné blikače

Příspěvek od Jirka-F »

Zatím v mobilu :D . Až najdu čas a něco na převedení na menší velikost.
Hyundai i30 Classic 1.4i CVVT
Jirka-F
*
Příspěvky: 92
Registrován: 14 říj 2009, 11:02

Re: Varovné blikače

Příspěvek od Jirka-F »

Tak jsem se k tomu konečně dostal. Tady jsou fotky jak to vypadá postupně rozebírané. Sundání hlavního krytu je už popsané v návodech a to ostatní stačí jen povolit šroubky, nic zvláštního tam není. Jenom při nasazování se musí kolečko ovládání větráku dát správně. Je tam tyčka co pasuje do takové trubičky. To je vidět při případném rozebírání.
Přílohy
image001.jpg
image001.jpg (65.6 KiB) Zobrazeno 2903 x
Ta překřížení kabely patří do konektorů na obrázku 2. Jeden konektor je bílý a konektor pro blikač je hned pod ním.
Ta překřížení kabely patří do konektorů na obrázku 2. Jeden konektor je bílý a konektor pro blikač je hned pod ním.
image002.jpg (69.31 KiB) Zobrazeno 2903 x
image003.jpg
image003.jpg (66.65 KiB) Zobrazeno 2903 x
Hyundai i30 Classic 1.4i CVVT
Jirka-F
*
Příspěvky: 92
Registrován: 14 říj 2009, 11:02

Re: Varovné blikače

Příspěvek od Jirka-F »

Fotky se nevešly do jedné zprávy, tady je pokračování.
Přílohy
image004.jpg
image004.jpg (63.64 KiB) Zobrazeno 2902 x
tady je ta LED
tady je ta LED
image005.jpg (65.01 KiB) Zobrazeno 2902 x
I když jsem to původně dělal něžně, stejně jsou tam škrábance
I když jsem to původně dělal něžně, stejně jsou tam škrábance
image006.jpg (59.97 KiB) Zobrazeno 2902 x
Hyundai i30 Classic 1.4i CVVT
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Varovné blikače

Příspěvek od 89majlo96 »

tuto celu skatulku mi celu menili, lebo to vybrali a nieco tam posrali tak som mal fukar stale naplno a nesiel vobec regulovat
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Jirka-F
*
Příspěvky: 92
Registrován: 14 říj 2009, 11:02

Re: Varovné blikače

Příspěvek od Jirka-F »

Jo, to je jak jsem psal že se musí taková tyčka dát do trubičky. Když se podíváš na obrázek 003, tak je tyčka vidět v pravém dolním rohu. Takový ten čudlík jak je v kruhovým výřezu na tišťáku kousek pod šroubkem. Když to není nasazený, tak můžeš knoflíkem točit jak chceš a nereaguje.
Hyundai i30 Classic 1.4i CVVT
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Varovné blikače

Příspěvek od lukis01 »

tak tomu říkám rozborka zborka:)
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“