pneumatiky a disky

Zimní, letní, disky

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3713
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od Vilda »

Mexican píše:pre vsetkych nedockavcov, co uz chcu prezuvat:
Mám přezuto na letní od úterka a nejsem žádnej nedočkavec ... přezouvám každý rok přibližně ve stejnou dobu a když přijde nějaká sněhová přeháňka, tak prostě nevyjedu nebo jedu opatrně na letních. A sníh jsem viděl napadnout i v květnu ... tady v Praze od rána sněžilo, ale je teplo, tak to hned taje a od pondělka má být zase pěkně .. :D/

miro263 : Nový kolečka jsou pěkný i ve 14kách =D> na usedlejšího Accenta se hodí ... líbí se mi to ..
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 8061
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od Mexican »

Vilda píše:
Mexican píše:pre vsetkych nedockavcov, co uz chcu prezuvat:
Mám přezuto na letní od úterka a nejsem žádnej nedočkavec ... přezouvám každý rok přibližně ve stejnou dobu a když přijde nějaká sněhová přeháňka, tak prostě nevyjedu nebo jedu opatrně na letních. A sníh jsem viděl napadnout i v květnu ... tady v Praze od rána sněžilo, ale je teplo, tak to hned taje a od pondělka má být zase pěkně .. :D/

miro263 : Nový kolečka jsou pěkný i ve 14kách =D> na usedlejšího Accenta se hodí ... líbí se mi to ..

ak nemusis na dialnicu a nepotrebujes jazdit v poho. Problem je ze ak to auto potrebujes. A dam krk na to ze znova posledny vikend v marci budu bengovia obchadzat odpocivadla a kontrolovat zimaky. Aj ked bude 20 a slnecno. Mno a to snezenie je fakt nebezpecne. Spominam si a to som mal nove 195 letne, na Sturci napadlo asi 5cm snehu a nebolo to prehrnute. A smykalo to brutalne. Uplne sanky, najma v zakrutach
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023
Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od tombas »

Tak včera mi přišla nová kolečka, vypadají dobře, přiměřoval jsem je k těm plastovým poklicím, abych viděl, o kolik asi budou 15" opticky větší a není to velký rozdíl. Uvidíme, jak to bude vypadat naživo.
Na přezutí se chystám příští týden, snad už bude hezky a teplo.
Pneumatiky tam přijdou pravděpodobně Bridgestone B250 85T 195/55/15, podle techničáku.
No sám jsem na to zvědavý. :)
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od Rudolf »

Mexican píše:pre vsetkych nedockavcov, co uz chcu prezuvat:

http://www.novinky.cz/domaci/228076-do- ... ogove.html

ono sa do toho 1.4 skutocne vyplati pockat (u mna tento rok do 1.5-15.5 - kedze chcem dorazit zimaky)
V pátek jsem "dal" D1 na letních v té největší slotě. Všude okolo dálnice bílo, na vozovce mokro, teploměr držel na +1 (na nulu neklesl). Jel jsem do 110 a pocit, že to klouže jsem neměl. Nicméně po cestě tam při +14 to byla nečekaná změna.
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od cert »

Zdar kolegové - tak přemýšlím o tom, co nahradí do budoucna ty mizerný P6000... Pokračovat budu v klasických 14" 185/65 R14. Teď mi jde o to, že v TP je předepsán rychlostní H (210 km/h), ale pneumatiky třídy T (190 km/h) jsou za dost lepší ceny. Už jste někdo zjišťoval jestli se dá u letních pneumatik použít nižší rychlostní index bez následků na STK nebo při plnění případné škody pojišťovnou?
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3713
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od Vilda »

Cert : Tohle by mě taky zajímalo :-k proč mám v techničáku rychl. ind. H, když Accent má maximálku 190 km/h .... takže by index T v pohodě stačil ... ale slyšel jsem, že vyšší index mít můžeš, ale nižší ne .... a v 15kách index V už vůbec nechápu [-X
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Ahoj
Přesně tohle jsem řešil minulý rok, když jsem kupoval nové pneu (Nokian H).
Pokud najdeš dobrý obchod a nebo akci na gumy, tak je rozdíl mezi indexem T a H třeba jen 100Kč (v mém případě jsem to tak zrovna trefil).
Taky nechápu, proč musí být index H u CRDi, když máme maximálku ve 176 km/h :-k

Nokiany jsem kupoval tady:

http://www.eurodiesel-pneu.cz/
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od tombas »

Já jezdím na pneu s nižším indexem na xantii (T místo H) už 5 let a nikdy s tím žádný problém nebyl. Mám jak letní, tak zimní s nižším indexem a to má xantia maximálku 210 km/h.
Já nikdy tak rychle nejezdím, a když už tomu pokouřím, tak těch 180, ale víc ne.
Na STK už to bylo na těchto gumách nejmíň 2x a nikdy žádná námitka. Měl jsem i jednu pojistnou událost a taky to nikoho nezajímalo, na čem jezdím.

Na accenta mám taky vybrané pneu s indexem T (Bridgestone B250) a to proto, že vyšší indexy (H a V) mají vyztužené bočnice a tužší (pevnější) kostru. Tím pádem jsou i o poznání tvrdší.
Maximálka 1,4i je snad kolem 177 km/h, takže T v pohodě stačí.

Pokud jde o tzv. legalizaci pneu s nižším indexem, musí být na tachometru viditelně vyznačena max. rychlost odpovídající použitým pneu.
Na xantii bych měl tedy vyznačit 190 km/h, ale u ácy to je konstrukčně nad limit auta, takže není co vyznačovat.
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 8061
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od Mexican »

cert píše:Zdar kolegové - tak přemýšlím o tom, co nahradí do budoucna ty mizerný P6000... Pokračovat budu v klasických 14" 185/65 R14. Teď mi jde o to, že v TP je předepsán rychlostní H (210 km/h), ale pneumatiky třídy T (190 km/h) jsou za dost lepší ceny. Už jste někdo zjišťoval jestli se dá u letních pneumatik použít nižší rychlostní index bez následků na STK nebo při plnění případné škody pojišťovnou?
nizsi rychlostny index je mozne pouzit len u M+S pneu (teda a.k.a zimnych) a tak ako pise tonbas, musi byt upozornenie umiestnene v zornom poli. U letnych je oficialne povinne dodrzat rychlostny index uvedeny v TP (u 15" je dokonca V - co skorej zamrzne peklo a cert bude do prace jazdit na korculiach ako da Accent tych 240km/h). Ja tam mam H (u rozmeru 195/55/R15) a tak nejak s tym zijem ze hrubo porusujem predpisy
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3713
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od Vilda »

Tombas : Víš co, dokud Ti to na STKáčku prochází ... dobrý, ale pak tam jednou narazíš na kosa a vyletíš od technický jak namydlenej :?
A co se týče pojišťovny, tak už jsem to tady psal .... můj kolega měl těžkou dopravku a jak se likvidátor pojistný události snažil najít každou prkotinu, jen aby pojišťovna nemusela cálovat a pneu s nišším rychl. indexem, by se mu určitě náramně hodila do krámu ...
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
pivis
**
Příspěvky: 188
Registrován: 22 zář 2009, 14:35
Bydliště: Karlovy Vary

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od pivis »

tak konečně zas na letních
Přílohy
accent.JPG
accent.JPG (249.18 KiB) Zobrazeno 731 x
New Accent 1,4 Dynamic -celadon blue 11/2008-prodáno 2/2014
Hyundai Sonata NF 2,4
Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od tombas »

Vilda píše:Tombas : Víš co, dokud Ti to na STKáčku prochází ... dobrý, ale pak tam jednou narazíš na kosa a vyletíš od technický jak namydlenej :?
A co se týče pojišťovny, tak už jsem to tady psal .... můj kolega měl těžkou dopravku a jak se likvidátor pojistný události snažil najít každou prkotinu, jen aby pojišťovna nemusela cálovat a pneu s nišším rychl. indexem, by se mu určitě náramně hodila do krámu ...
Myslím si, že kdyby došlo až k takové situaci, že by pojišťovna odmítala plnění, pomohl by znalecký posudek, že nižší rychlostní index v žádném případě nemohl ovlivnit chování vozu v dané situaci. Navíc váhový index je v pořádku.
Takže jediné omezení je rychlostní - do 190 km/h, což o více jak 10 km/h přesahuje maximální udávanou rychlost výrobce vozu.

Kdyby došlo na soud, tak každý soudce, který má aspoň kousek mozku v hlavně to musí uznat. Prostě ty údaje v techničáku jsou nesmysl.

Edit: jediný problém by mohl nastat, pokud by došlo k nehodě při rychlosti vyšší než 190 km/h, ale to by mi už asi bylo jedno :-k.
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3713
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od Vilda »

Tombas : Ale jo, máš naprostou pravdu a já s Tebou souhlasím .... na 1.6ce mám sice maximálku 190 km/h, ale šel jsem přes ní jen jednou, abych si vyzkoušel, co Áca dokáže .... jinak jezdím normálně a přes povolenou rychlost, už patrně nikdy nepůjdu, nemám důvod [-X Mám sice kámoše na STK, ale ten jde za chvilku do penze a nevim, kdo příjde po něm .... a dohaduj se potom s nějakým pilným blbcem, kterej na R.I. bude bazírovat a technickou Ti nedá .... s pojišťovnou zatim žádný zkušenosti nemám a ani žádný získávat nechci ... [-X
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 8061
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od Mexican »

Vilda píše:Tombas : Ale jo, máš naprostou pravdu a já s Tebou souhlasím .... na 1.6ce mám sice maximálku 190 km/h, ale šel jsem přes ní jen jednou, abych si vyzkoušel, co Áca dokáže .... jinak jezdím normálně a přes povolenou rychlost, už patrně nikdy nepůjdu, nemám důvod [-X Mám sice kámoše na STK, ale ten jde za chvilku do penze a nevim, kdo příjde po něm .... a dohaduj se potom s nějakým pilným blbcem, kterej na R.I. bude bazírovat a technickou Ti nedá .... s pojišťovnou zatim žádný zkušenosti nemám a ani žádný získávat nechci ... [-X
tak tam prides znova na zimnych a je v podode. Beztak 99% ludi by tam odstali na nejakej drobnosti. Ja tam tiez pojdem na zimnych, lebo na letnych mam ET o 2mm mimo normu :-/ tiez trestuhodne
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023
Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od tombas »

Přesně tak Mexican, budu mít zimní na plecháčích, takže přehodit 4 kola za půl hoďky i se sváčou není problém.
Jediný problém je v tom, že vůbec netuším, jaký RI mají moje zimní gumy #-o.
Ale pro 14" je tam myslím T nebo H, V asi ne.

Kurňa, ale jezdím už 20 let a na STK jsem byl snad 10x, ale nikdy mi nekontrolovali pneu ani disky, jaký mají RI nebo ET.
Ani jsem nikdy od nikoho neslyšel, že by mu to kontrolovali.
Maximálně hloubku dezénu.
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pneumatiky a kola“