Úpravy i30 - tuning

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Úpravy i30 - tuning

Příspěvek od N2DRFT »

Hardcam píše:Nevim, jestli Spanele, ale to auto ma britskou znacku a volant napravo..:)
teď když na to koukam, tak se divim, ale ten server je španělskej :) těžko říct, jen škoda, že to neni nikde na videu abychom to viděli v akci nebo nafocený líp aspoň
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vakvas
*
Příspěvky: 24
Registrován: 10 bře 2011, 20:52

Pomoc s tuningem

Příspěvek od Vakvas »

Zdravím,

schanim nekoho v Praze, kdo ma zkusenosti s tuninkem a byl by ochotny me pomoci s decentnim zkraslenim meho :hyu:
Představuji si nejake decentni kridlo na zadni dvere, postrani listy, mozna koncovku vyfuku a dalsi drobnosti.

Sice vidam na netu, co si kde koupit, ale treba kridlo a listy jsem nidky nelepil a nerad bych to po.....
Mam i30CW bila barva, r.v.2011, 1.6. Casem bych se nebranil ani technickym upravam ;)

Diky za rady, napady a pripadne kontakt...
i30cw 1.6 92kW TriColor+
N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s tuningem

Příspěvek od N2DRFT »

problém je, že díly na i30 jsou převážně v koreji. Tim pádem těžko sehnat nějakej pěknej bodykit někde blíž. JInak křídla apod. celkem seženeš, ale teda na cw to je jak jsem koukal ještě těžší než na hatch.

Bejt tebou bych nejdříve pořídil pořádný kola, protože kola dělají auto. Pak třeba snížil podvozek, natřel brzdový třemny zatmavil okna, to je taková klasika co se dělá. duplex výfuk na 1.6 nemá moc smysl krom designu. Stejně tak upravovat nějak výrazně motor a brzdy taky nemá moc smysl, ale pokud bys měl peníze, tak proč ne.
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
Uživatelský avatar
Vakvas
*
Příspěvky: 24
Registrován: 10 bře 2011, 20:52

Re: Pomoc s tuningem

Příspěvek od Vakvas »

jj, diky!

aspon me to nekdo potvrdil... Asi touto cestou bych se chtel vydat.

Nekde jsem videl i nejake decentni kridlo, ale nevim, jestli si ho dokazu treba nalakovat a prilepit. Nektere se vrtaji, ale zas nechci mit problem se zarukou... Nevim, jestli by stacil lak ve spreji, nebo bych to musel nechat udelat v lakovne?

Trmeny si nalakuji, ale cim? Bezna barva na kov? Nebude to vadit opet zaruce?

Na kola posetrim.. vim, ze to bude tak 10tis, mininalne :)

Co je duplex? Dva vyfuky? Myslis, jen koncovku nebo se delaji i svody? Musel by se nejak porezat zadni naraznik?

Na okna se chystam pristi mesic... slunicko zacina palit ;)

Diky...
i30cw 1.6 92kW TriColor+
N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s tuningem

Příspěvek od N2DRFT »

Třmeny se barví brzdovkou-prostě barva na třmeny, musí bejt tepelně odolná, přecejen brzdy se zahřejou. Se zárukou si nejsem jistej, ale myslím, že nebude vadit. Kola pěkný se dja pořídit tak za 3000/kus někdy i levnější + tak 2000 pneumatika. Mě teda kola i pneumatiky vyšly na 20 000 celkem. Duplex je 2jtá koncovka výfuku, je to tu někde na fóru v "Úpravy a tuning" a teoreticky by stačilo kdybys to chtěl hlavně na design nějak rozdvojit až za katalyzátorem. Otázka je, jestli zachováš průchodnost potrubí, chce to trochu přemýšlet a dělat odborně, jinak můžeš i trochu výkonu ztratit. Ideálně se dělá celé výfuk. potrubí. A řezat do blatníku se bude muset, leda bys to vyved pod něj, ale musel bys to nějak odstínit, aby ti to neopálilo ten plast nárazníku. Křídla od stylla se lepí, mobis se šroubuje, co jsem se dozvěděl ztrácíš záruku když vrtáš na zadní(pátý) dveře no. A k oknům asi netřeba něco psát. Ještě se taky dají koupit diodový světla dopředu i dozadu a další blbosti. Mračítka. Pružiny nižší, ale v tomhle případě radši připlatit za podvozek komplet, vyměnit jen pružiny je prasárna. To je tak zatim všechno :)
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
Uživatelský avatar
Vakvas
*
Příspěvky: 24
Registrován: 10 bře 2011, 20:52

Re: Pomoc s tuningem

Příspěvek od Vakvas »

Moc díky za rady.

Jak je to jeste s napriklad obyč koncovkou na vyfuk..
Na netu vidam celkem pekny, ale nevim, jestli by to tam slo nejak rozumne pridelat, aby to pak necumelo dolu... nejakou ovalnou bych si predstavoval.... da duplexu bych ani netrval...

Nemas zkusenosti s nejakou, ktera tam sedne? Kdysi, se delavaly i nejake, ktere vyluzovali nejaky zvuk a nektere jen pro design.. bohuzel to u zadnych nauvadeji...

Vyhledl jsem si cerne elektrony a trmeny pujdou na bilou... nekde jsem to videl na bilem aute a bylo to moc pekny...

Diky!
i30cw 1.6 92kW TriColor+
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s tuningem

Příspěvek od 89majlo96 »

duplex nemusis tahat od katalizatora, staci len odrezat povodne potrubie za tlmicom a navarit nan dvojite. Ked chces koncovku tak si najskor lahni pod auto a pozri sa ze je potrubie na konci zahnute dole, musel by si ten zahnuty kus odrezat a vyrezat do narazniku otvor na koncovku. Farbu na brzdy nemusis pouzivat specialnu na strmene ktora je predrazena. Ja ich mam uz 3 rok natrete klasickou vrchnou na kovy a stale drzi.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Úpravy i30 - tuning

Příspěvek od N2DRFT »

díky za opravu, já jsem samozřejmě taky myslel za tlumičem, akorát mám teď nějaký období a nemyslí mě to :) Ale teda výfuk bych dělal přes takovou tu sponu a napojil to za katíkem celej tenhle posl. díl. Čímž bych se možná vyhnul problémům u garanční prohlídky, protože bych si tam pak moh vrátit původní díl.

Jinak jak píšu ta barva je ideálně ta na třmeny, ale tak asi stačí jakákoliv teplu odolná.

Jo a k těm koncovkám, třeba si můžeš koupit od maxxinoxu laděnou titanovou koncovku, má v sobě takovou vložku, která se dá trochu pootáčet a měnit tim zvuk, případně úplně vyndat na největší kravál :) Ale samozřejmě na zvuk aby to bylo komplet bys musel měnit airbox za sport filtr(to je ale trochu individuální) pak laděné svody atd.
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
Uživatelský avatar
Vakvas
*
Příspěvky: 24
Registrován: 10 bře 2011, 20:52

Re: Úpravy i30 - tuning

Příspěvek od Vakvas »

Co se tyka koncovky, nechce se me rezat vyfuk a zatim ani naraznik a tak jsem myslel jen pro design tam dat nejakou "tvarovanou"...
Vim, ze vyfuk smeruje dolu a kdyby byla koncovka, ktera by byla (jako, ze jsou) take ohnuta, tak by se to dalo elegantne nasadit a bylo by to rovne....

Proto jsem myslel, jestli tady nekdo neco takoveho nedelal... popripade, nevite-li o nejake, ktera by tam sedela...

Diky
i30cw 1.6 92kW TriColor+
N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Úpravy i30 - tuning

Příspěvek od N2DRFT »

tak on neni takovej problém si nechat od nějakýho fachmana vyvařit kolínko takový. Ale řezat do nárazníku budeš muset stejně aby to nějak vypadalo podle mýho názoru.
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Úpravy i30 - tuning

Příspěvek od 89majlo96 »

podla mna by nemusel rezat do naraznika ked by zohnal zahnutu koncovku, ale neviem ci zozenie taku siroku a ci ju tam namontuje, lebo potrubie ma na konci taky rozsireny lem. A neviem ci nebude robit problemy s osadenim koncovky. Ale tak treba to len zmerat sublerov ten vonkajsi priemer a hladat koncovku ktora by tam zapasovala.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
Vakvas
*
Příspěvky: 24
Registrován: 10 bře 2011, 20:52

Re: Úpravy i30 - tuning

Příspěvek od Vakvas »

A chlapi, kdo by me v Praze pomohl se zadnim spoilerem? Hlavne asi pridelat...

Diky !
i30cw 1.6 92kW TriColor+
N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Úpravy i30 - tuning

Příspěvek od N2DRFT »

v Praze určitě ne :D Ale za nedlouho mi přijde od stylly stříška, tak pak dám vědět, jak se to lepilo, nemělo by to být těžké.
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Úpravy i30 - tuning

Příspěvek od N2DRFT »

a teda k tej koncovce nevím, jediná co by šla dát pod nárazník by byla taková ta placka, jinak by to vypadalo na prd, navíc otázka je jak bude koncovka horká a jestli ti ten plast neroztaví nebo nevokouří, ikdyž u benzínu ti to těžko vokouří :D
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Úpravy i30 - tuning

Příspěvek od 89majlo96 »

neni to tuning, ale styling, ale patri to sem. Oranzova v kombinacii s ciernou je teraz IN a strasne sa mi to paci. Jedine tie kolesa by som nechal cierne. Vedeli by ste si predstavit nieco taketo na mojej i30? Rozmyslam nad niecim podobnym. Zladenie do oranzova. Co myslite ? Pozdvyhne to vyraznost "ciernej perly" alebo to skor pokazi ? Chcem pocut vsetky nazory :-k
Přílohy
image.png
image.png (407.68 KiB) Zobrazeno 1246 x
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Odpovědět

Zpět na „i30 Úpravy (tuning)“