4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od Farrael »

2Hardcam: Aj tak to se omlouvám. Uctivá omluva. To víš pokročilá skleroza. :mrgreen:
2Flufi: Ale jo to víš, že jezděj a i ke Kauflandu a Globusu atd., ale zase si musíme uvědomit, že jsou tam pořád proti těm SUV 4x2 v menšině a za druhý vzhledem k tomu, že to stojí nějakej ten příplaten obvykle to 4x4 tak to určitě nemaj jen na jezdění do Lidlu a na parádu :mrgreen:
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Reklama
 

luiz
*
Příspěvky: 66
Registrován: 11 dub 2011, 16:02

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od luiz »

To ano, mají to i na jiné věci, třeba machrovat a urážet lidi s jiným názorem tady na fóru.
ix35 1.6 GDI Style white
Pietro
*
Příspěvky: 18
Registrován: 10 dub 2011, 22:27
Bydliště: Bratislava

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od Pietro »

100% súhlasím s luizom. To sú čo za kecy o unterSUV a podobne? Skrátka potrebujem v meste 4x4? Nepotrebujem. Mám 10 áut ako tu o sebe niektorí píšu? Nemám. Takže si nekúpim jedno auto na nákup, druhé na chatu, tretie na lyže a štvrté na cestu na WC... - kúpim si auto aké sa mi páči, v rámci výbavy aká je dostupná a akú potrebujem.
A houby je koho po tom, či je 4x2 alebo 4x4 a verte menejcenný sa kvôli tomu vôbec necítim. Ja som s ix35 spokojný aj s tým, že je 4x2.
Tým, ktorých sa môj príspevok nejak dotkol sa ospravedlňujem, ale už sa na niektoré "ohlasy" fakt nedá len tak pozerať.
Hyundai ix35 1.7 CRDi, Comfort 4x2, 5.5 l/100 km
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od Mexican »

je skoda ze vacsina diskuzii sa tu vzdy strne do emocionalnych uderov do klavesnice. Otazka boila polozena par stran dozadu. A tou je ci ma u SUV zmysel pohon 4x2. Ja som si dovolil vyslovit nazor, ze u SUV s pohonom jedne napravy je jedninym faktorom na kupu to ze sa mi paci. Alebo sa paci mojej starej (tam by som asi pridal viac percent). A ze vo vsetkom ostatnom (meratelnom) zaostava. Je to kompromis a presne ako pisal kolega Pietro - je to pre ludi, ktori maju jedno auto. Ja to zvladnem s malym sedanom, XXX to zvladne s i30CW. Vyhra pre nas, ze sme za to zaplatili o 200 000kc menej :-P
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od Hardcam »

Mexican: souhlasim s tebou...jen bych se vsadil, ze jsem prave za tu i30 dal o jeste par desitek min nez ty za Acu :mrgreen:
Majitele 4x2 se zbytecne citi napadeni, ac se to dalo ocekavat...je to zbytecny. Jsme na diskusnim foru a dokud je to v ramci slusnosti a etiky, mel by byt oboustranny nazor respektovan. Ne s brekem bezet do kouta. Bezte si pohladit auto, poplacejte se, jak jste dobre nakoupili a myslete si svoje. Ja to tak delam taky.. :mrgreen:
Je vec kazdyho z nas, za co ty SVOJE prachy dame. Taky vsude ctu, jak stoji Symbian v telefonech za h...o, ze nic neumi a ze Android je nejlepsi. Prectu si to, ale zustavam dal u osvedceny Nokie. Tot k odlehceni, berte to sportovne.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
luiz
*
Příspěvky: 66
Registrován: 11 dub 2011, 16:02

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od luiz »

[quote="Mexican"]je skoda ze vacsina diskuzii sa tu vzdy strne do emocionalnych uderov do klavesnice.
:D :D :D Od tebe to sedí, ty si jeden z hlavních strůjců, ač si to asi ani neuvědomuješ :D
ix35 1.6 GDI Style white
Uživatelský avatar
kubad
**
Příspěvky: 221
Registrován: 05 srp 2010, 08:10
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od kubad »

prostě 4x2 bych neřadil do kategorie SUV a je to vyřešeno :D/ jinak jsme před objednáním IX35/Sportage/IX20 ještě sem to nerozlouskl :roll:
a osobně nevidím jediný důvod proč objednat 4x4 auto prakticky nevyjede z města, max po okolí na výlet nebo nákupy. takže politiku výrobce nabízet jen dvoukolku plně akceptuji
:hyu: IX55 3,0 V6 Premium +/- 10,5ltr/100km, 64tkm na tachometru 06/2010
New Yaris 1.33 Style Dual VVT-i Multidrive S mé drahé polovičky 01/2012
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od Mexican »

ja osobne nevidim dovod priplacat si za auto podobne velke (vnutri+kufor), rovnako bezpecne (5*) asi 100 000kc navyse ak s tym mam jazdit po meste, resp okolo.. tolko teda ix20 vs ix35 2WD. Materialy v interieri to bude mat v rovnakom stupni vybavy podobne, takze vyhodu vidim byt blizsie urovni ludi v autobuse. A o to tam asi ide, ze :-P
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od Hardcam »

Kubad: volil bych ix20 nebo Sportage, ta je opravdu nadherna. Design ix35 se mi zprvnu moc libil, ted uz se okoukala. A hodne jich jezdi (ale to Sportage taky a ix20 uz bohuzel taky).
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od mirpie »

na SUV 4x2 mám stejný názor, jako když pod kapotou sportovního coupe klepe dieselový motor. Ale co, když se to prodává....O to tady jde.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
luiz
*
Příspěvky: 66
Registrován: 11 dub 2011, 16:02

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od luiz »

to Mexican: jestli ti připadají rozměry vnitřního prostoru u ix35 a ix20 stejné, tak se asi není o čem bavit (jen namátkou: šířka vzadu 149 vs 143 cm, o jiných rozměrech nemluvě).
Jinak vyřazovat 4x2 z kategorie SUV už je trošku moc, nikde není psáno, že SUV musí mít pohon všech kol - je to prostě sportovně užitkové vozidlo. Připadá mi, že to děláte snad proto, že těžce nesete to, že se SUV staly cenově dostupnější, tudíž si je koupí i "obyčejnější" lidé a vy ztrácíte na silnici punc vyjímečnosti, protože rozdíl mezi 4x2 4x4 není na první pohled znatelný.
Pro Mexican: já bych si zase nikdy nekoupil tvého Accenta a zesměšňuji tvoji volbu zde na fóru? Ne! Každý máme své požadavky na vůz a koupíme si ten, který jich nejvíce splňuje. A o tom to je.
Tvrdit někomu jinému, že jedině ty vaše požadavky a volba jsou správné je hloupé a dětinské, něco to o vás vypovídá. Z výše uvedených důvodu by se toto vlákno mělo smazat, smutné je, že tento flame aktivně podporuje i moderátor.
To je vše, co jsem k tomuto hloupému tématu chtěl napsat a dále se již k němu nebudu vyjadřovat.
ix35 1.6 GDI Style white
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od Yurii »

Jak píše mirpie, je to krátké a výstižné.

Člověk se tady snaží zastánce velkejch přerostlejch předohrabů vyložene neurazit ale evidentně to nejde. :mrgreen: Jinak poslední stránku je to flame jak vyšitej =D>
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od FISHkaa »

vy mě bavíte :mrgreen: Hádáte se o kravinách :mrgreen:
BTW: už dvakrát mě navi dotáhla na polní cestu a tam se hodí každej cm světlé výšky (bez ohledu na pohon). Nemluvě o faktu Pražských kvalitních silnic a vysokých retardérů - s Mazdou jsem furt brousil, teď je neřeším = a tohle není o pohonu :mrgreen:

2Yurii: zvyklosti končí, aneb mrkni na 24 Le Mans, kdo vyhrává :mrgreen:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
xkrchnav
***
Příspěvky: 587
Registrován: 12 zář 2007, 06:47
Bydliště: Adamov

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od xkrchnav »

Šak o tom to je - o zábave, aspoň ja to tak beriem. A sem tam sa aj niečo poučím :D/
i30 CW 1.6 CRDi, 81 kW, 2015
Lantra combi 2.0 16V DOHC 102kw, 98r.v zelená metalíza (na predaj/darovanie)
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od Farrael »

Já si spíš myslím, že se vám tu kluci snažili fakt jen vysvětlit to, že je to fakt jen o tom, že se vám to jak napsal Mexican páčí. Nic jinýho to auto navíc nemá. Všechny ostatní kvality zvládne každé jiné provedení (sedan, hatch, combi, 4x4, mpv) lépe.
Připomíná mi to pak mé dohady s přítelkyní o autě. Ona vždycky by nejradši velké auto alá ix35, velkej mergl, bmw apod. A samozřejmě předohrab, protože 4x4 už je na ní moc drahá a je to zbytečný. A na mě pak je jí těžce vysvětlovat nač budu kupovat obtloustlej obyčenej osobák, kterej ve všem předčí jiný provedení.
A nakonec z ní dostanu přesně to, že je to jen o tom, že se jí to líbí a že to budí respekt podle ní. (Jakej?!). Načež já ji opáčim, že to všechno s daleko vyššim komfortem s vyšší hybnou silou zvládne kdejakej luxusnější sedan.
Ale každopádně pokud to vyhovuje tak prosím, jsou to vaše peníze. To jen aby jste tu furt necpali proč vám to tu ostatní napadaj.
Za ty prachy je to prostě zbytečně drahý (platíte jen to, že se vám to líbí ne užitkovost), když je tu vždy lepší alternativa. Pokud to ovšem má to 4x4 tak to samozřejmě mění poměr věci že.
2Luize: nikdo tady nechce zesměšňovat tvoji volbu. Ale otázka zněla smysl 4x2 vs. 4x4 tak ho tu máte ;-)
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Odpovědět

Zpět na „ix35 Ostatní“