Tankovanie nafty

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
potki
**
Příspěvky: 361
Registrován: 01 čer 2008, 22:48
Bydliště: BA vidiek

Tankovanie nafty

Příspěvek od potki »

Mam prvykrat auto na naftu a vsimol som si, ze okolo nadrze sa mi zacali robit flaky s nalepenym prachom. Pricinu som nasiel v tom, ze po dotankovani zo sirokej naftovej pistole (oproti tensej benzinovej) este odkvapne par kvapiek nafty, ktore znecistia karoseriu. Skusal som to riesit tak, ze po vypnuti pistole som zdvihol hadicu a snazil sa z nej vyliat vsetku naftu. Dalej som skusal po skonceni natankovania pomaly vytahovat pistol, pricom som sa snazil naklonit ju ustim kolmo hore. Nic z toho nepomohlo.
Teraz to robim tak, ze mam v ruke pripravenu papierovu utierku a hned ako vytiahnem pistol, tak ju utriem, no dnes som mal vsetky prsty od nafty, tolko jej tam este bolo. Riesite to este niekto okrem mna? Ak ano, tak ako?
Stve ma, ked je auto umyte a pod nadrzou su taketo flaky. Podla mna sa to po case musi nejako prejavit na laku. (Vsimol som si, ze asi najviac to maju takto znecistene Tranzity.)
main car - 2013 - Audi Q7
second car - 2011 - ix 35, 4x2, Style, 1.7 CRDi, 5 l/100 km
third car - 2010 - Renault Megane III, coupe, Dynamique, 1.4 TCe, 8 l/100 km[/u]
before
2007 - Accent 1.4, Dynamic
2006 - Getz 1.1i, Basic
1996 - Accent 1.5, GLS
Reklama
 

Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Tankovanie nafty

Příspěvek od lada 71 »

Tak teda sorry, doufám že se neurazíš, ale tento tvůj dotaz mě docela pobavil :mrgreen: Já mám taky diesel a nic takového neřeším. Prostě po skončení tankování, povytáhnu pistoli malinko z hrdla nádrže, nechám vykapat kapičky, pak s pistolí ještě malinko zatřesu a vrátím pistoli do stojanu. Trvá to pár vteřin a ještě se mi nestalo, že bych měl "zeblitej" bok auta od nafty. Ale jám mám jen :hyu: i30, o proti tvému :hyu: ix 35. Tam je možná systém tankování nafty jiný :-k :D/ . Ber můj příspěvek s humorem, já jsem se ještě vážne nesetkal s nikým, kdo by řešil takovouhle lapálii :mrgreen:
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Tankovanie nafty

Příspěvek od adam221 »

3 roky som to na byvalom aute po kazdom tankovani utrel ak mi odkvaplo... Alebo ked dotankujes a davas von pistol, tak ju otoc na bok a nic nekvapka :)
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Tankovanie nafty

Příspěvek od Bolo »

A nebo tankuj benzín, ten to tak nedělá :mrgreen:
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Tankovanie nafty

Příspěvek od matysekul »

Já bych to reklamoval :mrgreen:
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Had21
**
Příspěvky: 199
Registrován: 25 úno 2011, 12:16
Bydliště: Martin, SR

Re: Tankovanie nafty

Příspěvek od Had21 »

To máš jak "zákon poslednej kvapky" : Oklepávaj jak chceš, posledná kvapka aj tak spadne do gatí... :lol:

Ale nie, si robíte srandu, ale tiež ma to niekedy naštve, keď auto po tankovaní vyzerá jak zagrcané.
Moje riešenie: keď pištoľ vypne, tak ju ešte sklonenú do hrdla trochu oklepem o hrdlo a pred vytiahnutím zakloním dozadu (aby koniec trubky smeroval dohora - vtedy skoro zaručene nič neodkvapne..

Ináč, si dávaj pozor, aby ťa nenapadlo utierať papierovou utierkou už lak - neni tam len nafta, ale aj prach, takže keď to utrieš, utierka funguje ako šmirgel a do laku si spravíš parádne ryhy - mňa osobne by to nikdy nenapadlo ale ešte keď som chodieval na Shellku, tak som takého borca čo sa vnútil že natankuje LTT (len-tak-tak) zastavil predtým než presne toto spravil :shock: - odvtedy, keď na Shell náhodou prídem, tak podobným "rádobypomocníkom" hneď na začiatku zdvorilo poviem, nech sa môjho auta radšej ani nechytajú, lebo sa môže stať niečo zlé :evil: .... (...no tak som sedlák, ale nemám ich rád a už vôbec nechápem, na čo ich Shellka zamestnáva - každý kto nie je digitálny, (má ručičky) si natankuje sám :!:
i20 1.4 CRDi, 55kW, Comfort, Ice blue - od 2.3.2011
Opel Corsa 1.3 CDTi, 51kW, od 6.11.2003
Uživatelský avatar
Had21
**
Příspěvky: 199
Registrován: 25 úno 2011, 12:16
Bydliště: Martin, SR

Re: Tankovanie nafty

Příspěvek od Had21 »

potki píše:Mam prvykrat auto na naftu .... po dotankovani zo sirokej naftovej pistole (oproti tensej benzinovej)
...ešte mi napadlo - dúfam že netankuješ cez pištol pre náklaďáky :roll: - tá je naozaj širšia, ale to sa hádam ani nedá....

Sa budete rehotať, ale keď som JA prvýkrát tankoval kedysi do Corsy, spravil som presne to ( #-o :oops: ) - výsledok: do nádrže nešlo nič, lebo na hrdle je taká príklopka, ktorú musíš pištolou vytlačiť, široká pištol ju nevytlačila a tak sa hrdlo neotvorilo, ... ale :hyu: takú príklopku nemá (aspoň moja i20), takže sa možno niekomu "moc trpezlivému" takto natankovať podarí... :lol: :lol: :lol:
i20 1.4 CRDi, 55kW, Comfort, Ice blue - od 2.3.2011
Opel Corsa 1.3 CDTi, 51kW, od 6.11.2003
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Tankovanie nafty

Příspěvek od Hardcam »

Od doby, co Shellka zamestnava "pomahace" u mne sla hodne dolu a celkem nerad na ni jezdim (ale ted jsou skoro nejlevnejsi na okrese a maji novy benzin, bohuzel). Umyji mi okno, i kdyz si to nepreju, navic je auto casto ten den umyty. Porad se vnucuji, aby mi mohli natankovat, protoze je pry sleduji kamerami a musi neco delat.
Uz jsem nekolikrat premyslel nad tim, ze si nekde vyplnim dotaznicek nebo nekam napisu, ac to opravdu nerad delam.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tankovanie nafty

Příspěvek od Mexican »

od toho su na pumpe papierove utierky. dotankujes, oklepes, nadvihnes a zalozis do stojanu. papierovym obruskom utries okolie hrdla. fertig

a drz sa obligatneho pravidla, co plati uz storocia na WC -> ak to oklepavas viac nez 2x, tak sa s tym hras :mrgreen:
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tankovanie nafty

Příspěvek od FISHkaa »

to je teda téma. Tak mě napadá to zakončit: Poslední kapka musí jít vždycky do trenek :mrgreen: :mrgreen:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Odpovědět

Zpět na „Pokec“