Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: VÁŠ NÁZOR NA MOTORKÁŘE???

Příspěvek od Martun »

Smrťák píše:Vadí mi (řidiči) co zastavují před prázdným kruháčem,nebo i když auto jedoucí po kruháči je poměrně daleko. Vadí mi řidiči co brzdí před každou zatáčkou. Co zastavují za stojícím autem když něco jede v protisměru a místa je tam plná prdel.
Vytesat do kamene! =D>
Já taky nemám žádnou špatnou zkušenost s motorkářema. Musím potvrdit slova jak tady někdo psal, že většinou nějakou prasárnu udělá frajírek, co je oblečenej v tričku a kraťasech. Nesčetněkrát jsem takovýho debila(y) viděl jet stovkou nebo kolik, přes vesnici. A když si představím ty pobíhající děti... ani nedomejšlet #-o :oops:

Jinak taky musím reagovat na kamioňáky, kdosi tady psal že ho rozčilujou.. Mám mezi nimi dost známých, takže jsem trochu seznámen s jejich "problematikou" Není to tak jednoduchý jak se většině lidí zdá.. jasně, s tím předjížděním mě taky naštvou, když mi tam vlítne a přitom mě musí vidět na dálnici ve zpětným zrcátku.. :roll: a to že to dlouho trvá.. to je holt díky nastavenýmu tempomatu. A jakákoliv změna, či akcelerace se u plně naloženýho kamčáku projeví na spotřebě a holt šetřej..
Jinak je zase štve, že my řidiči plechovek jim děláme myšky a v jedoucí koloně jim to švihnem před kabinu. A pak maj kolikrát dost práce tu tonáž zastavit, aniž by nám nepočechrali zadek..
Jinak že způsobují nehody.. je to fakt ale uvědomte si co všechno musej ujet. Sice mají předepsaný přestávky ale asi si moc neodpočnou. A neustále při plné koncentraci.

Jak se mi líbí pohled z kabiny a měl jsem možnost se projet i s vlekem ve Volvu (mimochodem úžasnej zážitek) ale dělat bych to nechtěl! není co závidět. Někteří to mají jako koníček ale taky hlavně jako zaměstnání. tak je tak musíme brát.. Omezení mají na silnici už takhle dost...

Ale to jsem fakt odbočil, tady je to o motorce, já jen že jste se tu taky zmiňovali..
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Reklama
 

Uživatelský avatar
Smrťák
**
Příspěvky: 354
Registrován: 10 črc 2011, 21:29

Re: VÁŠ NÁZOR NA MOTORKÁŘE???

Příspěvek od Smrťák »

Každý kdo nadává na řidiče náklaďáků(případně kamionů) by si to měl zkusit. To není prdel řídit takový kolos. Asi jsem divný,ale ani motorkáři ani kamioňáci mě neserou. Serou mě hlupáci a neumětelové. A že jich v létě zase vyjelo. Mám rád zimu,nejlépe krutou. Najednou se cítím na cestách bezpečně. Jen já a příroda.Sráči sedí doma a borce s výkonými auty předjíždí trabanti na kvalitních zimních gumách :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
-JxD-
***
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2008, 22:01
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: VÁŠ NÁZOR NA MOTORKÁŘE???

Příspěvek od -JxD- »

Na jednu stranu mě taky občas štvou pomalí lidi za volantem, když se chci projet, na stranu druhou žádnej učenej z nebe nespadl a tak prostě třeba před kruh.objezdem počkaj až vzdálený auto přejede.
Když si vzpomenu, že třeba i já, když jsem byl na výletě autem v Praze, jsem občas jel jak podělanej, protože jsem to tam prostě vůbec neznal (jel čistě podle GPS) a v jednu dobu i zablokoval jízdní pruh (kolona se utvořila dřív, než bylo vůbec nějaký značení kterej pruh kam odbočuje a já se musel holt vecpat do druhýho), tak prostě občasný pomalejší lidi neřešim....
(neplést s důchodcema, co už ani neviděj na silnici, to je jiná věc)
Hyundai S-Coupé GTTurbo r.v.1993 - potvora červená
Uživatelský avatar
Smrťák
**
Příspěvky: 354
Registrován: 10 črc 2011, 21:29

Re: VÁŠ NÁZOR NA MOTORKÁŘE???

Příspěvek od Smrťák »

Jistě,určitá tolerance je důležitá,ale občas to přesahuje meze. Jak stárnu tak se kupodivu vytočím víc jak za mlada. Život mě dost převálcoval. Roste brutalita na cestách,agrese. I ty lidi chápu. Tady něco smrdí,doutná. Lidé nemají kde tu frustraci a naštvanost ventilovat.Na konci tunelu není světlo ,ale vlak. Ale už je to OT. Název tématu zní jinak
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: VÁŠ NÁZOR NA MOTORKÁŘE???

Příspěvek od Martun »

JxD
Jó Praha, to je kapitola sama pro sebe. Tam kde to neznám, taky jezdím podle gps. A naštestí mám i řazení do pruhů! :wink: Tam se nejvíc bojím tramvají, ty plechový vobludy mají skoro furt přednost! :lol: Teď si uvědomuju, že tam jsem vlastně zažil na obchvatu dva motorkáře, kteří si debilně hráli s autama! :evil: kličkovali mezi nima jak zběsilý. Takovejm bych přál pořádnej smyk a škváru v zadku! :!:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: VÁŠ NÁZOR NA MOTORKÁŘE???

Příspěvek od Farrael »

No jo Praha. Tam jsou dvě varianty. Buď je všední den a je to samá zácpa pokud nejedete v pět až šest ráno do práce, nebo naopak v osm z práce. To si to pak užiju tu jízdu. A nebo jsou zase hlavně na jaře, léto a podzim dny víkend, kdy se děti z vesnice seberou a jedou navštívit rodiče do Práglu a nebo jedou na nákupy. A to je teprv něco. Co kolikrát vidim to nestačim zírat co dovedou předvést. Takže ty vyloženě víkendový řidiči to je fakt něco...
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
toník
*
Příspěvky: 26
Registrován: 18 dub 2011, 14:44
Bydliště: kousek od Ledče nad Sázavou

Re: VÁŠ NÁZOR NA MOTORKÁŘE???

Příspěvek od toník »

Podle mě je to všechno o člověku.Nebudu se radši rozepisovat, to by byl hotovej sloh ale když se tady probíraj i kamiony a plechovky, je ještě jedna kategorie a to "autobusáci".Pár teda fakt takových bezohledných hulvátu jsem už potkal.
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: VÁŠ NÁZOR NA MOTORKÁŘE???

Příspěvek od MICHAL77 »

Tak jste se pěkně rozepsali =D> , zajímavé to pročítat.

Ostatně blbouni jsou za volantem i za řídítky, pro motorkáře je blbý to že je jich docela málo a tím pádem i to procento blbců je větší....

Jinak kamióny a autobusy jsou kapitola sama pro sebe.

Ono pokud by každej byl tolerantí a předvídal atd. atd., ale to bychom už asi nebyli ani lidi.... :-k
.........
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2076
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: VÁŠ NÁZOR NA MOTORKÁŘE???

Příspěvek od milosh »

Zkusenost veskrze spatna, i v autech jezdi dobytkove ale na motorkach je to procento vyssi, bydlim kousek od silnice kde cca po kilometru konci obec a moc motorkaru tady 50 nejezdi, kazdy to hned rozpali nehlede na to ze tady jsou jeste 2x semafory nez je cedule, jak uz bylo psano kdyz jedou 200 po meste nemuzou se divit ze to pak napali do auta jedouciho z vedlejsi silnice ktery je samozrejme ve ty rychlosti nema sanci uvidet.
Uživatelský avatar
Had21
**
Příspěvky: 199
Registrován: 25 úno 2011, 12:16
Bydliště: Martin, SR

Re: VÁŠ NÁZOR NA MOTORKÁŘE???

Příspěvek od Had21 »

toník píše: je ještě jedna kategorie a to "autobusáci".Pár teda fakt takových bezohledných hulvátu jsem už potkal.
=D> Svätá pravda :!:

Kvôli pár takým som prestal chodiť do roboty na bicykli - už šlo o život! Oni sa vlčú medzi zastávkami tak 20-30 km/h, s bicyklom idem len o niečo pomalšie, takže si statočne lezieme na nervy: Do kola sa obiehame - kým stojí na zastávke prejdem okolo, potom ma zase predíde aby hned zastal - to by ale nebolo nič, keby...
...keby sa občas borec pozrel aj do ľavého späťáku, než sa pohne zo zastávky. To čo robia niekedy je už na prokurátora! Bus má okolo 11m takže keď ho začne bicykel obiehať ešte si kľudne stojí na zastávke a predáva lístky babičkám.... a keď som tak v polke autobusu, zavrie dvere a pohne sa zo zastávky, lebo ON (ch*j) MÁ PREDNOSŤ! Takto bicykel vytláča smerom do stredu cesty, rovno pred auto idúce za ním, a keď ešte niekedy ide niečo oproti, tak to je sila! A poznám aj takých, čo sa do toho späťáku pozerajú po celýž čas a NÁRAMNE SA NA TOM BAVIA! - Takému ko**tovi by som ruku zlomil! :evil:

Preto už chodím len autom, a keď vidím autobus, hneď spozorniem, lebo nikdy neviem čo vymyslí... možno že im tiež neni čo zavidieť, ako kamionistom, ale čo niektorí hlavne MHD vyrábajú - tých sa veru zastávať nebudem!
i20 1.4 CRDi, 55kW, Comfort, Ice blue - od 2.3.2011
Opel Corsa 1.3 CDTi, 51kW, od 6.11.2003
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: VÁŠ NÁZOR NA MOTORKÁŘE???

Příspěvek od Mexican »

to to mate zas za reci? uvedomte si ze praca kamionaka je jeho normalna praca a ak na to nema, tak nech robi nieco ineho. Byvaly kolega robi letoveho dispecera, dalsi spuluziak je pilot aeroliniek. Proti tomu je nejakych 40 ton uplne prevazaneho zbytocneho materialu za zadkom uplna zbytocnost, pretoze zodpovedaju za nieco trochu cennejsie ako rury, konzervy z ciny alebo televizory z trstenej. Su tu desiatky daleko narocnejsich povolani ako nejaki kamionisti

jazdim nieco cez 30 000km rocne a s absolutnou vacsinou kamionistov mam len tie najhorsie skusenosti. Jazdenie medzi pruhmi, predbiehanie v obciach (lebo ten tempomat maju asi nastaveny aj tam), predbiehanie na dialnici bez toho aby trochu logicky uvazovali (tiez sa nepcham pred cumak borcovi ktori ide 160 km/h

vzdy som sa snazil im pomahat - pustat ich von, dat im prednost. Ale za posledne tri roky som narazil na tak hrozne velke mnozstvo zmrdov, ze im to nebudem nijak ulahcovat. Nech jazdia tak ako prikazuje vyhlaska. A to od nich aj vyzadujem. Pisal o tom, ze ak urobi motorkar nejaku prasarnu a je v tom zahrnutych par ostatnych ucastnikov cestnej premavky, vacsinou to odnesie on sam. S kamionistami su nasledky daleko fatalnejsie
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: VÁŠ NÁZOR NA MOTORKÁŘE???

Příspěvek od lada 71 »

On ten problém ale nebude jen v tom, jestli je někdo motorkář, nebo jiná sorta. Nikdo není "jen" motorkář, kamioňák nebo autobusák. Ten samej "motorkář" , kterej si v sobotu dopoledne vezme svou mašinu a s kámošema si to na okresce dávaj 200km/h, tak odpoledne uklidí mašinu, sedne do auta a když se kolem něj najednou ze zadu přiřítí mašina a sekne to kolem něj taky 200km/h, tak si v autě taky asi odplivne a něco procedí mezi zuby. Je to jen a jen o práci policie, soudů, platných zákonů a možnosti uplatnění platného práva. Vážně mi nejde do hlavy, jestli ti nahoře, co tvoří zákony, jsou tak tupý a hloupý a nebo to tak je záměrně :twisted: . Jakýkoliv dopravní prostředek je zároveň zbraň a zabíjí lidi. Pokud někdo vážně jezdí jako prase a během roku několikrát udělal těžký dopravní přestupek (chlast za volantem, překročení rychlosti o více než 30km/h, než je povoleno, způsobení vážné dopravní nehody, nebo několika lehčích nehod), tak preventivně okamžitě sebrat na rok nebo dva papíry a pokud se i po vrácení papírů bude chovat jako hovado, tak prostě na to nemá, aby byl účastníkem silničního provozu a nekomprosmisně sebrat papíry na vždy a ende a už si nezajezdí. Státu by to přineslo peníze, páč by po pár letech spousty hovad jezdilo jen vlakem :D/ . Je na policii a na následných soudech, aby ty silnice vyčistily od gaunerů a negramotů kteří si myslí, že jezdit po silnici je stejné, jako pařit GTA na compu.
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: VÁŠ NÁZOR NA MOTORKÁŘE???

Příspěvek od Mexican »

lada 71 absoluty suhlas. Ci sa taky magor posadi aj na bicykel, bude robit problemy
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Had21
**
Příspěvky: 199
Registrován: 25 úno 2011, 12:16
Bydliště: Martin, SR

Re: VÁŠ NÁZOR NA MOTORKÁŘE???

Příspěvek od Had21 »

Mexican píše:to to mate zas za reci? uvedomte si ze praca kamionaka je jeho normalna praca a ak na to nema, tak nech robi nieco ineho. Byvaly kolega robi letoveho dispecera, dalsi spuluziak je pilot aeroliniek. Proti tomu je nejakych 40 ton uplne prevazaneho zbytocneho materialu za zadkom uplna zbytocnost, pretoze zodpovedaju za nieco trochu cennejsie ako rury, konzervy z ciny alebo televizory z trstenej. Su tu desiatky daleko narocnejsich povolani ako nejaki kamionisti

jazdim nieco cez 30 000km rocne a s absolutnou vacsinou kamionistov mam len tie najhorsie skusenosti. Jazdenie medzi pruhmi, predbiehanie v obciach (lebo ten tempomat maju asi nastaveny aj tam), predbiehanie na dialnici bez toho aby trochu logicky uvazovali (tiez sa nepcham pred cumak borcovi ktori ide 160 km/h

vzdy som sa snazil im pomahat - pustat ich von, dat im prednost. Ale za posledne tri roky som narazil na tak hrozne velke mnozstvo zmrdov, ze im to nebudem nijak ulahcovat. Nech jazdia tak ako prikazuje vyhlaska. A to od nich aj vyzadujem. Pisal o tom, ze ak urobi motorkar nejaku prasarnu a je v tom zahrnutych par ostatnych ucastnikov cestnej premavky, vacsinou to odnesie on sam. S kamionistami su nasledky daleko fatalnejsie
Mexican, vyznamenal si sa =D>
Najazdím ročne toľko čo ty, a viem ako sa otupí poznornosť po 3-4 hodinách jazdy v kuse, ako sa na ďalších pár kilákov zmení moje správanie po tom čo ma niekto pekne vytočí... tak tí kaminositi to majú každý deň celý 4-6 týždňový turnus, denne spravia 600-800 km a VŠETKO ČO KDE KÚPIŚ tam musel niekto z nich priviezť, (jedine že si presvedčený že na každú benzínku vedie ropovod a je tam rafinéria, v Tescu je bitúnok aj čínska výrobňa na hračky.... takže to čo robia je NEVYHNUTNÉ pre každého, na rozdiel od frajírkov na motorkách, u ktorých môže byť každému u ri*i či sa jeho ctená prdel prevezie dvestovkou alebo nie!

A k tým borcom, čo chodia 160 - to nemá chybu, tak on nerešpektuje nič, ale jeho musia všetci - tak to potom aj vyzerá ](*,) !
i20 1.4 CRDi, 55kW, Comfort, Ice blue - od 2.3.2011
Opel Corsa 1.3 CDTi, 51kW, od 6.11.2003
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: VÁŠ NÁZOR NA MOTORKÁŘE???

Příspěvek od Farrael »

Máš Laufasi samozřejmě pravdu, ale musel by si to rozšířit, neboť někde je zase to omezení rychlosti až na palici. Nikde nic a je tam třicítka. Zapomenutý značky atd. To by zase musela totiž dělat správa silnic svojí práci a další věc jsou další blbý výmysly jako padesátka na magistrále, jen protože auta dělaj přece hluk. Kterýho blba tohle napadlo to by mě zajímalo. Dyk čim pomalejc to auto jede tim víc o něm vim, než když to přejede rychle 70tkou a nevim o něm. Míň splodin atd. Přechody tam nejsou tak co. Navíc se díky tomu obvykle rychleji vytvoří kolona. A takovejch úseků je spousta. To samý 40 kolem ostrůvku s tramvají. Na co? buť ať je hned za nim značka, která to zase ruší a nebo tam prostě neni. Pak sou úseky, kde další dva kilometry neni ani malá křižovatka, takže se pak najsou lidi co nepochopěj, že to tam je kvuli ostrůvku a vesele si pak jedou 30km do kopce pěkně celou cestu až na velkou křižovatku (tu malou asi neviděli co to rušila) a vesele za sebou nechaj táhnout kolonu jako kráva. S tim souvisí to, že lidi neuměj poznat z tachometru kolik jedou. Ona je tam čtyřicítka tak spomalej na pětatřicet při nejlepšim a pak jedou ve výsledku sotva těch třicet. A tahněte se pak za nima. Lidi na ně blikaj ať jednou, ale nic... Takže s tim souvisí další věc. Někde bych zavedl minimální povolenou rychlost. Jet na přehledném úseku s kvalitní vozovkou 50-60Km/h mimo město když je tam 90tka a brzdit tak provoz, protože nejde předjet kvuli autům v protisměru taky neni zrovna fajn. (Chápu vraky, který na tu rychlost nemaj, ale většinou sou to nový auta, a ty vraky tam nemaj moc co dělat že...
Takže ve výsledku by pak muselo víc lidí dělat to co má a to by rovnou i celá správa státu mohla dělat to co má a nedrbat obyčejnejm lidem hlavu, ale to jak víme ze zpráv se nikdy nestane pokud nevezmeme vidle a nevrazíme jim je víte kam, takže asi tak...
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Odpovědět

Zpět na „Pokec“