Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od Mexican »

Had21 zil som asi rok a pol v USA. Krajine s 300 milionmi obyvatelov. A ked to tak opticky porovnam (byval som blizko tranzitneho tahu hwg 90N na Kanadu) a subjektivne si doteraz myslim, ze tade jazdi menej kamionov ako na blbej R43 na Svitavy, alebi I18 cez Vrutky. Ak si sadnes k ceste a budes chvlu pozorovat (alebo stojis na prechode ako idiot 5 minut, lebo ti nikto nezastavi) tak uvidis ze sa vozi drevo tam, naspat. A to nehovorim o tom co sa vozi v kamionoch zavretych, ktore nevidime

Na A14 okolo Halle, Leipzigu vidim bezne 4-6 kamionov z Hyundai Nosovice, resp z Citroenu Trnava ako idu za sebou. Preco by sa taketo veci nemohli prevazat vlakmi. Ked uz niekto caka 3 mesiace na auto, 3-4 dni rozdielu nikoho nezabiju

Ako som pisal, vzdy som sa snazil kamionistom pomahat, ale tie casy su davno prec. Budem jazdit tak ako mi prikazuje vyhlaska, teda ziadne pustanie z bocnych ciest, ziadne pustanie z pripajacieho pruhu na dialnici (oni sa tam pochopitelne strcia, pretoze ako uvedene vyssie je im uplne fuk a povedia si ze ak tam daju smerovku tak to pre nich konci), preco by som to mal robit. Je to ich praca a su za to plateni (taky tu ma nazor vela ludi na autobusakov) - Aj ked ten autobus (a najma MHD) pustim vzdy rad. Jednak ze robia skutocne nieco prospesne pre ludi v mestach a jednak ze vezu ludi. Ziadne cinske tenisky, plastove potrubia alebo fotovolalicke panely

Ano, motorkari casto jazdia bezohladne. Ale aj v tej najhlupejsej hlave v prilbe akymsi sposobom blika varovne svetlo, ze pri buracke to najviac odnesie on/ona v sedle motucykla. kamionista napriek tomu ma falosny pocit bezpecia, cim sa stava podtstatne nebezpecnejsim pre svoje okolie. Najma na cestach nizsich tried, kde si to palia ako na dialnici. To by vedeli obyvatelia napr Starej Turej rozpravat ako sa im tam prehanaju polske kamiony, ktore setria za myto na 1 triede/dialnici

PS ako tu citam aki ste ferovi voci kamionistom, tak si uvedomujem ze sa zjavne nedostava na sanitky / policiu. Pretoze k tym moc ludi ohladuplnych nie je. Len ci ta ohladuplnost nie je skor respek/strach pred 40 tonami
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Reklama
 

Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od Gandalf »

Mexican: Souhlasím s tím, že autodoprava obecně dostala, zejména v posledních letech, nepřiměřenou podporu na úkor železnice. Jasně, že je občas rychlejší a taky jednodušší z hlediska logistiky. Ale to, co se pak děje na silnicích, za to jistě nestojí (nehody, zplodiny, hluk). V Německu i jinde naopak vymýšlejí stále další kroky k tomu, aby se co nejvíce transportu přesunulo zpět na železnice a s tím jednoznačně souhlasím.
Ale podobnými úvahami se vlákno obsahově rozlévá do nekonečné šíře... :-k
Ostatně k motorkářům jsem své napsal už výše :wink:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
standas
**
Příspěvky: 297
Registrován: 24 bře 2011, 12:55

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od standas »

Jojo, jenže u nás se z toho sypou prachy firmě kapsch a 10% z toho jde těm co to s touto firmou zařídili, takže se nic přesouvat nebude :mrgreen:
U kamionů by mi stačilo, kdyby měli reflexní ohraničení vzadu a byli vydět, ale z tohoto nařízení se nikomu prachy sypat nebudou, takže to nikdo nezavede

A motorkáři....alespoň máme dostatek dárců orgánů. Bude trvat ještě několik generací, než se začnou chovat jako např. v německu a to tak, že se budou v provozu pohybovat a zrychlovat přibližně stejně jako auta.

peace
Hyundai i30cw CRDi 66KW hnědá 2011
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od lada 71 »

Mexican píše:Had21....Ak si sadnes k ceste a budes chvlu pozorovat (alebo stojis na prechode ako idiot 5 minut, lebo ti nikto nezastavi) tak uvidis ze sa vozi drevo tam, naspat. A to nehovorim o tom co sa vozi v kamionoch zavretych, ktore nevidime
Jo, jo. Taková je dnešní doba. Bydlím na Litoměřicku, tomuto kraji se kdysi říkalo zahrada čech. Všude se pěstovala zelenina. Květák, brambory, okurky, rajčata, cibule. Dnes tam je jen obilí, slunečnice, neobdělané pole s lebedou a solární panely. Dnes na českou zeleninu v hyper super marketech nenarazíš. Samé Polsko, Francie, Holandsko, Belgie. A to hlavně pro to, že místní farmáři mají na zemědělství nějaké dotace a český překupník zeleniny raději nakoupí levnou srágoru bez typické chuti té zeleniny. V Holandsku se ty rajčata sbírají ještě pořádně nedozrálé, aby z toho nebyl kečup, než se to objeví na pultech obchodů v EU. Když u nás projíždím nějakými vesnicemi, tak si raději koupím čerstvou dobrou českou zeleninu od babky v šátku, někde na tržnici u cesty. Nebo v automobilkách někdo něco špatně spočítá a aby se nezastavila výroba, tak z čech jede do Švédska prázdná dodávka 800 km a veze zpět do CZ třeba jen 1 paletu. Na ekologii se nikdo nedívá. Hlavní je zisk. V kamionech se vozí tolik zbytečností, až by člověk brečel :cry: .
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od Farrael »

2lada71: Ano souhlasím s tou autoškolou. Máš samozřejmou pravdu. Však už to řešili i veřejně, že v dnešní době se řidičák dá opravdu každému. Já jsem jí naštěstí dělal u Ústředního automobilového motoklubu, kde se s tím fakt nes**** a každého jen tak nepustí. Já měl naštěstí štěstí a dal to. My nejdříve měli xy hodin teorie a pak se teprve jezdilo. Taky jsem začal řidičák dělat na konci září a měl ho až v březnu tehdy toho roku. Na druhou stranu, ale musím říct, že dokud sem si nesedl do svého auta, tak jsem se v autě vůbec necítil moc jistě. Ale to bylo bohužel tou otřesnou Fabií (jednou z těch prvních novejch druhý generace).
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od Vilda »

standas píše: A motorkáři....alespoň máme dostatek dárců orgánů.
Docela se pleteš ... z vlastní zkušenosti vím, že z řad motorkářů moc dárců neni [-X při rychlostech, ve kterých většina z nich havaruje, jsou vnitřní orgány v podstatě na kaši ....

Ve všech vozidlech, co jezdí po silnici a je jedno jestli je to motorka nebo osobák, či kamion ..... sedí buď lidi rozumní a nebo idioti :idea: a je třeba s tím počítat ....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
standas
**
Příspěvky: 297
Registrován: 24 bře 2011, 12:55

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od standas »

Vilda píše:
standas píše: A motorkáři....alespoň máme dostatek dárců orgánů.
Docela se pleteš ... z vlastní zkušenosti vím, že z řad motorkářů moc dárců neni [-X při rychlostech, ve kterých většina z nich havaruje, jsou vnitřní orgány v podstatě na kaši ....

Ve všech vozidlech, co jezdí po silnici a je jedno jestli je to motorka nebo osobák, či kamion ..... sedí buď lidi rozumní a nebo idioti :idea: a je třeba s tím počítat ....

Škoda, alespoň k něčemu by byli
..Ale moc rozumnejch motorkářů jsem zatím nepotkal. Většinou hrozně rychle profrčí, že se leknu, protože kouknu do zrcátka, nic, před sebe a najedou prosviští kolem mě takovou rychlostí, že o něm nevím a jen si říkám, že má docela štěstí, protože jsem se chystal zatočit. Anebo slyším rány jak z kulometu, kdy musím zavřít okna abych neohluchnul, protože projíždí na šopru člověk co nápadně vizuálně připomíná německýho vojáka ss.
Hyundai i30cw CRDi 66KW hnědá 2011
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od Engineer »

To že niekoho pustia do provozu po druhej lekcii teórie ja len schavľujem!!! =D>
Od toho aby usmerňoval a diktoval čo má robiť je inštruktor...

Iba pod stresom a tlakom zistíte ako daný človek reaguje a ako je schpný sa naučiť!!!
Práve kôli tomu má autíčko autoškoly biely trojuholníček AUTOŠKOLA....

S testami a vybavovaním vodičáku cez tatínka súhlasim. Je to hnus!!!
Hlavne v poslednej dobe čo čítam noviny a pozerám že 20 ročný, 18 ročný, 23 ročný, nezvládol zákrutu cestou z diskotéky a v krvi mu namerali xy alkoholu.... :( ](*,) Je to normálne?
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
Had21
**
Příspěvky: 199
Registrován: 25 úno 2011, 12:16
Bydliště: Martin, SR

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od Had21 »

už som sa k tomu nechcel vracať, ale nedá mi to (dúfam, že to neberieš nejak osobne)
Mexican píše:zil som asi rok a pol v USA...
No my tu žijeme v maličkom štátiku uprostred Europy, takže z toho množstva náklaďákov na našich cestách ich tak moc našich neni a komu to neprekonateľne prekáža, tak by sa mal usadiť niekde na kraji kontinentu, kadiaľ tranzitné trasy nejdú.
Mexican píše:Preco by sa taketo veci nemohli prevazat vlakmi. Ked uz niekto caka 3 mesiace na auto, 3-4 dni rozdielu nikoho nezabiju
...lebo so železnicami je všeobecne dosť "těžké pořízení" - všetko je väčšinou problém, za všetko pýtajú prachy, aj keď je dôvod zdržania/predraženia často ich chyba, o nejakej pružnosti nemôže byť ani reči.. tak preto.
Mexican píše: Budem jazdit tak ako mi prikazuje vyhlaska, teda ziadne pustanie z bocnych ciest, ziadne pustanie z pripajacieho pruhu na dialnici (oni sa tam pochopitelne strcia, pretoze ako uvedene vyssie je im uplne fuk a povedia si ze ak tam daju smerovku tak to pre nich konci), ...
Súhlasím s tým prvým, to druhé robia hovädá bez rozdielu...
Mexican píše: kamionista napriek tomu ma falosny pocit bezpecia, cim sa stava podtstatne nebezpecnejsim pre svoje okolie.
toto je pravý dôvod, prečo som dal ešte tento pokec: neviem ako kto, pre mňa len to či si ublížim/neublížim neni jediná motivácia konania a verím tomu že pre nikoho normálneho. Na ceste sa totiž môžeš niele dochrámať, ale aj dostať do prúseru - ato hlavne. Tu ale profi šoféri ťahajú za kratší koniec, lebo oni nielenže zaplatia pokutu, ale keď príde o papiere - skončil. Navyše nikto z nich nie je taký magnát, aby z jazdil s náklaďákom pre potešenie - tým chcem povedať, že z prúseru sa nedostanú vďaka úplatkom, a známostiam, ako je bežne u zazobancov, ktorí nilenže vedia, že sa im v ich SUV pravdepodobne nič nestane, aj keď sejmú tvojho accenta, alebo moju i20 a navyše im nikto nič nespraví, lebo keď nejaký mladý (poctivý a hlúpy) policajt vezme papiere, tak, ešte ten večer ich donesie späť domov riaditeľ dopravného inšpektorátu aj s úctivou omluvou. Preto by som bol rád, keby sme vedeli veci hodnotiť viac než len z jedného pohľadu.
Týmto už (dúfam) naozaj končím... nemusíš so mnou súhlasiť, skús nad tým aspoň rozmýšľať..
i20 1.4 CRDi, 55kW, Comfort, Ice blue - od 2.3.2011
Opel Corsa 1.3 CDTi, 51kW, od 6.11.2003
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od Tringi »

Já vám nevím, ale mě se zdá provoz na našich silnicích úplně v pohodě.
Často hustší než bych preferoval, ale projet se po prázdných okreskách můžu v neděli ráno.
Občas někdo udělá chybu a někdo jiný ji za něj napraví, errare humanum est.
Těch pár nehod denně je, vůči celkovému počtu těch co v pořádku dojeli, zanedbatelný zlomek.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
medved
*
Příspěvky: 23
Registrován: 31 říj 2010, 21:11

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od medved »

Vilda píše:
standas píše:A motorkáři....alespoň máme dostatek dárců orgánů.
Docela se pleteš ... z vlastní zkušenosti vím, že z řad motorkářů moc dárců neni [-X při rychlostech, ve kterých většina z nich havaruje, jsou vnitřní orgány v podstatě na kaši ....
Ve všech vozidlech, co jezdí po silnici a je jedno jestli je to motorka nebo osobák, či kamion ..... sedí buď lidi rozumní a nebo idioti :idea: a je třeba s tím počítat ....
No mrtvoly od dopravní nehody nejsou použitelné na (klasické měkké) orgány skoro nikdy. Řidič musí přežít alespoň na sál, aby se dala rozebrat. A skutečně mezi "težkými zraněními neslučitelnými se životem" (jak zní oficielní kvalifikace) je nejvíce motorkářů. Úplně nejlepší je, když mrtvola "přežije" alespoň 24 hodin, pak není v polucejních statistikách jako úmrtí.
Ale jinak cévní náhrady, rohovky nebo kloubní pouzdra recykluješ i ze značně sešrotovaného motorkáře.
N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: VÁŠ NÁZOR NA MOTORKÁŘE???

Příspěvek od N2DRFT »

lada 71 píše:Tak ani u motorkářů jistě neplatí, že všichni jsou stejně bezohlední a ohrožují své okolí na silnicích. Ale větší procento nebezpečí, je bohužel u těch :!: závodních :!: motorek. Jsou to silné a nadupané stroje a jejich doménou je rychlost. Ten, kdo jezdí na takovém stroji, který umí rychlosti kolem 250km/h, tak to občas vytáhne na hranici možností motorky. Problém je, když ostatní na silnici nepočítají s tím, že se někdo řítí rychlostí kolem 200km/h. To se pak špatně odhadujou vzdálenosti a možnosti. Ale ti, co jezdí na mašinách stylu chopper, tak to jsou spíš takový pohodáři a mají i vyšší procento úspěšného návratu domů =D> . Nedávno jsem se opět poflakoval po Praze a poskakoval jsem v koloně po magistrále u muzea. V koloně se mezi stojícími auty začal proplétat, kličkovat a cpát se dopředu mužík na skůtru. Dost bezohledně mi řidítkama jebnul do pravého zpětného a ani jsem mu nestihl poděkovat (naštěstí se nic na autě nestalo). Tak jsem na něj lehce zatroubil, jako že teda dík a odpovědí mi byl zdvižený prostředníček levé ruky :^o .

jen k tomu, že to vytáhne na hranici motorky, znám málo lidí, kteří dostanou motorku na hranici, většinou totiž se dostanou spíš na hranici svých schopností. Ona ta motorka neumí jen jezdit přes 300, ona umí i hodně dobře brzdit na pomerně malé dráze, ale většina lidí kteří na těchto strojích to bohužel neumí, o náklonech apod. nemluvě.
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: VÁŠ NÁZOR NA MOTORKÁŘE???

Příspěvek od N2DRFT »

Smrťák píše:Vadí mi (řidiči) co zastavují před prázdným kruháčem,nebo i když auto jedoucí po kruháči je poměrně daleko. Vadí mi řidiči co brzdí před každou zatáčkou. Co zastavují za stojícím autem když něco jede v protisměru a místa je tam plná prdel. Žádný tzv. pirát mě v životě nic neudělal ani mě nenasral. Tedy pirát podle televize. Co mě předjede a už ho nikdy nevidím

nejlepší jsou takoví ty prostředníčci, ideálně favorit, co jede 40 skoro po prostředku mimo město a před zatáčkou ještě brzdí, předjet se nedá a nedá. A když ho člověk vytroubí ještě se diví.
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
standas
**
Příspěvky: 297
Registrován: 24 bře 2011, 12:55

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od standas »

To mě to přijde přesně naopak. Skůtry mi přijdou jako jediný v pohodě, když se teda snaží přizpůsobit jízdu autům a cpou se jen v zácpě.
Čopry vůbec nechápu, jak to, že je vůbec pustí na silnici. Jezdí sice pomalu, ale takovej bordel co dělaj, to neni normální. tatatatatatata. to si můžu odendat vejfuk a mám ten samej brajgl. fakt nechápu....zřejmě jedinci co maj malý péro, tak alespoň dělaj velkej hluk :mrgreen:
Hyundai i30cw CRDi 66KW hnědá 2011
Uživatelský avatar
Smrťák
**
Příspěvky: 354
Registrován: 10 črc 2011, 21:29

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od Smrťák »

N2DRFT: Favorit jsem měl a jezdil běžně v levém 160 :mrgreen: To není o autech,to je o řidičích
Odpovědět

Zpět na „Pokec“