Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od Mexican »

ouzo1 beriem,.. nabuduce ak si stastnou nahodou zachranim zivot po strete s kamionistom, tak ho pobozkam na celo a darujem mu kyticu ruzi. Pretoze ma chudacik tazku pracu a popri vsetkych tych skuskach mu asi nesotava cas na jedoduche myslenie. Je zaujimave ze si nijak nereagoval na tie 2-3 pripady co som vypisal. A tych pripadov mam fakt desiatky

Ak mas poct, ze som zly vodic, ja som nazor opacneho. Nikdy som od spolujazdca nemal negativnu reakciu na moje soferovanie, nikdy som nesposobil nehodu, jedina nehoda v ktorej som bol zapleteny bolo prave odrazene zrkadlo vinou kamionistu. A mozme sa dohodnut na jednej veci. Ty mi jeden den mozes napisat SZ a ja ti nikekde uploadnem posledny zaznam z mojej on-board kamery (cca 5 hodin zaznamu).. tam si mozes pozriet ako to vyzera na nasich cestach. Budes tam mat datum a cas, takze manipulacia z moje strany je vylucena.

To ci jazdim 190+ je z tvojej strany smutne-trapny argument. Vies dobre ze to bol test a vies dobre ze to bolo v nemecku na trojpruhu (v CR ani SR sa dialnice znackou A neznacia). Neporusil som ziadne pravidlo cestnej premavky, nikoho som neobmedzil, nikoho som neohrozil. A ak by som to napalil do kamionistu, tak je po mne. Ak Bude to moja chyba a zivot ide dalej (pochopitelne ten moj uz nie). Lenze ak ten kamionista urobi chybu a ja to napalim do neho, tak je po mne tiez, ale moja chyba to nebola. To mi ale zivot nevrati. Chapes ten rozdiel? To iste si hodte aj na motorkarov. Ak motorkar urobi zavaznu chybu vytresta sam seba. Ak urobi chybu kamionista, vystresta najma tych ostatnych. Preto sa ocakava profesionalita a minimum zavaznych chyb. Preto je to zamestnanie a preto za to dostava plat

Vilda: preco by mali vodici osobakov skusat kamion? ja tu pracu nechcem robit, tak preco by som ju mal skusat? Ak budem jazdit ja podla predpisov, kamionista karel podla predpisov tak nebudu vznikat konfliktne situiacie o ktorych sa tu pise. A ci je na zapade viac ohladuplnych vodicov? urcite.. stojim si za tym. Ono je to pochopitelne sposobene aj tycm, ze sa na nich na spojke medzi dedinami, ktora je ledva 3 trieda nevyruti mytny setrilek iduci pomaly dialnicnou rychlostou. Postojte si niekedy pri vozidle colnej spravy v Muteniciach alebo v Hustopecich. Je to tam samy tranzit, s lokalnou dopravou to nema nic. cesty su uzke, rozbite a ak sa k tomu prida este skill a ohladuplnost kamioniostov, ide doslova o krk. To su proste poznatky ktore mam a nepotrebujem si vytvarat nazor tym, ze si presadnem do kamionu. Pretoze aj s kamionom sa da jazdit podla predpisov, slusne a bezpecne. Apriori proti vodicom kamionov nic nemam. Svoju zlu povest si vytvorili sami.

Edit: a k tomu espertovi dopay. Nkdyso toto n=o sebe netvdil Spoliehams na svoje subjektivne nazory a zvy to tak intrpretujem. Zacnite tototem citat o aciatku. napisal som tam :statistickyt ma vac ohroujukamionisti a vodici osobakov akomotorkari"

a posledne slovo k tej doprave a prejdenej vzdialenosti. Mj priemer z bezneho jazdena (mimo pestavok) je na vzialenosti 200+ km cca 70k/h. Ak by som mal za zadkom 25-40 ton, tak ta priemerka bude pri dodrziavani predpisov nizsia. A ak to nasobim tymi hodinami denne je to 630km. Pri 9 hodinach soferovania. bez jedinej prestavky. na dialnici by to bolo viac, ale kedze vieme ze ani tam dopravna sitiuacia nie je idealna, vychadza mi to s jednou hodinovou prestavkou denne tych 550-570 km. Tak sa ospravedlnujem uctivo ako som to v predchadzajucom prispevku hrozne podcenil a napisal tych 500km
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Reklama
 

standas
**
Příspěvky: 297
Registrován: 24 bře 2011, 12:55

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od standas »

tyv*** ty se tak obhajuješ, že to ani nečtu takovej román. evidentně znáš silnici jen z televize
Hyundai i30cw CRDi 66KW hnědá 2011
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od Engineer »

Smrťák píše:Nejhorší jsou krtci. :-$
Tiež máš s nimi problém? ](*,)
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od Vilda »

Mexican : Tahle akademická debata s Tebou nemá cenu .... jen jsem se ti snažil naznačit, že slušní řidiči a řidiči " prasata " jezdí ve všech vozidlech, které se pohybují po silnicích. Na rozdíl o tebe, mám zkušenosti jak s řízením vozů osobních, tak nákladních a autobusů ..... proto nemůžeš a nebo spíš nechceš pochopit to, co se ti tady snažím vysvětlit .... neustále tady omíláš dokola, jak se tě kamioňáci snaží zbavit života :idea: Za svoji dlouhou šoférskou praxi (34 let ) ježdění jak s osobáky, tak s velkou technikou .... můžu na rovinu říct, že mnohem větší nebezpečí hrozí od řidičů vozů osobních a také od motorkářů na silných strojích .... a tvrzení, že motorkář ohrožuje jen sám sebe, je úsměvné ](*,) za tu dobu, co pracuji na ZS ( 25 let ), jsem viděl hodně dopravních nehod motorkářů, kteří si sebou do hrobu vzali nevinné lidi, kteří třeba jen tak stáli na refíži a čekali na tramvaj .....

A napsat sám o sobě, že nejsem špatný řidič ... to tedy znamená, že se považuješ za dobrého řidiče ? a na to si přišel sám ?? To nějak nechápu :-k ano, existují jisté indicie, kdy řidič vypozoruje, že jede dobře .... spolujezdec s tebou nebrzdí ... nebo, že spolujezdec po chvilce jizdy vedle tebe usne ... většinou je to ale tak, že řidiči, kteří si o sobě myslí, že jsou dobrými řidiči, tak většinou bohužel nejsou :roll: no, nic ....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od Mexican »

Vilda: ake su indikacie dobreho vodica? to musim mat 50+ rokov a vodicak 30+ rokov? a preco? To je podobna (sry za vyraz) hlupost ako tunajsi starousadlici z baraku, ktori sa pasuju nadluci, lebo tu ziju 40 rokov. jediny, kto moze zodpovedne posudit ci je niekto dobry alebo zly vodic je policia. Aktivne jazdim asi 10 rokov.

pisal som tu X krat ze statisticky vzate mna ako ucastnika ohrozuju z 10 kamionistov, 10 motorkarov a 10 osobakov najviac kamiony a osobaky. To si sikovny citatel dohlada par stran dozadu. Ak si si vyskusal bus a nakladak, nechapem co to ma spolocne s temou aky mam JA nazor na motorkarov a kamionakov. Pisane uz X krat, vy stari mazaci mate neustale pocit, ze ak je niekto mladsi a nepohybuje sa vo fachu, tak nevie nic. Dogma ktora tu je hrozne bezna potlaca zakladnu formu fora - vyjazdit nazor. To ze je niekto presvedceny o pravde a nuti ju ostatnym je znacne nedemokraticke

moja mamka ma vodicak tiez cca 30 rokov. A to rozhodne nemozem povedat, ze je dobry vodic. na druhej strane mam byvaleho spoluziaka zo zakladnej skoly, ktory jazdi ako vodic - zasobovac, jazdi asi 80 000km rocne (plus nejake drobne sukromne), teraz je prakticky na milione kilomentrov bez jedinej nehody a pokuty. Jazdi dodavkou. Bielou. Je slusny a v zivote som nemal ani najmensiu obavu si k nemu sadnut. A to som pisal aj predtym a tak to rozsirim - apriori proti kamionistom, vodicom bielych dodavoch, vodicom z vyskova, motorkarom nic nemam. Statisticky vzate ma ale kamionisti dostali a dostavaju castejsie do konfliktnych situacii. jednoduchse pre masy to napisat nedokazem. Ak niekto toto nebude schopny pochopit a stale tu bude obhajovat ake to maju kamionisti tazke a ze ja osobne viem prd, kedze som 20 rokov nejazdil aviou a liazkou, tak musim len zalozit ruky a prestat pisat, lebo to evidentne nema vyznam, pretoze s temou ci kamionisti a motorkari jazdia bezpecne a tolerantne k nam ostatnym to nema ziadnu nadvaznost. To treba pochopit na zaciatku a potom sa mozme odrazit dalej
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od Mexican »

standas ak to necitas, tak z coho vychadzas ze cesty poznam z televizie? Tu sa clovek nad nazormi niektorych kabbrnakov nestiha divit.. bravo !! :twisted:
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Smrťák
**
Příspěvky: 354
Registrován: 10 črc 2011, 21:29

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od Smrťák »

Engineer píše:
Smrťák píše:Nejhorší jsou krtci. :-$
Tiež máš s nimi problém? ](*,)
Matka má zahrádku. Já bydlím v paneláku. Mě sere jen soused blijící občas z okna. :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od Engineer »

Mňa momentálne serie počasie sa vodiči sanitiek...
Firmu máme blízko nemocnice a blízko svetelnej križovatky.

Ticho prechádzajúce auta a zrazu sa mihne sanitka blikajúca a akurát pred nášou firmou v 90% prípadoch zapne aj zvukové znamenie... Pri otvorených dverách je to celkom na infarkt... [-o<

Za tie tri roky som si ešte stále na to nezvykol :mrgreen:
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od Mexican »

Engineer zahul, mam to iste.. kancl hned vedla krizovatky a casto jazdiace sanitky. Riesenie bud cerstvy vzduch +sanitky ale bo zavrete okna a klima (bleh)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od Vilda »

:lol: :lol: Mexican :lol: :lol: zase boduje ...
Já jsem na rozdíl od tebe o sobě nikde nepsal, že jsem dobrý řidič ... jen jsem napsal s čím a jak dlouho jezdím, nic víc .. to ty jsi o sobě napsal taky. Ani o svých ujetých kilometrech jsem se tady nezmiňoval [-X jako ty ... takže co tady komu vyčítáš :D vždyť ty se chováš úplně stejně ... jako každý, kdo má nějaké zkušenosti a taky se s nimi oháníš ... ale jsi patrně jediný slušný řidič v evropě, který nikdy neudělal jediný dopravní přestupek ..... =D>

A teď ruku na srdce :!: jezdíte všichni striktně podle předpisů ? Za sebe říkám, že já ne ....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od Tringi »

Jezdit podle předpisů a jezdit slušně, ohleduplně a bezpečně jsou dvě dost různé věci.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od Mexican »

vidis Vilda.. a presne toto mam na mysli.. To " :lol: :lol: Mexican :lol: :lol: zase boduje ... " to je ten vyraz mazactva, starejsinu. V diskuzii sa nieco taketo nazyva ponizovanie spoludiskutera

ja som tiez o sebe nenapisal ze som dobry vodic. Reagoval som na Ouza, z ktoreho kometara vyplynulo, ze som vodic zly pretoze

- geograficky pochadzam z vychodu
- na nemeckych dialniciach jazdim 194km/h
- neviem kolko hodin denne mozu jazdit kamionisti
- ze som takmer vrazil do drzky kamionistovi, ktory porusil vsetky mozne pravidla a len slepou nahodou ma neprevalcoval

preto som napisal, ze si myslim, ze opak je pravdou. Pretoze vyssie napisane stoji, ze mam jednu jedinu pokutu. nenapisal som ze som neomylny, vynikajuci a bezchybny vodic. napisal som, ze si myslim opak co tvrdil Ouzo. nehodnotil som jeho vodicske umenie, nehodnotil som tvoje vodicske umenie. Pretoze nie som odborne sposobily na nieco takehoto

Pozorne si si precitaj par prispevkov dozadu, pretoze znova (po kolky krat) odchadzate od temy, ked tam je nejaky argument ktory by diskuziu mohol vratit do hry Nikdy nereagujete na fakticky bod diskuzie a to na pricinu ze mam nazor taky a taky. Vam vobec chalani nejde o to si vypocut nazor ostatnych, vam ide o to aby ste sa poplacali po ramenach ze mate pravdu. A ja vam tu pravdu neberiem. Praca kamionistov, autobusarov, vodicov hasicksych a zachrannych vozidiel je tazka. Ale takisto je tazka praca zlievacov, sestriciek a technikov v jazdovej elektrarni. To im ale nedava pravo sa povysovat v premavke nad ostatnych ucastnikov a ohrozovat ich zdravie & zivoty. Fakt z mojej strany je ten, ze v kamionistoch vidim percentualne vyssi moznost konfliktu s naslednym zranenim mna a mojej posadky ako u motorkarov. To je moj nazor, ktory tu rotuje uz par dni. To ze si vyberate drobnosti popri ma aspon nusti pisat slovensky (co je dobre, lebo inak by som si tu slovencinu ani neprecvicil), takze za diskuziu som vdacny ale prosim bez osobnych invektiv a k teme

vdaka
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od lada 71 »

Mexican píše:- na nemeckych dialniciach jazdim 194km/h
A proč po Německu nejezdíš 190, nebo 195km/h? To musí být docela nápor na psychiku a na soustředění se, abys po celou dobu udžel právě tu rychlost 194km/h #-o .
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od Mexican »

Tringi to je pravda... bohuzial merat slusnost nie je mozne. Za tie roky sa velka miera slusnosti pretavila do vyhlasky, kto vsak nema zaklad, tomu ani vyhlaska nepomoze

priklad je pustanie chodcov cez prechody, autobusy zo zastaviek, prilba pre cyklistov. Kto to nerobil doteraz, nebude to robit aj ked je to v predpisoch. Ono napriklad aj to pustanie z pripajacieho pruhu sa stalo hrozne nebezpecnym zvykom. Caste je ze u 250m pripajacieho pruhu sa mi pred cumak zaradi auto (a teraz nepisem kamion, osobak) ratajuc s tym, ze odbocim do pruhu laveho. - aj napriek tomu, ze tam ma ledva 60-70km/h a v tom pruhu by sa rozbehol pohodlne na plnu rychslost. Vsimni te si tento neduh CR a SR dialnic Akosi tym vodicom nedochadza ze v tom lavom pruhu jazdia borci prave tych 160km/h.. teda poskodeny som ja iduci podla predpisov v pravom pruhu. To bol priklad toho co znamena "slusnost je relativna a predpisy su predpisy.

lada - v nemecku jazdim cca 140km/h. Pri tych 194 uz Accent zacina prekonavat svoju rychlost svetla, to je totiz jeho absolutne maximum co da (ono zmyslom bolo to prave otestovat). Ono je to ale dobry argument tunajsich diskutujucich, ze jazdim 194km/h ;-D BTW tiez si myslim, ze je to hrozne narocne, najma na dvojpruhu. na trojpruhu casto vidim, ze Passaty, BWM a Audi jazdia cca 180 az 200. Ale vedia to a nemam pocit ze by exremne dobrzdovali, resp preblikavali. To pisem skusenost z nemecka

pre mna je uz na hrane s Accentom dlhsia jazda na 160 (raz som musel tak ist, bol som v casovom prese a asi 250km som presiel prave 160, bolo to hrozne unavujuce
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od MICHAL77 »

Mexican, Tebe bych chtěl poznat osobně, škoda že jsi dělal loni uraženého a nepřijel na Kuňku.
Až dokážeš jed [-( s acentem 250km rychlostí 160 km/h tak pře Tebou smeknu, ale nyní klidně řeknu že kecáš.....
.........
Odpovědět

Zpět na „Pokec“